کیوان شکوری: گزارش شماره۴۳ و ۴۴- تاریخچه انتخابات در ایالات کنتاکی و مریلند آمریکا

ایالت کنتاکی به مرکزیت شهر فرانکفورت Shakouri-Keivan-1در جنوب آمریکا با مراتع سبز رنگ و مشهور، زادگاه آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا در جریان جنگ داخلی، جفرسون دیویس رئیس ‌جمهور ایالات موتلفه آمریکا یا همان ایالات شورشی در جریان جنگ داخلی آمریکا، محمد علی کلی بوکسور افسانه ای، کلونل هارلند ساندرز مؤسس رستوران‌های زنجیره‌ای کی‌اف‌سی می باشد، که در تاریخ ۱ ژوئن ۱۷۹۲ بعنوان پانزدهمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست.

زغال سنگ از مهم ترین منابع درآمد این ایالت است، که سومین تولید کننده آن در ایالات متحده آمریکا می باشد. گاو، گوساله، گندم، ذرت، سویا و تنباکو از عمده محصولات کشاورزی کنتاکی می باشد. ضمنا شهر لکسینگتون (Lexington) کنتاکی، پایتخت اسب جهان می باشد. نفت، گاز، سنگ آهک، قطعات هواپیما، قایق، تجهیزات تهویه هوا، آسانسور، کمپرسور، چاپگر، محصولات دارویی، رنگ ، مواد شیمیایی صنعتی از دیگر تولیدات این ایالت می باشد.

دربی اسب سواری کنتاکی (Kentucky Derby)، پارک تاریخی ملی زادگاه آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln Birthplace National Historic Park)، پارک اسب کنتاکی (Kentucky Horse Park)، مرکز محمد علی (Muhammad Ali Center)، موزه بیسبال (Louisville Slugger Museum & Factory)، جنگل ملی دنیل بون (Daniel Boone National Forest)، پارک تاریخی ملی کامبرلند گپ (Cumberland Gap National Historical Park)، پارک ملی غار ماموت (Mammoth Cave National Park)، دهکده شِی کِر (Shaker Village) و پارک ایالتی کامبرلند فالز (Cumberland Falls State Park) از جاذبه های گردشگری این ایالت می باشد.

از سال ۱۷۹۲ تاکنون که اکتبر ۲۰۲۰ می باشد، ۵۷ دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت کنتاکی برگزار شده است که دموکرات ها ۲۶ دوره، جمهوری خواهان ۱۵ دوره، جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican) هشت دوره، حزب ویگ (Whig Party) پنج دوره، حزب فدرالیست (Federalist Party) یک دوره، حزب جمهوری خواه ملی (National Republican) یک دوره و حزب اتحادیه قانون اساسی (Constitutional Union) یک دوره برنده آرای الکترال این ایالت شدند.

برای بررسی بهتر این انتخابات را به سه بخش تقسیم می کنیم. بخش اول از سال ۱۷۹۲ الی ۱۸۶۰ می باشد، که ۱۸ دوره از این انتخابات برگزار و جمهوری خواهان دموکراتیک هشت دوره، حزب ویگ پنج دوره، حزب دموکرات دو دوره و احزاب فدرالیست، جمهوری خواه ملی، اتحادیه قانون اساسی هر کدام یک دوره برنده آرای الکترال این ایالت شدند و جمهوری خواهان هیچ سهمی در این بخش نداشتند و بطور کل می توان این بخش را بخش جمهوری خواهان دموکراتیک نامید. بخش دوم از سال ۱۸۶۴ الی ۱۹۵۲ می باشد که ۲۳ دوره این انتخابات برگزار و دموکرات ها ۲۰ دوره، جمهوری خواهان سه دوره برنده آرای الکترال ایالت شدند، که یک دوره آن مربوط به انتخابات سال ۱۸۹۶ یک رای از کل آرای الکترال ایالت به دموکرات ها رسید، اما جمهوری خواهان با مابقی ۱۲ رای را برنده شدند و این بخش را نیز می توان بخش دموکرات ها نامید. در بخش سوم از سال ۱۹۵۶ الی اکتبر ۲۰۲۰ میلادی تعداد ۱۶ دوره از این انتخابات برگزار شد که ۱۲ دوره جمهوری خواهان و چهار دوره دموکرات ها برنده آرای الکترال ایالت شدند، که پنج دوره از این ۱۲ دوره جمهوری خواهان مربوط به پنج دوره اخیر می شود که نشان از گرایش مردم کنتاکی در انتخابات ریاست جمهوری به جمهوری خواهان در سال های اخیر می باشد.

