گزارش از ایران: عینیون و انتظاریون: آن ۴۰۰۰ نفر و اين ۷۰۰۰ نفر همه بسيجي و انصاري هستند:

gozareshaziran٭ سردار اسيد پاش مسئول امر به معروف و نهي از منكر  و  «گشت نا محسوس»:

    در شهريور ماه 1393، يك سال و سه ماه بعد از انتخاب حسن روحاني، حاكميت براي كنترل دولت و فشار بر مردم، اقدام به ایجاد نارضايتي عمومي نمود تا بگويد سر نخ همه كارها به دست ولي فقيه مطلقه است و عناصر چماقدار! ، حزب اللهي و ارزشي ! خاكريز اول سيد علي خامنه اي هستند و كاري هم به قانون ندارند و قانون ساز مي‌باشند .

    انصار حزب الله در شهريور ماه 1393، اعلام كرد  گشت هاي خود را براي امر به معروف به ميدان خواهد فرستاد. بر عموم مردم معلوم بود منظور آنها از امر به معروف و نهي از منكرچيست. قطعا عبدالله محتشمي يا همان سردار عبداللهي كه زماني به صورت دختران  و زنان اسيد مي پاشيد نه از انسانيت بويي برده و نه از اسلاميت. او همان سردار معلول جنگ است  كه حجت الاسلام پروازي در مورد او گفته بود:

     « ...آقاي خاتمي رئيس جمهور  منتخب ايران، بچه‌هاي جنگ براي شما خطر زا هستند. «عبداللهي (سردار عبدالحميد يا عبدالمجيد محتشم)» امروز از بچه هاي دارودسته سرتيپ پاسدار ذوالقدر است.جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران(در حال حاضر به دليل خطر كودتا از سپاه به قوه قضاييه رفته و مشاور معاون اجتماعي آن قوه مي‌باشد)...من مدتها با اينها بودم. چندسال قبل مسائل امر به معروف و نهي از منكر را مطرح ميكردند. «عبداللهي (سردار عبدالحميد يا عبدالمجيد محتشم)» كه يك چشمش را در جنگ از دست داده اصرار ميكرد كه مرا هم به دنبال خودشان بكشاند. اما من وقتي فهميدم او به زنها اسيد پاشيده. بسيار ناراحت شدم و او خودش موضوع را فهميد و دررفت...تعداد مؤسسان انصار 18نفر بودند كه به سه گروه تقسيم ميشدند:

گروه وابسته به (سردار افراطي) ذوالقدر كه تعدادشان 7 نفر بود. هفت نفر هم با (سردار  اسيد پاش) عبداللهي (عبدالمجيد يا عبدالحميد محتشم- مدير مسئول نشريه يا لثارات الحسين و دبير كل انصار حزب الله فعلي)بودند. چهار نفر هم با (سردار چماقدار) اللّه كرم (كه در حال حاضر شوراي هماهنگي نيروهاي حزب الله را فرماندهي مي كند) ».

● سردار عبدالمجيد يا عبدالحميد محتشم (عبداللهي) 60ساله جانباز شیمیایی است كه در بیمارستان ساسان مراحل درمانی خود را مي گذراند و با اين حال در حاليكه وضع خوبي ندارد و حتي نمي تواند بسياري از امور را انجام دهد، فعلا فرمانده نيروهاي چماقدار موتور سوار و پياده سوار مبارزه با امر به معروف و نهي از منكر در لباس نيروهاي انتظامي تحت پوشش، به عنوان نيروهاي نا محسوس (به قول موحدي كرماني امام جمعه تهران نيروهاي نامريي) مي باشد تا خامنه اي بگويد اين عناصر غيرتمند حزب اللهي و...

   هنگامي كه نظام، مجددا حضور محتشم و گروه چماقدار غيرتمند! را براي مقابله با مردم ضروري ديد او به ميدان آمد  و گفت: « انصار حزب الله به طور رسمي  با چهار هزار نيرو براي مبارزه با بدحجابي و فساد به سطح شهر مي‌آيد و نيروهاي موجود براي پوشش کامل اين فريضه سه هزار زن و بقيه مرد هستند. در‌‌ همان زمان، وزارت کشور حسن روحاني اعلام کرد هرگونه فعاليت دسته جمعي از جمله گشت‌هاي امر به معروف و نهي از منکر انصار حزب الله بايد با مجوز وزارت ارشاد صورت گيرد.

