کاوشی: ارزیابی آنچه در باره به قتل رسیدن هاشمی رفسنجانی گفته و نوشته‌اند

rafsanjani 19012017انقلاب اسلامی: این توضیح ضرور است که فکر جمعی جبار، یعنی فکری که اکثریت بزرگ مردم آن‌را بپذیرند بی‌آنکه حتی از راست یا دروغ آن بپرسند، دروغ و دروغ بزرگ ساختنی نیست. چنان‌که بدون این دروغ که 3.5 میلیون نفر در تشییع جنازه هاشمی رفسنجانی شرکت کردند، ممکن نیست اکثریتی بپذیرند که «جمعیت دست کم یک میلیون که بود!» اینک فیلم‌برداری از زمین و هوا هم هست و محاسبه جمعیت آسان است. محاسبه هم می‌شود. اما اولاً این محاسبه را وسائل ارتباط جمعی بزرگ پخش نمی‌کنند و ثانیاً، فکر پذیرفته شده آسان جای به واقعیت نمی‌سپارد. آنچه در باره مرگ هاشمی رفسنجانی گفته و نوشته شده‌است، هرگاه یکی از دو فکر، مرگ یا قتل، بخواهد فکر جمعی جبار بگردد، نیازمند هم دروغ و هم پیش زمینه است. پیش زمینه اینست که رژیم کشتن را یکی از شیوه‌های اصلی حکومت کردن گردانده‌است. اما دروغ هم در باره چگونگی مرگ گفته شده‌است و هم در باره چگونگی کشته شدن.

٭ نمونه‌ای از کشتن و کشته را مرده خواندن:

      فلاحیان با وجود آنکه خود حاکم شرع بود، اما معمولا" و در موارد حساس احکام حذف محاربان را شخصا" صادر نمی‌کرد. او این احکام را از آیت‌الله خوشوقت، آیت‌الله مصباح، آیت‌الله خزعلی، آیت‌الله جنتی و گاها" نیز از حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دریافت می‌کرد و بدست ما می‌داد. ما فقط به آقایان اخبار و اطلاعات می‌رساندیم و بعد هم منتظر دستور می‌ماندیم. مثلا" وقتی باخبر شدیم که حاج احمد آقا در جلسات خصوصی به مسئولان نظام و حتی به ولایت امر اهانت می‌کند. آنرا ارجاع دادیم و بلافاصله دستور آمد که همه رفت و آمدهای ایشان را زیر نظر بگیرید و از مکالمات و ملاقاتهای ایشان نوار تهیه کنید. ما هم بمدت یکسال همین کار را کردیم. متأسفانه حاج احمد آقا به راه یک طرفه بدی وارد شده بود که برگشت نداشت. وقتی دستور حذف حاج احمد آقا را آقای فلاحیان به من ابلاغ کرد مضطرب شدم و حتی به تردید فرو رفتم. دو روز بعد همراه با آقای فلاحیان به دیدار آیت‌الله مصباح رفتیم، آقایان محسنی اژه‌ای و بادامچیان هم آنجا بودند البته بعدا" حاج آقا خوشوخت هم از بیت آمدند آنجا و نظر جمع بر این بود که نباید به کسانی که با ولی امر مسلمین خصومت می‌کنند، رحم کرد ...

(بخشی از اعترافات سعید امامی )

    به هنگام صدور «حکم» قتل سيد احمد خميني (يادگار امام)، هاشمي رفسنجاني رييس جمهور بود. علي فلاحيان وزير اطلاعات سنجاق شده به هاشمي رفسنجاني و سعيد امامي نيز از معاونين اين وزارتخانه بودند.

    گفتني است که رفسنجاني در دو دهه اول انقلاب دستش به خون هزاران نفر از جوانان مبارز ايران آلود ه بود، شايد هرگز باور نمي كرد كه روزي اين سرنوشت (ترور احتمالي)،شامل حال خود او شود .

