دیده بان : خامنه‌ای و دستیارانش از «فتنه» ۹۸ و طرف دیگر رﮊیم، از فروپاشی رﮊیم سخن می‌گویند!؟

ashketemsah aاول: ریاکاری «سردار »محسن رضایی:

   در رابطه ضرب المثل اشک تمساح می‌ریزد، آورده اند: گریه دروغین را به اشك تمساح تعبیر كرده اند. خاصه گریه و اشكی كه نه از باب دلسوزی، بلكه از رهگذر ریا و تدل یس باشد، تا بدان وسیله مقصود حاصل آید و نیت سوء گریه كننده جامه عمل بپوشد.

    در ابتدای دیماه سال 97،سردار فخر فروش سپاه پاسداران که خدا را هم بنده نبود و همواره بر این باور بود که هر زمان که خدا بخواهد در ذهن او پیامی ارسال می‌دارد، به صدا و سیما آمد و برای فرار از فشار انتقاد آمیز از فرماندهی خیانت بار و نا اگاهانه‌اش در سال های جنگ و پاسخگویی به خانواده‌های شهدا و جانبازان و برخی فرماندهان جنگ، که عملیات کربلای 4 را عملیاتی برای فریب دشمن خوانده بود، همانند رهبرش، خامنه‌ای در سال های 78 و 88، بعد از حمله به خوابگاه دانشگاه و حمله به مردم بعد از کودتای انتخاباتی، اشک‌های تمساح گونه خود را از دیده فرو ریخت و هق هق زنان از عشق و علاقه‌ای که میان او و دیگر نیروهای رزمنده بود،سخن گفت. این در حالی بود که  پرونده جنایت او در به کشتن دادن هزاران جوانی که بدون فراگیری آموزش‌های لازم به میدان‌های نبرد و گاهی اوقات برای پاکسازی میدان‌های مین از آنها سوء استفاده می‌نمود و آنها را به کشتن می‌داد، بس سنگین است. به یاد بیاوریم که او می‌گفت و به تکرار  که جنگ برای حفظ نظام بود. اگر جنگ 8 سال به طول نمی‌انجامید نظام قوام و دوام پیدا نمی‌کرد. وقتی رأس نظام پایه نظام را بر مرگ می‌گذارد، البته دست محسن رضائی و امثال او در گوشت دم توپ کردن جوانان کشور ها باز می‌شود و باز بود. قول محسن رضائی این‌است: «اگر جنگ را ادامه نمی‌دادیم، حکومت و انقلاب تثبیت نمی‌شد. آن‌هایی که می‌گویند شش سال از 8 سال جنگ بیهوده بود و سال‌های جنگ را 6 و2 توصیف می‌کنند، باید بدانند که اگر به جنگ پایان می‌دادیم حکومت اسلامی و انقلاب از بین رفته بود»

    در این رابطه به دو نمونه خیانت این سردار فاقد صلاحیت جنگی و فرمانده او که هاشمی رفسنجانی می‌باشد توجه فرمایید که چگونه جان جوانان را برای ر سیدن به قدرت، به هدر می‌دادند:

خاطرات سرتیپ دوم اسکندر بیرالوند فرمانده سابق تیپ 84 پیاده خرم آباد،به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، روزنامه اطلاعات،5 مهر 1376،ص5 : «خبر دادند گردان عاشقان حسین (ع) برای پاکسازی میدان مین در راهند. تا به آن روز نام این گردان را نشنیده بودم و با نحوه کار آشنا نبودم. ساعتی نگذشت که دو ماشین ریو که پر از بسیجی‌ها بود وارد منطقه شدند. هنوز برادران بسیجی از ماشین پیاده‌ نشده بودند که یکدیگر را در آغوش گرفتند و همدیگر را بوسیدند. صحنه عجیبی بود. از شدت گریه جوانان بسیجی، همه رزمندگان به گریه افتاده بودند. هنوز نمی‌دانستیم کار آن بچه‌ها چیست.

    خداحافظی بچه‌های بسیج که تمام شد، در کنار میدان مین به خط ایستادند و در حالی که چهره‌های همه‌شان پر از اشک بود به میدان مین نگاه می‌کردند. منطقه در سکوت فرورفته بود و همه رزمندگان با هیجان و نگرانی چشم به بسیجی‌ها دوخته بودند. جوان بسیجی که تقریبا حدود 20 سال سن داشت رو به برادران بسیجی کرد و گفت:" فدای بدن پاره پاره آقا اباعبدالله، تمام جان‌های ما. آقا منتظرند. بیشتر از این آقا را معطل نگذارید." یا حسین گفت و به میدان مین زد. صدای انفجارهای پشت سر هم جهنمی از آتش را در مقابل دیدگاه همه به وجود آورد. صدای یا حسین بچه‌های بسیجی در صدای انفجارها گم شده بود».

    این فرمانده خود شیفته به همراه دیگر سرداران دوره ندیده در برخی مواقع که عقل و شعور نظامی آنها در عملیاتی خاص، قد نمی داد، اقدام به در خواست استخاره از خمینی می‌کردند تا شاید بتوانند با این استخاره ها در عملیات به پیروزی برسند. دست زدن به دو رشته عملیات و به کشتن دادن حدود 5 هزار نفر در عملیات کربلای 4 (عملیات فریب دشمن!!) و 12 هزار نفر در کربلای 5، به خاطر خوب آمدن استخاره بوده است. وگرنه این همه کشته در دو عملیات تحت فرماندهی محسن رضایی، توجیه عقلی و نظامی ندارد.  گفتنی است که حدود 30 هزار نفر هم در این دو عملیات مجروح شده بودند، آن وقت این سردار دروغگو در برابر دوربین در همان برنامه حالا خورشید راست راست در چشمان مردم می‌نگرد و به دروغ می گوید در عملیات کربلای 4 کمتر از هزار نفر حدود 970 نفر کشته شدند در حالیکه هاشمی رفسنجانی در این رابطه می‌گوید حدود 1000 نفر کشته و نزدیک به 4 هزار نفر مفقود الاثر شده اند که آنها را هم شهید باید فرض کرد.

