حسین منتظر حقیقی : آیة الله خامنه ای و ادعای های تازه اش

 montazarhaghighi hossein

 

آقای خامنه ای و ادعای های تازه>

حضرت آیة الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران هر روز ادعای تازه را درباره خود و نظامی که کدواژه یا اسم مستعار شخص ایشان می باشد ، مطرح می سازند که البته خود راملزم به ارادئه هیچ سند و مدرکی نمی بینند . ظاهراایشان تمام ادعاهایش مبتنی بر نوع پوشش، عمامه ، قبا ، لباده و در آخر هم عبائی بر دوش که شبیه اعراب صدر اسلام شده و با تغییراتی که در گذرزمان ایجاد گردیده و بشکل امروزی درآمده است، می باشد . بعلاوه یک امر دیگر که آنهم تفسیرنادرست ازیک متن حقوقی ناقص الخلقه قانون اساسی کشورو تبدیل آن به یک متن فقهی است که میثاق میان مردم و حکومتگران در ایران می باشد و اکنون ملعبه دست ایشان و اطرافیان ایشان شده است. همین و دیگر هیچ.!!!

 

آیة الله خامنه ای یک روز خود را ادامه شجره طیبه و امروزهم نظام زیر فرمان خود را سازمانی که حامل پیام بعثت پیامبر اعظم می باشد (1)، می خوانند. چرا ؟ معلوم نیست . بچه دلیل ؟ لابد دلیل نمی خواهد فقط علاقه شخصی و الزامات سیاسی حکومتی و نیازبرای سوء استفاده از احساسات مذهبی عوام الناس کافی است که هر روز مدال تازه ای بر سینه خود و نظام متبوعشان آویزان نمایند !!

اما آیا آقای خامنه ای می دانند آگاهانه و یا نا آگاهانه با اتخاذ و اعلام چنین مواضعی آن ته مانده باور های دینی اکثریت مردم را نیز لگد مال کرده و باور مندی اکثریت مردم به حقانیت راه پیامبر اکرم و عدالتخواهی حضرت علی و آزادگی امام حسین (ع) را یک جا مخدوش وشاید برروی همه آنها خط بطلان می کشند . اگر منظور بعثت حضرت محمد که با شعار« انَّمَا بُعِثْتُ لأُتَمِّمَ مَكَارِمَ الأَخْلاقِ » به میدان آمده ، اخلاقی است که در جامعه امروز ام القرای انقلاب اسلامی شاهدش هستیم پس باید گفت این ادعا از اساس باطل است. اخلاقی که مسؤلین نظام مقدس به آن پایبند هستند از دروغ گفتن ، تهمت زدن و حتی مجاز شرعی دانستن اتهام زدن ، تجاوزبه قانون و میثاق های جمعی مانند قانون اساسی ، تجاوز به حقوق انسانی افراد ، تجاوز به حقوق مدافعین حقوق بشر ، زندانی کردن و محروم کردن آنان از زندگی ، که نمونه بارز آن زندانی کردن وکلای شریفی همچون خانم نسرین ستوده و یا آقای محمد نجفی و یا .....که بجرم دفاع از حق انسانهای بیگناه در زندان بسر می برند ، دزدی و چپاول بیت المال و هر آنچه متعلق به کشور است که بیشتر بوسیله غلامان حلقه بگوش و افراد سر سپرده به نظام مقدس و بیت معظم له صورت می گیرد، پناه دادن به قاری قرانی که متهم به تجاوز به عنف می باشد ، قوه قضائیه فاسد و نصب یک جانی و آدمکش بر راس آن ، همه اینها آیا تبلور همان اخلاقی است که هدف بعثت پیامبر مکرم اسلام بوده است و آقای خامنه ای نظام خود را ادامه آن معرفی می نماید ؟

اگر چنین است حضرت ایة الله تصور نمی کنند با این فرمایشاتشان برشاخه نشسته بن می برند و تیشه به ریشه تمامی باور باورمندان به حقانیت بعثت پیامبر اسلام و کتاب آسمانی او یعنی قران کریم می زنند . بنابراین آیا به مردم نیز حق می دهند تا برداشت خود را از بعثت پیامبر اسلام داشته ، راهی تازه برای نجات خود بیابند ؟ آیا اینچنین است ؟

آیة الله خامنه ای در همین سخنرانی جامعه زیر نظر و رهبری خود را ادامه مدینه فاضله ای معرفی می کند که پیامبر اسلام منادی آن بوده است.حال این سؤال مطرح می شود که

آن مدینه فاضله ای که مورد نظر نبی اکرم بود دارای مشخصاتی است که در بالا شمرده شد ، همین بوده و ما در ام القراء اسلامی شاهد آنیم ، می باشد.اگر چنین است همانطور که قبلا هم گفته شد این اعتقاد از اساس باطل است.وهمه این حرفها درباره بنیان گذاران اسلام و تشیع یک جا پایه هایش بر آب است.