در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در کنتاکی از حزب دموکرات هیلاری کلینتون با ۴۶.۸ درصد آرا موفق به شکست برنی سندرز با ۴۶.۳ درصد آرا شد. از حزب جمهوری خواه نیز دونالد ترامپ با ۳۵.۹ درصد آرا موفق به شکست تد کروز و مارکو روبیو به ترتیب با ۳۱.۶ درصد و ۱۶.۴ درصد آرا شد.

در انتخابات نهایی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در حوزه انتخابیه ایالت کنتاکی دونالد ترامپ با ۶۲.۵ درصد آرا موفق به شکست هیلاری کلینتون با ۳۲.۷ درصد آرا و هشت رای الکترال این ایالت را به سبد جمهوری خواهان ریخت.

از سال ۱۷۹۲ تاکنون ۶۶ تن به سناتوری ایالت کنتاکی در مجلس سنا آمریکا رسیده اند که بعضا بیش از یک دوره سناتور بودند.از مجموع ۶۶ سناتور ذکر شده، ۳۰ تن عضو حزب دموکرات، ۱۲ تن جمهوری خواه، هشت تن حزب جمهوری خواهان دموکراتیک، چهارتن حزب ویگ (Whig Party)، دو تن فدرالیست، یک تن جکسونیان (Jacksonian)، یک تن ضد دولت (Anti-Administration party)، یک تن حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party و هفت تن سناتورهایی که در دوران کاری خود تغییر حزب دادند که یک تن عضو احزاب جمهوری خواهان دموکراتیک و ضد دولت (Democratic-Republican and Anti-Administration party)، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جکسونیان، یک تن احزاب جمهوری خواهان دموکراتیک و جمهوری خواهان آدامز کلای (Democratic-Republican and Adams-Clay Republicans)، یک حزب دموکرات و اتحادیه (Unionist Party)، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و ویگ و ضد جکسونیان، یک تن با عضویت در احزاب جمهوری خواهان دموکراتیک و جکسونیان و ضد جکسونیان (Democratic-Republican and Jacksonian and Anti-Jacksonians) و نهایتا یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جکسونیان و حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party بودند.

دموکرات ها در طول تاریخ این انتخابات دست برتر را دارند، اما جمهوری خواهان اگر بخواهیم میانگین بگوییم در ۲۰ سال اخیر بهتر عمل کرده و یکی از دو کرسی این ایالت در مجلس سنا از سال ۱۹۸۵ و دیگری از سال ۱۹۹۹ تاکنون در اختیار جمهوری خواهان می باشد. میچ مک ‌کانل (Mitch McConnell) و رند پال (Rand Paul) هر دو جمهوری خواه، دو سناتور حال حاضر کنتاکی در مجلس سنا آمریکا می باشند.

مچ مک ‌کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا (از سال ۱۹۸۵ تاکنون) با ۳۵ سال حضور در سنا و ویندیل اچ فورد (Wendell H. Ford) از حزب دموکرات با ۲۵ سال حضور در مجلس سنا، با سابقه ترین سناتورهای تاریخ ایالت کنتاکی در مجلس سنا آمریکا می باشند.