    در برابر، دبير کل انصار حزب الله با صدور بيانيه‌اي با يادآوري اصل هشتم قانون اساسي ذکر لساني را بلامانع دانست و کارشان را فريضه‌اي دانست که به هيچ قانوني مربوط نيست. البته سردار عبداللهي نگفت آيا اسيد پاشي به صورت زنان و دختران نيز جزء تذكرات لساني مي‌باشد يا آيا تيغ كشيدن به لبان دختران و زناني كه روژ لب زده بودند تذكر لساني است يا «تذكر غيرتمندانه» تعدادي پاسدار شهوتران، بنا بر «فريضه ديني»!

● اما سابقه آغاز به كار اين نيروها به تيرماه باز مي گردد كه  سایت انصار حزب الله ضمن تائید آغاز به کار "گشت های موتوری انصار حزب الله" خبر داده است که از  «روز يكم تيرماه، اولين گروه هاي گشت هاي موتوري امر به معروف و نهي از منكر براي عمل به اين فريضه راهي خيابان هاي تهران شده اند». ( اين خبر  می‌گوید که بر خلاف اخبار دروغين مسئولان گشت امر به معروف و نهي از منكر، موتورسواران چماقدار قبل از برخوردي كه موجب تعطيل شدن کار آنها گشت، در خيابانهاي تهران جولان مي دادند و با مردم برخورد مي كردند. دقيقا مانند حضور 7000 نفر نيروي نامحسوس كه مدتها قبل كارشان را شروع كرده بودند اما به دليل اينكه تصاوير برخي از آنها افشا شده بود نيروي انتظامي مجبور شد بپذيرد چنين نيرويي وجود دارد.)

   در حالي كه نيروهاي چماقدار موتور سوار از ابتداي تيرماه فعاليت هاي خود را آغاز كرده بودند مباحث بالا در شهريور ماه صورت گرفته بود بنابراين در اين ميان تيرماه تا شهريور ماه ملاقات هايي صورت گرفت تا انصاري هاي چماقدار  خویشتن را تكليف‌محور بخوانند و بگویند برای انجام تکلیف، به خیابان‌ها در می‌آیند. قصدشان این بود که  حکومت روحانی را مجبور به انجام طرح مهار جامعه مدنی کنند.  

    در تيرماه سال 93 همان زماني كه گشت هاي موتور سوار در خيابانها به مردم گير ميدادند و نيروهاي انتظامي و وزارت كشور هم هيچ كاري از دستشان بر نمي‌آمد، مجبور شدند با بسيجيان يا همان انصار حزب الله وارد گفتگو و تفاهم شوند.

    اينكه مي گوييم بسيجيان به دليل تعريفي است كه خود آنها مي كنند :حجت الاسلام بجاني ، امام جمعه طسوج و رييس شوراي هماهنگي حزب الله در شمال و شمالغرب ايران!در مصاحبه اي مي گويد :

    «...انصار حزب الله به منزلهِ خاکریزی است که توسط جمعی از بسیجیان ایجاد شده و متشکل از مجموعه ای از مسلمینی است که در تلاشند تکالیف بر زمین مانده را بر دوش بکشند. برای مثال یکی از واجبات فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر است بویژه امر به معروف دولت از سوی مردم که ما سعی بر این داریم این بخش را احیاء کنیم...دیدگاه ما این است که یک جنگ همه جانبه شروع شده است که در آن اردو گاه ولایت سنگرهایی دارد و انصار حزب الله هم یکی از این سنگرها است و می خواهیم در این سنگر از مواضع ولایت دفاع کنیم. ما تکلیف محور! هستیم و با توجه به موقعیت ها و مسائل پیش آمده برنامه هایی را طرح و اجرا می کنیم البته شاید در برخی موقعیت ها نیز فعالیتی انجام ندهیم ولو اینکه دیگران آن را مهم بدانند».

