مطلع: وسائل ارتباط جمعی در اختیار مافیای خامنه‌ای و زمینه سازی برای ریاست جمهوری سلیمانی!؟

khamenei soleymani sedavasyma نشریه مسیر، یکی دیگر از انتشارات مرکز حفظ و نشر «آثار خامنه‌ای»:

در تاریخ 31 شهریور ماه سال 98 وعده انتشار ویژه‌نامه نشریه‌ مسیر با عنوان «معادله نصر» داده شد ، این نشریه وابسته به مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، زیر نظر دفتر حفظ و نشر آثار خامنه‌ای به ریاست مسعود خامنه‌ای است. مسعود مافیایی را در اختیار دارد که با مافیای سید مجتبی خامنه‌ای زاویه‌های گوناگونی دارند. انتشار گفتگوی سردار قاسم سلیمانی در فردای روزی که سردار حسین سلامی در مجمع فرماندهان سپاه سخنرانی کرد یکی از این موارد اختلاف است. زیرا گفتگوی سردار قاسم سلیمانی در شبکه‌ای کم بیننده مانند شبکه یک صدا و سیما و در ساعتی که بینندگان آن نیز بسیار کم هستند (ساعت 19.30 دقیقه)،پخش شد(شبکه‌ای که زمانی علیرضا برازش اولین مسئول مرکز حفظ و نشر آثار خامنه‌ای، بعد از آمدن سردار عزت الله ضرغامی، به ریاست آن رسیده بود. علیرضا برازش در دوران سرافراز برکنار شد و در دوران ریاست سردار علی عسگری -عضو مرکز حفظ و نشر آثار خامنه‌ای- در سال 95 بار دیگر به ریاست آن شبکه منصوب شد) و نه در شبکه پر بیننده سه که باند سید مجتبی و خاندان وابسته به حداد عادل بر آن سیطره دارند و نه حتی در شبکه افق که گفتگوی سید حسن نصر الله را که آن هم توسط همان نشریه (مسیر)، تهیه شده بود را پخش نمود.

   گفتنی است که این «گفت‌وگو» توسط نشریه مسیر انجام شده است. نخستین شماره این نشریه که توسط معاونت رسانه‌ای دفتر حفظ و نشر آثار خامنه‌ای تصدی می‌شود، در اسفند ۱۳۹۶منتشر شد ولی به دلایل نامعلوم متوقف شد و اکنون با تبلیغات گسترده، گفت‌وگوهای مفصلی با حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان و قاسم سلیمانی انجام داده و به صحنه بازگشته است.

     در این ویژه‌نامه، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفتگوی ویژهِ پنج ساعته، از مراودات خود با «حضرت آیةالله العظمی» خامنه‌ای، و توصیه‌ها و تصمیمات و نقش ایشان در برهه‌های مختلف و حساس منطقه سخن گفته است.

   سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی نیز در این شماره‌ِ مسیر، برای اولین‌بار پس از تصدی فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن حضور در یک گفتگوی اختصاصی، به بررسی دلایل پنهان و آشکار جنگ ۳۳روزه و آثار آن در هندسه‌ِ جدید منطقه پرداخته و خاطراتی از فرماندهی میدانی این جنگ ذکر کرده است.

   دکتر علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبر انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل نیز بخشی از خاطرات منتشرنشده‌ِ خود مربوط به نقش رهبر انقلاب در تقویت جبهه‌ِ مقاومت و حفظ تمامیت ارضی کشور را در اختیار نشریه‌ِ مسیر قرار داده است.

 

   در بخش دیگری از شماره اول نشریه مسیر، در گفتگویی تفصیلی با دکتر حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه‌ی رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس، ماجرای سفر محمد مرسی به تهران، مذاکرات ایران و آمریکا در عراق و جزئیات ائتلاف جبههِ مقاومت با روسیه روایت شده است.

   همچنین تصاویری از دیدارهای سیدحسن نصرالله با خامنه‌ای و نیز اسنادی مانند پیام خامنه‌ای در جریان جنگ ۳۳روزه به دبیرکل حزب‌الله، به همراه دیگر اسناد و تصاویر، برای نخستین‌بار در این شماره از «مسیر» منتشر شده است.

