هوشیار: «بیت» خامنه‌ای در اشغال سپاه پاسداران

  khamenei beyt sepah با نگاهی به اسامی برخی از چهره های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی وابسته به سپاه که خامنه‌ای از آنها رضایت کامل دارد، در بیت او مشغولند. در خارج از بیت، نیز، مشاغل مهمی را به صورت موازی ، در اختیاردارند. بسیاری از افراد سپاه، بنا به دستور خامنه‌ای و یا خواست فرزندان او، به درون بیت آورده شده و امور مهم حکومتی در اختیار آنها قرار داده شده‌اند تا مگر در امنیت کامل به سر برند و بر امور نظارت کامل داشته باشند. حضور سردارانی چون: حسین طائب، حسن محقق،علی فدوی، محسن رضایی، محسن رفیقدوست، پرویز فتاح قره باغ، حسن فیروز آبادی، محمد علی جعفری، اسماعیل کوثری، ابراهیم جباری، محمد باقر ذوالقدر، محمد حسین زاده، طه طاهری، احمد وحید دستجردی، رستم قاسمی، غلامعلی رشید، احمد وحیدی، مهدی فضائلی، محمد شیرازی، وحید حقانیان، حسین فدایی، علیرضا زاکانی، مهدی طائب، حسین شریعتمداری، محمود سیف(محسن سجادی نیا)، جمال الدین آبرومند، حسین الله‌کرم، سعید قاسمی، حسین نجات(زیبایی نژاد)، احمد رضایی، احمد حق طلب، محمد رضا نقدی، علی شمخانی، عزت الله ضرغامی، عبدالعلی علی عسگری، حمید رضا مقدم فر، محمد باقر قالیباف، پرویز سروری، علیرضا مختارپور، و... نشان می‌دهد بیت رهبری به اشغال نیروهایی در آمده که عمده کارشان محافظت از رهبری و فرزندان او و حاکمیت و دخالت در کلیه امور نظامی، امنیتی، اطلاعاتی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، و... کشور می‌باشد. هر چند در جناح‌های مختلفی قرار گرفته‌اند .

   برای روشن شدن حضور این سرداران نظامی بهتر است به باندهای گوناگون حاضر در بیت رهبری اشاره شود که اتفاقا در جهت خلاف یکدیگر در جنگ قدرت هستند تا بتوانند آینده خود را تضمین نمایند.

   نیروهای وابسته به خامنه‌ای و بیت او در مورد مسائل سیاست داخلی، روابط خارجی، مذاکرات هسته‌ای، موشکی و منطقه‌ای، بنا بر آنچه در خفی یا علن و گزارشات و اخبار به دست آمده، سه جریان با ایده و اندیشه های متفاوت بر سر قضایای اساسی کشمکش دارند. البته در مسائل مالی و فسادهای مربوطه تقریبا با هم هماهنگ عمل می‌کنند که اخیرا با افشای مطالبی از مسائل مالی سید محمد صادق خرازی برادر همسر سید مسعود خامنه‌ای(در ارتباط با عباس ایروانی و خانم زهرا مشیر استخاره همسر محمد باقر قالیباف)، ازیک سو و افشای مسائل مرتبط با برادر سید تقی کبیری نماینده خوی یعنی سید فتاح کبیری درگیری‌هایی بروز کرده است. زیرا در مورد سید فتاح آورده اند که:

   «…بررسی رویداد۲۴ نشان می‌دهد در آخرین تغییرات شرکت الیاف کالوئن ارس که سید فتاح کبیری برادر سید تقی کبیری در آن حضور دارد، نام فردی به نام ناصر صدریان دیده می‌شود که شماره ملی او با شماره ملی سید ناصر محمد سیدی(از یاران بابک زنجانی که از سوی امریکا تحریم شده است) یکی است و یک شماره ملی با دو نام متفاوت در سامانه ثبت شرکت‌های قوه قضاییه درج شده است. این یعنی یا ایرادی به سهو در سامانه ثبت اتفاق افتاده است که با توجه به الکترونیکی بودن سامانه این فرض کمی بعید به نظر می‌رسد و یا آنکه بعید نیست هانیه و ناصر محمد سیدی بعد از تحریم‌های آمریکا و دادگاه بابک زنجانی، تغییراتی در اسامی خود ایجاد کرده باشند»!

   بنابراین، احتمالا اختلافات طیف‌های وابسته به فرزندان خامنه‌ای در حال بیشتر نمایان شدن است که در آینده به ان خواهیم پرداخت.

   در کل می‌توان سه طیف متفاوت در بیت رهبری را به شکل زیر تشخیص داد. بین سید مجتبی تلاش بیشتری برای قدرت را از آن خودکردن – در واقع خود آلت قدرت شدن – دارد و تا حدی پدر خود را تابع افراطی‌گری خود کرده است:

 

سه گروه در «بیت» خامنه‌ای:

●گروه اول : نیروهای وابسته به سید مجتبی خامنه‌ای

● گروه دوم: نیروهای وابسته به سید مسعود خامنه‌ای که سید میثم هم تا حدی با این جریان است

●گروه سوم: نیروهای مرتبط با وحید حقانیان

 