     این فرمانده بیچاره فکر می‌کرد که با استخاره گرفتن می‌تواند به همراه بی‌سوادانی مانند ذوالقدر، جعفری، رفیقدوست، سلیمانی، و....با در خواست استخاره از خمینی کار جنگ را به پیش ببرد ، احتمالا از این درخواست ها در رابطه با عملیات انقدر بوده که خمینی به درخواست او واکنش نشان داد و به قول هاشمی رفسنجانی که می‌نویسد: «محسن رضایی مشورت داشت که از محورهای دیگر حمله کنیم. پذیرفتیم. امام را هم زیارت کرد. استخاره می‌خواست. امام فرمود: مورد استخاره نیست، به امید خدا با معیارهای عقلانی عمل کنید»

 ( عبور از بحران، خاطرات 29 اسفند 60،ص512 ).

ashketemsah

 

دوم:ایران آبستن چه حوادثی است:

    ماهها قبل یکی از سرداران سرکوبگر ملت ایران، حسین الله کرم از احتمال جابجایی و برکناری حسن روحانی بعد از 40 سالگی انقلاب (یعنی بهمن ماه یا اسفند ماه) و یا بعد از سال 1398، سخن رانده بود. در آن روزها به احتمال اینکه گاهی این چماق کش روزهای دور، حرف هایی می‌زند که خودش هم نمی‌داند معنایش چیست، زیاد اهمیتی به آن داده نشد. در خبرها امده بود که ایشان اینگونه فرموده‌اند: [پارسینه]  اظهارات عجیب یک فعال سیاسی اصولگرا [انتخاب]  پیش‌بینی عجیب الله کرم، فعال سیاسی اصولگرا: «امکان دارد دوره ریاست‌جمهوری روحانی به پایان نرسد / شاید او بعد از چهلمین سال پیروزی انقلاب، نوروز ۹۸ یا بعد از انتخابات مجلس برود.»

    به گزارش نامه نیوز : حسین‌الله کرم، فعال سیاسی اصولگرا در این باره گفت: احمدی‌نژاد یک استثناء بود که با معرفی نامزد مورد حمایت خرق عادت کرد اما آقای روحانی این کار را انجام نمی‌دهد.

    او در پاسخ به پرسشی درباره گزینه مد نظر آقای روحانی برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: «نام بردن از آقای لاریجانی، آقای جهرمی، آقای ستاری‌فر و آقای جهانگیری نشانه آن است که امکان دارد دوره ریاست‌جمهوری آقای روحانی به پایان نرسد؛ بنابراین زودتر از موعد نفرات مطرح شدند. برخی فکر می‌کنند آقای روحانی به دلیل شکست در

استراتژی باید این جایگاه را ترک کند و این می‌تواند بعد از چهلمین سال پیروزی انقلاب، نوروز ۹۸ یا بعد از انتخابات مجلس باشد».

   اینکه او زمان سناریویی را قبل از عید و یا بعد از انتخابات مجلس بیان می‌دارد، نشان می‌دهد که در پس پرده، جلسات محرمانه تشکیل می‌شوند و آنچه به ستادهای وابسته به سپاه و بیت رهبری باید درز کند، درز می‌کند. کما اینکه محسن رضایی و دیگران هم از همان تاریخ ها خبری را منتشر می‌سازند.

     همین یکی دو روز پیش بود که سردار محسن رضایی، یکی دیگر از سردارانی که خود می‌پندارد بیش از همه می‌داند و اطلاعاتی‌ها او را ارشمیدس نظام می‌نامند، برای فرار از تویتری که بسیاری از خانواده شهدا و سرداران و سیاسیون به مقابله با او برخواستند، در برنامه حالا خورشید شبکه 3ه صدا و سیما، به میدان آمد تا بتواند آن تویت را ماست مالی کند. اما از آنجا که او همواره بخشی از مغزش فعال است و بخش دیگر آن، آنچه را که به قول او، خدا در ذهنش می‌اندازد، برزبان می‌آورد و به عمل در می‌آورد، برای رفوکردن دروغ فاحشش در مورد کربلای 4 که آن را عملیات فریب دشمن نامیده بود، به ناگاه حرف‌هایی بر زبان راند که مانند الله کرم بیانگر اهداف درپس پرده نظام ولایت برای حکومت حسن روحانی بود. به گفته های این سردار نالایق توجه فرمایید: رضایی  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «من می‌خواستم ذهن‌ها را در توئیت خود به کلمه فریب توجه دهم در عین حال... که پاسخی هم به شبهات مطرح شده درباره عملیات کربلای 4 داده باشم. آقای ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد طرح فریبی علیه ما انجام دهد و تا پایان امسال و یا سال آینده به قول خودش می‌خواهد رو دستی به ایران بزند، شاید مشابه آنچه که ناوهای خود را به کنار سواحل کره شمالی برد و بعد با این کشور مذاکره کرد اما رهبر کره شمالی فهمید که ترامپ می‌خواهد او را فریب دهد. از توئیت اخیر بنده درباره عملیات کربلای 4 باید فرامتنی استنباط شود و خواستم توجه دهم که ممکن است ماه‌های آینده مسائل پشت پرده‌ای رخ دهد، که البته اینجا نمی‌توانم بگویم ولی بخشی از این موضوع پشت پرده سیاسی است ؛ من البته پرهیز دارم که این برداشت بشود که ما در ورای این توئیت بخواهیم حرف‌های سیاسی را بزنیم من امیدوارم آن اتفاقات نیفتد. من قبول دارم که در موضوع جنگ باید مسائل را در فضای غیرتوئیتری مطرح کرد اما در امور سیاسی چه اشکالی دارد که چنین توئیت‌هایی زده شود و هشدار داده شود که همه باید حواسشان جمع باشد. البته فضای خوب توئیتری نباید به کلی منع شود».

