کنجکاو: باز هم جاسوسان در سازمان اطلاعات سپاه

 jasousiبا انتشار لیست تحریم جدید امریکا ، ناگهان از سوی برخی از عوامل حامی نظام از جمله امیر ابادی نماینده قم در تویتری نوشت که اطلاعات برخی شرکت ها و افراد چگونه در اختیار امریکا قرار گرفته است.

اخبار بعدی بیانگر این مسئله است که چگونه نام و شرکت هایی در تحریم های جدید امریکا وارد شده اند که در دور زدن تحریم های دوره قبلی حضور داشته بودند اما رد پای انها مشخص نبود و کسی به جز افراد سطح بالای اطلاعات و امنیت و بیت ، انها را نمی شناخت، اوردن نام این شرکت ها و افراد نشان می دهد که اطلاعات مربوط به انها از مراکز خاص و مهمی برای مسئولان امریکایی ارسال شده است.

با مشخص شدن لیست کامل تحریمی های امریکا در روز 14 ابان، ناگهان شاخک های برخی نیروها در مورد ارسال این اخبار و اطلاعات از سوی برخی نیروهای وابسته به مراکز امنیتی و اطلاعاتی در رسانه های ایران منتشر گردید و به زوج جاسوسی اشاره شد که در شهریور ماه سال 96، دستگیر شده بودند که برای روشن شدن موضوع به اخبار دستگیری انها اشاره می شود :

 

به گزارش خبرگزاری هرانا،  لیلا تاجیک زندانی محبوس در بند زنان زندان اوین به اتهام جاسوسی برای کشور متخاصم به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شده است. همسر سابق خانم تاجیک نیز از بابت همین اتهام به اعدام محکوم شد، هویت فرد محکوم به اعدام کماکان در دست بررسی است.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “لیلا تاجیک که از ۱۳ ماه قبل در بازداشت موقت به سر می‌برد، به اتهام جاسوسی به تحمل ۱۵ سال حبس در تبعید به کرج محکوم شده و این حکم اخیرا به وی ابلاغ شده است. همسر سابق وی نیز که کارمند بازنشسته اطلاعات سپاه است از بابت همین پرونده به اعدام محکوم شده است”.

لیلا تاجیک در تاریخ ۱۴ شهریورماه سال گذشته به اتهام جاسوسی همزمان با همسر سابقش در یک پرونده مشترک توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به مدت هفت ماه در خانه‌های امن اطلاعات سپاه نگهداری و بازجویی شده و سپس به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

بعضی منابع خبری از جمله دولت بهار (رسانه نزدیک به محمود احمدی نژاد) در ماههای اخیر از بازداشت تعدادی از نیروهای امنیتی عمدتا شاغل در وزارت اطلاعات یا اطلاعات سپاه به اتهام جاسوسی بویژه برای کشور اسراییل خبر داده بودند با اینحال جزییات پرونده خانم تاجیک و همسرش به دلیل سکوت مقامات قضایی و امنیتی همچنان نامعلوم است.

 

به دنبال این خبر یکی از نویسندگان وب سایت کلمه نزدیک به میر حسین موسوی نوشت :

: لیست تحریم های آمریکا علیه ایران منتشر شد. در این میان نکته جالب توجه و حائز اهمیت حضور افراد و شرکت هایی در این لیست بود که اصطلاحا سفید خوانده می شوند. در واقع بخشی از این لیست مربوط به افراد و شرکت هایی بوده که هیچ سابقه همکاری با سپاه و یا نهادهای رسمی و حکومتی نداشته اما در عین حال توانایی و امکان دور زدن تحریم ها را داشتند و پیش از این نیز به کشور در خصوص دور زدن تحریم ها کمک کرده بودند.

حال اسم این افراد در میان لیست تحریم‌ها است، مساله ای که از دیروز سوالاتی را بوجود آورده که چطور آمریکا توانسته از حضور این افراد خبر دار شود و چه کسیچنین لیست کاملی را در اختیار خزانه داری آمریکا قرار داده است. با انتشار چنین لیستی از سوی آمریکایی ها، بحث نفوذ مجددا در جامعه مطرح شده است.

چند هفته‌ی پیش نیز، بدنبال حمله به مرزبانی ایران در سیستان و بلوچستان بحث نفوذ مجددا مطرح شد، گفته می شد که در آن جریان نیز نفوذی کمک کرده بود تا تروریست ها بتوانند به مقر مرزبانان وارد شده و آنان را گروگان بگیرند.