● در همان زمان، ميان نيروهاي انتظامي و  بسيج (همان انصار حزب الله) قراردادي به شرح زير منعقد شد كه در اين قرارداد از پليس و نيروي نامحسوس به خوبي نام برده شده‌است: «...رئیس پلیس آگاهی از امضای توافقنامه همکاری نیروی انتظامی با سازمان بسیج مستضعفین در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی و اطلاعاتی و عملیاتی خبر داد و گفت: این توافق نامه به امضا و تایید فرماندهان هردو سازمان سردار احمدی مقدم و سردار نقدی رسید و به همین منظور مقرر شد تا دو کارگروه فرهنگی، اجتماعی و اطلاعاتی – عملیاتی تشکیل شود. برنامه ریزی مشترک تبلیغی، ساماندهی، هماهنگی، رسانه‌ای، آموزشی و مشارکت مردمی را از وظایف کار گروه فرهنگی و اجتماعی و ارتقاء، هماهنگی و برنامه ریزی در راستای تبادل اطلاعات و اخبار، اجرای عملیات مشترک، بهره گیری از توانمندی عناصر بسیجی با استفاده از ظرفیتهای ناجا به عنوان پلیس افتخاری، بازرس نامحسوس و… را از وظایف کارگروه اطلاعاتی و عملیاتی مشترک نیروی انتظامی با سازمان بسیج مستضعفین شد.

    در شهريور ماه همان سال، سردار سعيد منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نيروی انتظامی گفت: «پس از ديدار دبير کل انصار حزب‌الله با رئيس پليس امنيت اخلاقی نيروی انتظامی، اين گروه درباره فعاليت گشت‌های سيار «امر به معروف و نهی از منکر» خود تجديد نظر کرد و قرار شد «از قالب‌ها و ظرفيت‌های رسمی و موجود نظام» برای اهداف خود، استفاده کند. ولي ماه بعد از آنكه منتظر القائم از ديدار خود با محتشم و توقف گشت هاي موتوري خبر داد ، بار ديگر سردار اسيد پاش دبيرکل انصار حزب‌الله، در مقام تشريح برنامه‌های اين تشکل برای امر به معروف و نهی از منکر گفت: «ما تنها به تذکر زبانی اکتفا نمی‌کنيم و کارهای ديگری هم اگر لازم باشد برای مهار اين قضيه انجام می‌دهيم تا تغيير روشی صورت گيرد».

    به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا)، عبدالحميد محتشم، چهارشنبه نهم مهر، در همايش توجيهی امر به معروف و نهی از منکر، افزوده‌است: « تفاوت عمليات جديد انصار حزب‌الله با دفعات قبل اين است که همزمان که دوستان در ميدان تذکر می‌دهند، ما بتوانيم در کار ستادی که انجام خواهيم داد نتيجه کار را جمع‌بندی کنيم و به‌ آنها چيزی که بايد حالی کنيم را حالی کنيم و بگوييم که اين بساط را جمع کنيد.»

● در همان زمان، انصار حزب الله اعلام کرد در میان این گشت های موتوری «از رئيس ستاد اجرائي انصارحزب الله گرفته تا فعالان فرهنگي، اصحاب رسانه و حتي كسبه صنوف مختلف شهر تهران» حضور دارند.

    آنها نگفتند اين كسبه شهر تهران و ديگران همه عضو بسيج سپاه پاسداران هستند كه به اشكال مختلف در مي‌آيند تا مانع از باز شدن فضاو برخورداری مردم از آزادي‌ها شوند.

    مسئول چماقداران موتور سوار گفت محدوده فعالیت گشت های موتوری انصار حزب الله  «پارك ها، مراكز خريد و معابری» در تهران هستند که محدوده جغرافيايي آن به عنوان «محل ماموريت« انصار تائید شده است و «تداوم اجراي اين طرح از برنامه هاي انصار حزب الله مي باشد.

علی دواتگر، سخنران جلسه نهم تیر ماه این گروه نیز فعالیت گشت های موتورسوار انصار حزب الله را ناشی از وظیفه شرعی و به استناد اظهارات خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی توصیف کرده که گفته‌است: «اولين فايده امر به معروف و نهي از منکر اينست که مسئولين درانجام وظيفه خود راحت‌تر و کم‌هزينه‌تر عمل مي‌کنند، يعني بار مسئوليت کمتر مي‌شود».