    بدین‌قرار، بنا به گفته‌های محسن رضایی، «دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام»، باید خبرهایی در راه باشد که الله کرم نیز به آن در آبانماه همین امسال اشاره کرده بود .

 

چرا این «سرداران» خبر از رویدادی در آینده می‌دهند؟ آیا این گفته ها برای آزمون مردم است یا قرار است اتفاقاتی روی دهد؟ ایران آبستن حوادث گوناگونی است و هر روزه چندین مورد اعتراض، اعتصاب، تحصن و درگیری میان اقشار مختلف مردم با قوای تحت امر مدعی ولایت مطلقه را مشاهده می‌کنیم. این وقایع نشان می دهد که قدرت نظام رو به افول است و دیگر توان مقابله با مردم را مانند گذشته ندارد و روحانیان از خدا بریده و به بندگی قدرت درآمده بی‌لیاقتی خود را در کنار سرداران فاسد و سرکوبگر به نمایش گذارده اند .

    بنا براین اگر این حوادث که یکی از دلایل اصلی‌شان فساد نظام یافته و مافیاهای حاکم بر نظام هستند، ادامه یابد و فشارهای اقتصادی بیشتر شود، بلاخره روزی جنبشی سرانجام بخش می‌شود و به رﮊیم جنایت و خیانت و فساد پایان می‌دهد. این خطر را اکثر مسئولان به زبان آورده‌اند و برخی از آنها با فرستادن خانواده‌های خود به خارج از کشور به این باور رسیده‌اند که دوران حکومت ظالمانه بر مردم به پایان رسیده است .

 

    سخن از احتمال قتل سید محمود هاشمی شاهرودی، جانشینی صادق آملی به جای او، دادن منصب عضویت شورای نگهبان به آملی، جانشینی صدیقی به جای جنتی در امر به معروف و نهی از منکر  و انتخاب حاجی علی اکبری به امامت جمعه موقت تهران، تقلب در انتخاب دکتر سید رضا عاملی به دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی به جای مهره کهنه کار مانند دکتر دامپزشک، مخبر دزفولی، شایعه انتخاب محمدی سیرت به جای رییسی در استان قدس رضوی و احتمال واگذاری قوه قضاییه به ابراهیم رییسی در حالیکه قائم مقام جنایتکار او در استان قدس رضوی(بختیاری) با استعفا از استان قدس به قوه قضاییه برای راست و ریست کردن امور رفته است،در شرایطی که خانواده هاشمی بی‌مهابا از قتل هاشمی رفسنجانی سخن می‌گوید و داوری از قتل سید محمود هاشمی شاهرودی، سخن می‌راند، همه و همه نشان دهنده بی‌پشتوانه بودن نظام ولایت و اجاق کور بودن آن است. رﮊیمی که خمینی ساخت نتوانست با رهبری مرجعی ادامه یابد. با روضه خوانی ادامه یافت و حالا این روضه خوان هم جانشین پیدا نمی‌کند. سخنان روحانی بیش از اندازه صریح است: ما انقلاب کردیم و سلطنت را برانداختیم تا که دیگر فرزند جانشین پدر  نشود. آیا قرار است پسر خامنه‌ای جانشین او شود و روحانی هشدار می‌دهد؟ وحشت از «بی‌اعتمادی به مردم» و نگرانی از آینده است که سردار رضایی را به گریه می‌اندازد و...

    سئوالی که مطرح می‌شود این‌است: در شرایط فعلی که انقلاب هنوز 40 سالگی اش تمام نشده و حال خامنه‌ای هم می گویند خوب نیست و برخی از جابجایی ها در سطح بالای نظام صورت گرفته است چه مسائل مهمی قرار است اتفاق بیفتد آیا می‌توان گفت که مانند دوران خمینی و اواخر عمر او، نزدیکان می‌دانند او تقریبا تا چه زمانی زنده‌است ؟ آیا زمان تقریبی مرگ سید علی خامنه‌ای نیز مشخص شده است که این جابجایی‌ها و تغییرات صورت گرفته و می‌گیرد و یا زمان کودتا دولت در سایه نزدیک شده‌است؟

 

سوم: بازیگران فتنه سال 98 :

    ماه قبل سید علی خامنه‌ای به میدان آمد و از احتمال بروز فتنه در سال 98 سخن گفت. او مسائل سال جاری را زمینه و دلیل احتمال بروز «فتنه» کرد. این کار او،  درست شبیه فتنه خواندن سال آینده، در سخنرانی سال 87 او بود. زیرا او سال 87 و قبل از برگزاری کودتا بشیوه تقلب گسترده در انتخابات توسط سپاه پاسداران ، سخن از بروز فتنه در سال 88 رانده بود . امسال نیز مانند سال 87 به میدان آمده و می‌گوید:

«ملت ایران و همه حواسشان جمع باشد و با چشم بیدار مسائل را در طوفان امروز دنیا ببینید، ممکن است نقشه را برای سال 98 کشیده باشند».