 

تفاوت این رفتاردر جمهوری اسلامی ، با رفتار طاغوت در جوامع غیر مسلمان شیعی چیست ؟اینها اگر مشخصات طاغوت نیستند ، پس طاغوت چیست ؟

گفته ها و عملکرد سی ساله ایشان «بعنوان مقام رهبری»سبب گردیده تا بر خلاف نص صریح قران که به نبی مرسل وعده داده با اعلام و رفتارو توصیه های پیامبر اسلام و امامان بعد ازایشان ، مردم گروه گروه به نهضت آن حضرت می گروند «وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا » که شوربختانه امروزه ما ناظر این واقعیت تلخ هستیم که گروه گروه حتی کسانی که قبل و پس از استقرار جمهوری اسلامی دارای باور های دینی اسلامی – شیعی بوده اند ، عطای چنین باور هائی را به لقایش بخشیده اند که می توان چنین تعبیر کرد«وَرَأَيْتَ النَّاسَ یَخرِجون مِن دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا»

آیة الله خامنه ای به عقائدی که ابراز می کنند ، پافشاری نشان داده، سرسختی بخرج می دهند . همه اینها البته همراه با هزینه هائی سخت و گرانی است که ناخواسته اکثریت مردم ایران باید آنها را بپردازند .روشن است وقتی ایشان تنها به قاضی می روند باید راضی برگردند. طبیعی است که اقای خامنه ای جامعه ام القرای اسلامی تحت حکومت خود را در گفتار، دارای همه ارزشهای انسانی ، خدائی ، اسلامی ، پیشرفته ترین ، با اخلاق ترین و دیگر بهترین ها و کاملترین ها بدانند اما ایا اینها واقعیت دارد؟. آیا آقای خامنه ای حتی برای یکبار هم شده درباره مواضع ونوع قرائت خود از اسلام و تشیع به یک بررسی میدانی دست زده اند تا از واکنش مردمی که باید تاوان نظریات و شیفتگی بیش از اندازه ایشان به آنچه می اندیشند و اِعمال آنرا به مسؤلین زیر اَمر خود توصیه می کنند ببینند ؟ یا اینکه می معتقدند دستورات الهی است و مردم حق اظهار نظر ذرباره آنها را ندارند ؟ ایا از این مردم پرسیده اند که آنها هم بعنوان انسانهائی که حق زندگی دارند از ادامه اِعمال آن قرائت از اسلام و تشیع راضی هستند یا خیر ؟ چه زمانی ایشان خود را در برابر سوال و جواب آگاهان جامعه قرار داده اند تا در مورد این ادعاهائی که ظاهرا پوچ و بی اساس بودنش ثابت شده به گفتگو بنشینند و قضاوت را به ناظرین و شنوندگان واگذارند؟. آیا خود داری از شرکت در چنین گفتگوهائی ، خود اعتراف ضمنی به بی اساس و سست بودن ادعاهای ایشان نیست؟

مخاطب این دروغ های سریالی را که همه روزه حضرت آیة الله تکرار می کنند چه کسانی هستند؟.آیا ایشان واقعا تصور می کنند اکثریت جامعه ایرانی و کسانی که در گوشه و کنار این کره خاکی سخنان ایشان را می شنوند عقل و شعور و قدرت تشخیص خود را از دست داده اند و علیرغم بر خورد هرروزه با واقعییاتی که برخلاف گفته های ایشان می باشد می بینند و می شنوند ، پشیزی برای فرمایشات ایشان ارزش قائل می شوند یا نه؟ فاعتبروا یا اولی الباب.

حسین منتظر حقیقی

18فروردین 1398

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

پانویس:

ـ 1 ـ رهبر معظم انقلاب: هنوز کارهای زیادی برای کاهش آلام مردم سیل زده باقی مانده / در اسلام، جنگ وجود دارد؛ موضوع مهم، جهت گیری جنگ است / جنگ برای اشاعه فساد و قدرت طلبی مذموم اما جنگ برای مقابله با طاغوت، ممدوح است / اینکه گفته می شود دشمن تراشی نکنید حرف نادرستی است؛ امریکا و نوکرهای او همچون آل سعود، به کمتر از دست کشیدن از حرکت در مسیر توحید راضی نمی شوند / مصاف «توحید و طاغوت» اجتناب ناپذیر است

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرها مختلف مردم، بعثت انبیاء را یک حرکت عظیم برای ایجاد تمدن نوین با دو ویژگی «عبودیت الهی» و «مبارزه با کفر و طاغوت» خواندند و با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اکرم (ص)، جامع ترین، کامل ترین و ماندگارترین بعثت‌ها است، گفتند: امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ادامه بعثت پیامبر اعظم(ص) است و وعده خدا، پیروزی جبهه حق در مصاف توحید و طاغوت است.