 

در مورد سردار قاسم سلیمانی باید به نکاتی اشاره کرد:

نکته اول، گمان بر این است که سردار قاسم سلیمانی را می‌خواهند از اب نمک به در آورند و برای انتخابات آینده از او رونمایی کنند. زیرا سردار علی فدوی معاون فرمانده کل پاسداران ادعا می‌کند: سپاه در همه کارهای نظامی بسیار موفق بوده و حالا هنگام آن است که مدیریت غیرنظامی ایران را نیز بر عهده بگیرد و حکومت را از مردابی که در آن گرفتار آمده، بیرون آورد.

   بسا به این خاطر است که سردار سلیمانی را در بوق کرده اند ولی نمی‌دانند که ملت ایران هرگز و در هیچ انتخاباتی به سرداران نظامی سپاه رأی نداده اند و اگر سردار سلیمانی کاندیدای انتخاباتی شود، باید پاسخگوی مسائل بسیاری شود. از جمله، کشتار مردم غیر مسلح کشورهای منطقه و تلفات و هزینه های ایران در عراق، سوریه، لبنان و یمن و...

 

نکته دوم: سردار قاسم سلیمانی شاید به این امر توجه نکرده است که در میان نیروهای سپاه جز افرادی که در سپاه قدس حضور دارند و نیروهای خارجی، کسی تمایلی به همکاری با او ندارد و به قول معروف کسی دل خوشی از او در میان سرداران سپاه ندارد. کما اینکه هنگامی که نشان ذوالفقار را از دست خامنه‌ای دریافت کرد کسی به او تبریک نگفت و مشکلات میان سردار محمد علی جعفری با او در زمان فرماندهی سردار جعفری، به دلیل ممانعت سردار قاسم سلیمانی ازبازدید سردار جعفری از پادگان‌های سپاه قدس نمود بیشتری داشت.

   زیرا جایگاه سردارقاسم سلیمانی در میان سرداران آن نهاد نظامی، به دلیل اینکه تنها خود را پاسخگوی رهبری می‌داند و نه فرماندهان کل سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح، جایگاه یک محبوب نیست، نامحبوب هم هست.

 

نکته سوم: در تصویر به نمایش گذارده شده از سردار سلیمانی توسط فیلم برداران و کارگردانان، تصویری عابدانه و بی‌اعتناء به دنیا است. در حالیکه مفاسد مالی همسرو برادر او در محاکم قضایی - که مانع از پیگیری آن شده اند- مشخص و محرز می‌باشد.

   قبل از ورود به مفاسد خاندان سلیمانی به دروغ های برادر ایشان که خود از مفسدان است توجه کنید : «...حاج قاسم خیلی وقت نمی‌کند به خانواده برسد اما بسیار آدم عاطفی است و حتی تا زمانی که نسبت به مسایل زندگی من اطمینان پیدا نکرد مرا رها نکرد، مدام من را کنترل می‌کرد چون من در سازمان زندان‌ها کار می‌کردم و با زندانیان در ارتباط بودم حتی اگر یک موتور می‌خریدم تا اطمینان پیدا نمی‌کرد که چگونه آن را تهیه کرده‌ام راحت نمی‌شد. شاید به نوعی تمام زندگی اطرافیان ما را زیر نظر داشت تا خدای ناکرده به راه کج و آلوده کشیده نشویم.

 

…من با حاج قاسم هم باجناق هستم و هم پسر حاج قاسم با دختر من ازدواج کرده که یک ماه پیش هم خدا نوه دو قلوی مشترکی نصیب ما کرد، حاج قاسم دو دختر و پسر دیگر هم دارد که مشغول تحصیل هستند».

   اولا:به گفته مرتضی الویری، عضو شورای شهر تهران،12 پرونده فساد مالی از همسران سردار سلیمانی و سردار محمد علی جعفری (خانم بشردوست)،در دوران شهرداری سردار محمد باقر قالیباف، به مراکز قضایی ارسال شده است. اما کوچکترین پیگیری‌ای در این مورد صورت نگرفته در حالیکه در جریان رقص کودکان در شهرداری تهران، همان روز شهردار (نجفی)، را از منزل شبانه برای پاره‌ای از توضیحات بردند.