    یعنی در سال 98 «فتنه‌ای در راه است!؟ به دنبال او همه اعوان و انصار حامی نظام ولایت از سرداران سپاه و بسیج و «روحانیون» جیره خوار به میدان آمدند و اقدام به افشاگری در رابطه با فتنه سال آینده کردند. چه خوب گفت علی مطهری: آنهایی که می‌گویند فتنه 98 در راه است بگویند که دوباره قرار است چه فتنه‌ای برپا کنند؟ در ادامه به سخنان برخی از  بیان کنندگان فتنه سال 98 می‌پردازیم که نزدیکی گفته‌های آنان با یکدیگر نشان می‌دهد که این سناریو قطعا در اطاق‌های فکر و دخمه‌های تاریک،  سرداران سپاه و بیت رهبری و نیروهای نزدیک به سید علی و سید ابراهیم و سید مجتبی و... تهیه شده  و به دستورالعملی به گویندگان زیر ابلاغ شده‌است:

 

یکم: در سال‌های 93 و 94، فردی به نام سید عبدالله متولیان، از اساتید اعظم فتنه ساز، برای اولین بار به گفتگو در مورد فتنه‌های گذشته و اینده ایران بر اساس توهمات خود پرداخت و مدعی شد که در سال 1398، بر اساس بررسی‌های میدانی و تحفیق و پژوهش، فتنه های سال 1378 (ایلغارخوابگاه دانشگاه را می‌گوید)، فتنه 1388 (کودتا در شکل انتخابات را می‌گوید) با کمک نیروهای امریکایی و اروپایی صورت گرفته و در سال 1398 نیز فتنه سومی به وجود خواهد آمد. او «فتنه»های دیماه سال 96 و مرداد ماه سال 97 را ندیده گرفته‌است.

او در مصاحبه‌ای با روزنامه رسالت  گفته‌است: « بر اساس نتايج تحقيقات ميداني، يک تيم زبده متشکل از پاتريک کلاوسون ، فرانسيس فوکوياما، کنت تيمرمن، ساموئل هانتينگتون و... تجزيه و تحليل و بررسي‌هاي صورت گرفته در مراکز پژوهشي و تحقيقاتي که منجر به تدوين دکترين جديد آمريکا براي براندازي جمهوري اسلامي ايران از طريق «جنگ نرم» شد، پروژه 30 ساله‌اي را با عنوان «پروژه 2020 » تهيه و در قالب سه مقطع 10 ساله براي سال هاي 78 ، 88 و 98 در دستور کار خود قرار دادند.

    ابعاد و راهکارهای فتنه 2020 ( فتنه 1398 ) از نظر دكتر سيد عبدالله متوليان / نظام سلطه پروژه 30 ساله اي را با عنوان "پروژه 2020 " تهيه و در قالب سه مقطع 10 ساله براي سال هاي 78 و 88 و 98 در دستور کار خود قرار داده‌اند. این پروژه 30 ساله بر ريل گذاري در حوزه هاي سياسي امنيتي ، اقتصادي ، فرهنگي و اجتماعي تاکيد دارد. در هر کشوري وقتي نظام سياسي تغيير مي کند که چهار نظام مشتمل بر : 1– نظام سياسي 2– نظام اقتصادي 3– نظام فرهنگي 4– نظام اجتماعي با هم سقوط نموده و دگرگون شوند

    به سئوال خبرنگار  که منظور فتنه گران از ظرفيت حوزه‌هاي علميه چيست؟ و آيا براي اين مطلب قرينه و شاهدي نيز وجود دارد، او پاسخ می‌دهد: در کنارشواهد متعدد براين مدعا، فرمايشات مقام معظم رهبري بهترين دليل است؛ يک سال بعد از فتنه سبز اموي، مقام معظم رهبري، طي سفري استثنايي و 10 روزه به قم، همه توجه‌ها را به قم و

خود جلب كردند. حضرت آقا در اين سفر استراتژيک و بسيار مهم ضمن ديدار با آيات عظام تقليد، مردم، نخبگان و مسئولان استاني، پرده از سناريو و استراتژي جديد دشمنان بيروني و فتنه جويان داخلي براي مقابله با انقلاب اسلامي برداشته و به عنوان نتيجه و حاصل اين سفر 10 روزه فرمودند: «همان گونه که انقلاب از قم و حوزه علميه آغاز شد ، قرار است که آنتي‌تز انقلاب را نيز از قم آغاز کنند.» فرمايشات امام خامنه اي (اگر چه پنج سال است که مورد کم لطفي و بلکه بي توجهي نخبگان و خواص جامعه قرار گرفته است)، به عيان و آشکارا از توطئه جديدي پرده بر مي‌دارد که در آن، به عکس دو فتنه قبلي ، در بدو امر از اراذل و اوباش خياباني و اغتشاش و آشوب خبري نيست، بلکه فتنه و منازعه اصلي در کانون دين و انقلاب يعني حوزه هاي علميه شکل گرفته و در قدم‌هاي بعدي با مردمي مواجه خواهيم شدکه (نه به شکل اوباش‌گري بلکه به شکل خوارج که بر پيشاني آنان داغ عبادت نقش بسته و تعريف ديگري از دين دارند) به دفاع از خط فکري منبعث از حوزه ، وارد ميدان مبارزه خواهند شد.