    وقتي سيد احمد خميني بابت جلسه برپاکردن‌ها و تحقیر «رهبر» و «رئیس»، محکوم به مرگ شد،  مگر ممكن است، هاشمي رفسنجاني كه در سال84 به دليل تقلب در انتخابات كار را به خدا واگذار كرد و در سال 88 نامه بدون سلام به رهبري نوشت و در نماز جمعه همان سال آن برخورد را با جبار کرد و به هنگام رد صلاحيت سيد حسن خميني تقريبا رهبري و سپاه و ستاد نماز جمعه و صدا و سيما و... را زير سئوال برد و سخن از لزوم تغییر قانون اساسی بمیان آورد، به حال خود گذاشته شود؟

    اگر نبود بيرون افتادن دم خروس «رهبر»، شايد قضيه مرگ وي با اما و اگر هاي كنوني روبرو نمي‌شد. اما دم خروس بیرون افتاده‌است و هم خطر حضور و ادامه حيات هاشمي رفسنجانی برای خامنه‌ای و گزینش جانشین او (احمد خاتمی می‌گوید از 7 جلسه مجلس خبرگان، 5 جلسه به انتخاب جانشین رهبر، اختصاص داشته‌است) و جود دارد.

٭ خطر حضور و ادامه حيات هاشمي برای خامنه‌ای و گزینش جانشین او:

    وضعيتي كه هاشمي رفسنجاني در چند سال اخير به وجود آورده‌‌است،  مطلوب خامنه‌ای نیست. او تا زیر سئوال بردن کارآئی  ولایت فقیه، بخصوص بعد از خامنه‌ای، پیش رفت.  در باره سپاه گفت کشور را می‌خورد و سیر نمی‌شود و کشور در دست امثال طائب است. از تغییر قانون اساسی سخن گفت و شورای نگهبان را بی‌اعتبار کرد و «نهادهای انقلاب» را زیر سئوال برد (از مکافات عمل غافل نباید شد. یکی از جرائم بنی‌صدر از دید هاشمی رفسنجانی، مخالفت او با این نهادها بود) و...  با آن‌که ساعتي از توهين و فحاشي نسبت به او باز نمی‌ایستادند، اما همين توهین‌ و تحقیرها معلوم می‌کردند که جناح خامنه‌ای از دست هاشمی رفسنجانی کلافه‌اند.  بيهوده نبود كه، سال قبل، حسين فدايي دم از حصر خانگي او به ميان آورد ، (حسين فدايي معاون سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و نماينده سابق مجلس). او تهدید شد که سرنوشتی چون سرنوشت منتظری را پیداخواهد کرد.  اما صدور دستور حصر او برای خامنه‌ای بسی مشکل بود.  

• هاشمي رفسنجاني مي‌بايست تا قبل از اسفند ماه امسال (1395)از سر راه برداشته مي‌شد . زیرا دوره ریاست او بر مجمع تشخیص مصلحت پایان می‌پذیرفت. بنابر نواری که در مهرماه، چهار ماه پیش از فقدان هاشمی رفسنجانی انتشار یافته‌است، خامنه‌ای به احمدي نژاد گفته‌است او تا آن زمان زنده نمی‌ماند. طرفه این‌که «پیشگوی» دیگری از ذوب شدگان در ولایت فقیه نیز، در سال 1394، پیشگوئی کرده بود در سال 1395، هاشمی رفسنجانی خواهد مرد:

● سایت ظهور، پیشگوئی دارد بنام سیدمجید رحمتی  که «روحانی» مدیر این سایت است.

در اواسط سال ۹۴ با داغ شدن بحث تنش در انتخابات توسط ولایت معاشان؛ این سایت همگام با این طیف اقدام به انتشار مطالبی در قالب «پیش‌بینی یک فتنه بزرگ در پایان سال ۹۴» و به مناسبت انتخابات پیش روی آن دوران نمود.

رئوس این پیش بینی بر این خطوط استوار بود:

۱- این فتنه به بهانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و نیز انتخابات مجلس خبرگان است

۲- رد صلاحیت تعدادی از شناخته شده‌ها و عناصر فتنه در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری جرقه این فتنه است

۳- این فتنه بسیار بزرگ‌تر از فتنه‌ی سال ۸۸ است و باعث مشکلات بسیاری خواهد شد

۴- فتنه جدید توسط رییس جمهور و طرفدارانش است

۵- جبهه‌گیری علنی مخالفین رهبر

۶- ایجاد آشوب در کشور به بهانه انتخابات

۷- به لطف خدا این فتنه‌ها و تظاهرات سرکوب می‌شود

۸- تنها کسانی نجات یافته‌اند که از فرامین مقام معظم رهبری پیروی کنند

۹- کشته شدن و مرگ بد رأس فتنه یعنی هاشمی رفسنجانی

۱۰- عذاب استیصال برای دیگر فتنه‌گران معروف (مرگ تدریجی تک تک فتنه‌گران: بخوانید سران اصلاحات!!)