گروه اول : نیروهای وابسته به سید مجتبی خامنه‌ای

   غلامعلی حداد عادل به خوبی از آنچه خامنه‌ای بر سر خانواده خمینی آورد، آگاه است. به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش سید مجتبی به دامادی را ، هم سرنوشت نشدن سید مجتبی خامنه‌ای با سید احمد خمینی قرار داده بود. زیرا حداد عادل و یاران داماد او به خوبی از این قضیه آگاه هستند که وقتی خمینی درگذشت و «رهبر» از خارج از بیت او «گزیده» شد، مقامهای بیت او از ساختار قدرت رانده شدند. به گونه‌ای که حتی صلاحیت آنها (سید حسن خمین و سید محمد موسوی بجنوردی و...) برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری مورد تایید قرار نگرفتند. از سفره خیانت به انقلاب، سهم خانواده خمینی، تصدی مقبره خمینی و مرکز حفظ و نشر آثار او و مقرری سالانه حدود 100 میلیارد تومان و یک سخنرانی در14 خرداد هر سال شد. بنابراین، باند وابسته به سید مجتبی این تجربه را به خوبی درک کرده است که اگر خامنه‌ای قبل از مرگ به جای او هر کس دیگری را به رهبری انتخاب کند، بخصوص اگر خارج از «بیت رهبری» باشد، سرنوشت او همانند سرنوشت سید احمد خمینی خواهد شد و سرنوشت بیت او نیز شبیه بیت خمینی. بنابراین او از سال‌ها قبل نقشه ادامه رهبری بعد از پدر را در اندیشه داشته و تلاش دارد پدر را نیز به این کار متقاعد نماید. از قرار، خامنه‌ای متقاعد نیز شده‌است.

   برای شناسایی گروه وابسته به سید مجتبی خامنه‌ای تنها به معرفی برخی از انها که مواضع مشخص‌تری دارند اشاره می‌شود. اینها بیشتر مراکز امنیتی، اطلاعاتی، نظامی، قضایی، اقتصادی و سیاسی و.. را دراختیار گرفته‌اند. ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس رضوی و حضرت معصومه و شاهچراغ، بنیادهای مختلف مستضعفان، مسکن، شهید و جانبازان و کمیته امداد امام خمینی، سازمان اطلاعات سپاه، دادگاه ویژه روحانیت و انقلاب، نیروی انتظامی و قوه قضاییه، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و... همه به نوعی به باند سید مجتبی وابسته‌اند. علاوه براینها، سپاه پاسداران نیز تمایل بیشتری به سید مجتبی خامنه‌ای دارد تا دیگران. البته ممکن است در میان مراکز فوق باشند افرادی که در طیف او قرار نداشته باشند.

   در مورد مسائل اخیر در منطقه و به خصوص خلیج فارس، این گروه و سرداران مرتبط، معتقدند که بالاخره باید با امریکا وارد جنگ شوند. بنابراین بهتر است مانع از آغازگری امریکا و اسراییل در جنگ بشوند تا دست برتر را داشته باشند. لذا با اقتدار باید در مقابل امریکا و اسرائیل ایستاد و موضع رهبری و فرماندهان سپاه نیز همین است. در واقع، اینان بر سنتی هستند که خمینی ایجاد کرده‌است: ستیز در ظاهر و سازش در باطن. این ستیز در ظاهر می‌تواند «جنگ محدود در زمان و مکان» را نیز در بر گیرد. و چون معلوم نیست اگر جنگ روی دهد، محدود بماند، همانطور که از یمن تا افغانستان، قراربود محدود بماند و نماند، موضع اینان بسیار خطرناک است.

   اینها به خوبی می‌دانند اگر نتوانند به بهانه جنگ یا مسائل دیگر ، نیروهای سرکوبگر را روانه خیابان‌ها کنند، به دلیل وضعیت اقتصادی نابسامان و نابرابریهای فزاینده و فساد فراگیر و... با تظاهرات و اعتصابات گسترده روبرو خواهند شد. اشتغال به 9 جنگ، هم به دلیل ترس از جنبش مردم است و یکی از بهترین فرصتها برای سرکوب مخالفان است.

   انتشار اخبار گوناگون در مورد ساقط کردن پهباد امریکایی، از سوی فرماندهان سپاه نشان می‌دهد تا چه اندازه اختلاف در شیوه برخورد احتمالی با امریکا وجود دارد. زیرا عده‌ای گفتند به پهباد امریکایی قبل از سرنگون کردن، اخطار داده اند و سپس مطرح شد که پهباد توسط یک افسر به صورت خود سر مورد هدف قرار گرفته است و بعد معلوم شد که پهباد مدتی در تیر رس نیروهای ایران قرار داشته و بعد از مشورت هایی با بیت رهبری و شورای عالی امنیت ملی آن را مورد هدف قرار داده اند.

   مهمتر اینکه بعدها معلوم شد این پهباد را اصلا سپاهیان نزده‌اند و کار نیروهای ارتش بوده است: توکلی بینا از هیأت مؤتلفه گفت: هشت نفری که در این سرنگونی بوده‌اند را حاکمیت به مکه فرستاد و کسی که پهباد را هدف گیری کرد از خامنه‌ای انگشتر دریافت کرد.

   در مورد کشتی انگلیسی نیز اخبار گوناگون از مراجع مختلف وابسته به بیت رهبری منتشر شد: از به تلافی گرفتن کشتی ایرانی تا ایجاد مشکلات محیط زیستی و دست آخر: گرفتیم و آنها هیچ غلطی هم نتوانستند بکنند و....

   به طور کلی این گروه از افراطی‌ترین، خشن ترین، فاسدترین نیروها در امور مالی و اخلاقی و... می‌باشند که عمده قدرت را قبضه کرده‌اند و در پناه قوای سرکوب، هر آنچه را که خواسته‌اند بر سر مردم آورده اند. ضمن معرفی آنها به روابط مافیایی خانوادگی‌شان نیز اشاره می‌شود. هماهنگی‌های آنان با یکدیگر نسبتا در مواضع گوناگون مشخص است:

سردار حجةالاسلام حسین طائب(با نام مستعار میثم و روحانی)،فرمانده سازمان اطلاعات سپاه، یکی از نزدیکترین یاران به سید مجتبی خامنه‌ای که با در اختیار داشتن سازمان اطلاعات سپاه قدرت اول امنیتی و اطلاعاتی کشور را در اختیار دارد. در مواقع ضرور منتقدان و مخالفان را با پرونده سازی از میدان به در می‌کند و خواهدکرد. فرقی نمی‌کند این شخص وابسته به کدام جمعیت، هیأت، حزب، نهاد و.. باشد .