از سال ۱۷۹۲ تاکنون تعداد ۳۴۳ تن به عنوان نماینده از ایالت کنتاکی راهی مجلس نمایندگان آمریکا شده اند که ۱۴۳ تن از حزب دموکرات، ۶۱ تن حزب جمهوری خواه، ۳۶ تن حزب ویگ، ۳۳ تن جمهوری خواهان دموکراتیک، ۱۲ تن جکسونیان (Jacksonian)، هفت تن حزب اتحادیه بی قید و شرط (Unconditional Union Party)، پنج تن ضد جکسونیان (Anti-Jacksonians)، چهار تن حزب اتحادیه، چهار تن حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party، دو تن جمهوری خواهان آدامز کلای (Adams-Clay Republicans)، دو تن حزب مخالف یا اپوزیسیون (Opposition Party)، یک تن مردان آدامز (Adams's Men)، یک تن دموکرات مستقل (Independent Democrat) دموکرات مستقل شخصی است که با آرمان های حزب دموکرات موافق یا نزدیک است اما عضوی رسمی حزب نیست و مستقل می باشد و ۳۲ تن نمایندگانی که در دوران کاری خود تغییر حزب دادند که سه تن عضو احزاب جمهوری خواهان دموکراتیک و جمهوری خواهان آدامز کلای و مردان آدامز (Democratic-Republican and Adams-Clay Republicans and Adams's Men)، دو تن ویگ و ضد جکسونیان (Whig and Anti-Jacksonians)، دو تن حزب ویگ و حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party، دو تن احزاب ویگ و مخالف یا اپوزیسیون (Whig and Opposition Party)، دو تن دموکرات و جکسونیان، دو تن جکسونیان و جمهوری خواهان جکسون (Jacksonian and Jacksonian-Republican)، دو تن جمهوری خواهان دموکراتیک و ضد دولت (Anti-Administration party)، دو تن عضویت در احزاب جمهوری خواه و اتحادیه بی قید و شرط (Unconditional Union Party)، دو تن با عضویت در احزاب ویگ و مردان آدامز و ضد جکسونیان، یک تن عضویت در احزاب دموکرات و اتحادیه (Democratic and Unionist Party)، یک تن احزاب اتحادیه و اپوزیسیون (Unionist and Opposition Party)، یک تن جکسونیان و ضد جکسونیان، یک تن جمهوری خواهان آدامز کلای و مردان آدامز (Adams-Clay Republicans and Adams's Men)، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و ضد جکسونیان، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جمهوری خواهان جکسون، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جکسونیان و جمهوری خواهان جکسون (Democratic-Republican and Jacksonian and Jacksonian-Republican)، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و مردان آدامز و ضد جکسونیان، یک تن عضو احزاب دموکرات و اتحادیه و ویگ، یک تن جمهوری خواهان آدامز کلای و مردان آدامز و ضد جکسونیان (Adams-Clay Republicans and Adams's Men and Anti-Jacksonians ) و دو تن نمایندگانی که طبق منابع مورد استفاده این گزارش، اسامی احزابشان نامشخص می باشند.

با آمار ارائه شده مشخص شد که دموکرات های کنتاکی در طول تاریخ انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا در حوزه انتخابیه کنتاکی دست برتر را دارند، اما جمهوری خواهان در سال های اخیر بهتر عمل کرده و از شش نماینده حال حاضر این ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا، پنج تن جمهوری خواه می باشند.

از سال ۱۷۹۲ که کنتاکی بعنوان پانزدهمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست، تا به امروز ۵۹ تن به مقام فرمانداری این ایالت رسیدند و بعضا بیش از یک دوره در این مقام بودند. ۳۹ تن از این فرمانداران از حزب دموکرات، ۹ تن حزب جمهوری خواه، هشت تن حزب ویگ (Whig Party)، هفت تن جمهوری خواهان جفرسون (Jeffersonian-Republican)، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک، یک تن جکسونیان (Jacksonian) و یک تن حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party بودند. در طول تاریخ این انتخابات دموکرات ها با فاصله زیاد برتر هستند و با وجود اینکه جمهوری خواهان در سال های اخیر بهتر بودند، اما در حال حاضر نیز اندی بی شییِر (Andy Beshear) از حزب دموکرات سکاندار فرمانداری این ایالت شده است.

 

نتیجه: با توجه به اینکه دموکرات های کنتاکی با ۲۶ دوره در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری برتر و جمهوری خواهان پنج دوره اخیر را برنده شدند و دموکرات ها در طول تاریخ انتخابات مجلس سنا و نمایندگان برتر هستند اما هر دو سناتور حال حاضر این ایالت و پنج نماینده از مجموع شش نماینده حال حاضر این ایالت در مجلس نمایندگان جمهوری خواه می باشند و دموکرات ها هم در طول تاریخ انتخابات فرمانداری برتر و هم فرماندار حال حاضر این ایالت از حزب دموکرات می باشد، می توان نتیچه گرفت که ایالت کنتاکی در طول تاریخ بسیار گرایش به دموکرات ها داشته، اما در حال حاضر گرایش به جمهوری خواهان در این ایالت بیشتر می باشد. البته این نکته را نباید فراموش کنیم که اندی بی شییِر، فرماندار حال حاضر این ایالت از سال ۲۰۱۹ در این مقام است و قبلا مَت بِوین (Matt Bevin) از حزب جمهوری خواه در این مقام بود و این می تواند زنگ خطری برای جمهوری خواهان باشد، چون نشان از تغییر گرایش مردم کنتاکی می دهد.