     تأمل در 10 «پیشگوئی» سخت بجا است. چراکه مواد آن، بر زبان و قلم «اصول‌گرایان»، بخصوص ارگانهای تبلیغاتی آنها، از جمله کیهان، بازگو می‌شد و دست‌آویز سرکوب‌گریها بودند. نهمین «پیشگوئی»، همچون دیگر «پیشگوئی»ها واقعیت پیداکرد!

٭ چرا هاشمي مي‌بايست تا قبل از اسفند سال 1395 مي‌مرد:

از آنجايي كه هاشمي رفسنجاني رياست مجمع تشخيص مصلحت را بر عهده داشت و در اسفند ماه امسال رييس و افراد آن، از سوی خامنه‌ای باید برگزيده مي‌شدند، پس خامنه‌ای با مشکل نصب مجدد و یا نصب دیگری بجای او روبرو بود:  

● اگر هاشمي رفسنجانی تا آخر سال زنده مي‌ماند ، خامنه‌ای به دليل جايگاه او مشکل می‌توانست دیگری را جانشین او کند.  اما نصب مجدد هاشمي يعني اينكه خامنه‌ای با مواضع هاشمی رفسنجانی در باره ولایت فقیه و آنچه او از قول خمینی نقل می‌کرد و دیدگاه او در باره سیاست خارجی، مشکل ندارد. حال اینکه مشکل داشت.  بیشتر از آن، بخاطر «دوسر شدن نظام» مشکل داشت.  

● رد صلاحيت هاشمی رفسنجانی، در انتخابات سال 92 ، را  همه نه از سوي شوراي نگهبان که از سوی خامنه‌اي دانستند و او را رفيق نيمه راه خواندند.  چنان‌که در گفتگوهاي تلويزيوني بعد از فوت هاشمي  رفسنجانی، افرادي مانند غفوري فرد و منوچهر متكي و ناطق نوري و احمد توكلي، در رابطه با رد صلاحيت او از سوي شوراي نگهبان، سخنانی بر زبان آوردند حاکی از این كه حتي اصولگرايان از رفتار با هاشمی رفسنجانی ناراضی بوده‌اند.

    حال اگر رهبري او را از رياست مجمع تشخيص كنار مي‌نهاد، عمل او اظهار دشمنی و اعلان جنگ تلقی می‌شد و جبهه‌بندی در رژیم و قرارگرفتن دو جبهه دربرابر یکدیگر  و اصلاح‌ناپدیری نظام را قطعی‌تر می‌کرد. ضعیف‌ترها ممکن بود جذب خامنه‌ای بشوند چنان‌که موضع‌گیریهای آنها بعد از مرگ هاشمی رفسنجانی معلوم می‌کنند، اما قوی‌ترها در برابر او قرار می‌گرفتند و حذف آنها رژیم را بیشتر و بیشتر آسیب پذیر می‌کرد. پس، هاشمي مي‌بايست تا قبل از اسفند سال 95 دار فاني را وداع مي‌گفت و خامنه‌ای هم براي او مراسم مجللي برپا مي‌كرد - كه البته ابراز مخالفت شرکت کنندگان در مراسم شد -  و  از او تجلیل بعمل می‌آورد. هرچند، کینه او به هاشمی رفسنجانی مانع شد در این کار نیز موفق گردد.  

٭ هدف عزل و نصب‌ها در سطوح فرماندهي بسيج و سازمان اطلاعات سپاه:

   در چند ماه اخير دو تغيير درسطح فرماندهي سپاه و بسیج رخ داد باهدف آماده شدن برای تشدید سرکوبها.  چنان‌که به هنگام انتصاب سردار غيب پرور، تكليفي كه خامنه‌ای بر عهده او گذارد، آماده کردن بسیج برای مقابله با مردم بود.  سردار رحيم صفوي «مشاور ارشد» خامنه‌اي در پيام تبريك به غيب پرور نوشت: «انتظارات رهبری در حکم انتصاب جنابعالی خبر از حوادث‌ مهم پیش‌رو دارد.»

