اگر دونالد ترامپ شکست بخورد!، از فرید انصاری دزفولی

Ansari Dezfouli-1 تا این لحظه نتایج انتخابات آمریکا را اعلام نکرده اند. هنوز رقابت های دو نامزد در ایالت های کلیدی ادامه دارد و احتمال دارد تا چند ساعت و چند روز دیگر هم نتیجه اعلام نگردد و تکلیف معین نشود.
 
نتیجه انتخابات هیچ ربطی به ما ایرانیان و هیچ تأثیری بر روی آینده ما ایرانیان ندارد، زیرا هر کشوری را باید مردم آن کشور بسازند و آباد کنند. آینده سازان هر کشوری، مردم آن کشورند.
 
حال ببینیم اگر ترامپ انتخاب نشود، در آمریکا چه اتفاقی رخ خواهد داد. در اولین گام، ترامپ مخالفت خود را با نتیجۀ انتخابات اعلام خواهد کرد.
 
اگر بایدن انتخاب شود، به احتمال زیاد در شهرها آشوب صورت گیرد و زد و خورد های خیابانی رخ خواهد داد. این شرایط را حزب جمهوریخواه و ترامپ، آماده کرده اند.
 
اگر بایدن انتخاب شود، به احتمال زیاد ترامپ دست به کودتای انتخاباتی بر علیه رأی مردم خواهد زد. همانگونه که خامنه ای در سال ١٣٨٨ بر علیه رأی مردم تقلب کرد و کودتای انتخاباتی را انجام داد. آری، کودتا، و تعجب نکنید. اگر ترامپ انتخاب نشود، اعلام خواهد کرد، نتیجۀ انتخابات را قبول ندارم، چون تقلب شده است. دعوا از اینجا شروع می شود و او می گوید، چون تقلب شده است و حزب دمکرات آرایی را دستکاری کرده است، پس آرای باید بازشماری شوند و نتیجۀ انتخابات را به بالاترین مراجع قضائی می کشاند. و بالاترین مراجع قضائی اکثراً، متشکل از جمهوری خواهان مسیحی افراطی، یا بقولی کریستیانیست های تندرو، بر وزنِ اسلامیست ها می باشند. چند هفتۀ گذشته، دونالد ترامپ پیش بینی کرده بود که پرونده این انتخابات در دیوان عالی بسته خواهد شد. تهدید ترامپ دربارۀ کشاندن مسئله انتخابات به دیوان عالی آمریکا، چیزی است که او بارها در بهار و تابستان تکرار کرده و مشغول برنامه ریزی دربارۀ آن بوده است. ترامپ، وکلایی را استخدام نموده، تا در صورتی که با رقیب دموکراتش، نتیجۀ تنگاتنگی بدست آورد، او را به چالش بکشد.  
 
ترامپ، از ماه ها پیش، زمینۀ ادعای تقلب را فراهم کرده بود؛ چرا که وی مدعی شده بود، چنانچه در انتخابات ٢٠٢٠ آمریکا پیروز نشود، حتماً تقلب در انتخابات، اتفاق افتاده است.
 
به باور من، از همان زمانی که ترامپ، دم از تقلب در انتخابات میزد، برنامۀ کودتا علیه رأی مردم را کلید زد، بویژه با اصرار انتخابِ خانم ایمی برت (Amy Coney Barrett) برای دیوان عالی کشور، توسط ترامپ. بالاخره، سنای آمریکا، صلاحیت ایمی برت، نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی کشور را تأیید کرد، اقدامی که از آن به عنوان یک پیروزی برای رئیس جمهور ایالات متحده، نام برده می ‌شود.
 
اقدام سنای آمریکا در تعیین قاضی جدید برای دیوان عالی کشور، درست هشت روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، ما را به این نتیجه می رساند که نه تنها ترامپ، بلکه ترامپ و حزب جمهوریخواه، متحداً در صدد کودتا بر علیه رأی مردم، در صورت انتخاب نشدن مجدد ترامپ بوده و می باشند.
 