    سردار (عبداللهي)عبدالحمید محتشم، دبیرکل انصار حزب‌الله، نیز روز سه شنبه به خبرگزاری ایسنا گفت: «فعالیت گروه‌های سیار امر به معروف و نهی از منکر انصار حزب‌الله تداوم پیدامی‌کند. این موضوعی نیست که دستگاه‌های قانونی از آن بی‌خبر باشند. البته این‌گونه اقدامات، تجمع و یک اقدام سیاسی نیست که احتیاج به مجوز داشته باشد.  سردار چماقدار محتشم در لباس يك مفسر قانون اساسي مشخص مي كند كه اقدام آنها يك حركت سياسي نيست زيرا آنها به بهانه كارهاي فرهنگي با چوب و چماق و زنجير و كوكتل مولوتف دور هم جمع مي شوند تا امثال انتشارات مرغ امين ، تماشاگران سينما قدس، دانشجويان خوابگاه دانشگاه تهران در سال هاي 78 و 88 و نيز برخي سخنراني ها را مورد محبت قرار داده و به شكل لساني، ارشاد نمايند!.

    محتشم درباره تاکید اصل هشتم قانون اساسی به امر به معروف مردم نسبت به یکدیگر،‌ نسبت به دولت و دولت نسبت به مردم اشاره و تصریح کرد: ما در بخش و محدوده لسانی،  متمرکز هستیم و موضوع به التماس‌ها بر نمی‌گردد بلکه این مسئله یک امر است.

    ستاد اجرائي انصار حزب‌الله روز چهارشنبه نيز در بيانيه‌اي با بيان اينكه گروه‌هاي امر به معروف و ناهي از منكر سيار نه ضابط قضائي هستند و نه مامور به بگير و ببند كه نياز به كسب اجازه از كسي داشته باشند. محتشم  در توضیح چگونگی ورود انصار حزب‌الله به مسئله امر به معروف گفت: برخی از دنباله‌های فراری جریان فتنه‌گر که در خارج از کشور به سر می‌برند در آستانه تابستان، درصدد به راه‌اندازی تحریکات مختلف(بدحجابی) در کشور بودند و این امر به نوعی موجب شد که ما  وارد قضیه شویم.

● اتصال بد حجابي به «جریان فتنه»، مانند هميشه، بهانه تراشی برای سرکوبگری سپاه و بسیج و دستگاه‌های اطلاعاتی آنها و  چماقداران موتور سوار و پياده  است. «مشكلات اخلاقي مردم» مجوزی است که نیروهای سرکوب ،خود، به خود می‌دهند تا هر زمان لازم شد وارد عمل شوند.

    سردار محتشم در مورد چماقداران موتور سوار می‌گوید: «...آنان جمعي دغدغه‌مند هستند كه در اين وانفساي لجام گسيختگي فساد و فحشا در معابر براي اقامه فريضه واجب الهي قيام كرده اند و هزينه آن را نيز به جان خريده اند كه تاريخ همين چند ساله شاهد محكمي بر مظلوميت و صلابت آمران به معروف و ناهيان از منكر است ». محتشم درباره جذب نیروهای انصار حزب‌الله به منظور امر به معروف در سطح شهر می‌گوید: داوطلبان برای این مسئله زیاد هستند منتهی بنا نیست که همه متمرکز و هجومی در برخی نقاط عمل کنند بلکه آنها با ساز و کار مشخص، معین و سامان یافته در میان جمعیت خواهند بود.( شبيه گفته هاي سردار ساجدي نيا فرمانده نيروي انتظامي تهران )... تعداد نیروهای جذب شده در مناطقی که لازم باشد به صورت مستمر و پیگیر حضور پیدا خواهند کرد که البته شدت و ضعف آن به توان افرادی که به صحنه می‌آیند، بستگی دارد».

    اين گروه  با اعلام شماره‌اي به منظور تكميل و گسترش گروه‌هاي سيار امر به معروف و نهي از منكر از آقايان و بانوان درخواست كرد به عضويت اين ساماندهي دربيايند.

     راستي چرا اين برادران ازكلمه آقايان و بانوان استفاده كرده اند و كلماتي مانند برادران و خواهران را كنار گذارده اند؟ به قول سرداري اين روزها بايد براي پيدا كردن جاسوس در سپاه پاسداران و نيروي انتظامي و بسيج دنبال نفوذي گشت.