ثانیا: در خبرها آمده بود که سهراب سلیمانی مدیرکل زندان‌های استان تهران، برادر سردار قاسم سلیمانی، به دلیل اختلاس و فساد مالی از این مسئولیت برکنار و بازداشت شد. به گزارش جرس، در رسیدگی به پرونده‌ او ۲۰ نفر دیگر نیز متهم به همکاری با او بودند که اتهام همگی آنها دست بردن در جیره غذایی زندانیان و سربازان زندان عنوان شده است.

   بر اساس این گزارش، با توجه به رابطه‌ِ خویشاوندی سهراب سلیمانی با سردار قاسم سلیمانی، مسئولان قوه قضائیه از انتشار خبر این فساد مالی جلوگیری کرده و هم اکنون متهم اصلی و دیگر متهمان به قید وثیقه تا رسیدگی نهایی به پرونده آزاد هستند و بعید به نظر می‌رسد که رسیدگی به این پرونده فساد مالی همچون دیگر پرونده های از این نوع به سرانجام برسد.

   خانم بشردوست همسر سردار محمد علی جعفری نیز برادری دارد که از قبل حضور در جبهه ها و در کنار سردار محمد علی جعفری بالاخره کارش به جایی رسید که وکیل اختلاس گران سه هزار میلیاردی شد و در خبر ها امده است که ...حجة الاسلام بشردوست در مقطعی فرمانده قرارگاه کربلا بود که چندین لشکر را فرماندهی می‌کرد و حجة الاسلام طلابیان هم رئیس ستاد قرارگاه بود، یعنی فرمانده و رئیس ستاد قرارگاه، روحانی بودند.

   حجة الاسلام رضا بشردوست موکل معاون مالی شرکت آریا گفت: این انصاف نیست؛ در این پرونده بسیاری آقایان مانند مدیران بانکها مقصر هستند و تنها کارکنان شرکت آریا محاکمه می‌شوند.

ثالثا: در سیستم فساد مالی رﮊیم ولایة مطلقه فقیه، سرداران و عمامه به سران از شیوه‌هایی استفاده می‌کنند که بسیار جالب و مهیج است. به این صورت که آنها بااستفاده از مقام خود زمینه را برای سوء استفاده و اختلاس و دزدی، توسط همسران، فرزندان، برادران، خواهران، عروس‌ها و دامادها و حتی نوه های خود فراهم می‌آورند تا آنها بتوانند اموال حرام به دست آمده را به نام خود کنند.

 

ثبت امول به نام همسران «سرداران» سپاه:

   به جز سردارانی مانند قاسم سلیمانی و محمد علی جعفری، سردار علی شمخانی یکی از سردارانی است که ویلاهایی به ارزش هزار میلیارد تومان را به نام همسر خود آذرمیدخت طباطبایی نموده و جالب‌تر اینکه در جایی دیگر گزارش می‌شود حسین شمخانی پسر بزرگ آقای شمخانی مدیر کشتیرانی ادمیرال است و حسن شمخانی فرزند دیگر او نیز مدیر همین شرکت است که کارشان حمل و نقل بین المللی می‌باشد. با داشتن چنین امکاناتی به راحتی می‌توانند تحریم‌ها را دور بزنند، در کار قاچاق اقدام به صادرات و واردات نمایند و مواد مخدر وسلاح حمل و نقل کنند.

   دختر سردار علی شمخانی همسر سید حسن میر محمد علی می‌باشد که برادر او نیز هانی میر محمد علی داماد صفدر حسینی است یعنی دختر علی شمخانی جاری فاطمه حسینی نماینده مجلس می‌باشد (فاطمه حسینی همان نماینده‌ای بود که حق پدرش می‌دانست بر سفره انقلاب بنشیند و حقوق بالای 40 میلیون تومانی دریافت کند. فاطمه حسینی با کمک همسرش، هادی میر محمد علی، که بعد از فروشندگی لوازم بهداشتی منزل صرافی گشوده بودند تنها دریک سال 800 میلیون تومان (معادل 80 هزار دلار) سود برده بودند. این دو باجناق در لواسان ویلاهایی ساخته بودند که هر کدام نزدیک به هزار متر خلافی داشت. گویا دستور تخریب یکی از آنها صادر شده است .

