مجید الهامی :معمای، بهشتی وقدرت درایران

 Behesht mohamad

 انقلاب اسلامی در هجرت : به نوشته اقای مجید الهامی این نکته وتوضیح  را اضافه میکنیم :بعلت معامله نظام ولایت فقیه با حکومت فرانسه و بخشیدن پول ایران به فرانسه - که آقای بنی صدر در نامه خود به موروا نخست وزیر وقت فرانسه نوشت که این معامله کثیف در تاریخ خواهد ماند - رژیم وکلای ایرانی را تغییر داد و وکیل جدید مأمور شد در مهلت قانونی عمل نکند و در پایان مهلت دادگاه پرونده را مختومه اعلام کند!

آقای سید محمد بهشتی، که کوچکترین نقشی در انقلاب نداشت و قبل از انقلاب، دیکتاتوری سلطنتی چنان اعتمادی به ایشان داشته است که از طریق واسطه شدن، آقای شریف امامی، صاحب لژ فراماسونری، ومعرفی ایت الله میلانی مرجع، مسئولیت مسجد هامبورگ ومرکز فرهنگ اسلامی در آن شهر را بر عهده می گیرد و البته ازقبل هم خانم فرخرو پارسا، وزیر آموزش پرورش دولت هویدا ایشان را به همراه آقایان محمد جواد باهنر و برقعی مسئول نوشتن کتابهای تعلیمات دینی مدارس آموزش پرورش می کند

بعد از انقلاب بهشتی،که بعنوان یکی از رهبران انقلاب جای گرفته بود برای پنهان کردن این رابطه مقدمات دستگیری و اعدام خانم فرخرو پارسا را فراهم می نماید و کوششهای پیگیر و مداوم اقایان بازرگان و بنی صدر برای ممانعت از اعدام او هم موثر واقع نشد.چرا که خانم پارسا در دادگاه انقلاب گفته بود که مسئول تهیه کتابهای تعلیمات دینی بهشتی بوده است.

هنوز چندی از انقلاب نگذشته،بهشتی به کمک سران حزب جمهوری اسلامی خواستار​ بازسازی دیکتاتوری و این بار در لباس مذهبی، دیکتاتوری صلحا، و نیز دیکتاتوری ملی، شد. از جمله دلایل کوشش ایشان در بازسازی دیکتاتوری این بود که چنین نظامی، در راهروهای تاریک قدرت را ایجاد می کند و همانگونه که در دیکتاتوری پهلوی روی می داد و در حال حاضر می بینیم، براحتی می شود مرتکب فساد شد و از ثروت ملی دزدی کرد.

بیتابی ایشان در تصاحب ثروت ملی آنقدر شدید بود که قبل از انجام کودتا بر علیه اولین رئیس جمهور ملی وقانونی .منتخب به همراه هم فکران خود و قبضه کردن کامل قدرت، مرتکب بزرگترین اختلاس تا آن تاریخ شد. توضیح اینکه، در اوائل جنگ ایران و عراق، ایشان رئیس قوه قضائیه بود و کنترل دولت آقای رجایی در اختیار ایشان و آقایان رفسنجانی و خامنه‌ای و باهنر بود،

بهشتی آقای احمد حیدری، از افسران ساواک، را مامور خرید اسلحه می‌کند. آقای حیدری در این رابطه ۵۷ میلیون دلار کلاه برداری می‌کند و ۲۲ میلیون دلار آن را به حساب دکتر بهشتی در حسابی در سویس می‌ریزد.

آقای بنی صدر، سرهنگ فکوری را مامور تعقیب این پرونده می‌کند و ایشان به دادگاه پاریس شکایت می‌کنند و اینگونه، ۲۶ میلیون دلار از پولها در سویس بلوکه می‌شود.آقای احمد حیدری در دادگاه اعتراف می‌کند که مقداری از این پول را به حساب آقای بهشتی ریخته است. البته حدود سه سال بعد روزنامه فرانسوی کانار آنشنه، افشا می‌کند که این مبلغ ۲۲ میلیون دلار بوده است.

بعد از کودتای خرداد ۶۰ و در زمانی که آقای بهشتی بهمراه بیش از صد نفر در انفجار فجیعی به قتل رسیده بود (اقای بنی صدر می‌گوید که این انفجار بدستور راس هرم قدرت انجام شده است.) وحال ایشان به مقام  سید الشهداء ارتقاء پیدا کرده بود.

راس رژیم برای بی آبرو شدن سید الشهدایش و دیگر سران حزب جمهوری، دست از تعقیب بر می‌دارد و اینگونه پولها هیچوقت بوطن بر نمی‌گردد. آقای بنی صدر در اعلامیه ای به عدم تعقیب پرونده اختلاس بشدت به دولت فرانسه اعتراض می کند. ولی بعدا متوجه می شود که این عدم پیگیری خواست دولت ایران است و دولت فرانسه برای انجام آن تقاضای رشوه یک میلیارد دلاری می کند و می خواهد که دولت ایران از طلب یک میلیاردی خود در اورودیف صرفنظر کند.

بروز این گونه مسائل است که نشان می دهد چرا رهبران حزب جمهوری و موتلفه و بعضی از افراد مجاهدین انقلاب اسلامی که پیاده نظام و ارکان عملیاتی راس قدرت قرار گرفتند برای چه موضوعی مقدمات حذف نیروهای انقلاب را کلید زدند، تا راس جدید قدرت در ایران راحت تر بدنبال فراهم کردن حکومت یکدست خود باشند تا در حفاظ کامل به غارت ثروت‌های مملکت عمل نمایند

مهیا نمودن مقدمات درگیری‌های داخلی وتسخیر سفارت امریکا، شیطنتهای مرزی با عراق، سردادن صدور انقلاب به قلب سرزمینهای عربی، اسلامی، خط ونشان کشیدن برای قدرت‌های بزرگ، حذف رئیس جمهور قانونی ومنتخب کشور، همه و همه به این دلیل بود تا هسته سخت رژیم، قدرت ونظام سیاسی را تصاحب نماید چرا که در یک فضای آزاد و دمکراتیک آنان نمی توانستند رای مردم را بدست آورند پس لازم بود از طریق دور زدن قانون و فرایند دمکراتیک و مردم عمل نمایند که این امر هم انجام شد و امروزه هم همین روال در حال اجراست.
منبع :کانال تلگرامی آقای مجید الهامی

@

majidelhami_nazar