   حسین طائب پرونده‌هایی بس سنگین در امور مالی و اخلاقی دارد. اما همینکه برای حفظ نظام که اوجب واجبات است از هیچ خیانت و جنایتی دریغ نمی‌کند، برای نظام از نیروهای انقلابی و حزب اللهی محسوب می‌شود.

حسین طائب برادر مهدی و رسول است (رسول در جریان افشاگری‌های محمد سرافراز دربیمارستان بستری شد)، حسین طائب داماد علی اکبر حسینی و باجناق شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی می‌باشد. دختر او همسر حیدر متوسلیان فرزند سردار احمد متوسلیان و خواهر داماد او یعنی دختر احمد متوسلیان عروس سردار محمد علی جعفری می‌باشد.

   نیروهای سازمان اطلاعات سپاه به فرماندهی سردار حسین طائب،دست برتر در مسائل امنیتی و اطلاعاتی ایران را دارند و واواک، در برابر این سازمان قد بسیار کوتاهی پیدا کرده‌است. برخی از نزدیکان حسین طائب در این سازمان به قول رضا گلپور که از همکاران آن سازمان بود، عبارتند از:

1. مهدی سیدی، معروف به «طه»، معاونت ضد جاسوسی سازمان اطلاعات سپا

2. روح‌الله بازغندی معروف به عظیمی، معاون پیگیری امور ویژه سازمان اطلاعات سپاه

3. علی‌اکبر باوند معروف به «مجتبی بابایی»، مسوول بخش شناسایی یهودیان(او زمانی در واواک به امیری مشهور بود)

4. سردار علی‌بیگی معروف به سردار «حاج داود»، مسوول اطلاعات سپاه تهران

5. ناصر قرصداقی معروف به «حاج ناصری»، مسوول پرونده شناسایی فعالان محیط زیست

6. میثم افشاری معروف به «رجایی»، مسوول تبادل پیام‌های سازمان اطلاعات سپاه با متهمان

7. حمید میرعماد معروف به «سیدحمید رفیعی»، مدیر بند دو الف سازمان اطلاعات سپاه

8. حیدر سرلک معروف به «حاج علی»، مسوول مراقبت از «کاوس سید امامی » در زندان «اوین»

9. سیدحمید پورمحمدی گل‌سفیدی مسوول شبکه‌سازی «لرمحوران» در سازمان اطلاعات سپاه

10. سردار محمدباقر قاضیان معروف به سردار «ذوالقدر»

12. سردار غفور درجزی دولق معروف به «مصطفی مدبر»،( که مسئولیت خودرو سازی سایپا را در اختیار داشت و در جریان ترورهای خارج از کشور دخیل بود وی قبلا رییس حراست سازمان صداو سیما بود)

13. سردار هادی محمدی، برادر تقی محمدی، متهم پرونده انفجار دفتر رجایی که در زندان گفتند خودکشی کرد

14. حسن محققی شوهر خواهر اسماعیل کوثری، معاونت داخلی سازمان اطلاعات سپاه که به جانشینی حسین طائب انتخاب شد وی قبلا در قرارگاه ثارالله بود و از دوستان سید مجتبی خامنه‌ای می‌باشد

15. سردار جلال مهربان، رابط سازمان اطلاعات سپاه با شورای عالی امنیت ملی

16. سردار حمید میرزایی، معاونت اطلاعات خارجی سازمان

17. سردار عبد‌الله ضیغمی معروف به «مشفق»، معاون سردار محققی

18. جواد عباسی کنگوری معروف به «آزاده»، بازجو

19. مهدی قوام‌هنر معروف به «مهدی قوامی»، بازجو

20. سردار حمید رضا مقدم‌فر معروف به ناصری که از معاونان حسین طائب بود و هم اینک در دانشگاه آزاد اسلامی در معاونت مهدی طهرانچی و در صدا و سیما در نقش اندیشه ورزی حضور دارد. وی قبلا معاون فرهنگی فرماندهی سپاه پاسداران و رییس خبرگزاری فارس بود و هم اینک در خبرگزاری تسنیم حضور دارد.

   باید به این نکته اشاره کرد که رضا گلپور در نامه جوابیه به سردار حسین شریعتمداری، به اسامی برخی از بازجویان واواک اشاره می‌کند که گویا بعد از شکنجه همسر سعید امامی و دیگران از آن وزارتخانه اخراج و به عضویت سازمان اطلاعات سپاه در آمده اند. اینان عبارتند از :

1. علی اکبر باوند معروف به «مجتبی بابایی» مشهور به «امیری»؛

2. جواد عباسی کنگوری معروف به «آزاده» مشهور به «آملی»؛

3. احمد شیخها معروف به «احمد نیاکان» مشهور به «تفتازانی»؛

4. مصطفی منتظری معروف به «فرقانی» مشهور به «شربیانی»

5. از همه مهمتر و کلیدی‌تر، مهدی قوامی هنر معروف به «قوام»

6. علوی امروز بسیار روشنفکر دوّم خردادی و مقاله نویس در عرصهِ اصلاحات

   رضا گلپور در آن جوابیه به نکات مهم دیگری هم اشاره می‌کند که خواندن آن خالی از لطف نیست:

   «…برخی فجایع ایجاد شده توسّط این افراد که امروز این‌چنین در دفاع از اتّهامات بی‌پایه شان که بنده را جاسوس اسرائیل می‌خوانند و شما به لطایف‌الحیل برای فرار از عواقب حقوقی آن بر ترویج و نشر اینگونه‌ای آن می‌پردازید، فجایعی هستند که در کیس دستگیری مظفر بقایی، بدون هیچ گونه مستند به اثبات رسیده و متّهم کردن بخشی از کیفی‌ترین نیروهای سیاسی -امنیّتی کشور؛ در کیس موسوم به «میکونوس»، در کیس موسوم به جاسوسان عراقی «لشکر بدر»،در کیس ارتباطات «راننده جماران»، در کیس بازجویی‌های کرمان، در کیس مربوط به آذربایجان.