     در همان زمان، سردار محمد علي جعفري نيز چندين جمله معني دار به شرح زير بيان کرد. روی سخن او با هاشمي رفسنجانی بود:(رهبري) در همه زمینه‌های سیاسی، نظامی، اجتماعی و غیره است و حرفش فصل‌الخطاب است ...تعیین‌کننده مسیر و راه انقلاب و ولایت فقیه است و

... هر فرد و هر گروه و جریان سیاسی که مسئول و چه غیرمسئول با این  جهت‌گیری که شخص ولی‌فقیه و رهبری تعیین می‌کند و با این جهت تعیین شده و خط مشی آن مخالفت کند، نوعی وحدت‌شکن است .

● ضد « فتنه»  را خامنه‌ای مصدر کارها می‌کند:

    سردار غيب پرور به خوبي نشان‌داد كه خامنه‌ای فرد مناسبي را به عنوان فرمانده بسيج منصوب کرده‌است. زيرا اين فرد كه گويا حتي اخلاق و دين هم ندارد در مراسم تشييع پيكر هاشمي به نيروهاي خود دستور داده بوده مزاحم زنان و دختران در مراسم شده و به آزار جنسي آنها بپردازند.

در رابطه با آزار جنسي دختران وزنان در مراسم تشييع هاشمي رفسنجاني وب سايت آمد نيوز نوشت:…این منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار «آمدنیوز» به شرط فاش نشدن نام و سمتش گفته است که «پیش از شروع مراسم، به نیروهای بسیج دستور داده شده بود در راستای ایجاد ناامنی برای زنان شرکت کننده در مراسم، اقدام کنند.»

     این منبع آگاه خبری که خود نیز از اعضای سازمان بسیج مستضعفین است، می‌گوید: «فرماندهان بسیج پیش از شروع مراسم به ما گفته بودند کاری کنید که زنان فتنه‌گر  از شرکت در مراسم پشیمان شوند. برخی از اعضای بسیج به این حرکت اعتراض کرده و از اجرای دستور فوق به دلیل «غیراخلاقی» و «غیر شرعی» بودن امتناع کرده‌اند.»

      و نصب سردار زيبايي نژاد (حسين نجات) بعنوان جانشین حسين طائب نیز بسیار گویا است. زیرا این انتصاب معلوم می‌کند که اين سازمان مي‌بايست خود را آماده  شرکت در رویاروئی با مردم کند. حسين نجات از عوامل اصلي حصر خانگي مير حسين موسوي و كروبي بوده است. بخاطر بی قید و بند بودنش در سركوب به این مقام گمارده شده‌است.

 

٭ نوار صوتي محمد رضا منتظر القائم در مورد ديدار محرمانه رهبري و احمدي نژاد:

     افشاي يك نوار صوتي از فردي به نام محمد رضا منتظر القائم مشاور رسانه‌ای علی اکبر جوانفکر و معاون پیشین وی در مؤسسه ایران،در مهر ماه سال 1395، تا پیش از مرگ هاشمی رفسنجانی، اهميت زيادي نداشت. كسي هم به آن اعتنايي نمي‌كرد. زيرا اين پيام صوتي را او براي برخي از هواداران احمدي نژاد تهيه و منتشر ساخته بود.

     با قتل احتمالي هاشمي رفسنجاني اين پيام صوتي مهر ماه گذشته ارزش خاصي پيدا کرده‌است. زيرا به شرح زیر، گفتگوی خامنه‌ای با احمدي نژاد را باز می‌گوید:

      پس از این ملاقات، رهبری، احمدی‌نژاد را به صورت فردی احضار و به او گفت: «آقای هاشمی رفسنجانی به دلیل کسالت تا پایان سال بیشتر دوام نمی‌آورد» و شما «سطح فعالیت‌های خود را انتخاباتی نکنید تا بتوانید پس از مرگ هاشمی رفسنجانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شوید.»

    منتظر قائم می‌گوید:  پس از خروج از بیت رهبری، احمدی‌نژاد به تمامی ستادهای استانی خود دستور می‌دهد که فعالیت‌های انتخاباتی را متوقف و فعالیت‌های تحقیقاتی در استان‌های خود را آغاز کنند تا پس از انتصاب احمدی‌نژاد به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، شعب استانی دبیرخانه مجمع نیز افتتاح شود.

