ناظر : رژیم ولایت مطلقه فقیه خود دربند بحران‌ها است

    به ياد دارم که آقاي بني‌صدر در يكي از كتابهاي قبل از انقلاب خود متني بدين مضمون نوشته بود كه : هر زمان كه بحران هاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي،سياسي يك حكومت را در بر بگيرد زمينه تغيير و انقلاب فراهم شده است .

در سال 1387 در مقاله اي در انقلاب اسلامي در هجرت سخن از فروپاشي نظام ولايت  به ميان آمده بود   و در سال 88 جنبش مردم صورت گرفت و نظام با تمام توان آن را سركوب نمود .

در سال1395 نگارنده بر اين باور است كه بحران هاي گوناگون گريبانگير حاكميت ولايت فقيه مطلقه شده است و اگر بتواند از آن رهايي يابد كارسترگي انجام داده است اما به نظر نمي رسد با افشاگري هايي كه از هر سو جنايت ها و خيانت هاي حاكميت را در شبكه هاي اجتماعي بيان ميدارد ، حاكميت بتواند آن را بپوشاند .

* بحران هاي سياسي

● در طول ماههاي اخير فراوان اخبار و اطلاعات از درگيري‌ها و اختلافات ميان سران رژیم ديده شده و كار به جايي رسيده كه برخي از مخالفان برجام درخواست محاكمه رييس جمهور را نموده‌اند. این در حالی است که امضاءکنندگان، آن قرارداد را سند افتخار ش مي‌انگارند.

    سيد صادق زيارتي سنگسري (منظور همين حميد روحاني) معروف كه مدعي است تاريخ انقلاب را به نگارش در آورده و خواهد آورد، اين روزها براي رسيدن به پول بيشتر دريافتي از بيت رهبري و برخي آدمخوارها، درخواست محاكمه همشهري خود حسن روحاني را نموده‌است. او  حمایت از برجام را حمايت از خيانت دانسته است (نقل به مضمون). البته اين حميد روحاني همان کسی است که در جعل تاریخ، از نوادر است. او، در دوران قبل ازانقلاب، براي بد نام كردن آیة‌الله روحاني مقيم نجف، چك بانكي جعلي ساخت و مدعی شد که چک را ساواک در وجه آیةالله روحانی کشیده‌است. ماجرا لو رفت و او براي فرار از دست حاميان آیةالله روحاني مدتها مخفي بود .

    همين حميد روحاني يا زيارتي سنگسري كه فرزندش ازحاميان دوم خرداد است و به دور انگشتش باند سبز مي‌بست و در تظاهرات سال 88 شركت مي‌كرد، اگر كشور آزاد و برخوردار از دموكراسي بود، باید بخاطر بی‌شمار جعل و تزویر، محکوم و زندانی می‌شد. اما حالا، مرکز اسناد در اختیار او است – گرچه مدتی است از دست او گرفته اند - و از مجوز هاي مختلف واردات برنج  بهره می‌جوید و نشريه 15 خرداد را انتشار می‌دهد.

● حسين شريعتمداري و هم‌پالگي هايش در نشريه جوان و صبح صادق و... نيز شمشير را از رو بسته‌اند . براي اينكه بتوانند برجام را در جايي متوقف كنند تمام تلاش خود را به كار می‌برند. اما هنوز موفق نشده‌اند و بعيد هم به نظر مي‌رسد كه موفق شوند. زيرا آنها در پي اين هستند که با ايجاد مشكل و گفتن اينكه برجام هيچ دستاوردي نداشته است، دوره ریاست جمهوری حسن روحاني را به چهار سال، محدود کنند.  احتمال موفقیتشان زیاد نیست.

● نيروهاي ديگر افراطي كه در سپاه پاسداران قرار دارند نيز هر از گاهي با فرمان خامنه‌اي اقدام به موشك پراني مي‌كنند تا شايد بتوانند بي عرضگي و هیچ‌کاره بودن حسن روحاني و حکومت او را به او و دولتهای خارجی گوشزد نمايند. در واقع باج می‌خواهند. در هر قرار و مدار با خارجیان، امتیازهای آنها باید منظور شوند.  هر چند آنها مي‌دانند كه شخص خامنه‌اي عامل اصلي تاييد برجام بوده‌است. اما آنها سهم خود را از معاملاتي كه درآينده انجام خواهند شد،  مي‌خواهند .