● وزارت كشور اقدامات انصار حزب الله را خلاف قانون دانست. اما انصاري ها گوش ندادند. حکومت از سوي رسانه‌هاي نزديك به این گروه تحت فشار قرار گرفت. بعنوان نمونه، صدا و سيما در برنامه خبري خود به حمایت از انصاری‌ها پرداخت:

...: به گزارش پیام‌نو: بخش خبری ساعت ۲۰:۳۰ در نوبت پخش روز دوشنبه در گزارشی مفصل به بررسی درخواست انصار حزب الله، واکنش وزارت کشور به این درخواست و البته بازتاب در رسانه ها پرداخت. این گزارش البته ضمن آنکه برای فعالیت های خیابانی و بدون مجوز به انصار حزب الله هشدار داد، سعی کرد تا با حمایت ضمنی از کلیت تصمیم این گروه برای راه اندازی «گشت های موتوری»، این پیام را هم صادر کند که به هر شکل باید فکری برای «کمرنگ شدن فریضه امر به معروف» انجام داد. بخش خبری ۲۰:۳۰ همچنین «اشتیاق» انصار حزب الله برای عملیات خیابانی را «تحسین برانگیز» خواند.

    به دنبال آن، محتشمی دبیرکل انصار حزب الله گفت: البته گزارش دیشب شبکه دوم سیما باز هم بر این مساله تاکید دارد که فعالیت ما نیازمند دریافت مجوز نیست. دبیرکل انصار حزب‌الله در پاسخ به این سئوال خبرنگار صدا و سیما که «اگر وزارت کشور از شما مجوز خواست، چه می کنید»،  پاسخ داد: «ما تلاشمان بر این است که وزارت کشور را متقاعد کنیم که اینجا از آن جنسی که برخی رسانه ها می گویند مجوزش کجاست، نیست. ما تمام ملاحضات وزارت کشور را سمعا و طاعتا قبول داریم و اعمال می کنیم».

     بعدها دبیر کل انصار حزب الله در گفت و گويي عنوان نیروهای موتورسوار وابسته به این تشکل را نیز از «گشت موتوری» به «گروه‌های سیار امر به معروف» تغییر داد. محتشم درباره استفاده از واژه «گشت موتوری» گفت: چون این واژه دارای ایهام و شائبه است و اینکه کار ما به نوعی تعارض و تداخل به وظایف نیروی انتظامی تلقی شده، از «گشت موتوری» عبور می‌کنیم و دیگر این کلمه را به کار نمی‌بریم.

    در مخالفت با گشت موتوري، حجت الاسلام آشنا، مشاور رييس جمهور ، در بياني خنده دار در اين مورد گفت: نه نيروي انتظامي و نه ارشاد و نه قوه قضائيه و نه وزارت كشور و نه حتي بسيج هيچ‌كدام از موتورسوارهاي ايشان استقبال نخواهند كرد... به خصوص اينكه كلاه ايمني به سر نداشته باشند.

●گويا آشنا كه خود زماني در واواک مسئوليتي داشته و به خوبي آنها را مي شناسد نمي خواهد بگويد كه اين افراد از چه نهادي هستند و مي گويد كه ديگران آنها را قبول ندارند به خصوص اينكه كلاه ايمني هم ندارند!

     ماجرای گشت ها و بگير و ببندهاي انصاري گذشت تا در ارديبهشت ماه سال 94 كه حسن روحاني با فرماندهان نيروي انتظامي ديدار داشت . در ارديبهشت ماه سال 1394 حسن روحاني در ديدار با فرماندهان نيروي انتظامي ايران گفت:

    «...حکومت اسلامی، یعنی حکومت و حاکمیت قانون و امام خمینی(ره) ده‌ها بار در سخنرانی‌های خود بر این مسأله تأکید کرد که همه مردم ایران دربرابر قانون برابرند... پلیس موظف به اجرای اسلام نیست بلکه وظیفه پلیس اجرای قانون است».

    اما به ناگاه «رهبر» و مراجع و ديگران آشفته خاطر شدند. چرا که اگر نيروي انتظامي در اين امر دخالت نكند واويلا مي‌شود. ديگر هيچ اعتباري براي آنها باقي نمی‌ماند و مهار جامعه مدنی از دستشان خارج می‌شود. لذا به دستور ولي فقيه توپخانه روحانيون و نظاميان به كار افتاد .