   از همه فاجعه آمیزتر، جنایت در کیس مهم کشف پیچیده‌ترین شبکهِ جاسوسی قرن؛!!! یعنی پرونده سعید امامی و همراهانش و … چنان هویداست که فرار کبک گونهِ شما کمکی به فراموشی فجایع نخواهد داد.

   خیال می‌کنی رفاقتت با «کاظم دارابی» بدبخت در انگلیس و آلمان قابل فراموشی است. رفاقتت با مهرداد عالیخانی بدبخت‌تر قابل اغماض است. فرض کن من بدبخت‌ترین را هم در گوشه‌ای دیگر به کنج زندان بیندازی مگر می‌توانی این واقعیّتها را بپوشانی؟ از مجاهدین خلق شروع کردی و نمایندهِ ولیّ فقیه و یکی از اعضای حزب الّلهی شورای هماهنگی هم شدی ! تا کی تا کجا؟»

و...

سردار حجت الاسلام مهدی طائب، برادر حسن طائب، رییس قرارگاه عمار، رییس هیات مدیره موسسه آوای شهید آوینی، از وعاظ و مداحانی که به بیت رهبری از طریق سید مجتبی و اخوی گرامی نزدیک است ، در زیر مجموعهِ قرارگاه عمار افرادی چون سردار حسین الله‌کرم، سردار سعید قاسمی، سردار حسین یکتا، حجت الاسلام حمید رسایی، سردار حسن عباسی، سعید حدادیان و...حضور دارند.که در زمان مناسب پرچم سید مجتبی را علم خواهند کرد.

   مهدی طائب در زمان جنگ در گردان حبیب لشکر 27 محمد رسول الله، در کنار سید مجتبی خامنه‌ای، علیرضا پناهیان، حسن محقق، محمد اسماعیل کوثری، علی فضلی (در لشکر سید الشهدا)و... قرار داشت که هم اینک آنها در مقامات بالای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی و مسئول حفظ قدرت سید علی خامنه‌ای و سید مجتبی خامنه‌ای هستند .

   مهدی طائب داماد حجةالاسلام غلامحسین حقانی می‌باشد که در جریان 7 تیر کشته شد و همسر او را پدر حسین طائب به ازدواج خود در آورد. دختر بزرگ حقانی همسر حجةالاسلام طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد بود نماینده اولین دوره مجلس و دختر دیگر او همسر مهدی طائب شد .

حجةالاسلام علیرضا پناهیان، از روضه خوانهای دهان بی‌چاک است و مواضع بسیار تندی برضد مخالفان خامنه‌ای اتخاذ می‌کند. او در کنار مهدی طائب، قرارگاه عمار و مؤسسه آوای شهید آوینی را اداره میکند و از سوی سید علی خامنه‌ای به عنوان هیأت امنای دانشکده هنر دانشگاه تهران نیز منصوب شده است. این شخص نیز از نزدیکان مجتبی است.

   جالب اینکه هم مهدی طائب و هم علیرضا پناهیان دارای مراکزی جهت حفظ و نشر آثار خود دارند که دم و دستگاهی به هم زده اند و عده‌ای را به کار گمارده اند تا بیانات آنها را برای آیندگان جمع‌آوری نموده و در مواقعی با ترجمه متون مربوطه به کشورهای هلال شیعی ارسال کنند.

   دختر علیرضا پناهیان، عروس میر لوحی است که خود او داماد مهدوی کنی می‌باشد، برادر علیرضا پناهیان یعنی حجةالاسلام احمد پناهیان درطیف مقابل او در جبهه سید مسعود خامنه‌ای قرار گرفته است. دایی داماد او محمد سعید مهدوی کنی است که باجناق پسر آیةالله خزعلی می‌باشد و باجناق دیگر او آقا سعید فرزند حجةالاسلام شهیدی محلاتی می‌باشد که خود داماد رسولی محلاتی عضو بیت رهبری و باجناق ناطق نوری و احمد عباس آخوندی است.

 

سردار حسن محقق که در دوران جنگ فرمانده گردان حبیب و در واقع سید مجتبی خامنه‌ای و دیگران بود. او قبلا معاونت اطلاعات راهبردی سپاه را در اختیار داشت و هم اینک به جانشینی حسین طائب انتخاب شده است. وی در جریان سال 88 در قرارگاه ثارالله از مسئولان سرکوب‌های خیابانی بود. او شوهر خواهر سردار اسماعیل کوثری می باشد.

سردار اسماعیل کوثری که زمانی نماینده مجلس بود او در زمان جنگ فرماندهی لشکر 27 محمد رسول الله را در اختیار داشت و هم اینک فرمانده قرارگاه ثارالله و جانشین فرمانده سپاه در آن قرارگاه است که مهمترین قرارگاه امنیتی و اطلاعاتی و سرکوب تهران است .

   خواهر سردار کوثری همسر حسن محقق جانشین حسین طائب است و دختر او عروس سردار علی فدوی جانشین سردار حسین سلامی می‌باشد .

سردار علی فدوی معاون و جانشین فرمانده سپاه که قبلا فرماندهی نیروی دریایی سپاه را بر عهده داشته است و نسبت فامیلی با سردار کوثری و سردار محقق دارد .

سردار محمد باقر قالیباف، فرمانده اسبق نیروی هوایی سپاه و فرمانده اسبق نیروی انتظامی و شهردار اسبق تهران که وابستگی‌های فامیلی با محسن رضایی از یک سو و بحرینی از سوی دیگر دارد. از عوامل درآمد زای باند مجتبی خامنه‌ای و حسین طائب در شهرداری تهران بوده است .