● قوه قضاييه يكي از مراكزي است كه از زماني كه به دست شیخ صادق لاریجانی افتاده‌است، همواره حامی بانیان داعشیسم (خمینی و جانشین او و دستیارانشان)و کارگزاران آنان  بوده‌است، در هر فرصتی، براي نشان دادن هیچ‌کاره بودن حکومت روحانی، دست به جنایتی می‌زند.  می‌خواهد بگوید: اگر ما نخواهيم نمي‌گذاريم حکومت كاري انجام دهد. اقداماتي از نوع اعدام‌هاي مکرر، مانند اعدام زندانيان اهل سنت کرد و غیر کرد ويا اعدام مخالفان در اروميه و شهرام اميري و... دو هدف دارند: سنگین نگاه‌داشتن جو ترس و تحت فشار قراردادن قوه مجريه .

     از قرار، شيخ صادق لاريجاني در توهم رهبر شدن بعد از مرگ خامنه‌اي است و مي‌خواهد نزديكي خود به نيروهاي آدمخوار سپاه پاسداران را به نمايش بگذارد تا مگر آنها را مطمئن سازد اگر به  رهبري برسد از آنها حمايت مي‌كند.

● نيروهاي حامي مصباح يزدي و جنتي و محمد يزدي نيز از جمله نيروهايي هستند كه با تمام توان و با استفاده از برنامه‌هايي كه صدا و سيما در اختيار آنها قرار مي‌دهد و نيز با استفاده از امكانات مفت و مجاني دزديده شده از مردم، اقدامات ضرور جهت تعضيف حکومت را به كار مي‌برند تا شايد بتوانند در چهار سال بعدي يا رياست جمهوري را از ان يكي از افراد مورد حمايت خود کنند و يا اينكه حکومت چهارسال بعد حسن روحاني را ضعيف‌تر از حکومت کنونی او كنند.

● افشاي نوار جلسه آیة‌الله منتظري با جنایتکاران قاضی نما،  در  شبكه‌هاي اجتماعي در رابطه با كشتار سال 76 ، آن چنان مردم را در بهت و حيرت فرو برده‌است كه بي‌گمان يكي از ضربه دارترين افشاگري‌هايي شده است كه بر رژیم ولایت مطلقه فقیه وارد شده‌است . زيرا نسل امروز هم  متوجه مي‌شود  «عصر طلايي امام» مانندسالهاي حکومت جنايت‌گستر خامنه‌اي ، با حجم جنایتی بزرگ‌تر بوده‌است. این نسل در می‌یابد که هيچ فرقي ميان آن جنايتكار سفاك و اين یکی نیست. تفاوت در نوع جنایت‌هااست. در ضمن مردم با كسب اطلاعات بيشتر در می‌یابند که خامنه‌اي، آن زمان رييس جمهور بوده است. در بخشي از كتاب خاطرات آية‌الله منتظري آمده‌است که او مخاطب آیة‌الله بوده و آیةالله از او می‌خواسته‌است مانع از ادامه اعدام‌ها شود و او فرصت می‌خواسته‌است.

      سخنان منتظری مي‌تواند دومين پايه حاكميت ولايت فقيه مطلقه را كه يكي از آنها در سال 88 ويران گشته‌بود، از ميان بردارد. هر چند احتمال اينكه مردم به خيابان‌ها درآيند فعلا بسیار ضعیف است، اما افشاي حقایقی از این نوع، مي‌تواند براي ولايت مطلقه فقيه، در آينده مشكلات فراواني در داخل و خارج از كشور ايجاد کند.

● در سكوت، آوردن و دفن کردن جنازه‌هاي قربانیان جنگ سوريه، حتي خانواده‌هاي برخي از كشته شدگان را – اینان را شهداي حرمين مي‌خوانند -  را نگران ساخته‌است، آنها مي گويند اگراينها به سوريه رفته‌اند و شهيد پاسداری از حرم شده‌اند، اگر كار درستي انجام داده‌اند، چرا حالا كه كشته شده‌اند و جنازه‌هاشان به ايران آورده مي‌شوند، بايد در سكوت براي آنها مجلس ترحيم برپا كرد؟ می‌پرسند: آیا اينها بر خلاف خواست ملت به آنجا رفته‌اند و كاري كه انجام داده‌اند و جان خود را بر سر آن گذاشته‌اند و کارشان آن‌قدر بد است كه بايد از مردم مخفي كرد؟ طرفه این‌که اگر روسها خبر پایگاه دادن به آنها را انتشار نداده بودند، نه «فرمانده کل قوا» و نه حکومت روحانی کلمه‌ای در باره آن نمی‌گفتند.

● انتشار سخنان «سردار» حسن عباسي، يكي از ضربات كاري بود که گروه هوادار حسن روحاني بر سپاه وارد کرد. بخشي از فيلم سخنراني سردار جبهه نديده حسن عباسي، حاوی توهین – در واقع ستایش – او از ارتش، در سطح وسيع انتشار يافت. چنان موج مخالفت و انزجاری را برانگیخت که او را مجبور به عذر خواهي از ارتش کرد. اما حفاظت اطلاعات ارتش كوتاه نيامد و او را به زندان انداخت و او با سپردن وثيقه آزاد شد.