  در سال 88، جريان سياسي حامي فتنه با بهره‌گيري از تجربه جداسازي مجمع روحانيون از دل جامعه روحانيت، پروژه‌اي را با عنوان «پروژه آيت ا... سازي» از بين روحانيون مخالف ولايت فقيه و در راستاي ترويج اسلام سکولار در متن نظام اسلامي را در دستور کار خود قرار داده و طي هفت سال گذشته موفق به سازماندهي بيش از 250 روحاني مجتهد جوان که در مورد ولايت فقيه نظريات متفاوتي دارند شده است. اين جريان که در حال حاضر فاقد هويت سياسي و نام مشخص هستند در حقيقت نسخه به روز شده همان «مجمع روحانيون مبارز» است که به مقتضاي شرايط زماني و محيطي به صورت بي‌نام و تحت حمايت پنهاني برخي از رجال صاحب نام کشور، در حال شکل گيري هستند. گفته مي‌شود در صورت شکل‌گيري اين جريان سياسي ، باعث بروز مشکلات بسيار زياد براي نظام خواهند شد. اين روحانيون که همگي زير پرچم فلسفه سيد حسين نصر(از انديشمنداني كه به رژيم شاه نزديك بود و رابطه‌اي نيز با علماي انقلابي قبل از 57 داشت) وحدت و اشتراک نظر دارند ، قرار است در گام نخست با پنهان کردن اعتقادات خود نسبت به ولايت فقيه و عبور از فيلتر شوراي نگهبان، در انتخابات مجلس خبرگان رهبري در اسفند سال جاري به عنوان نامزد انتخاباتي شرکت کرده و با هزينه بسيار زياد (که اين هزينه از سوي غرب و به ويژه انگلستان و شيطان بزرگ تامين مي‌شود) و با تبليغات ويژه‌اي که قرار است با پول‌هاي کلان پنهاني ستاد فتنه بزرگ ، براي آنان صورت پذيرد، وارد مجلس خبرگان شده و تغييرات اساسي در مورد ولايت فقيه در قانون اساسي را در دستور کار خود قرار دهند. به واقع اين پروژه اولين حلقه از حلقه‌هاي اصلي موج سوم براندازي با عنوان «حلقه اسلام سکولار» است که در کنار حلقه‌هاي اصلي و فرعي بعدي عمل مي‌كنند. اين ظن وگمان آن جايي قوت مي‌گيرد که يکي از عناصر سياسي متنفذ در نظام ، در گفت‌وگو با يکي از روزنامه هاي زنجيره‌اي، خواسته يا ناخواسته پرده از اين بازي شيطاني برداشته و با آشکارسازي بخشي از اين طرح مي‌گويد:

(نقل به مضمون) «سال‌هاست که دشمنان بخشي از نظام جمهوري اسلامي را غيردموکراتيک مي‌دانند ، حال چه اشکالي دارد که ما با پيشنهاد خبرگان و رأي مستقيم مردم ، ولايت فقيه را هم مثل رياست جمهوري به صورت انتخاب مستقيم توسط مردم برگزيده و بهانه را از دست دشمن بگيريم». نفس پذيرش اين پيشنهاد (صرف‌نظر از غير عقلي و غير‌قانوني و توطئه آميز بودن آن) ناخواسته مستلزم پذيرفتن مدت دار کردن ولايت فقيه هم خواهد بود چرا که تکرار‌پذيري از اصول دموکراسي بوده و تمامي جواناني که طي مدت زمان معين براي مثال 10 سال بعد واجد شرايط رأي دادن خواهند شد ، حق خود را براي تعيين رهبري، مطالبه خواهند كرد. قبول اين رفرم ظاهري، نظام را وارد بازي بسيار خطرناکي خواهد کرد که انتها نداشته و به شورايي کردن و تخصصي کردن رهبري و در نهايت انهدام حکومت شيعه و ايجاد حکومتي شبيه عراق و لبنان نيز خواهد کشاند

 

دوم: روزنامه کیهان در تحلیلی سخن از فتنه سال 98 به میان می‌آورد، با برخی تغییرات، همان مدعا را تکرار می‌کند: اما درخصوص پیامدهای تصمیم خروج آمریکا از سوریه بر تحولات داخلی ایران باید گفت رسانه‌های غربی- عربی نقشه لو رفته آمریکا برای سال آینده در باره جمهوری اسلامی را رسانه‌ای کردند. شبکه العربيه عربستان پس از تغییر مقامات سعودی و برکناری افراد نزدیک به بن سلمان و به ویژه عادل الجبیر وزیر خارجه ادعا کرد: «در ماه هاي آينده شاهد تغييرات ريشه‌اي در ايران خواهيم بود و بعد از این تغییر، روابط کشورهاي حاشیه خلیج فارس و در رأس آنها عربستان با ايران بهبود خواهد يافت!»