سردار محمود سیف(محسن سجادی نیا)، از عوامل پشت پرده سپاه در بیت رهبری، شهرداری تهران، بنیاد تعاون سپاه پاسداران و...از عوامل خریدهای خارجی و همسر شهرزاد میر قلیخان

سردار جمال الدین آبرومند از سرداران مختلس و دزد سپاه که در دوران محمد علی جعفری، معاونت هماهنگی سپاه پاسداران را علاوه بر فرماندهی بنیاد تعاون سپاه بر عهده داشت و یکی از امضا کنندگان قرارداد 20 هزار میلیاردی سپاه و شهرداری تهران، به همراه پرویز فتاح و مسعود مهردادی و عیسی شریفی، بود.

سردار علی فضلی یکی دیگر از سردارانی است که سال‌ها با سید مجتبی خامنه‌ای روابط گسترده‌ای داشته که به سال‌های دوران جنگ می‌رسد و بعد از سالها فرماندهی در بسیج و سرکوب مردم اینک به فرماندهی دانشگاه امام حسین رسیده است

   در گروه نزدیکان سید مجتبی خامنه‌ای می‌توان به افراد دیگری که هرکدام مافیای خاص خود را دارند، اشاره نمود. از جمله غلامعلی حداد عادل، حسین شریعتمداری، سردار حسین فدایی، سردار علیرضا زاکانی، و...

   در دورانی که فشار وارده بر سید علی خامنه‌ای، او را وادار به نرمش قهرمانانه بر خلاف نظر سید مجتبی خامنه‌ای و برخی از سرداران، کرد، بنا به دستور تعدادی از حامیان ادامه تحریم که از تحریم سود سرشاری می‌بردند و با عنوان تحریم، فشار بر مردم را تشدید نموده بودند، عده‌ای از نیروهای حامی این گروه که از تأیید برجام نگران شده بودند تجمعی را در برابر مجلس به نمایش گذاردند. این تحصن تا زمانی که از سوی حامیان برجام که در باند سید مسعود خامنه‌ای بود ادامه داشت تا زمانی که از سوی نشریه حزب الله وابسته به مرکز حفظ و نشر آثار خامنه‌ای انتقاداتی از آنها شد ولی به آن اکتفا نکردند و معتقد بودند تهیه کنندگان این نشریه بر خلاف نظر خامنه‌ای مسائلی را مطرح می‌سازند که با نظر شخص او مغایر است. به گوشه‌ای از اخبار مربوط به این تجمع اشاره کنیم. ابتدا نظر نشریه حزب الله را می‌آوریم:

 

   چند روز پیش، هفته‌نامه حزب‌الله در شماره اخیر خود نوشت: رهبر انقلاب از اقدام برخی طلاب و دانشجویان در تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی ابراز نارضایتی کرده و خواستار جمع‌آوری آن شده بودند. یکی از این افراد نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: از چند مسیر موثق مطلع شدیم که رهبر معظم انقلاب با ادامه این تحصن مخالف هستند. حجةالاسلام عمار عمارلو در این خصوص گفت: پس از اطلاع یافتن از موضع دفتر معظم‌له مبنی بر اتمام تحصن، ما نیز همانند سربازی مطیع فورا اقدام به اتمام تحصن کردیم. در عین حال که رهبر انقلاب همواره بر لزوم نقد صحیح تأکید داشته‌اند. اما بارها در سال‌های اخیر در چند سخنرانی، نارضایتی خود را نسبت به اقدامات

غیرمتعارف، غیرقانونی و ناشایست اعلام کرده بودند.

   سرانجام با ابلاغ رسمی از سوی فرماندهی انتظامی تهران، مخالفان برجام که مقابل مجلس تجمع کرده بودند، جمع‌آوری شدند. همچنین سردار سرتیپ پاسدار حسین ساجدی‌نیا، رییس پلیس تهران بزرگ در حالی که لباس شخصی بر تن داشت، در جمع افرادی که بدون داشتن مجوز در مخالفت با برجام مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی اجتماع کرده بودند، حضور یافت و با تبیین نظر رهبر انقلاب مبنی بر مخالفت با ادامه کار این افراد، از آنان خواست به اقدام غیرقانونی خود پایان داده و محل را ترک کنند. در این باره عمارلو همان هنگام بیان داشته بود: از چند مسیر موثق مطلع شدیم که رهبر انقلاب با ادامه این تحصن مخالف هستند. وی به حضور رییس پلیس تهران بزرگ در جمع اجتماع‌کنندگان اشاره کرد و افزود: من از طریق تلفن سردار ساجدی‌نیا با سردار وحید از مسوولان ارشد دفتر رهبر معظم انقلاب گفت‌وگو کردم و ایشان تأکید کرد که نظر دفتر رهبری، پایان دادن به این اجتماع است.

   نماینده اجتماع‌کنندگان با بیان اینکه ما برای اطمینان بیشتر نیز واسطه‌ای حضوری برای کسب تکلیف به بیت رهبری فرستادیم گفت: حاج حسین شریعتمداری، مدیر مسوول روزنامه کیهان نیز با حضور در اجتماع اعلام کرد نظر شخص رهبری پایان دادن به این تجمع است. عمارلو با تأکید بر اینکه برای من مسجل شده که ادامه این تجمع مخالف نظر رهبری است، اعلام کرده بود: از این لحظه از نظر ما، تجمع پایان یافته است و ما پس از برچیدن چادرها و موکت‌ها، به تجمع خود پایان می‌دهیم. در این لحظه عده‌ای از اجتماع‌کنندگان ضمن اعتراض به سخنان عمارلو اعلام کردند نظر منتقل شده، نظر بیت رهبری است و نظر معظم‌له تنها از طریق خود ایشان اعلام می‌شود.