البته این تمام ماجرا نیست، هنوز از یادها نرفته است که اسرائیلی ها چند وقت پیش، چطور اسناد هسته ای ایران را توانستند بی هیچ مزاحمتی از کشور خارج کنند.

در حالیکه اتفاقات این مدت حاکی از وجود یک شبکه جاسوسی و نفوذ در کشور است و شواهد نیز این مدعا را تقویت می‌کند که بیشتر افراد این شبکه وابسته به نهادهای امنیتی چون سپاه و وزارت اطلاعات هستند، و یا در نهادهای انتصابی و بالادستی نفوذ دارند، اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات کماکان مشغول بازداشت فعالان سیاسی، مدنی، روزنامه نگاران، فعالان محیط زیستی و … هستند.

 

بر اساس اخبار رسیده به کلمه چندی است که یک زوج متهم به جاسوسی که عضو سپاه بوده اند در زندان اوین در بازداشت بسر می برند.

به گزارش کلمه، این زن و شوهر که به اتهام جاسوسی برای سرویس های امنیتی آمریکا بازداشت شدهاند در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به فعالیت بوده و از رده های بالای این نهادنظامی محسوب می شدند. همچنین بستگان این زوج نیز از رده‌های بالای اطلاعات سپاه هستند. البته این دو نفر تنها نبوده و افراد دیگری از وابستگان چند فرد سرشناس در چند نهاد انتصابی نیز آنان را در این پروژه جاسوسی یاری میرساندند که همگی بازداشت شده‌اند.

در حالیکه رسانه های نزدیک به سپاه مدعی شدند که فعالان محیط زیست با استفاده از دوربین های عکاسی مخصوص یوزپلنگ اطلاعات سایت های موشکی سپاه را رصد می‌کردند، این زن و شوهر به مدت سه سال اطلاعات موشکی ایران، سکوهای پرتاب و نقشه های دقیق و محاسباتی موشک‌های شهاب را ÷÷در اختیار سرویس جاسوسی ایالات متحده یعنی سازمان سیا قرار می داده‌اند.

این دو نفر حتی اطلاعاتی را نیز در خصوص کمک نظامی سپاه به حوثی های یمن در اختیار سرویس جاسوسی آمریکا گذاشته اند. این اطلاعات در ملاقات این زوج با افسر سیا در یکی از کشورهای عربی داده ‌شده است.

 

اینگونه اخبار واطلاعات نشان می دهد مراکز و نهادهایی که به اصطلاح با هزینه های میلیاردی تاسیس شده اند تنها به دنبال رد گیری و دستگیری شهروندانی هستند که نه تنها جاسوس نیستند بلکه به افشای جاسوسان می پردازند اما خود گرفتار جاسوسان مستقر در این نهادهای نظامی – امنیتی و اطلاعاتی می شوند .

در حالیکه تقریبا مشخص شده است این زوج اطلاعات سایت های موشکی را به ماموران سازمان سیا داده اند، نیروهای همین نهاد با  کمک قوه قضاییه تلاش دارند لو رفتن اطلاعات سایت های موشکی ایران را به گردن محیط زیستی ها بیندازند انهم بعد 9 ماه زندانی کردن انها در سلول های انفرادی و خودکشون کردن دکتر سید امامی، و تنها با اتکا به نامه ای از ستاد کل نیروهای مسلح که در روزنامه نزدیک به دولت در سایه وطن امروز از ان رونمایی شد .

نکته جالب و بسیار مهم این است که تنها چند هفته پیش بود که مسئولان قضایی مدعی شدند که پرونده نیروهای محیط زیستی به دلیل نقص و نامه ای از ستاد کل نیروهای مسلح بازگردانده شد و اتهام جاسوسی انها به دلیل همان نامه به مفسد فی الارض تبدیل شده است ، اما در مطلب وطن امروزخواهید خواند که نامه و اطلاعات نیروهای مسلح تقریبا در همان روزهای دستگیری تهیه و ارسال شده بود .

 

جاسوسان کدام سایت موشکی ایران را دید می‌زدند؟/ ۳ یهودی در پرونده جاسوسی

 

«وطن‌امروز» در شماره ۲۹ بهمن‌ماه در گزارشی با عنوان «چتر سبز جاسوسی» به برخی پوشش‌‌های نفوذ شبکه جاسوسی کشف شده که برخی اعضای آن عضو یک شرکت خصوصی تحت عنوان موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان بوده‌اند، پرداخت و توضیح داد مناسبات آشکار و غیر آشکار این موسسه با سازمان محیط‌زیست و معصومه ابتکار چگونه بوده است. حالا برخی ابعاد جدید این شبکه که قاعدتا بخش کوچکی از انبوه یافته‌‌های دستگاه‌‌های اطلاعاتی و امنیتی از این شبکه است، نشان می‌دهد میان افراد دستگیر شده در شبکه جاسوسی کشف شده، علاوه بر افراد ۲ و چندتابعیتی،برخی افراد یهودی نیز حضور داشته‌اند.