 

 

 

ایالت تاریخی مریلند به مرکزیت شهر آنا پولیس در سال ۱۷۷۲ میلادی میزبان اولین مجلس قانون ‌گذاری محلی آمریکا بود. این ایالت در کنار اقیانوس اطلس که بالتیمور از شهرهای مهم آن می باشد، یکی از مستعمرات ۱۳ گانه بریتانیا بود، که در جریان انقلاب آمریکا بر علیه استعمار بریتانیا قیام و اعلام استقلال کردند. مریلند نهایتا در تاریخ ۲۸ آپریل ۱۷۸۸ بعنوان هفتمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست. وقتی پایه گذاران آمریکا شروع به تشکیل دولت فدرال کردند، در ۱۶ جولای ۱۷۹۰ میلادی قسمتی از شمال ایالت ویرجینیا و قسمتی از جنوب ایالت مریلند را جدا کرده و یک منطقه فدرال درست کردند و اسم این منطقه را برگرفته از نام جرج واشنگتن بعنوان پایه گذار اصلی آمریکا و کریستف کلمب بعنوان کاشف آمریکا Washington District Of Columbia نام نهادند که همان شهر واشنگتن دی سی پایتخت ایالات متحده آمریکا می باشد که تحت نظارت کنگره ایالات متحده بوده و بخشی از هیچ ایالتی محسوب نمی شود.

طبق آخرین سرشماری آماری جمعیت این ایالت ۶.۰۴۵.۶۸۰ تن می باشد که ترکیب جمعیتی آن از ۵۰ درصد سفید پوست، ۳۱.۱ درصد سفید پوست، ۱۰.۶ درصد اسپانیولی زبان یا لاتین تبارها، ۶.۷ درصد (Asian) آسیای شرقی، ۰.۶ درصد سرخ پوست و بومیان آلاسکا، ۰.۱ بومیان هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام و ۲.۹ درصد دیگر نژادها تشکیل شده است.

کمپ دیوید، استراحت گاه و خانه ییلاقی مشهور رئیس جمهوران آمریکا و آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا ( United States Naval Academy) در این ایالت قرار دارد.

مرکز پرواز‌های فضایی گادِرد (Goddard Space Flight Center) اولین و قدیمی‌ترین و یکی از مهم ترین مراکز ناسا، دانشگاه جانز هاپکینز (Johns Hopkins University) از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های آمریکا، بخصوص در زمینه تحقیقات، دانشگاه مریلند کالج پارک (University of Maryland, College Park)، مؤسسه پزشکی هاورد هیوز (Howard Hughes Medical Institute) از مراکز مهم علمی این ایالت می باشد.

سیب، هندوانه، نخود فرنگی، ذرت شیرین، گوجه فرنگی، خیار در کنار گاو، خوک، بوقلمون، مرغ، محصولات دریایی و تخم مرغ از دیگر تولیدات این ایالت می باشد. بطور کل کشاورزی، دامپروری و ماهیگی، مرغ و محصولات دریایی بخش مهمی از تولیدات این ایالت می باشد.

محصولات الکترونیکی و رایانه ای، مواد غذایی فرآوری شده، آهن، مس، کروم، نقره، منیزیم، تیتانیوم و زغال سنگ نیز از دیگر محصولات تولیدی و قسمتی از صنعت مریلند را تشکیل می دهند.

بنای تاریخی و ملی فورت مک هنری (Fort McHenry National Monument)، منطقه تاریخی آناپولیس (Annapolis Historic District)، خانه و باغ ویلیام پیکا از امضا كنندگان اعلامیه استقلال ایالات متحده و سومین فرماندار مریلند (William Paca House and Garden)، میدان نبرد آنتی تام (Antietam National Battlefield) میدان نبردی که در تاریخ ۱۷ سبتامبر ۱۸۶۲ شاهد یکی از خونین ترین روزهای جنگ داخلی آمریکا با ۲۳ هزار کشته، زخمی و مفقود بود، موزه راه آهن بالتیمور و اوهایو (Baltimore and Ohio Railroad Museum)، موزه هنر بالتیمور (Baltimore Museum of Art)، شهر و باغ های تاریخی لندن (Historic London Town and Gardens) و خانه ایالتی مریلند به عنوان قدیمی ترین ساختمان فرمانداری ایالتی (Maryland State House) از جاذبه های گردشگری و تاریخی مریلند می باشد که هر گردشگری را به اعماق تاریخ آمریکا می برد.