     در اين ميان، امر مهم، باز شدن روي ارتشي‌ها به سپاه بود. ارتش فرصت یافت دروغی را بر ملاء کند که سرداران سپاه از زمان جنگ ایران و عراق بطور مستمر باز می‌گویند: همه کاره سپاه و هیچ‌کاره ارتش بود. دروغ بزرگ‌تری می‌گویند و آن وارونه جلوه دادن  این‌که در دوران اول جنگ، ارتش، تجاوز ارتش عراق را در هم شکست و سران 8 کشور که به ایران آمدند، کار ارتش را معجزه خواندند و بنابر پیشنهاد غیر متعهدها، صدام و رژیم او شکست خود را پذیرفتند و ادامه جنگ از جمله برای ستون فقرات رژیم شدن سپاه – اینک حاکم بر کشور – سبب شد که آن پیروزی، جای خود را به شکست بدهد و خمینی قطعنامه 598 شورای امنیت را بپذیرد و به قول خودش جام زهر شکست را سر بکشد.  این شد که سپاهي‌ها هم جرأت حمايت از حسن عباسي را نیافتند. تنها رضا شريف به ميدان آمد و گفت كه به دنبال كسي كه اين بخش ازفيلم را رسانه‌اي كرده خواهند گشت!

٭ بحران هاي اجتماعي :

 ● آسیب‌های اجتماعی از اندازه بیرون شده‌است. علی لاریجانی می‌گوید 82 درصد مردم گرفتار نابسامانی‌ها هستند. ميزان بالاي طلاق آنقدر بالا است كه برخي‌ها را واداشته‌است بگويند اعلام آمار طلاق به زيان است و قرار بر عدم انتشار آن‌است .

    حاكميت به خوبي مي‌داند كه با وضعیت موجود، هيچ آينده‌اي براي جوانان وجود ندارد. بحران ازدواج و فرزند آوري حاکمیت را كلافه كرده است و نمي‌داند با این مسئله و با مسئله فساد فراگیر و آسیب‌ها و نابسامانی‌های اجتماعی چه کند.

● اعتياد به مواد مخدر ، مشروبات الكلي، پايين آمدن سن فحشا، گسترش فحشا در ميان خانواده‌ها و بالا رفتن آمار افرادي كه روابط مختلف جنسي با غير همسر برقرار مي‌كنند به جايي رسيده‌است كه ديگر سخن از مهار ناپذیری آن‌است.

● در اين شرايط «برادران غيرتمند سپاه»، با انگيزه مبارزه با بدحجابي، اقدام به انتشار پوسترهاي مختلف در سطح شهر مي‌كنند كه هم مضحک و هم غمبار و درد آور است. در يكي از پوسترهاي منتشر شده، در يك سمت تصوير يك زن چادري با جواني رانشان مي‌دهد كه شوهر او است و در سمت ديگر پوستر تصوير يك زن بد حجاب را در كنار يك گوني سيب زميني نشان مي‌‌هد تا بگويد همسر اینگونه زنان بي‌غيرت هستند. همان تاييديه نشريه يالثارات‌الحسين و همان سخن سردار سرلشكر جعفري در مورد غيرت خروس‌ها است که این‌سان، پوستر شده‌است.

● شيوع ايذر در ايران بي‌داد مي‌كند و حاكميت بعد از سالها امسال اعلام كرد كه افزايش ايدز بيشتر به دليل روابط غير سالم جنسي است زيرا تا به حال مدعي بود كه از این نوع روابط در ايران برقرار نمی‌شود.

٭ بحران اقتصادي:

● با انتشار فيش هاي حقوقي در چند ماه گذشته و افشا شدن‌هاي مختلف فيش‌ها و حقوق‌هاي گذشته و حال و نيز آمار اختلاس‌ها و خورد و بردها كاملا اخلاق مالي حاكميت رابه زير سووال برده‌است. كمتر كسي است كه روزانه دهها مورد از دزدي‌ها را در شبكه‌هاي اجتماعي خود براي ديگران ارسال ندارد. از دست حكومت هم كاري بر نمي‌آيد .

● گسترش و افشاي هر چه بيشتراين دزدي‌ها و مافيا بازي‌ها كار را به جايي می‌رساند كه شبكه‌هاي اجتماعي بدون ترس از برخورد - كه تقريبا امكان پذير نمي‌باشد - مدارك و مستندات مختلفي از فسادهای مالی خامنه‌اي و فرزندان او و ديگرسران رژیم دست به دست بگردد و همان شود که در روزهاي آخر عمر حكومت پهلوي شد و ميزان خورد و برد و حسابهاي آنان رامردم دست به دست مي‌گرداندند و مي‌گفتند ببينيد كه چه دزداني بر ما حكومت مي‌كنند.