ممکن است نوشته ام را قدری مبالغه آميز در مورد شرایط غیر دموکراتیک در آمریکا بدانید، ولی متأسفانه سال هاست، دموکراسیِ آمریکا، دیگر آنچنان کار نمی کند. بطوریکه حزب جمهوریخواه دیگر به موازین اخلاقی در چارچوب همان دموکراسیِ آمریکایی و معیارها و ارزش هایِ دموکراسی و حقوق بشر، اعتقادی ندارد. اگر داشت، در مقابل اقدامات زن ستیزانه و نژادپرستانه و ضد دموکراتیک و ضد حقوق بشرِ ترامپ، عکس العملی نشان می داد. بی توجهیِ ترامپ به ارزش هایِ اخلاقی و انسانی، باعث نشد که حمایتِ جمهوری خواهان از او کم شود. ترامپیسم، آنقدر در حزب جمهوریخواه نفوذ کرده است که اکنون این حزب مبدل به حزب ترامپیست ها شده است.
 
دموکراسی در آمریکا، سال هاست لرزان است و این حالت را ترامپ در این چهار سال، کاملاً عیان ساخت. بی توجهی و نادیده گرفتن ارزش های دموکراسی در بسیاری از دولتمردان آمریکا و در افکار بخشی از آمریکایی ها که خود ناشی از سلطۀ همه جانبۀ نئولیبرالیسم در آمریکا می باشد، باعث شد که در سال ۲۰۱۶، ترامپ به کاخ سفید راه یابد.
 
چه کسی تصور می کرد، در شهرهای بزرگی چون واشنگتن‌، نیویورک، هستون، سان‌ فرانسیسکو و ...، فروشگاه ها قبل از انتخابات از ترس شورش با نردبان و چوب از خود محافظت کنند.
 
چه کسی فکر می کرد، در بزرگترین دموکراسی جهان که برای جهانی رؤیا شده بود، مردم از ترس هرج و مرج، اسلحه های سنگین بخرند.
 
چه کسی فکر می کرد، در آمریکا، رئیس جمهورش هر لحظه بگوید، من نتیجۀ انتخابات را قبول ندارم، چون دموکرات ها می خواهند تقلب کنند.
 
چه کسی به خیالش می رسید، رئیس جمهور آمریکا به نژاد پرستان و فاشیست ها متوسل شود که مواظب باشید، حزب دموکرات پیروز نشود.
 
چه کسی تصور می کرد، رئیس جمهور آمریکا، ملیشیایِ اسلحه به دست خود بگوید، به حوزه های رأی بروید و مواظب باشید دموکرات ها، رأی ها را ندزدند.
 
چه کسی فکر می کرد، گروه های افراطیِ طرفدار رئیس جمهور، خواسته باشند، در روز روشن، فرماندار ایالتی را بربایند.
 
چه کسی فکر می کرد، در برخی مناطق، از ورود رنگین پوستان که یک چهارم جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند، به برخی از حوزه های انتخاباتی، جلوگیری کنند.
 
چه کسی تصور می کرد، رئیس جمهور کشور دموکراتیک آمریکا، خواهانِ توقفِ شمارش آرای مردم شود.
 
این ها، داده ها و رخدادهایی می باشند که منِ نویسندۀ مطلب، ابداع نکرده ام، بلکه اخیراً روزانه در رسانه های مختلف آمریکا، نوشته و گفته شده اند.
 
اگر بعد از اعلانِ نتایج، اوضاع در شهرها متشنج شوند و شاهد زد و خورد و شورش در خیابان های شهرهای بزرگ، بین هواداران بایدن و ترامپ باشیم، نباید تعجب کنید.
 
این است امریکایی که ترامپ با کمک حزب جمهوریخواه، ساخته است.
 
اگر جامعه مدنی و بنیاد های دموکراسی و انسان های ترقی خواه، جلویِ پیشرفتِ فاشیسمِ ترامپیسم در آمریکا را نگیرند، آمریکا دیگر آمریکای قبلی، نخواهد شد. و بعنوان اولین ابر قدرت، انحطاط را تا انحلال ادامه خواهد داد.