مایکل فلپس شناگر اهل آمریکا و یکی از موفق‌ترین و پر مدال آور ‌ترین ورزشکاران المپیکی، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، تورگود مارشال ( Thurgood Marshall) وکیل آمریکایی و از مبارزان جنبش حقوق مدنی در آمریکا و اولین سیاهپوستی که به عضویت دیوان عالی ایالات متحده آمریکا درآمد، زَلمِی خلیل ‌زاد سیاستمدار آمریکایی- افغانستانی که در دوران ریاست جمهوری جرج دابلیو بوش، بعنوان سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد انتخاب شد. وی بالاترین مقام سیاسی مسلمان در دولت جورج دبلیو بوش و حتی تاریخ آمریکا است. فرانک وینسنت زاپا (Frank Vincent Zappa) آهنگساز، نوازنده گیتار الکتریک و کارگردان و ادوارد ویتن ( Edward Witten) ‏ ریاضی ‌دان و فیزیک‌ دان آمریکایی همه از شخصیت های مشهوری هستند که زاده یا ساکن این ایالت هستند.

لاکهید مارتین (Lockheed Martin) سازنده بزرگ تسلیحات از قبیل: هواپیماهای جنگنده اف-۱۶، اف-۲۲، اف-۱۱۷ و اف-۳۵ و هتل های زنجیره ای مری یوت (Marriott) از شرکت های مهمی هستند که دفاتر آنها در این ایالت قرار دارد.

ایالت مریلند از حوزه های انتخاباتی است که در دوره های اولیه انتخابات همیشه آرای الکترال بین کاندیداها تقسیم شده است. از سال ۱۷۸۹ تاکنون که اکتبر ۲۰۲۰ میلادی می باشد، مریلند در همه ۵۸ دوره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا شرکت کرده است که ۲۷ دوره دموکرات ها، ۱۲ دوره جمهوری خواهان، چهار دوره حزب ویگ (Whig Party)، سه دوره جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican)، دو دوره حزب فدرالیست (Federalist)، یک دوره حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party برنده کامل آرای الکترال ایالت شدند. اما ۹ دوره نیز آرای الکترال بین احزاب تقسیم شد که پنج دوره بین احزاب فدرالیست و جمهوری خواهان دموکراتیک، دو دوره بین احزاب دموکرات و جمهوری خواه ملی (Democratic and National Republican) و دو دوره بین دموکرات ها و جمهوری خواه ها که آخرین دو دوره ذکر شده مربوط به سال های ۱۹۰۴ و ۱۹۰۸ میلادی می باشد، که آرای الکترال با اختلاف زیاد بنفع دموکرات ها تقسیم شد.

برای بررسی بهتر این انتخابات را به دو بخش تقسیم می کنیم. بخش اول از سال ۱۷۸۹ الی ۱۸۵۶ میلادی می باشد، که چهار دوره حزب ویگ، سه دوره جمهوری خواهان دموکراتیک، دو دوره حزب فدرالیست، یک دوره حزب دموکرات، یک دوره حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party برنده شدند و هفت دوره هم همانطور که بالاتر ذکر شد، آرای الکترال بین احزاب تقسیم شد.

بخش دوم از سال ۱۸۶۰ الی اکتبر ۲۰۲۰ می باشد، که ۴۰ دوره این انتخابات برگزار شد و دموکرات ها ۲۶ دوره برنده کامل آرای الکترال شدند و دو دوره نیز همانگونه که بالاتر ذکر شد آرا با تعداد بیشتر بنفع دموکرات ها بین دو حزب دموکرات و جمهوری خواه تقسیم شد و ۱۲ دوره نیز جمهوری خواه هان برنده کامل آرای الکترال ایالت مریلند شدند. نکته قابل توجه این می باشد که دموکرات ها برنده هفت دوره اخیر این انتخابات هستند.