در میان دستگیرشدگان این پرونده، 3 جاسوس یهودی نیز حضور دارند. این 3 نفر از اعضای اصلی و موثر در راه‌اندازی و فعالیت موسسه حیات وحش میراث پارسیان بوده وهمچنین سرپل‌‌های اصلی شبکه جاسوسی تحت لوای این موسسه بوده‌‌‌اند. یکی از این 3 یهودی که از آن به عنوان شاه‌مهره این شبکه جاسوسی نام برده می‌شود، مراد طاهباز جاسوس سه تابعیتی ایرانی- آمریکایی- انگلیسی است. نام اصلی این عضو یهودی هیات‌مدیره موسسه حیات وحش میراث پارسیان «مراد موشه طاهباز» است.

 

این میلیاردر یکی از سازنده‌‌های مجتمع‌‌های تفریحی در سرزمین‌‌های اشغالی و آمریکاست. پدر این فرد به همراه پدر کاووس سیدامامی، نماینده دوره بیستم  مجلس شورای ملی در زمان پهلوی بودند. «قاسم طاهباز» پدر مراد طاهباز از مدیران ارشد موسسه کیهان در دوران پهلوی به مدیریت «مصطفی مصباح‌زاده» سناتور انتصابی و از دوستان نزدیک محمدرضا پهلوی بود. مراد موشه طاهباز در شرایطی که پیش‌تر رسانه‌ها درباره سوابق وی هشدارهایی داده بودند، پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی، با انتصاب معصومه ابتکار  به ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست، از نفوذ بالایی برخوردار شد و در جلسات مهم سازمان محیط‌زیست بویژه در پروژه حفاظت از یوز آسیایی نیز حضور داشته است.

 

نفوذ دستگاههای جاسوسی، موساد و سیا در رﮊیم عمده از راه خریدن

 

دو دسته دستگیر شدگان، یکه دسته به ناحق و دسته دیگر به جرم جاسوسی؟!:

 

چند فعال محیط زیست را رﮊیم دستگیر کرده‌است. نخست آنها را متهم به جاسوسی کرد و سپس این ادعا را پس گرفت و به اتهام «مفسد فی‌الارض» متهمشان کرد. اما مفسد فی‌الارض عنوان هیچ جرمی نیست. ساخت رﮊیم است تا هرکس را خواست بگیرد و هر بلا خواست برسرش بیاورد. 500 تن از دانشگاهیان و دانش‌پژوهان، متنی را در دفاع از این قربانیان تلاش برای نجات طبیعت ایران از بیابان شدن، امضاء و منتشرکردند. این گروه بدان‌خاطر دستگیر شده‌اند که  با استقرار پایگاه موشکی در منطقه حفاظت شده مخالفت کرده‌است. از قرار، گروه دیگری نیز بکار جاسوسی مشغول بوده‌اند و از پایگاه فیلم‌برداری می‌کرده‌اند:

 

    یکی از موضوعات مطرح شده درباره اقدامات تیم کشف شده جاسوسی که در پوشش فعالیت‌های زیست محیطی اقدام به جمع‌آوری و انتقال اطلاعات مهم به خارج از کشور می‌کرد، موضوع پرسه زدن آنان اطراف پایگاه‌های نظامی بویژه مراکز مربوط به برنامه دفاع موشکی بوده‌است. به گزارش «وطن امروز»، یکی از فعالیت‌های عمده این شبکه متهم به جاسوسی که در پوشش مؤسسه حیات‌وحش میراث پارسیان و در قالب پروژه یوز ایرانی در منطقه حفاظت‌شده خارتوران به مساحت بیش از یک‌میلیون هکتار مربع فعالیت می‌کرده، نصب برخی دوربین‌های بسیار پیشرفته در اطراف یک پایگاه موشکی بوده است. بر اساس این گزارش، یکی از پایگاه‌های موشکی و فضایی ایران در استان سمنان در منطقه حفاظت‌شده خارتوران قرار دارد. استان سمنان دارای 3 پایگاه برای پرتاب ماهواره به فضا و نیز تست موشک است. جاسوسانی که در پوشش فعالیت‌های زیست محیطی فعالیت می‌کردند، تمرکز و توجه خاصی روی یکی از این سایت‌ها داشتند. بر این اساس، شبکه کشف شده از طریق برخی عوامل محلی خود این دوربین‌ها را در نزدیکی و فضای مشرف به این سایت موشکی نصب کرده بودند. نکته قابل تامل این است که با فاصله بسیار کمی پس از دستگیری برخی اعضای این شبکه نفوذ، دوربین‌ها توسط عوامل محلی جمع‌آوری شد ولی پس از اعترافات برخی اعضای این شبکه، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی این دوربین‌ها را در منزل عوامل محلی  کشف و ضبط کردند. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، پایگاه موشکی مزبور، برای منابع نظامی غربی بسیار مهم بوده است.