   اما اندکی بعد از انتشار مطالب نشریه مکتوب پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، کانال تلگرامی میدان 72 (نزدیک به محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی) نوشت: یک روز پس از تأکید رهبری بر تکریم جناح مؤمن، نشریه خط حزب‌الله پروژه تفرقه و سرکوب جوانان حزب‌اللهی را کلید زد. علی رغم اینکه هیچ‌گونه پیامی مبنی بر مخالفت آقا با تحصن مقابل مجلس به هیچ‌یک از متحصنین نرسید اما نشریه خط حزب‌الله که زیر نظر سایت «خامنه‌ای دات‌آی‌آر» می‌باشد، در شماره جدید خود با تقطیع و تحریف سخنان یکی از متحصنین، سعی دارد اینچنین القا کند که رهبری با تحصن مخالف بود. متاسفانه سابقا هم تکرار شده است، اصحاب سررسید که این نشریه را اداره می‌کنند، تلاش کرده‌اند حرف خود را نظر رهبری جلوه دهند؛ با وجود اینکه رهبری بارها قاطع با این‌گونه رفتارها و اعلام موضع‌ها برخورد کرده‌اند.

   چند ماه پیش نیز بعد از انتشار یکی دیگر از شماره‌های خط حزب‌الله، برخی نقدها و حملاتی به سایت Khamenei.ir شد. به نوشته پارس، برخی از مجموعه‌های حزب‌اللهی که نتوانستند «تحلیل» این نشریه درباره مذاکرات هسته‌ای را برتابند، شعار می‌دادند: «حزب‌الله خطش را از خامنه‌ای می‌گیرد نه خامنه‌ای دات‌آی‌آر»،

 

   به نظر می‌رسد گروه وابسته به خط سید مجتبی خامنه‌ای عامل برگزاری مجمع فرماندهان سپاه بعد از دوسال تعطیلی بوده اند .

 

بیست و سومین مجمع فرماندهان سپاه پاسداران:

   بالاخره بعد از دو سال تعطیلی، مجمع فرماندهان سپاه که قرار بود هر دو سال یکبار برگزار شود در تاریخ 8 مهرماه سال 98 برپا شد. لازم به ذکر است بیستمین جلسه مجمع فرماندهان سپاه پاسداران در تاریخ 25 شهریور ماه سال 92 و بیست و یکمین مجمع این نهاد نظامی در تاریخ 24 شهریور ماه سال 94 با سخنرانی حسن روحانی و جلسه بیست و دومین گردهمایی فرماندهان سپاه در تاریخ 27 شهریور ماه سال 95 نیز باحضور حسین سلامی، علی سعیدی، آملی لاریجانی، علم‌الهدی، حسین باقری، جعفری و طائب و... برگزارشد. اما از آن تاریخ گویا نتوانسته بودند این گردهمایی را آماده سازند. در سالهای 96 و 97 این مجمع برگزار نشد و در سال 98 نیز تاریخ برگزاری این مجمع در مهرماه بعد از بازگشت حسن روحانی برگزار شد و جالب اینکه بنا بر تاریخ برگزاری‌ها به روال سالهای گذشته، کلیه فرماندهان سپاه در تاریخ هفته آخر شهریور ماه سال 98 به تهران برای این گردهمایی فراخوانده شدند. اما به دلایلی که شاید گرفتن نتیجه مثبت، از حضور حسن روحانی در نیویورک بود به تأخیر انداخته شد و در تاریخ 8 مهرماه سال 98، با حضور سید ابراهیم رییسی، حسین سلامی، غلامعلی رشید، حسن طائب، رمضان شریف، نماینده ولی فقیه در سپاه، حسین باقری، قاسم سلیمانی و... برگزار گردید.

   از نکات جالب این مجمع سخنرانی و خالی بندی سردار حسین سلامی طبق معمول بود که برای خوشایند رهبری و دیگر سرداران به نکات مهمی اشاره کرد که دو روز بعد سید علی خامنه‌ای نیز بر اساس خالی بندی‌های او به مسائل مشابهی اشاره کرد.

 

سردار سلامی در این مجمع گفت:

...سپاه نهادی عاشورایی است که اصحابش آمده اند تا امامت و ولایت را همچمون نگینی درخشان در حلقه مهر خود بگیرند.

...امروز رویش‌های دل‌انگیز نسل فداکار دوران دفاع مقدس در سپاه معجزه می‌کند و امتداد آن‌صفات برجسته درنسل جدید سپاه موج می‌زند

...جهان در گام دوم انقلاب اسلامی در حال تغییر بنیادین است و نمی‌توان با تکیه بر فضای تفکر گذشته فضای نوین را مدیریت کرد، اما می‌توان تجربیات گرانسنگ گذشته را با اندیشه‌های نوین ترکیب کرد تا به فرمولی برای حل مسائل جاری و آینده انقلاب دست یابیم.

... با گذشت زمان، انقلاب اسلامی ایران وسیع، گسترده و در حال تسخیر فضاهای جدید است؛ دشمنی با این انقلاب الهام بخش نیز سخت تر و پیچیده تر می شود ،سپاه هم متناسب با شرایط ، عمیق‌تر، ژرف‌تر و مطمئن‌تر، با آینده نگری و الهام از سرچشمه حکمت امام و مقتدای خود می‌آموزد که در ادامه این طریق اقتدار آفرین چگونه عمل کند.

... دشمنان دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده اند، ذخایر راهبردی آنها روبه انتها است و قادر نیستند قابلیت‌های فیزیکی خود را به منفعت و موقعیت سیاسی مبدل کنند و به اعتراف خود آنها "دچار زوال عقل سیاسی شده اند".

…امروز دشمن نه تنها در حال عقب نشینی از جغرافیای گذشته است، بلکه تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران کم اثر و بی‌اثر شده است؛ به تدریج در حاشیه تحولات منطقه و جهان قرار می‌گیرند و هرچه هزینه می‌کنند کمتر نتیجه و منفعتی برای آنها حاصل می‌شود.

…راهبرد مقاومت فعالی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبدع آن بوده‌اند و آن را به تصویر کشانده اند، توانسته است دشمن را در اتخاذ راهبرد قفل کند، دشمنان ما امروز دچار سکون و فقدان اراده شده اند و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است.