در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در ایالت مریلند، از حزب دموکرات هیلاری کلینتون با ۶۳ درصد آرا موفق به شکست برنی سندرز با ۳۳.۲ درصد آرا شد. از حزب جمهوری خواه دونالد ترامپ با ۵۴.۴ درصد آرا موفق به شکست جان کی سیچ و تد کروز به ترتیب با ۲۳ و ۱۸.۹ درصد آرا شد.

در انتخابات نهایی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در حوزه انتخابیه ایالت مریلند، هیلاری کلینتون با ۶۰.۳ درصد آرا موفق به شکست دونالد ترامپ با ۳۳.۹ درصد آرا از حزب جمهوری خواه شد و ۱۰ رای الکترال این ایالت را بنام خود زد.

از سال ۱۷۸۹ تاکنون ۵۸ تن به مقام سناتوری ایالت مریلند رسیده اند، که بعضا بیش از یک دوره در این مقام بودند. از مجموع این ۵۸ سناتور، ۲۰ تن از حزب دموکرات، ۱۰ تن جمهوری خواه، پنج تن فدرالیست، چهار تن جمهوری خواهان دموکراتیک (Democratic-Republican)، سه تن از حزب ویگ (Whig Party)، یک تن حزب اتحادیه (Unionist Party)، یک تن از حزب اتحادیه بی قید و شرط (Unconditional Union Party) بودند و ۱۳ تن سناتورهایی که در دوران کاری خود تغییر حزب دادند که دو تن عضو احزاب ویگ و ضد جکسونی ها (Whig and Anti-Jacksonians) دو تن عضو احزاب فدرالیست و طرفداران دولت (Federalist and Pro-Administration Party)، یک تن احزاب ویگ و مخالف یا اپوزیسیون (Whig and Opposition Party)، یک تن عضو احزاب دموکرات و جمهوری خواه، یک تن حزب دموکرات و اتحادیه (Democratic and Unionist)، یک تن فدرالیست و ضد جکسونی ها، یک تن مردان آدامز و ضد جکسونی ها (Adams's Men and Anti-Jacksonians) که در واقع نام های یک حزب در دوره های مختلف می باشد و ما برای امانتداری در تاریخ و نشان دادن روند کاری این حزب در دوره های مختلف اینگونه و کاملا تفکیک شده بیان می کنیم، یک تن حزب اتحادیه و حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party، یک تن عضو احزاب ویگ و دموکرات و اتحادیه، یک تن احزاب جمهوری خواهان دموکراتیک و کرافورد و جکسونی ها (Democratic-Republican and CRR and Jacksonian) و یک تن عضو احزاب ویگ و دموکرات و مخالف یا اپوزیسیون (Whig and Democratic and Opposition Party) بودند. همانطور که آمار نشان می دهد، دموکرات ها در طول تاریخ این انتخابات برتر و هر دو کرسی این ایالت نیز از ۳۳ سال پیش تاکنون در اختیار دموکرات ها می باشد. بنیامین لوئیس کاردین (Benjamin Louis Cardin) و کریس ون هالن (Chris Van Hollen) هر دو از حزب دموکرات دو سناتور حال حاضر این ایالت می باشند.

پال ساربِینز (Paul Sarbanes) از سال ۱۹۷۷ الی ۲۰۰۷ و باربارا میکالسکی (Barbara Mikulski) از سال ۱۹۸۷ الی ۲۰۱۷ میلادی هر دو از حزب دموکرات با ۳۰ سال حضور در مجلس سنا، با سابقه ترین سناتورهای تاریخ ایالت مریلند می باشند.