      پس از انتشار محدود این فایل در مهرماه ۱۳۹۵، اطلاعاتی‌ها برای بازداشت منتظر قائم اقدام کردند. اما چون برادر و پدر وی از مقامهای ذی‌نفوذ واواک هستند، این بازداشت انجام نشد. گفتنی است که برادر «محمدرضا منتظر قائم» اکنون رئیس دفتر حسین طائب در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران است.

    با انتشار اين فايل صوتي، به ناگاه، علي اكبر جوانفكر به ميدان آمد و مدعي شد (به گزارش پارس نیوز): «مطالب مطرح شده در این نوار صوتی به حدی سخیف و فاقد ارزش است که تا کنون نیازمند اظهارنظر و تکذیب نبوده است اما از آنجا که طی روزهای اخیر به عنوان دستمایه‌ای مورد بهره برداری سوء شبکه رسانه‌ای ضد انقلاب قرار گرفته است، اینجانب مطالب مطروحه در فایل صوتی مزبور را به طور کامل تکذیب می کنم. تهیه کننده این فایل صوتی ادعاهایی را در خصوص ملاقات دکتر احمدی نژاد با رهبر معظم انقلاب در شهریور ماه گذشته مطرح کرده و در آن به نام اینجانب و آقای بقایی نیز اشاره کرده‌است که به نظر می‌رسد هدف از آن، صحنه پردازی طنز آمیز در فضای رسانه‌ای باشد. این در حالی است که فردی به نام ر-ز (روح الله زم)با دستاویز قرار دادن این فایل صوتی به گفت‌وگو با برخی رسانه‌های ضد انقلاب (صدای امریکا) پرداخته و علاوه بر آن ادعاهای بی‌اساسی در خصوص ارتباط سازمانی م-م(محمد رضا منتظر قائم) با اینجانب را نیز مطرح کرده‌است که به هیچ‌وجه صحت ندارد و فردی با این مشخصات هرگز معاون یا مشاور بنده نبوده و سمتی نیز در دفتر دکتر احمدی نژاد نداشته است. رسیدگی به این مساله از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط و برخورد قضایی با ناشران فایل صوتی مزبور، اقدامی موثر در جهت تنویر افکار عمومی و خنثی کردن شایعات متاثر از آن خواهد بود.»

     روشن است که از قول خامنه‌ای گفتن که هاشمی رفسنجانی پیش از پایان سال می‌میرد و وعده ریاست مجمع را به احمدی نژاد دادن، نه ادعای کوچک و «سخیف» است و نه زمان تکذیب آن، بعد از مرگ هاشمی رفسنجانی می باشد. تکذیب کنونی جوان‌فکر، اگر هم بدستور نباشد، تطبیق دادن خود  با وضع بوجودآمده‌است.

٭ هك وب سايت مجلس خبرگان رهبري دادن پيام درگذشت هاشمي قبل از فوت او!؟

    در رابطه با هك اين وب سايت، بهمن جدي چنین توضیح می‌دهد: سایت خبری فرهنگ نیوز، در ساعت ۳۰:۱۷ دقیقه بعد از ظهر روز یکشنبه اعلام می‌نماید که سایت رسمی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری هک شده‌است و هک کنندگان این سایت خبر دروغی حاکی از درگذشت هاشمی رفسنجانی را در ساعت  ۲۳: ۱۷ دقیقه بر روی این سایت منتشر کرده اند. اما این خبر دروغ به سرعت از سوی محسن هاشمی فرزند ارشد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیب میشود.

    محسن هاشمی رفسنجانی فرزند علی اکبر هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس متعلق به سپاه پاسداران، تأکید میکند که هاشمی رفسنجانی در صحت و سلامت کامل به سر می‌برد.

     زمان  قید شده در پیام، همان زمان است كه هاشمي در استخر بوده است. بنابر روایت راویان كسي در كنار او نبوده‌است. حتي محافظين وي. بنابراين ساعت 17.23 دقيقه كه خبر بر روي سايت به اصطلاح هك شده دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري رفته‌است، گویای اطلاع قطعی و پیشاپیش از «مرگ»  هاشمی رفسنجانی بوده‌است. برای بی‌اثر کردن این امر واقع، گفتند که در گذشته چنین پیامی در سایت درج کرده بودند که سبب خنده خود هاشمی رفسنجانی نیز شده بود. اما این‌بار هم زمان مشخص است و هم تاریخ معین است.