…دشمنان ما دیگر قدرت ارعاب ندارند و مجبورشده اند از فضای راهبردی به سطوح عملیاتی مستقیم تغییر حالت دهند.

... در سوی دیگر اعتبار و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال رشد و ارتقا است، حتی زمانی که دیگران عمل می‌کنند آنها اقدامات را به دروغ به ما نسبت می‌دهند به این دلیل که آنها تنها مرجع قدرت مندی که می‌شناسند نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ زمانی که ناو آنها ناچار به فاصله گرفتن از شعاع عملیاتی خود است این به معنای فاصله گرفتن از نمادهای قدرت است.

... ما در گام دوم انقلاب با فضاهای جدیدی مواجهیم و افول تدریجی نظام سلطه به ما توکل می‌دهد؛ ما مقاومت را برگزیده‌ایم و در مقاومت قادر به تولید قدرت هستیم؛ ما برتر سازهای شگفت انگیزی برابر دشمنان داریم و "اسلام"، "رهبری" و "مردم" عوامل برتری ما هستند.

   رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی منبع تولید قدرت، قائمه مقاومت، روحی تکثیر شونده و الهام بخش و دشمن شناسی آگاه هستند که بر ژرفای اراده دشمنان اشراف دارند و پس از امام خمینی (ره) این نظام و میهن اسلامی را برابر قدرتهای به هم پیوسته دشمنان به عزت و اقتدار رسانده اند.

... ساقط کردن پرنده فوق پیشرفته آمریکایی و اعلام آن اقدامی فراتر از شجاعت سیاسی بود که تنها از جانب مردانی صادر می‌شود که دشمن در جهان بینی آنها بنابر مبانی الهام بخش قرآن ناتوان و حقیر است و این منطق وحیانی است که با حکمت الهی درهم آمیخته تا در میان امواج فتنه‌های سهمگین، نظام و انقلاب اسلامی ایران را در زیباترین شکل به ساحل آرامش برساند و این منبع قدرت ما است.

…بسیاری از کشورها شاید از قدرت و ابزارهای تهاجمی برخوردار باشند اما در برابر هر تهاجمی شکننده هستند که رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی را می‌توان از مصادیق آن دانست.

…مردم سطح اتکای مقاومت هستند و بدون مقاومت قدرت از بین خواهد رفت و این مهم را می‌توان در سیمای آمریکایی‌ها که به لحاظ شاخص‌های ظاهری قدرتمند هستند اما مقاوم نیستند، به وضوح مشاهده کرد.

…آمریکایی‌ها خود به فقدان رهبری روحانی که بر روح و قلب جامعه نفوذ کند اذعان دارند و ناکامی‌های خود را نشأت گرفته از این مهم می‌دانند.

… ما امروز در هر اندازه، با هر شدت، دقت و در هر مساحتی، می‌توانیم به دشمن هجوم ببریم و قدرت ما معتبر است؛ زمانی که کشتی متخلف انگلیسی تصرف می‌شود و هیمنه پوشالی آنان به زیر کشیده می‌شود، قدرت ما اعتبار می‌یابد و مردم شاکله این قدرت هستند.

… ما در گام دوم انقلاب اسلامی باید سپاه را در چنین میدان عمل وسیعی آماده کنیم، قاعده قدرتمان را وسعت ببخشیم و خطوط دشمن را به عقب برانیم. ما در گام اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی ...صهیونیستی را فراهم کرده‌ایم، اما در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم دیگر آرمان و رؤیا نبوده و هدفی دست یافتنی است.

... ما مکلف به تعمیق استحکام درونی جامعه هستیم، سپاه هویتی بدون مردم ندارد و ما باید همیشه و در هر حال در میان مردم باشیم و با مشکلات آنها مبارزه کنیم؛ هر سرمایه‌ای که در اختیار ما قراردارد متعلق به مردم است و همه آن را صرف پیشرفت مردم می‌کنیم.

... امروز دشمن آشفته تر از گذشته است؛ ما هیچ نگرانی نداریم؛ روح مقاومت ما از منطق حکمت، آگاهی و اراده سرچشمه می‌گیرد و ما باید این معانی را در جامعه جاری کنیم و این از مأموریت‌های سپاه است.

…انقلاب اسلامی ایران پرچمدار احیای مجد و عظمت اسلام در عصر حاضر است؛ ما در گام دوم به بسیج جهانی اسلام می‌اندیشیم؛ گام دوم انقلاب گام بر هم زدن صورت فلکی قدرت به نفع انقلاب است و انقلاب اسلامی ایران بر فراز آن خواهد بود.

   با پایان مجمع فرماندهان، طبق معمول به دیدار سید علی خامنه‌ای رفتند. سخنان خامنه‌ای و هماهنگی برخی از قسمتهای آن با سخنان حسین سلامی جالب توجه است:

 

نگاه و نقش سپاه در جغرافیای مقاومت در منطقه معیار دیگری برای قضاوت درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. نقش سپاه پاسداران در این عرصه به قدری برجسته است که دشمنی آشکار مستکبران و جبهه بدهای عالم را علیه سپاه برانگیخته است که البته دشمنی این جبهه خبیث برای سپاه پاسداران افتخار بزرگی است...نباید قناعت کنیم به منطقه خودمان و با انتخاب یک چهاردیواری، کاری به تهدیدهای پشت مرزها نداشته باشیم. نگاه وسیع فرامرزی که مسئولیتش با سپاه است، عمق راهبردی کشور است و گاهی از واجب ترین واجبات هم لازم‌تر می‌شود اما برخی متوجه این مسئله نیستند.

…اگر به تحولات منطقه و جهان با دقت نگریسته شود، متوجه می‌شویم که دشمنان هرچه بیشتر هزینه می‌کنند، بیشتر ضرر می‌کنند.

...آنها با هزینه های گزافی داعش را به‌وجود آوردند و از آن حمایتهای تسلیحاتی، مالی و تبلیغاتی کردند و حالا که با همت جوانان سوریه، عراق و ایران داعش از بین رفته است، به دروغ می‌گویند ما داعش را نابود کردیم!

