سلام بر تو سلام.

entezam nader 20062014سه سنگ و سه کلوخ و سه استخوان ؛

ماه همبستگی انسان مبارک باد .       

يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُون .روی سخن با شما ایمان آورندگان است ، ما صیام ( روزه) را بر شما قانون نوشته کردیم ، این قانون بر نسلهای گذشته انسان همواره مکتوب بوده و خواهد بود ، آنرا برای مهار نفس تان نوشتیم، در هر زمان که توانستید تمرین کنید ، مطمئنا در رهگذر این همبستگی با روزه داران قبل از شما و در دیگر باورها، برای تان   رستگاری به ارمغان خواهد آورد .

صدای اذان سحر اول ماه مبارک رمضان از گلدسته های مساجد غزه بسوی عرش خداوندی ایمیل می شد که ، غرش بمب افکن های رژیم غاصب قوم یهود بدون در نظر گرفتن ستایش روزه در تورات موسی ، لرزه بر اندام زنی آبستن و اصابت آن بر طفلی در رحم او ، دل همه پیامبران تاریخ را شکست !!.و در آنطرف در پای دیوار ندبه مادری از خانواده یعقوب به عزا نشست . چه غم انگیز در خانه دو پسر عمو آتش افتاده!!.

بنا بر شهادت تاریخ ، بعثت همه پیامبران ، خواندن من و تو بسوی " او " بود تا ما در اشتراکات مان در توحید به وحدت برسیم ودر این باغ زیبای زمین گل آرامش را با هم و برای هم به بوئیم ، افسوس .

مایکل تالبوت ،

در ۱۹۹۱ کتابی را تحت عنوان جهان هولو گرافیک منتشر کرد . منظور از نشر این کتاب بر رسی نظریه ای برای توضیح توانائی های فراطبیعی ذهن و اسرار نا شناخته مغز و جسم می باشد ، کتاب را دوست قدیمی و خوبم داریوش مهرجوئی با زیبائی رسائی ترجمه کرده .

کتاب در ایران ۵۶ بار تجدید چاپ شده ، کتاب شمامل نظریه بیش از ۵۰۰ دانشمند جهان از عرفای گذشته ایران تا نتیجه آزمایش گروه تحقیق انستیتوی نور شناسی نظری و عملی در پاریس به ریاست آلن اسپکت را آورده که، تلاش کرده مطلب را چنین به اثبات برساند که با استفاده از نظریه فیزیک کوانتمی در مورد بافت ذرات زیر اتمی ( ساب اتومیک ) که جهان فیزیکی مارا تشکیل می دهد دست انسان از هم گسیخته و فرار از حقیقت و واقعیت قرن بیست و یکمی را در دست یکدیگر قرار دهد و این از خود بیگانه ، مجنون قدرت و شهوت و سرگردان را براه مستـقیم خود باوری رسانده و دست های کوچک او را در دست ناظم و نظم آفرینش قرار دهد .اما نشد !!.

جان بولتون،

فرمانروای تخریب در کاخ سفید ، سالها با پرسه زدند در کوچه باغی های دشمنان ایران به دنبال روزی می گشت تا با ریختن زهر خود بر ملت ایران از پیش پرداخت های دشمنان ایران به او و همباورش جولیانی تشکر کند . امروز ، آنروز فرار رسیده ؟ .

ملت ایران ازسال ۱۳۵۶ در یک جهش همگانی تلاش کرد تا از شب تاریک ریاست خودکامه و تک نفره شاهنشاهی عبور وبا بکار گیری از خرد جمعی در سبد نظام جمهوری با انتخاب شایسته ترین رهبر، خود را در جهان غول پیکر هولوگرام قرار دهد ، یعنی زیستن در اعتقاد عرفای پیشین و علم عصرکوانتمی .

غافل از اینکه رهبری را انتخاب کرد که همه فهم او از طهارت نفس انسان در استفاده از سه سنگ و سه کلوخ و سه استخوان خلاصه میشد !!.

رهبری که ، به قول خودش در عشق به ایران و ایرانی در مدرسه ریا درس خدعه را فرا گرفته بود !.

بر دردمندان از سقوط اخلاق و صعود مرگ و فحشا و اعتیاد وفقر و آوارگی و   سرشکستگی ایرانی می نالند واجب است تا یک بار دیگر به این آیه در قرآن توجه کنند تا بفهمند که درد در اصول راهنما نبود و نیست ، اگر رهبری بجز .................می بود ؟

يا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ واحِدَةٍ وَ خَلَقَ مِنْها زَوْجَها وَ بَثَّ مِنْهُما رِجالًا كَثِيراً وَ نِساءً وَ اتَّقُوا اللَّهَ الَّذِي تَسائَلُونَ بِهِ وَ الْأَرْحامَ إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلَيْكُمْ رَقِيباً.

   پروا گيريد پروردگار خود را همان كه شما را از يك نفس آفريد و حال آنكه جفت او را نيز از همان آفريد . به حكم تقوا «پروا گيرى» كه بر فراز ظهور آن نيروى ربوبى‏اى كه آفريننده مرد و زن از يك منشأ حياتى و قدرت تكثير است آمده و همان كه محل پيوستگى و تسائل است، بايد وسائل رشد و نمو ذرّيه ناتوان را فراهم ساخته و از رساندن اموال، كه در رحم دنيا همچون خون تغذيه در رحم مادر است، نه جلوگيرى و نه آلوده‏اش كرد و نه از آن كاست .

قرارمان هم بر اینگونه زیستن بود ، خیانت کارمان را بدینجا کشید ، خیانت به تلاش و جهاد و امید یک ملت ، قرارمان بر این بود تا امروز ایران مرکز همبستگی همه انسانها از هر رنگ ، باورو اعتقادی باشد . از اینکه گه گاهی درد ها از ظرف دلم سر ریز می کند و دل شما را می آزارم از شما پوزش می خواهم .

و اگر چنین شد که نه باید میشد بخاطر نگریستن در آینه آن و این رهبر بود .

رمضان ، ماه همبستگی انسان در سه زمان بر شما مبارک باد . التماس دعا .هنوز هم دوست تان دارم .

آمریکا رمضان ۲۰۱۹ . نادر انتظام .