    یک بررسی ساده نشان می‌دهد طی سال‌های اخیر برخی منابع رسانه‌ای غربی به صورت ویژه روی این سایت موشکی ایران تمرکز خاصی کرده‌اند. به عنوان نمونه مردادماه 92 خبرگزاری رویترز در یکی از گزارشات خود به همین سایت موشکی اشاره کرد و گزارش داد نشریه «جینز» که رویدادهای اطلاعاتی و نظامی در جهان را رصد می‌کند از ساخت یک پایگاه پرتاب موشک در ایران خبر داد، پایگاهی که می‌تواند برای آزمایش موشک‌های بالستیک به ‌کار رود. بر اساس گزارش رویترز، این نشریه روز پنجشنبه ۱۷ مرداد نوشت تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد ایران در 3 سال گذشته به ساخت‌وساز یک پایگاه بزرگ مشغول بوده که حاوی یک سکوی پرتاب موشک و مرکز مراقبت است. در گزارش نشریه معتبر جینز، محل این پایگاه اطراف شهر شاهرود، ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق تهران عنوان شده است.

     گزارش نشریه جینز می‌گوید پایگاه شاهرود یکی از 3 پایگاهی است که ایران قصد دارد از آن برای برنامه فضایی خود استفاده کند. متیو کلمنتز، دبیر نشریه جینز، با اشاره به پایگاه شاهرود می‌گوید در بررسی تصاویر ماهواره‌ای به این نتیجه رسیدیم که این پایگاه یک مکان استراتژیک برای آزمایش موشک‌های بالستیک خواهد بود که باعث می‌شود ایران بتواند از 2 پایگاه دیگر خود آزادانه برای برنامه پرتاب ماهواره استفاده کند. این نشریه آمریکایی البته به این گزارش بسنده نکرد و گزارشات دیگری درباره سایت‌های موشکی در استان سمنان بویژه سایت سوم که در منطقه حفاظت‌شده خارتوران (محل عملیات تیم کشف شده متهم به جاسوسی) قرار داشته، منتشر کرده‌است. به‌گونه‌ای که این نشریه در یکی از گزارشات خود درباره این سایت مهم موشکی نوشته است: «سومین سایت پرتاب ماهواره در ایران که توسط جینز شناسایی شده است در فاصله 165 کیلومتری شمال شرق سایت فعلی پرتاب ماهواره در سمنان و 40 کیلومتری جنوب شرق شهر شاهرود واقع شده است.

    زمان تقریبی آغاز ساخت‌وساز در این پایگاه بین مه ‌و سپتامبر 2010 تخمین زده می‌شود. یعنی دقیقا همان زمانی که فعالیت توسعه و گسترش سایت قدیمی پرتاب ماهواره در سمنان آغاز شده بود. فعالیت‌های ساخت‌وسازی که هم‌اکنون مساحت سایت قدیمی را به حدود 100 کیلومترمربع توسعه داده است. مانند سایت سمنان، سایت شاهرود (سایت جدید) نیز دارای یک برج پرتاب به ارتفاع تقریبی 23 متر است. موضوعی که این فکر را تقویت می‌کند که ایران می‌خواهد در هر دو پایگاه واقع در استان سمنان توانایی پرتاب ماهواره‌برهای بزرگ‌تر از سفیر را داشته باشد. سکوی پرتاب واقع در سایت شاهرود به ابعاد 140 در 200 متر بسیار بزرگ‌تر و البته دارای تنها یک خروجی گازهای موشک به طول 125متر به جای 2 خروجی است. همچنین سایت شاهرود دارای یک سکوی افقی جهت بازبینی و چک  موشک به ابعاد 62 در47 متر است که بسیار کوچک‌تر از سایت 100در50 متری سمنان است».