● اقتصاد مصرف محور ایران گرفتار فسادی چنان وسیع است که جز رانت‌های بزرگ تولید نمی‌کند. تاوقتی ساختار اقتصاد تغییر نکند، رانت‌ها روزافزونند و در عوض، نابرابریها هستند که برهم افزوده می‌شوند و بی‌کاری و فقر است که گسترش می‌یابد. ساختار این اقتصاد چنان سخت است که مانع از آن شد که تقلاهای حکومت روحانی به جائی برسند و همه دریابند که در این ساختار، فعالیت اقتصادی جز رانت برای اقلیت و فقر برای اکثریت تولید نمی‌کند. 

٭ بحران فرهنگي:

● ازسال 88  كه خامنه‌ای مردم معترض را ميكروب سياسي خواند، مردم متوجه شدند كه تظاهر به اخلاق و رفتارانساني اين جماعت دروغي بيش نيست و آنها  مطیع‌ها را گوسفند و غیر مطیع‌ها را میکروب و خس و خاشاک می‌دانند.

   یادآور باید شد که در همان زمان، آية‌الله شهر مقدس مشهد، علم الهدي، مردم معترض ايران را گوساله و بزعاله خوانده بود و رييس جمهوری قلابی و تبهكار ، احمدی نژاد، مردم را خس و خاشاك ناميده و به نيروي انتظامي دستور داده بود آنها را نابود كنند

● هنگامي كه آیة‌الله جوادي آملي، معلم اخلاق، چماقداران و جنايتكاران در ديدار با عارف برخي‌ها را ديوث ناميد، دور ازانتظار نبود كه در نشريه مخصوص انصار حزب الله يعني كمك كنندگان به نيروهاي خدا، يالثارات‌الحسين، تحت حمايت خامنه‌ای، هنرمندان ايران، را ديوث بنامد .

● «سردار» اسيد پاش، عبداللهي، مدير مسئول نشريه یا لثارات، از بي‌ادب‌ترين  و حزب اللهي‌ترين افراد اين كشور است. او هماني بود كه مي خواست با 3000 موتور سوار خيابانهاي شهر تهران را از بي‌حجابان پاك کند. اما مجبور به تسليم در برابر فشار مردم گشت .

    بيهوده نيست كه  اين نشريه وقتي به دليل بي‌ادبي و بي‌حرمتي مجوزش از سوي وزارت ارشاد لغو شد، از سوي قوه‌ قضائی که رييس آن، شیخ صادق لاریجانی، را خامنه‌ای منصوب کرده‌است، به «سردار» فرمان انتشار مجدد را صادر کرد تا نشان دهد هر آنچه رهبر فرا قانوني بخواهد بايد انجام شود .

     رفتار سيد علي با اين نشريه همانند رفتار او با فرد فحاشي بود كه دختر هاشمي رفسنجاني را مورد توهين و تهمت قرار داد. اما در نهايت، خامنه‌اي ازبرادران حزب اللهي و غيرتمند خواست كه كمتر خشونت به خرج دهند .

 ● بي‌ادبی و گستاخي اين نشريه، بدان‌خاطر كه بنابر تشدید فشار بر حکومت روحانی است، تشديد خواهد شد. از جمله هدفها، یکی این هدف است: مردم به چشم ببینند که حسن روحاني حتي نمي‌تواند نشريه‌اي را تحت تعقیب قضائی قراردهد که به همه فحاشي مي‌كند چه به رسد به حل مشکلات مردم که مرتب برهم افزوده می‌شوند.شدت حملات زبانی به  حسن روحاني و حکومت او، در عین‌حال شدت انحطاط فرهنگی دولت ولایت فقیه را برهمگان آشکار کرده‌است.

● ناتوانايي حسن روحاني و وزیر ارشاد او در  حمایت قانونی از برگذار شدن كنسرت‌هاي موسيقي و تسلیم حکم علم‌الهدا شدنشان شدت سانسور هنر در ایران امروز را به خوبي نشان می‌دهد.  

● اما مشکل فرهنگی بزرگ ایران، اغتشاش فرهنگی ناشی از ناسازگاری استبداد ولایت مطلقه با خلاقیت شهروندان ایران است. یک دلیل گریز مغزها و استعدادها از کشور عقیم شدن در فضای فرهنگی بسته‌است.

    در این میان، این فقر فرهنگی رژیم ولایت مطلقه فقیه است که پایان حیات سراسر جنایت و خیانت و فساد او را خاطر نشان اهل خرد می‌کند.