سردار حسن عباسي رئیس اندیشکده یقین كه در هر موضوعي خود را عالم به غيب و ظاهر و باطن مي داند نيز وارد ميدان شد و در حمايت از نيروي انتظامي گفت: «...اگر نیروی انتظامی حق اجتهاد ندارد لابد به کسی که پول مردم را می‌خورد هم نباید، از گل نازک‌تر بگوید.

     آية‌الله مكارم شيرازي ، مرجع وابسته به بيت المال ولي فقيه مطلقه در مقابل سخنان حسن روحاني در جلسه درس خود ، خود را به ناداني زده و گفته بود : ...یکى از مسئولان محترم، خطاب به نیروى انتظامى، سخنى گفتند که به هیچ وجه مناسب نبود. گفته‌اند وظیفه نیروى انتظامى اجراى قانون است نه اجراى اسلام.  سخنان ایشان از سه جنبه اثر منفی داشته است. نخست این‌که با این سخنان معلوم مى‌شود قوانین ما چیزى غیر از قوانین اسلامى است در حالى که همه بر گرفته از اسلام است و همه افراد اعم از پلیس و غیر پلیس موظف به اجراى قوانین اسلام هستند. و ... دیگر این‌که این‌گونه سخنان روحیه نیروى انتظامى را تضعیف مى‌کند و زحماتى را که براى تهذیب اخلاق و مبارزه با منکرات متحمل شده است، نادیده مى‌گیرند و آن‌ها را در اجراى قوانین اسلامى سست مى‌سازد. و سوم و از همه مهم‌تر چراغ سبزى است که به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس کثیف و مانند آن داده مى‌شود که از این به بعد آزاد هستید و پلیس کارى به شما ندارد ...» .

    مرجع وابسته به پول بيت ولي فقيه مطلقه ديگری نيز در سخناني با حمله به حسن روحاني گفت:  اولا قانون اساسی ما برگرفته از موازین اسلامی است وثانیا این که گفته می‌شود وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام اسلامی نیست، یعنی در جامعه امر به معروف و نهی از منکر نشود؛ در حالی که امر به معروف وظیفه‌ای همگانی است و همه باید ملزم به اجرای آن باشند. اگر مسئولان نظامي كه مجري امر به معروف و نهي از منكر هستند و نيز مراجعي كه ديده شدن تار موي زني پايه هاي دين آنها را مي لرزاند از همان روز اول درست عمل مي كردند امروز با پديده اي به نام كشف حجاب روبرو نبودند .

    از تابستان سال گذشته كه فرمان بگير و ببند بانواني كه هنگام رانندگي روسري خود را بر ميداشتند و «دل همه آمر به معروف‌ها را به درد می‌آورند، صادر شد و  دایره  «مبارزه با بد حجابی و بی‌حجابی» گسترش یافت، بد حجابی و بی‌حجابی  روز به روز افزايش يافت. به گونه‌اي كه بسياري از بانوان به هنگام رانندگي روسري خود را بر ميدارند و كلاه بر سر مي گذارند ، نيروي انتظامي ابتدا براي ممانعت ازاين امر جريمه رانندگي تعيين كرد اما گويا لذت رانندگي بدون روسري اجباري به پرداخت جريمه مي‌ارزيد. زیرا كسي اعتنائی به آن نکرد. روز به روز اين شكل رانندگي گسترش يافت و از جاده ها و اتوبانها به خيابانهاي درون شهر نيز كشيده شد. یعنی این‌که حالا دیگر زنان می‌دانند زور و خشونت برای سنگین‌تر کردن جو ترس است.نه امر به معروفی که دین نیز نگفته و نخواسته است.   

      بدین‌ترتیب، نيروهاي «نامحسوس» و «نامريي» یعنی انصار حزب الله راهي به جز برخورد خشونت آمیز با مردم را نمی‌شناسد. لذا به دستور رهبري و حمايت انصاري هاي غيرتمند نيروي انتظامي برادران حزب اللهي را ساماندهي كرده تا بتواند آنها را تحت عنوان ماموران نيروي انتظامي به خيابانها بفرستد. اما امری كه مشهود است و در طول روزهاي اخير ديده شده،همانا تغيير نگاه زنان و دختران به همه زنان چادري در خيابانها است. با نگاهي مظنون آنها را زير نظر مي گيرند و گاهي نيز با متلك هاي تند جوانان به عنوان فاطمه جاسوس يا جاسوس نامحسوس مواجه مي شوند .