 

از همینجا اسرائیل را می‌زنیم:

 

    اما سایت موشکی ایران در منطقه حفاظت‌شده خارتوران که توسط فعالان به‌ظاهر زیست محیطی دید زده می‌شد، از آن پایگاه‌هایی است که برای رژیم صهیونیستی از خطرات بالقوه به شمار می‌رود. در 7 مهرماه 90 سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این باره توضیحاتی ارائه کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع خبرنگاران درباره توان موشکی ایران اظهار داشت: مسافت برد موشکی ایران تا 2 هزار کیلومتر است و این به معنای عدم توانایی برای افزایش برد موشک‌ها نیست بلکه بیش از این برد را برای ساخت موشک‌های‌مان احتیاج نداریم. سردار حاجی‌زاده اظهار داشت: فاصله سرزمین‌های اشغالی با ایران بیش از یکهزار و 200 کیلومتر است که می‌توانیم آن را از سمت دامغان و سمنان مورد اصابت موشک‌های‌مان قرار دهیم.

و...

    بنابراین مشاهده می‌شود که روزنامه وطن امروز گویا در بازجویی از دستگیر شدگان محیط زیستی شرکت داشته‌است که در تاریخ 29 بهمن 96، این همه اطلاعات از قول آنها منتشر می‌کند. جالب اینکه منطقه ساخت سکوهای موشکی را منطقه حفاظت شده می‌نامد که قوانین خاص خود را دارد.

 

    چند ماه بعد از دستگیری آن زوج جاسوس، بیش از 50 هزار برگ و دهها سی –دی مرتبط با مسائل هسته‌ای ایران از محل نگاهداری آنها در شور آباد تهران که در نزدیکی پادگان‌های سپاه قرار داشت توسط نیروهای سازمان موساد به سرقت می‌رود که موجبات نگرانی نیروهای امنیتی – اطلاعاتی و نظامی و سیاستمداران را فراهم می‌سازد. نگران از این که چگونه نیروهای کشوری با تجاوز به کشوری دیگر توانسته این همه اسناد را به سرقت ببرد و چگونه است که حسن طائب که مسئولیت اصلی حفاظت از این اسناد را بر عهده داشته است راست راست راه می‌رود و خودکشی نمی‌کند و یا دست کم استعفا نمی‌دهد. البته شاید برای او و حامیانش حفظ نظام اهمیت دارد و نه حفظ اسرار .

 

سرقت اسناد و جعل اتهام برای تلاشگران در خدمت سلام سازی محیط زیست:

 

    در رابطه با این سرقت اخبار و مطالب بسیاری شنیده می‌شود. شنیده می‌شود که این سئوال در رأی رﮊیم مطرح است: چگونه ممکن است ایران کلیه اسناد و مدارک هسته‌ای خود را از سراسر کشور جمع نموده و در مرکزی در درون 32 گاوصندوق بزرگ قرار دهد اما هیچ نگهبانی بر آن نگمارد؟

   شنیده‌ها حاکی از آن است که چندین نگهبان به صورت شبانه روزی از این مرکز حفاظت می‌کرده‌اند و به شکلی کاملا دقیق توسط سیستم های حفاظتی و هشدار دهنده و دوربین‌های مجهز تحت نظر بوده است ، اما در آن شب کذایی نگهبانان چه بر سرشان آمده بود؟، برخی‌ها می‌گویند که حدود 10 تن از نگهبانان کشته شده‌اند و برخی بر این اعتقادند که کلیه نگهبانان خلغ سلاح شده‌اند و اسراییل مدعی است که هیچ نگهبانی در آن محل وجود نداشته است. احتمالا نمی‌خواسته جریان حذف نگهبانان را بر عهده بگیرد و نیروهای مسئول ایرانی هم برای اینکه بیش از این حجالت نکشند حتی از تأیید این سرقت خودداری کرده‌اند .

    بسیار جای سئوال دارد که در شبی در تهران عده‌ای با وسایل بسیار مجهز جوشکاری به محل حمله کنند و بیش از شش ساعت گاوصندوق‌های آن مرکز را با آتش شدید باز کنند و اسناد و مدارک را بار وانت‌های خود کرده و از آنجا سرقت کنند اما کسی مانع آنها نشود.

 

    نکته جالب دیگر اینکه  خامنه‌ای و دیگر همفکران او مانند سردار سلامی که می‌خواهد اسراییلی‌ها را به دریا بریزد یا سردار قاسم سلیمانی که خود را قهرمان مبارزه با اسراییل می‌داند و سردار حسن طائب به قول برخی وابستگان از نفوذی شناسان برجسته ایران و... چگونه است که شکایت این حمله نظامی اسراییلی‌ها به مرکزی در ایران را به مراکز حقوقی بین‌المللی نمی‌برند و با توجه به اعترافات نتانیاهو از اسراییل بابت این تجاوز به کشوری دیگر شکایت نمی‌کنند و او را در مجامع بین‌المللی به محاکمه نمی‌کشانند .