واشنگتن پست و اسکاي نيوز عربي هم به نقل از منابع سياسي آمریکا اعلام کردند «ارتش آمريکا با انتقال نیروهای خود از سوریه، به همراه نيروهاي سوريه دموکراتيک، در اربيل اتاق عملیات مشترک به منظور سازماندهی و هماهنگی فشارها علیه ایران ايجاد می‌کند».این همان اتفاقی است که در فتنه 88 و همچنین در بحران افزایش قیمت دلار و نابسامانی‌های اقتصادی در اوایل امسال رخ داد. خروج آمريکا از سوريه، با تمايلات مايک پمپئو و جان بولتون مشاور امنيت ملي آمريکا و در حقیقت به نوعی با تمایلات منافقین و ضدانقلاب‌ها و سلطنت طلب های فراری و نفوذی‌های داخلی هماهنگ است که بولتون و پمپئو حامی و بلندگوی اصلی آنها هستند و هدف متمرکز شدن بر تلاش‌هاي امنيتي و نظامي برای رقم زدن تحولات جدیدی در ایران در سال 98 است و این سیاست آمریکا در چارچوب هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب قابل ارزیابی دقیق‌تر است که تأکید کردند «ملت ایران و همه حواسشان جمع باشد و با چشم بیدار مسائل را در طوفان امروز دنیا ببینید، ممکن است نقشه را برای سال 98 کشیده باشند».

 

    از اين رو واشنگتن نيروهاي خود را از سوريه به سمت برخي کشورهاي حاشيه خليج فارس سوق داد تا شاید بتواند بر تحولات داخلی ایران بمدد تحریم‌ها و سیاست تغيير نظام ايران تمرکز کند. آمریکایی‌ها با اعزام ناو و انتقال نیروها و تشکیل اتاق مشترک در مرزهای ایران تلاش دارند بار دیگر به کمک نفوذی‌های داخلی خود در آستانه انتخابات سال آینده مجلس «سناریوی القای جنگ و صلح» و ترساندن مردم برای رأی دادن به لیستی به اصطلاح آنها میانه رو و همسو با غرب را اجرا و نسخه پیچی کنند»

    این مدعای پر تناقض، یک گویایی مهم دارد و آن اینست: هم در انتخابات مجلس و هم در انتخابات مجلس خبرگان قرار بر وسیع‌ترین رد صلاحیت‌ها و هرچه بیشتر یک دست کردن مجلس دست نشانده است.

 

سوم : سردار متوهمی به نام حسن عباسی نیز این روزها در امر فتنه سال 98 فعال شده و به تحلیل در این مورد در مسجد زاهدان پرداخته‌است: این «کارشناس مسائل استراتژیک» با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود سال 98 هم فتنه‌ای در کشور شکل بگیرد، گفت: مردم ما باید هوشیار فتنه شناس باشند تا بتوانیم کشور را از این فتنه‌های دشمنان به سلامت گذر دهیم. وی با اشاره به اینکه فتنه‌ها هیچ وقت پایان پیدا نمی کند، گفت: فتنه جدیدی با دو محور در پیش است که در واقع اتاق فکر این فتنه همان افراد فتنه ۸۸ هستند. در فتنه جدید دو محور مدنظر است که یکی القای این تفکر است که ریاست جمهوری، مجلس و شوراها اختیاری ندارند در حالی که طبق قانون اساسی بیشترین اختیارات را قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضائیه در کشور دارند. و محور دوم هم هدف قرار دادن نظارت استصوابی است که این موضوع را مدت‌ها است که از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی در کشور دنبال می کنند.

    «رئیس اندیشکده یقین» بااشاره به اینکه در سال ۹۸ فتنه عظیمی در راه است، تصریح کرد: البته حتما با هوشیاری ملت و نیروهای انقلابی این فتنه نیز به جایی نخواهد رسید و به کمک پروردگار برای همیشه تفکر لیبرال از کشور برچیده می شود.

 

چهارم: سردار عظیم ابراهیم پور از مسئولان  قرارگاه توسعه و پیشرفت کشور به نقل از آفتاب جنوب سخنانی را بیان می‌کند که انسان را به تعجب وا می‌دارد، تعجب از این که او این همه اطلاعات توهم زا را چگونه ساخته و پرداخته است. به سخنان او توجه کنیم: «پشت پرده فتنه 78 را باید گفت تا بتوان به فتنه 88 رسید و نقش آقای موسوی خوینی‌ها را در پشت پرده بسیاری از فتنه‌ها در کشور بود را گفت،موسوی خوینی‌ها مطلبی را می‌نویسد و پس از آن دانشجویان به خیابان کارگر تهران می‌ریزند و خیابان را به آتش می‌کشند و عده‌ای لباس شخصی که برنامه‌ریزی شده بود را در دستور کار قرار می‌دهند. در گام سوم دانشجویان در 19 تیر به خیابان‌ها می‌ریزند که در این زمان عده‌ای را بازداشت می‌کنند و در بازجویی‌ها مشخص می‌شود اینها دانشجو نبودند بلکه ارازل و اوباشی بودند که قرار دادی با آنها بسته میشود به مبلغ روزانه 70 هزار تومان تا دست به چنین حرکت‌هایی بزنند».