● در فروردين سال 95 بعد از اينكه برخي از تصاوير نيروهاي چماقدار به عنوان «نيروهاي نامحسوس» در شبكه‌‍‌هاي اجتماعي منتشر شد، مشخص شد كه انصار حزب الله بعد از اينكه از موتورهايشان پياده شده‌اند، لباس «نيروهاي نامحسوس» نيروي انتظامي را پوشيده‌اند و مأمور مهار مردم  شده‌اند. وقتي قضيه اين نيروهاي جاسوس خياباني لو رفت سردار نيروي انتظامي به ميدان آمد و گفت : فعالیت 7 هزار نیرو در قالب گشت های نامحسوس امنیت اخلاقی آغاز شده است.

   به گزارش میزان، سردار حسین ساجدی نیا درحاشیه مراسم رونمایی از گشت‌های نامحسوس امنیت اخلاقی گفته‌است: طرح امنیت اخلاقی امسال از ابتدای هفته با حضور ماموران در میادین، مراکز تجاری و خیابان‌ها و بزرگراهها به اجرا در آمد. این محل‌ها، دقيقا همان محل‌ها و مراكز هستند كه انصار حزب الله می‌گفت بايد كنترل كند.

    ساجدي نياادامه داد: گشت‌های نامحسوس با بکارگیری هفت هزار نیرو از امروز در سطح شهر مستقر و با مظاهر علنی ناهنجاری برخورد می کنند. این نیروها که مرد و زن هستند در معابر شهر تهران به صورت نامحسوس حضور دارند.

    رئیس پلیس تهران با بیان اینکه برخورد با ناهنجاری‌های اخلاقی و مزاحمت نوامیس درخواست مردم از پلیس است، افزود:برخورد با بدحجابی،آلودگی صوتی،ایجاد مزاحمت برای نوامیس و کشف حجاب در خودرو جزو اولویت های اصلی مردم از پلیس بود.

   یعنی همان موضوع‌های  امر به معروف و نهي از منكري كه سردار عبداللهي اسيد پاش و يارانش چندين ماه پيش با مطالبه‌شان، ذهن‌ها را آماده فعالیت «عینیون» می‌کردند.  اینک «عینیون» به صورت قانوني و به فرماندهي همان برادران «غيرتمند حزب‌اللهي»، مستقر در سپاه و نیروهای انتظامي مأموریت مهار جامعه مدنی را برعهده گرفته‌است.

    به گفته ساجدی نیا ماموران گشت نامحسوس امنیت اخلاقی در خیابان‌ها هر کدام از مصادیق ناهنجاری از جمله بدحجابی،کشف حجاب، آلودگی صوتی و رانندگی پرخطر را ببینند، پلاک خودرو را با کد تخلف برای پلیس امنیت اخلاقی پیامک می‌کنند. بعد از آن پلیس با این افراد تماس گرفته و از آنها می‌خواهد در وقت تعیین شده به مرکز پلیس مراجعه کنند.

    در همين رابطه نشريه وابسته به سردار قاليباف (مخالف فرماندهان کنونی سپاه)، روزنامه‌ِ «همشهری» (روز سه‌شنبه۳۱ فروردین ماه) در مطلبی با عنوان «چند پرسش از پلیس» نوشت: فرماندهی نیروهای انتظامی«چه تدبیری برای راستی‌آزمایی گزارش‌های این افراد اندیشیده است؟ آیا این احتمال وجود ندارد که این افراد گزارش‌های غیر واقعی رد کنند؟ چرا تصویری از تعدادی از این ماموران منتشر شده‌است؟ این موضوع که با فعالیت نامحسوس این افراد تعارض دارد!»

    این روزنامه همچنین از مقامات پلیس خواستار شد تا توضیح دهند  شیوه‌ی شناسایی، جذب و آموزش این افراد چگونه و براساس چه معیارهایی است.