 

سئوالاتی که در این مورد مطرح می‌شود اینها هستند:

آیا نگهبانان با ماموران موساد همکاری داشته اند

آیا مأموران را به مرخصی فرستاده بودند

آیا ماموران و نگهبانان را خلغ سلاح کرده بودند و اگر آری چگونه سر نگهبانان در طول مدت از جریان مطلع نشده بودند.

آیا نگهبانان کشته شده‌اند و اگر آری چگونه مسئولان بالاتر آنها متوجه درگیری ماموران خود نشده اند

و...

در مورد حضور و وجود نگهبانان هر دو طرف قضیه سکوت کرده‌اند. ایرانی‌ها که اصلا نمی‌خواهند مسئله را مطرح سازند و اسراییلی‌ها هم می‌گویند که نگهبانی وجود نداشته است.

    مسئله دیگر که اهمیت دارد این است که آدرس این محل و چگونگی سیستم‌های هشدار دهنده و حفاظتی آن را چه کسانی در اختیار نیروهای موساد قرار داده‌اند؟ زیرا این مرکز از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار بوده و تنها افرادی معدود از نیروهای امنیتی – اطلاعاتی و نظامی و نیروهای مستقر در بیت رهبری از محل آن مطلع بوده‌اند بنابراین می‌توان گفت که لو رفتن این محل و احتمالا کدهای کنترل کننده ورودی‌های آن از سوی همان نیروهای سطح بالای مورد نظر به اسراییل داده شده است.

    در ایران کسی به سرقت اسناد اشاره نمی‌کند و تنها در مواردی برخی از نیروهای وابسته به نهادهای مختلف ناخواسته ان را افشا می کنند و این در حالی است که نیروهای اطلاعاتی امریکا و انگلیس وجود و اصالت این اسناد را مورد تایید قرار داده اند .

   به راستی مسئولان امنیتی – اطلاعاتی ایران که مدعی رهگیری کلیه اقدامات نیروهای نفوذی در رسانه‌های داخلی و خارجی و نیز شناخت دقیق نفوذی ها در وزارت خانه های مختلف مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و حتی ورزش و .. هستند چگونه است که توان ره‌گیری نیروهای جاسوس درون خود را ندارند

   مگر نیروهای حفاظت اطلاعات در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ، رییس میز اسراییل خود را به جرم جاسوسی دستگیر و اعدام نکرد و مگر در واواک نیز همین بلا بر سر مسئول میز اسراییل در همان وزارتخانه نیامد ؟ جریان کشته شدن محمد حسین تاجیک (فرمانده ارتش سایبری سپاه پاسداران)،توسط نیروهای امنیتی آیا دلیلی به جز این داشت که او را متهم به جاسوسی و ارتباط با دیگران کرده بودند و سپاه قدس از ترس لو رفتن اطلاعات دیگر خواهان اعدام او شده بود که قبل از اخرین دادگاه گفته می شود توسط پدرش (محمد تاجیک) از ماموران بلند پایه واواک و فردی دیگر از ان وزارتخانه به قتل رسید.

    سئوالی که  مطرح است این است: آیا می‌تواند رابطه‌ای میان لیلی تاجیک(زن جاسوسی که در سازمان اطلاعات سپاه به همراه همسرش دستگیر شد و همسرش اعدام شد) و محمد رضا تاجیک (معاون واواک دوران یونسی، و محمد تاجیک از بزرگان واواک معروف به ولی خان که گفته می‌شود فرزندش را به قتل رساند) و محمد حسین تاجیک (فرمانده ارتش سایبری سپاه که گفته می‌شود به دست پدرش کشته شده است ) و نصرت الله تاجیک ، سفیر سابق ایران در اردن که به هنگام معامله دوربین‌های دید در شب دستگیر و مدتی در زندان بود وجود داشته است .

عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت خاتمی نوشته است : “حمله کنندگان به ظریف در دانشگاه امیرکبیر عضو همان تشکیلاتی هستند که جاسوس اسرائیل در دفتر رئیس شان جا خوش کرده بود، به نظر منظور رمضان زاده رییس دفتر و راننده سردار نقدی بود که به جرم جاسوسی برای اسراییل اعدام شد،.”