     طرفه این‌که محمد هاشمی، برادر و مسئول دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت‌وگو با فارس، ضمن تکذیب خبر منتشر شده بر روی سایت دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری مبنی بر درگذشت هاشمی رفسنجانی می‌گوید: بنده دقایقی پیش خدمت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بودم و وی در سلامت کامل به سر می‌برد و حال وی هم هیچ مشکلی ندارد.

    وب سايتي كه از محمد هاشمي سئوال مي‌كند، وب سايت خبرگزاري فارس وابسته به سپاه است. این خبرگزاری احتمالا مي‌خواسته‌است ببيند آيا او زنده است يا نه.  اما نيم ساعت بعد از خبر به اصطلاح هك شده دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري، به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد آقاجانی معاون وزیر بهداشت و درمان خبر می‌دهد که آیةالله هاشمی رفسجانی، رئیس تشخیص مصلحت نظام امروز حوالی ساعت ۱۸:00 به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی شد.

       بر اساس خبر رسمی، رفسنجانی ساعت ۱۸:20 بعداز ظهر ، بعد از پیدا شدن علائم سکته قلبی به بیمارستان تجریش منتقل شده و بستری میشود. دکتر غلامرضا محسنی رئیس بیمارستان شهدای تجریش شامگاه یکشنبه تصریح میکند که‌ آیت الله هاشمی رفسنجانی بر اثر ایست قلبی ناشی از سکته قلبی در این بیمارستان دار فانی را وداع گفت. وی توضیح داد که هاشمی رفسنجانی ساعت ۱۸:۲۰ بعداز ظهر امروز با علائم سکته قلبی و در شرایطی که هوشیاری نداشت به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافته و بلافاصله تمام اقدامات درمانی لازم با حضور ۵ فوق تخصص قلب انجام و مراحل احیای قلبی نیز برای ایشان انجام گرفته اما متاسفانه بعد از بیش از یک ساعت تلاش برای احیای وی عملیات ناموفق بود و ایشان حدود ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه بعد از ظهر دار فانی را وداع گفت.

     نکته‌ای که حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت نیز شامگاه یکشنبه، ۱۹ دی ماه به آن اشاره کرد وقتی به خبرنگاران می‌گفت: «تیم پزشکی» همراه آقای هاشمی نبوده‌است و همین موضوع «نشان‌دهنده کوتاهی‌هایی در رسیدگی به وضعیتش بوده است»

    گرچه وزیر بهداشت صبح دوشنبه، صحبت‌هایش را پس گرفت و گفت که «در این پرونده جای هیچ‌گونه شبهه‌ای نیست. رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت. اصولاً پرونده‌ای در کار نیست و دلایل فوت کاملاً واضح است»، اما روشن است که هدف توجیه روز بعد او، خنثی‌کردن «ظن قتل» است.

● تا این‌جا، به قول بهمن جدي،  

1. افراد معینی نیم ساعت قبل از بروز ایست قلبی هاشمی رفسنجانی، از بروز آن مطلع بوده‌اند!؟

2. چگونه این افراد توانستند وب سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری که توسط یگان سایبری سپاه پاسداران به صورت شبانه روز حفاظت میشود را به این سادگی هک کنند؟

3. این افراد برای نوشتن متن پیام تسلیت دستجمعی هیأت رئیسه و همچنین هک کردن سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری به ساعتها وقت احتیاج داشته‌اند. پس اگر پیام از هیأت رئیسه مجلس نبوده باشد و سایت هک شده باشد، هک کنندگان  باید، حداقل از آغاز صبح یکشنبه ۱۹ دی ماه، می‌دانسته‌اند که هاشمی رفسنجانی غروب یک شنبه دچار ایست قلبی می‌شود و فوت می کند!

4. چرا علی رغم آگاهی سپاه پاسداران از هک شدن سایت رسمی مجلس خبرگان رهبری هنوز هیچگونه گزارش و یا عکس‌العملی از خود نشان نداده‌است!   