از سال ۱۷۸۹ تاکنون ۲۸۶ تن به نمایندگی ایالت مریلند در مجلس نمایندگان آمریکا رسیده اند که ۱۱۵ تن عضو حزب دموکرات، ۴۸ تن حزب جمهوری خواه، ۲۵ تن جمهور خواهان دموکراتیک، ۲۰ تن حزب ویگ (Whig Party)، ۱۶ تن حزب فدرالیست، ۹ تن جکسونیان (Jacksonian)، هفت تن ضد دولت (Anti-Administration party)، پنج تن طرفداران دولت (Pro-Administration Party)، پنج تن ضد جکسونی ها، (Anti-Jacksonians)، سه تن حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party، دو تن حزب اتحادیه (Unionist Party)، دو تن مردان آدامز (Adams's Men)، یک تن کرافورد (CRR)، یک تن حزب اتحادیه بی قید و شرط (Unconditional Union Party)، یک تن فدرالیست های جکسونی (Jackson-federalist) و ۲۴ تن نمایندگانی که در دوران کاری خود تغییر حزب دادند، که سه تن ضد دولت و جمهوری خواهان دموکراتیک (Anti-Administration and Democratic-Republican)، سه تن دموکرات و جکسونیان، دو تن حزب اتحادیه بی قید و شرط و حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party، دو تن فدرالیست و طرفداران دولت (Federalist and Pro-Administration Party)، یک تن فدرالیست و جکسونیان، یک تن فدرالیست و آدام کلای فدرالیست (Federalist and Adam clay federalist)، یک تن دموکرات و ویگ (Democratic and Whig Party)، یک تن جکسونیان و جمهوری خواهان آدامز کلای، یک تن ضد جکسونیان و مردان آدامز، یک تن ضد جکسونیان و ویگ، یک تن جکسونیان و ویگ، یک تن حزب ویگ و اتحادیه (Whig and Unionist Party)، یک تن عضو احزاب دموکرات و اتحادیه، یک تن عضو احزاب جمهوری خواه و اتحادیه بدون قید و شرط، یک تن عضو احزاب جمهوری خواهان دموکراتیک و جمهوری خواهان جکسونی (Jackson-Republican) و جکسونیان و دموکرات، یک تن جمهوری خواهان دموکراتیک و جمهوری خواهان جکسون و مردان آدامز (Democratic-Republican and Jackson-Republican and Adams's Men)، یک تن محافظه کار و اتحادیه بدون قید و شرط (conservative and Unconditional Union Party) و یک تن عضو احزاب دموکرات و جکسونیان و جمهوری خواه و اتحادیه و اتحادیه بی قید و شرط بودند. دو تن نیز نمایندگانی که مشخصات حزب آنها معلوم نیست و یا حداقل طبق منابع مورد استفاده ما مشخص نیست. همانگونه که مشاهده می کنید، دموکرات ها در طول تاریخ این انتخابات برتر و هم اکنون نیز برتری خود را حفظ کرده و از هشت نماینده این ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا هفت تن دموکرات و یک تن جمهوری خواه می باشد، که نشان از گرایش زیاد مردم این ایالت به دموکرات ها در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا دارد.

از سال ۱۷۸۸ که مریلند بعنوان هفتمین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست، تا به امروز ۶۲ تن به مقام فرمانداری این ایالت رسیدند، که بعضی یک دوره و بعضی بیش از یک دوره در این مقام بودند. ۳۰ تن از این فرمانداران از حزب دموکرات، هشت تن از حزب فدرالیست، هشت تن جمهوری خواهان دموکراتیک، هفت تن جمهوری خواه، چهار تن حزب ویگ (Whig Party)، دو تن مستقل (Independent) و سه تن فرماندارانی که در دوران کاری خود تغییر حزب دادند، که یک تن عضو احزاب ویگ و دموکرات، یک تن دموکرات و اتحادیه و یک تن حزب آمریکایی یا متولدین آمریکا یا Know Nothing Party و حزب اتحادیه مشروط (Constitutional Union Party) بودند. آنگونه که مشاهده می کنیم دموکرات ها در طول تاریخ انتخابات فرمانداری در مریلند با اختلاف زیاد برتر هستند، اما جمهوری خواه هان در سال های اخیر بهتر عمل کرده و از سال ۲۰۱۵ تاکنون لری هوگان (Larry Hogan) از حزب جمهوری خواه، فرماندار این ایالت می باشد.

 

نتیجه: با توجه به اینکه دموکرات ها در طول تاریخ انتخابات ریاست جمهوری، سنا و مجلس نمایندگان در حوزه انتخابیه مریلند برتر و دموکرات ها برنده هفت دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری، هر دو سناتور حال حاضر این ایالت و از هشت نماینده حال حاضر این ایالت در مجلس نمایندگان آمریکا، هفت تن دموکرات و نهایتا دموکرات ها در طول تاریخ انتخابات فرمانداری برتر اما در حال حاضر فرمانداری تحت اختیار جمهوری خواه ها می باشد، می توان نتیجه گرفت که ایالت مریلند در طول تاریخ گرایش به دموکرات داشته و


در این رابطه