...امریکایی‌ها خیال می‌کردند با تمرکز بر فشار حداکثری به‌ویژه در زمینه اقتصادی، می‌توانند ایران را به نرمش و زانو درآورند اما خودشان دچار زحمت و مشکل شده اند. آنها برای وادار کردن رئیس جمهور کشورمان به ملاقات، به التماس هم افتادند و رفقای اروپایی را هم به کمک خواستند، اما نتوانستند و تا این ساعت فشار حداکثری شکست خورده و بنده قاطعانه می‌گویم که تا آخر هم در این فشار حداکثری شکست خواهند خورد.

...سلطه گران به گفته خودشان می‌خواهند ایران به کشوری عادی یعنی منطبق با سازوکار نظام سلطه تبدیل شود اما جمهوری اسلامی از آغاز شکل‌گیری خود با نظام سلطه مقابله کرده و از این پس نیز مطلقاً تسلیم زورگویان جهانی نمی‌شود و راه انقلابی‌گری و مقابله با سلطه گران را قطعاً ادامه خواهد داد.»

...از دشمن مطلقا نترسید اما کاملا هوشیار باشید و ارزیابی واقعی و صحیحی از دشمن داشته باشید.»

...معتقدم سپاه می‌تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.

…آن‌ها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای

... ایران با جدیت و قاطعیت و تا رسیدن به نتیجه مطلوب به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه خواهد داد.

… سپاه در بحبوحه حوادث و هیجان‌های بزرگ انقلاب ولادت یافت، در تلاطم عظیم دفاع مقدس رشد کرد و به بلوغ رسید و بعد از جنگ نیز که دوران جبهه بندی‌های عمیق و وسیع سیاسی و فرهنگی میان انقلاب و دشمنان بود، سپاه بدون لغزش و انحراف توانست مسیر رشد و تکامل را ادامه دهد. سپاه از این دوران و دوراهی نیز سربلند خارج شد و بدون فرسودگی یا انحطاط، عناصر اساسی هویت خود را حفظ کرد و به سمت تعالی ادامه حرکت داد.

... در سپاه نیز ریزش‌هایی وجود داشته است، اما قضاوت قاطع بنده این است که در سپاه، غلبه با رویش‌ها بوده است و حرکت رویشی به سمت پیشرفت و تعالی ادامه داشته است. سی سال پس از دفاع مقدس، شهادت دلاورِ جا افتاده‌ای همچون شهید همدانی و نوجوان تازه رسیده‌ای همچون شهید حججی نشان دهنده استمرار طراوت و هویت سپاه در این عرصه است. برای قضاوت صحیح درباره هر مجموعه و دستگاه، باید موفقیت‌ها و ناکامی‌های آن مجموعه را با هم مقایسه کرد که با این معیارِ مبنایی و مهم، سپاه از پرافتخارترین مجموعه‌های کشور است.

...سپاه در اوایل جنگ برای داشتن حتی دو خمپاره دچار مشکل بود، اما امروز در تولید و ساخت ابزار‌ها و تجهیزات پیشرفته و همچنین در شیوه‌های نظامی و دفاع مبتکرانه به مرحله برجسته‌ای رسیده است. کاملاً جلو رفته و اوج قابل توجهی گرفته است. این دشمنی‌ها که به‌علت موفقیت‌ها و پیشرفت‌های سپاه پاسداران است، عزت سپاه را در چشم دوست و حتی دشمن افزایش خواهد داد. من صد در صد از سپاه راضی هستم، اما به این حد از پیشرفت سپاه قانع نیستم و معتقدم این نهاد براساس توانایی‌ها و استعداد‌های خود می‌تواند ده و حتی صد برابر رشد و پیشرفت کند.

 

سردار حسین سلامی یک روز بعد از سخنان سید علی خامنه‌ای گفت :

«کشتی‌هایشان را برای پشیمان کردنشان می‌گیریم و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. آنها که می‌خواستند ما عقب‌نشینی کنیم، خود یکی یکی عقب نشستند، در اینجا اکسیژن برای دشمنان ایران نیست، دشمنی ورود کند اینجا خفه خواهد شد.گزینه‌های دشمن همه ضعیف شده است، ما خواهش‌های آنان را می‌شنویم، می‌بینیم چه خواهش‌‌هایی می‌کنند، تمام خواهش و تمنای دشمن این است که یک مسئول ایرانی برای دقایقی با آنها پشت یک میز بنشیند و آنها که می‌خواستند ایران را نابود کنند، برای گرفتن یک عکس با ایرانی‌ها خواهش می‌کنند.»

 

   دو متن، یکی از سردار سلامی و دیگری از خامنه‌ای را نسبتاً به تفصیل آوردیم تا خوانندگان نیک دریابند که این جماعت، نه تنها نگران عمق فاجعه اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و فرهنگی را نمی‌بینند، بلکه پویایی‌های فقر و نابرابری و خشونت را لازمه بقای خود و سلطه‌شان برجامعه می‌بینند. بدین‌خاطر است که در اجتماع فرماندهان سپاه، از وضعیت سخت و سخت‌تر شونده مردم و رشد انسان ایران و آبادانی سرزمینی که دارد بیابان می‌شود، کلمه بر زبانها جاری نمی‌شود، از آغاز تا پایان، سخن از «دشمن» و قدرت نمایی در برابر آن است. نه می‌بینند و نه می‌پرسند تا بدانند «دشمن» در خود ایران، در جنگ با سلاح فقر، پیروز شده‌است. از امرهای واقع مستمر یکی این امر جهان شمول است: وقتی در درون کشوری، سلاح فقر کارساز شد، نه تنها دولت آن سقوط می‌کند، بلکه خطر از میان رفتن آن کشور نیز، جدی می‌شود.

گروه های بعدی در ادامه خواهند آمد