٭گم شدن چندين ساعته محمد هاشمي بعد از درگذشت هاشمي رفسنجاني:

    بنا بر اخباري كه اخيرا منتشر شده‌است، محمد هاشمي برادر علی اكبر هاشمي رفسنجاني بعد از فوت او، به مدت 16 ساعت از صحنه‌هاي مختلف، حضور در جمع خانواده و مراسم شب در جماران غایب بوده‌است. وقتی هم حاضر شده، بسيار گيج و منگ بوده‌است. از قرار،  میهمان سازمان اطلاعات سپاه بوده و توسط این سازمان توجیه شده‌است. بعد از این توجیه است که او می‌گوید: نه اثر خفگی و نه اثر کبودی بر گردن هاشمی رفسنجانی مشاهده نشده و مرگ او بر اثر ایست قلبی بوده‌است. وگرنه، خود او گفته بود که چند دقیقه پیش هاشمی رفسنجانی را دیده و او در سلامت کامل بوده‌است.

●چگونگي فوت هاشمي

    ابتدا خبر مرگ هاشمي بدون ذكر خفه شدن او در استخر نشر یافت. بعد به تدريج در برخي وب سايت‌هاي وابسته از جمله خيبر و عدالت گلستان گفته شد كه او در حين شنا سكته كرده‌است . این خبر سئوال‌هائی را بر می‌انگیزد:

1. چرا هاشمي به تنهايي در استخر شنا مي‌كرده است ؟

2. تيم محافظين چرا وي را، در استخر، تنها گذارده‌اند؟

3. تيم پزشكي كه همواره بايد در كنار او باشد كجا بوده‌است؟

4. چرا انتقال هاشمي از استخر آنقدر زمان برده‌است؟

5. چرا هنگام خارج ساختن او  از استخر درمان‌های اوليه انجام نگرفته‌است

6. هاشمي چه مدت به تنهايي و در حالت خفگي در استخر قرار داشته كه ريه هايش پر از آب شده‌اند؟

    پاسخ داده شده به سه پرسش اول این‌است که او خود نمی‌خواست. سه پرسش بعدی نیز نه طرح و نه پاسخ یافته‌اند. محمد هاشمي به خبرگزاري فارس گفته بود كه وي تا دقايقي قبل در كنار هاشمي بوده‌است. آیااين دقايق قبل كه به نظر ساعت 17.30 دقيقه بوده زماني كه خبرگزاري فارس بعد از به قول خودشان هك وب سايت مجلس خبرگان از او سئوال كرده‌است، هاشمي در استخر بوده يا در جايي ديگر بوده؟ محمد هاشمی در کجا در کنار برادرش بوده‌است؟  این دو پرسش نیز پاسخی نجسته‌اند.

     به استناد قول محمد هاشمي، برادر او بايد در دقایق میان 17:30 دقيقه تا 17:40، خفه  شده باشد. زيرا بعد ازآن زمان، تا محافظين لباس‌هاي او را بر تنش كنند و به بيمارستانش رسانند، 20 دقيقه طول كشيده‌است.  پزشك نیز زمان رسیدن پیکر او را به بیمارستان، ساعت 18:00 گفته‌ است.

٭ با همه تردیدی که در باره به قتل رسیدن او وجود دارد، قتل او می‌توانسته‌است خامنه‌ای را بکارآید:

     در باره قتل او تردید وجود دارد، از جمله بدین‌خاطر که دکتر سید حسن هاشمی، «وزیر» بهداشت، گفته‌است (29 دی ماه 1359) : « ایشان ۱۶ سال قبل آنژیو کرده بودند و ۳ تا پلاک در رگ‌های ایشان ایجاد شده بود. همچنین آیت الله هاشمی ۲۰ سال دیابت داشتند و اخیرا از انسولین استفاده می‌کردند که اگر قبل از این پیشگیری می‌شد مرگ ناگهانی اتفاق نمی‌افتاد». بدیهی است وقتی وضعیت جسمانی مسئولان پنهان نگاه‌داشته می‌شود، وقتی حتی بعد از مرگ نیز عوامل برانگیزنده ایست قلبی نامعلوم می‌مانند، این سئوال از «وزیر» محل پیدا می‌کند: با این دو بیماری، آیا او با تجویز پزشک، و پیش از مصرف انسولین، آن‌هم تنها، به شنا در استخر پرداخته‌است؟