علیرضا نامور حقیقی توضیح داده است که “سرقت مدارک تحقیقات هسته‌ای ایران توسط اسراییل، سومین نفوذ عمده اطلاعاتی و عملیاتی علیه پروژه هسته‌ای ایران بوده است. به نظر منظور او هم تخریب در مؤسسات هسته‌ای و ترور متخصصان هسته‌ای بوده است.

رضا علیجانی می‌گوید:هم چنین به طور مکرر در ماه‌های اخیر شنیده شد که یکی از مسئولان و معاونت‌های نیروی انتظامی در امر ترافیک که مسئول دوربین‌های نصب شده در سطح شهر تهران بوده نیز همراه همسرش به همین اتهام بازداشت شده است. نوار دوربین‌های کنترل ترافیک در دوران جنبش سبز توسط وی در اختیار اطلاعات و سپاه قرار می‌گرفت و به شدت علیه فعالان جنبش و برای بازداشت و سرکوب آنها مورد استفاده امنیتی قرار داشت. بنا به شنیده‌های مکرر وی (یا همسرش) در یک سفر خارجی جذب اسرائیلی‌ها شده است. آنها در ازای پرداخت پول درخواست دریافت فیلم‌های دوربین‌های اطراف بیت رهبر جمهوری اسلامی و مسیرهای تردد وی و نیز دوربین‌های اطراف سفارت‌خانه‌های خارجی را داشته‌اند.

در رابطه با برخی اعترافات ضمنی در مورد سرقت اسناد هسته‌ای مقاله‌ای تحت عنوان ربودن اسناد اتمی ایران یا پروژه آماد، نشریه جوان و نتانیاهو ، برنامه ۱۱۱ در تاریخ 10 خرداد سال 97، در نشریه انقلاب اسلامی در هجرت منتشر گردید که در آن امده است:

    هنگامی که از بیخ گوش حسین طائب و سردار نجات و دیگر سرداران جاسوس شناس و جاسوس ساز و سربازان گمنام و مجاهدان گمنام امام زمان (نامی که ماموران اطلاعات سپاه بر خود نهاده اند)، ده‌ها هزار سند به خارج از کشور، آنهم اسراییل برده می‌شود اگر در لحظه سکته نکنند، نشان از بی‌حیثیتی و بی‌غیرتی و بی‌تعصبی آنها است.

    در تاریخ 22 اسفند ماه سال 96 روزنامه جوان مطلبی در مورد پروژه آماد را توسط مهدی پور صفا با عنوان «آماد» اسم رمز اتهام‌افکنی علیه برنامه موشکی ایران به نگارش در آورد. مقاله روزنامه جوان در تاریخ 22 اسفند ماه سال96 می‌تواند مایه تعجب باشد زیرا در این مقاله دقیقا به مطالبی اشاره می‌شود که حدود 50 روز بعد  اسراییلی‌ها بر روی آن مانور دادند.

    در همین زمینه مقاله‌ای تحت عنوان «اهداف نتانیاهو از نمایش پروژه آماد»، توسط مهدیه معدن نژاد پژوهشگر مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام به نگارش در آمد که بخشی از آن آورده می‌شود که تقریبا به سرقت اسناد اشاره می‌کند اما در پوشش:

    «...در مجموع همانطور که در بالا ذکر شد به اعتقاد نگارنده، بنیامین نتانیاهو از کنفرانس خبری اخیر خود که به ادعای خود برای اولین‌بار اسناد محرمانه به سرقت رفته از ایران در رابطه با پرونده هسته‌ای کشور به نمایش گذاشته شد، به دنبال هدفی فراتر از خروج یا اصلاح برجام بوده است. در واقع تل آویو با تکیه بر اهمیت چگونگی دست یافتن به این اسناد به دنبال نشان دادن برتری اطلاعاتی خود در مقابل ایران است تا ضمن زیر سئوال بردن توانمندی‌های دفاعی- اطلاعاتی تهران ضمن ایجاد احساس ناامنی برای نظام سیاسی، مردم را هم نسبت به عملکرد و توانایی‌های حکومت خود بی‌اعتماد سازد.

    در نهایت به نظر می رسد با توجه به حملات اخیر در سوریه و این شوی اطلاعاتی و نیز مسموم سازی فضای رسانه‌ای در جهان علیه ایران در آستانه تصمیم ترامپ در خصوص برجام، ایران بایستی از حالت انفعالی در افکار عمومی جهان به سمت کنش فعال رفته و علی رغم تردیدهای جدی در خصوص ادعای نتانیاهو در مورد سرقت اطلاعات از تهران، جهت اطمینان خاطر و برای جلوگیری از خسارات احتمالی در آینده، تلاش جدی برای شناسایی حفره‌های احتمالی اطلاعاتی هم در داخل و هم در رابطه با حضور منطقه‌ای خود نماید».