    وی در مورد سال 88 می‌گوید:«آن روز صحبت تقلب در انتخابات نبود و آنها به دنبال براندازی نظام بودند، اما بچه‌های اداره اطلاعات پنج خانه تیمی که اسحله‌های آنها در آن جا بود گرفتند و آنها تلاش کردند کشته‌های ساختگی را مانند ندا سلطانی(منظور شهید ندا آغا سلطان است)، درست کنند ودر فتنه 88 بچه‌های بسیج، سپاه و ارتش دور تا دور مرزها را تحت کنترل داشتند تا دشمن ورود نکند. دوستان در همان زمان میرحسین را با یک خودرو به خیابان‌های تهران بردند و او را کامل توجیه کردند و از نفوذ گفتند و جریان براندازی نظام را گفتند. اما میرحسین رفت و همان سناریوی خودش را اجرا کرد و در ادامه کروبی را به خیابان‌های تهران بردند و 6 ساعت او را چرخاندند تا این غائله تمام شود اما خودرویی که به دنبال کروبی آمده بود راننده‌اش کرباسچی بود و با مهدی هاشمی و دیگر آقایان اتمام حجت کردند و امروز با جرأت می‌گویم که اسناد آن موجود است که خاتمی پشت پرده چه کرده است. دیروز در برخی از شهرها تجمعاتی داشته‌ایم و باید مراقب بود همان جریانی که در این سالها به دنبال فتنه بودند امروز زنده هستند و بر اساس برنامه‌ریزی آنها به فکر فتنه بزرگی در سال 98 هستند و امروز نباید کاری کنیم که بهانه به دست دشمن بدهد».

 

پنجم: «حجةالاسلام» «محمدرضا زائری»، فعال فرهنگی اصولگرا که در شبکه‌های اجتماعی فعال است، در یادداشتی با عنوان «نوعی سخن آخر» نوشت: آن مقدار که لازم بوده در باره این نگرانی‌ها و خطرها بنویسم تا کنون با عناوین مختلف از جمله فتنه ۹۸ بارها گفته و نوشته‌ام و بیش از این وظیفه‌ای ندارم (محمد رضا زائری، عضو اندیشکده عصر وابسته به علم‌الهدی و رییسی و اطاق فکر صدا وسیما می‌باشد)

 

ششم: علم الهد که از فتنه شناسان با سابقه می‌باشد!! – در واقع از فتنه سازان بر ضد مردم -  نیز این روزها گلو می‌دراند که فتنه ‌ی در راه است و باید مراقب بود. او می‌گوید: «سال۹۸ نیز می‌خواهند به اسم مشکلات معیشتی یک عده لايیک را به خیابان بریزند و از آن‌ها برای اردوکشی علیه انقلاب استفاده کنند.  متاسفانه یک عده ناآگاه در مجلس نیز CFT را تصویب کردند تا فشار اقتصادی بر کشور کامل شود و باید بدانیم این توطئه آمریکاست که تلاش می‌کند ما را در حصر اقتصادی قرار دهد. فتنه ۸۸ گذشت و ۹ سال از آن سپری شد اما مساله مهم، شناخت

فتنه ۹۸ است. رهبری در برخی فرمایشات اخیرشان فرمودند استکبار جهانی و دشمن در سال ۹۷ زمینه‌سازی‌ها و زمینه‌چینی‌هایی برای فتنه سال ۹۸ می‌کند. دشمن می‌خواهد در سال ۹۸ فتنه‌ای از نوع فتنه ۸۸ ایجاد کند که در آن فتنه‌گران، رهبری و ولایت به‌عنوان ستون خیمه نظام را هدف قرار دهند. جریان ۹ دی حرکتی بود که در آن خیری وجود داشت و حوادث سال ۸۸ نشان داد مردم باید به خوبی فتنه دشمن را بشناسند.رهبری سال ۸۷ در دیدار دانش آموزان به مسئولان توصیه کردند در زمین دشمن بازی نکنند و در آن زمان حتی کاندیدهای انتخابات مشخص نبودند و رهبری هشدار لازم را داده بودند. ایشان چند ماه قبل فتنه آن را پیش بینی کرده بودند و می دانستند عناصر اجرایی این فتنه برخی سیاسیون هستند».

    در واقع، «پیش‌بینی» خامنه‌ای باید میرحسین موسوی و کروبی را از کودتایی آگاه می‌کرد که خامنه‌ای و دستیارانش طراحی کرده‌بودند تا درپوشش «انتخابات» انجام دهند. اگر در می‌یافتند که خامنه‌ای برای خنثی‌کردن مقاومت، پیشاپیش، زمینه سازی می‌کرد، روش ورود خود را «انتخابات» را تغییر می‌دادند و بسا به جنبش تحریم می‌پیوستند. حالا هم، او دارد زمینه «مهندسی انتخابات» می‌سازد و اسباب لازم برای جانشینی کسی که مطلوب خود است را فراهم می‌آورد.

 

هفتم:  رضا احمدی  هوشیاری در مقابل «فتنه»‌های دشمنان در سال 98 ، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص احتمال ایجاد فتنه در سال 98 هشدار داده‌اند، گفته‌است: «با در نظر گرفتن توصیه رهبرمعظم انقلاب، باید در مقابل فتنه‌های دشمنان در سال آینده هوشیار باشیم. حوادث سال 88 تمام نشده و دشمن با رفع اشکالات خود به دنبال طراحی فتنه‌ای جدید است که محور آن‌ها اصل نظام و ولایت فقیه است، در فتنه 88 اوباما بیان کرد که اشکال بزرگ ما در این فتنه این بود که از طبقه متوسط به بالا استفاده کردیم و نتوانستیم طبقه متوسط به پایین را مورد استفاده قرار دهیم».