     بهررو، تردید نیست که خامنه‌ای می‌داند که بطور مداوم تضعیف می‌شود. وضعیت کشور که او عامل اصلی آن‌است و ناکارآمدی روزافزون حکومت و دستگاه اداری فاقد اختیار لازم و نیز موقعیت کشور در منطقه و جهان – برغم تبلیغات در باره قدرت منطقه‌ای شدن ایران – و بالاخره گسست‌ها در جماعت مدعی جانبداری از ولایت فقیه و سرطان فساد عوامل این تضعیف هستند. هرگاه او برآن شده باشد که از راه تحکیم هرچه بیشتر موقعیت خود در «نظام»، مانع از تضعیف بیشتر خود شود، هاشمی رفسنجانی باید از سر راه برداشته می‌شد. به این دلایل:

اول: ادامه حضور هاشمي با وضعيتي كه در ميان نيروهاي معتدل و اصلاح‌طلب داشت و وسیله انتقال فشار مردم بر خامنه‌ای شده بود، تضعیف کننده موقعيت خامنه‌ای بود و باید حذف می‌شد؛

دوم: با حذف شدن هاشمي، فشار بر حکومت حسن روحاني - كه او را تكيه گاه خود مي‌دانست -، می‌تواند افزایش یابد. پس، نيروهاي وابسته به «بيت رهبر»  می‌توانند فشار خود بر حکومت را تشديد کنند. در حال حاضر، خامنه‌ای بهتر از روحانی را ندارد. اما در وضعیت جدید، می‌تواند نزدیک‌تر به خودی را پیدا کند و یا «نظام پارلمانی» را تدارک ببیند؛

سوم: از هم اکنون، انحلال شبکه روابط شخصی هاشمی رفسنجانی را با پلمپ دفترها و متهم کردن آنها به توطئه چینی آغاز کرده‌اند. احتمال زياد دارد که نيروهاي نزديك به هاشمي و اصلاح‌طلبانی که نسبت به آنها حساسیت وجود دارد، دستگير شوند؛

چهارم: فشار بر خانواده‌هاي با سابقه‌اي چون هاشمي رفسنجاني، خاتمي، خميني، منتظري، ناطق نوري، بهشتي و... می‌تواند افزایش یابد و مانع از آن بگردند که این خانواده با یکدیگر اتصال یابند و یکی را شاخص و رئیس خود کنند؛

پنجم: ولي فقيه مطلقه در به در به دنبال به دست آوردن اسناد و مداركي است كه هاشمي رفسنجاني در اختيار داشته و به همين دليل، به سرعت برخي از وابستگان هاشمي راتحت فشار قرار خواهد داد و احتمالا به برخي مراكزي كه در اختیار هاشمی رفسنجانی و خانواده او  است حمله خواهد نمود تا که اسناد و مدارک را بیابد و ضبط کند. اگر هاشمی رفسنجانی چگونگی رهبر کردن خامنه‌ای را نوشته و یا نوار کرده‌باشد، ضربه به اساس ولایت فقیه نمی‌شود؟

ششم: وابستگان به ولي فقيه مطلقه حال با مرگ هاشمي خود را در قدرت كامل دانسته و از بي‌سرپرستي نيروهاي طيف هاشمي در تحکیم موقعیت خود در رژیم استفاده خواهند کرد. البته وابستگان به او باید در عادی جلوه دادن مرگ هاشمي رفسنجانی تلاش كنند. و

ششم: نيروهاي وابسته به خامنه‌ای فكر مي‌كنند با مرگ هاشمي قدرت را كاملا  از آن خود کرده‌اند، اما متوجه نيستند كه مرگ هاشمي از سويي ديگر مي‌تواند موجبات حذف كامل نظام  را فراهم سازد. زيرا با غرق شدن «سفينة النجات نظام»، ديگر در كشور حالت ميانه‌اي وجود ندارد تا کفه «نظام ولایت فقیه» اصلاح‌پذیر است را سنگین کند. زمان به زمان، خامنه‌ای بطور خاص و ولایت مطلقه فقیه بطور عام، در برابر مردم تنهاتر می‌شوند. هرگاه مردم حقوق خویش را بکاربرند و در مقام خلع ید برآیند، دیگر كسي براي پادرمياني نيست .