گزارشی از ايران

Gozaresh-1 فرد مطلعی از ایران، مطالب زیر را ارسال کرده است:

 
- اگر تمام اورانیوم کشف شده در معادن ایران را بتوان به صفحات سوخت تبدیل کرد، فقط برای یک سال سوخت نیروگاه بوشهر کفایت می کند. البته دنبال معادن جدید هستند.
 
- هدف اولیه از پروژه اتمی که با خرید یک سانتریفوژ از پاکستان در سال ۱۳۶۳ شروع شد، ساخت بمب اتمی و ایجاد مصونیت از حمله نظامی بوده، مثل کره شمالی که چون موفق نشدند، آن فتوای حرام بودن صادرشد و در مذاکرات هم طرف ها می گفتند روی فتوا نمی توانیم حساب کنیم، چون ممکن است فتوا عوض شود.
 
- بازرس ها جاسوس هستند و خیلی سخت گیری می کنند. ایران فراتر از برجام همکاری می کند که بهانه ای نداشته باشند. عمداً خواسته هایی مطرح می کنند که ایران رد کند و آنها بلافاصله گزارش کنند.
 
- قبل از دخالت نظامی در یمن، عربستان سعودی به ایران اطلاع داده بود یمن خط قرمز ماست، ولی سرداران سپاه توجه نکردند. چون حوثی ها به سمت عدن رفتند، آنها دخالت نظامی کردند و روابط با ایران را قطع کردند.
 
کویت برای میانجیگری اقدام کرده، ولی مذاکرات با نماینده آنها خیلی تند شده و نتیجه نداده بود.
 
- مسئله حج فعلاً در حال حل شدن است. 
 
- عربستان و امارات خیلی به ترامپ امیدوار بودند که با ایران برخورد کند، ولی فعلاً قدری مایوس شده اند.
 
- چند میلیارد دلار در عمان داریم که با وجود رفع تحریم ها، آنرا نمی دهد. همینطور ٢٠ میلیارد دلار در چین موجود است که قرار بوده بدهد که نداده است. نه تنها بهره ای به آن نمی دهد، برای نگهداری آن حق الزحمه هم می گیرد!
 
- ستاد اجرایی فرمان امام به تنهایی به اندازه کل دستگاه دولتی ارزش دارد و "رهبری" گفته به دولت مربوط نمی شود و فقط به من پاسخگو می باشد. این ستاد هیچ مالیات نمی دهد و فساد مالی هم در آن بسیار است. در انواع زمینه های اقتصادیِ نفت و مخابرات و راه و ... فعال است.