درست زمانی که اروپا قرار بود طرح بی‌اثر کردن تحریم امریکا به اجرا گذارد، یک رشته فعالیتهای تروریستی تروریستی در اتریش و آلمان و بلژیک و فرانسه و دست آخر در دانمارک تدارک دیده می‌شود. ماجرای دانمارک را اسرائیل به حکومت این کشور گزارش می‌کند. رﮊیم مدعی می‌شود ماجرا ساخت اسرائیل است. اما خرازی ناگزیر می‌شود اعتراف کند که کار جناحی از رﮊیم است که می‌خواهد مانع کار شود. کدام کار؟ کاری جز طرحی که باید به اجرا گذاشته شود و حالا هیچ کشور اروپایی حاضر نیست محل اجرای طرح بگردد. به قسمتی از مصاحبه خرازی و اطلاع در باره هویت کسی که در دانمارک متهم شده‌است، به متن زیر توجه کنید:

 

خرازی می‌پذیرد که در رﮊیم کسانی هستند که می‌خواهند رابطه ایران با اروپا را خراب کنند و اطلاع در باره شخص متهم می‌گوید جناحی که می‌خواهد رابطه را خراب کند، کدام است:

 

    خرازی، «وزیر» خارجه پیشین و «رئیس شورای راهبردی روابط خارجی» کنونی، در 12 نوامبر 2018 با تلویزیون خبری فرانسوی  24 ساعته  مصاحبه می‌کند. در این قسمت از مصاحبه او ناگزیر می‌پذیرد کسانی در ایران برای تخریب رابطه ایران با اروپا عمل می‌کنند:

● سؤال: زمانی که درباره حمایت اروپا از برجام صحبت می‌کنیم آیا نظرتان این است که بعد از حملات تروریستی در دانمارک و فرانسه این حمایت از سوی اروپا دستخوش تغییراتی شده است؟ پاریس یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرده و کپنهاگ هم خواستار تجدید تحریم‌ها شده است.

خرازی: قطعا دشمنانی برای تخریب روابط ایران و اروپا فعالیت دارند. آن‌ها ضد عادی سازی روابط ایران و کشورهای اروپایی اقدام می‌کنند.

● سؤال: از دشمنان صحبت می‌کنید اما اطلاعات دانمارک به صورت تاریخی ...

خرازی: اطلاعاتی که وجود دارد از طرف اسرائیلی‌ها بوده است...

● سؤال: بخشی از آن از جانب آن‌ها بوده ...

خرازی: آن‌ها گفته‌اند که این اطلاعات را به دولت دانمارک داده‌اند؛ اما این سبک اتهام‌زنی مضحک است. این‌ها صرفا اتهام‌زنی است.

● سؤال: از منظر اروپایی مشکل این است که ایران اولین بار نیست که چنین رفتاری داشته. حمله به رستوران میکونوس در برلین و ترور شاپور بختیار در فرانسه. از داخل ایران شنیده می‌شود که برخی عناصر خودسر چنین اقدامی انجام داده‌اند. اگر چنین است چرا شفافیت بیشتری ندارید و اطلاعات به صورت علنی مطرح نمی‌شود؟

خرازی: قطعا ممکن است عناصری طراحی برای وخامت روابط داشته باشند

 

● اما کسی که در دانمارک متهم به تدارک عملیات ترور شده، این شخص است:

محمد داوود زاده است و با شرکت تامین امنیت واکتیا  به عنوان گارد امنیتی همکاری داشته است. این شرکت متعلق به برادران علی و محمد دیبایی مقدم است که فرزندان یکی از دیپلماتهای برجسته جمهوری اسلامی بنام محمد رضا دیبایی مقدم هستند که نامبرده  عضو فعال کانون باز نشستگان وزارت امور خار جه بوده است.

      او در نروژ انجمنی را به نام انجمن دوستی وروابط بین الملل ایران و نروژ به ثبت رسانده است و بار ها به ایران سفر کرده است و با مقامات مختلف جلسات بسیاری داشته است. و وی یکی از دوستان نزدیک سید مصطفی مطهری امام  جماعت مسجد امام علی نروژ است که به همت ایرانیان در اسلو تجهیز شده است لازم به ذکر است که خود امام جمعه مسجد امام علی یکی از کار کنان موسسه دارالحدیث قم وابسته به ریشهری  بوده است و با این ادعا که من عضو نیروهای امنیتی هستم درد سرهای زیادی برای مسجد ایجاد کرده است