 

هشتم: حیدر مصلحی، مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران به سه هدف امام در انقلاب اشاره و تصریح کرد: «هدف اول ایشان ایجاد حکومت اسلامی در ایران بود. حکومت اسلامی چیزی نیست که به راحتی شکل بگیرد. دشمن طراحی‌های سنگین دارد و با برنامه‌ریزی‌های مختلف به دنبال این است که این اتفاق نیفتد، زیرا تشکیل حکومت اسلامی برابر با نابودی آن‌ها است. آن‌ها اعتقاد داشتند که اگر این تمدن خفته اسلامی بیدار شود، نمی‌گذارد چیزی از ما بماند. امروز با وجود انقلاب، تمدن اسلامی شکل گرفته است».

    مصلحی با اشاره به اینکه آمریکا در حال فروپاشی است، گفت: «بیش از 14 میلیون مقاله در این زمینه وجود دارد که عنوان می‌کنند انقلاب اسلامی منشا این فروپاشی است. ما در مسیر پیشبرد و پیشرفت انقلاب با فتنه‌های بزرگ مواجه هستیم. طراحی دشمن فتنه جدیدی است. ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در این مسائل ماموریت بزرگی پیش رو دارند. اگر فتنه 88 را پشت سر گذاشتید باید خود را برای فتنه‌های بزرگ‌تر آماده کنید.

    حوادث سال 1388 تمام نشده و دشمن با رفع اشکالات خود به دنبال طراحی فتنه‌ای جدید است که محور آن‌ها اصل نظام و ولایت فقیه است. این اعترافاتی است که جاسوسان دستگیر شده نیز به آن اقرار کرده‌اند و عده‌ای نیز در داخل با طرح و نقشه‌های دشمن همراهی می‌کنند...»

 

نهم: سردار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورا گفته‌است: «تجربه نشان داده است که در هر 10 سالگی انقلاب اسلامی فتنه‌ای برای فروپاشی این نظام انجام شده است که در سال 88  در 30 سالگی انقلاب، فتنه‌ای با عنوان تقلب در انتخابات از طرف برخی افراد داخلی عنوان شد که نقشه اصلی براندازی نظام بود. در سال جاری مقام معظم رهبری نسبت به مردم از احتمال وجود فتنه‌ای جدید در طی سال آینده هشدار داد که باید مردم و به خصوص جوانان باید هوشیارتر و دقیق تر نسبت به مسائل کشور باشند».

 

دهم: حجةالاسلام والمسلمین رضا کرمی پور در گفتگو با ناب نیوز، با بیان اینکه فتنه یکی از علایم آخرالزمان است که در روایات هم به آن اشاره شده، گفته‌است: «دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که شیعه، کبوتری با دوبال عاشورا و مهدویت است و این کبوتر دارای زرهی به نام ولایت فقیه است؛ لذا در فتنه ده ساله اول برای از بین بردن عاشورا و مهدویت تلاش کردند که به نتیجه نرسیدند. فتنه ده ساله سوم که به طرح 2020 یعنی سال 1398 معروف است، با هدف تراشیدن مرجعیت در مقابل ولایت فقیه است؛ حال که نتوانستند اصل ولایت فقیه را از بین ببرند، بنا دارند 70 مرجع تقلید ساختگی را وارد میدان کنند

 

     تأمل در این گفته‌ها ما را از واقعیتهای بس مهمی آگاه می‌کند: 1. رﮊیم ولایت مطلقه فقیه به آخر خط رسیده و سران آن نیز، آن را در معرض سقوط می‌بینند. 2. حوزه‌های دینی از رﮊیم فاصله گرفته‌اند و هزینه‌های سنگین که بار بودجه دولت می‌شوند، نتوانسته‌اند این حوزه را آلت فعل «رهبر» کنند. و 3. با تضعیف هرچه بیشتر حوزه‌های دینی، تحمیل جانشین خامنه‌ای را آسان کنند. و 4. به «مهندسی انتخابات» از هم اکنون مشغول هستند . و 5. بیزاری مردم از ولایت فقیه و شخص خامنه‌ای، نیاز به قوای مسلح و تشدید سرکوب را بیشتر کرده‌است اما رﮊیم این توان را در خود نمی‌بیند. اینست که به دستیاری «شیطان بزرگ» به شدت نیاز دارد. 6. امریکا را طراح طرح براندازی رﮊیم، خواندن، ایجاد تجویز برای سرکوب جنبش مردم است. 7. درون رﮊیم سخت بهم ریخته‌است و رویارویی‌ها در حالی که رﮊیم در بن‌بست و فلج است، حذف‌های بیشتری را ایجاب می‌کند. اما آیا رﮊیم توانایی حذف کردن بخشی از رﮊیم را دارد؟ 8. خامنه‌ای و دستیاران او از تحریمها بدین‌خاطر که می‌پندارند اکثریت بزرگ مردم را از روی نهادن به جنبش باز می‌دارد، راضی هستند و همه کار کرده‌اند و می‌کنند که اروپا نتواند، در آنچه به قاره اروپا مربوط می‌شود، نتواند تحریم امریکا بطور محدود خنثی کند. 9. با توجه به ریختن یک چند از ترسها و فزونی گرفتن رویارویی مردم با رﮊیم، سنگین کردن جو ترس در دستور است. ترساندن از تحریمها و طرح 2020 بدین‌خاطر است.  و 10. این‌بار، در درون رﮊیم، در طرف دیگر رﮊیم است که فروپاشی رﮊیم بر این و آن زبان جاری می‌شود. سخنان خامنه‌ای (ترسی که از حوزه قم ناخواسته اظهار می‌کند) و دستیاران او که نقل شدند نیز درون آنها را از پرده بیرون می‌اندازد: ترس از سقوط رﮊیم بجانشان افتاده‌است.