   علاوه بر این،علی شمخانی نوه‌ای دارد که در کودکی دست همه خاندانش را از پشت بسته و با این سن کم مجوزهایی برای ساخت ویلاهایی را به نام خود کرده است. در ضمن در برخی شرکت ها هم سهام دار است و هم سرمایه زیادی به کار انداخته است. به راستی اگر او به سن پدر بزرگ و پدر و دایی‌ها و خاله‌های خود برسد، میزان سرمایه‌اش چقدر خواهد شد؟ آخر، او اکنون نزدیک به 5 سال سن دارد!؟

   یاشار سلطانی روزنامه‌نگار ایرانی، سه‌شنبه 23 آوریل با انتشار اسنادی تأکید کرد که عمده پرونده‌های ساختمانی و تخلفات جابه‌جایی پول‌ها در ساخت و سازهای غیر مجاز لواسان، به نام پسر 3 ساله(محمد طه نوه سه ساله) علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ایران ثبت شده است.

   به گزارش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایرانی، یاشار سلطانی نوشته است: «در اسناد لواسان فرد مجهولی وجود داشت به نام محمد طه_میرمحمدعلی که چندین پرونده تخلف سنگین در کمیسیون ماده 100 به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز داشت».

   این روزنامه‌نگار افزود: «سؤال این بود این فرد چه نسبتی با سایر متخلفین دارد؟ همین فرد از طلبکاران میلیاردی و سپرده گذاران مؤسسه مالی اعتباری کاسپین نیز هست».

   یکی دیگر از سرداران، مجید باقرنژاد ، از سرداران گمنام اما پرقدرت در مسائل مالی و اختلاس می‌باشد. او نیز کلیه دارایی‌ها را به نام همسرش، مرجان شیخ الاسلام کرده‌است. جالب‌تر اینکه بعد ازطلاق مرجان از مجید، سردار غلامحسین خواجه علی او را به عقد خود در آورد تا بتواند در سایه نام همسر، اختلاس‌های شرکت سپانیر را در دزدی 6.6 میلیارد یورویی شرکت پتروشیمی به انجام برساند.

   سردار محمود سیف(محسن سجادی نیا) نیز از جمله سرداران پرنفوذ و در سایه سپاه پاسداران بود که به نام همسرش شهرزاد میرقلیخان، شرکت های مختلفی را تأسیس نمود تا ازقبل آن ، خرید های نهانی خارجی را به انجام برساند و میلیون ها دلار را از آن خود و سپاه نماید. او علاوه بر شرکت در کنار همسرش، در کنار خانم زهرا مشیر استخاره،همسر سردار محمد باقر قالیباف از یک سو و سید محمد صادق خرازی از سوی دیگر، دستی بر آتش اختلاس داشت .

   خانم زهرا مشیر استخاره همسر سردار محمد باقر قالیباف از جمله زنان مفسدی است که با تأسیس مراکزی به نام خیریه صدها میلیارد تومان ازاموال مردم را در دوران شهردار بودن همسرش به یغما برده و جالب اینکه سردار محمود سیف و سید محمد صادق خرازی در باند او همکار و هم آخور هستند با خطوطی مخالف .

     به گفته عضو شورای شهر تهران ، زهرا مشیر علاوه بر دریافت زمینی به وسعت 149 هزار متر مربع به نام بیمارستان که بعدها شهردار تهران مدعی بود او زمینی دیگر را به این کار اختصاص داده است و در یک قلم دیگر مبلغ 60 میلیارد تومان کمک از شهرداری برای خیریه‌اش دریافت نمود و هم اکنون رییس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال می‌باشد .

   سردار محسن رضایی با ازدواج‌های مافیایی از یک سو به خاندان خمینی از طریق بروجردی متصل شده و از سویی دیگر با خاندان جوادی آملی و موسوی اردبیلی وصل شده و علاوه بر آن با خاندان سردار رضا سیف اللهی نیز تار تنیده است و نیز دامادی دارد که از دانشجویان خط شیراز دفتر تحکیم بود که بدون هیچ تخصصی، معاونت ارزی بانک شهر در دوران قالیباف منصوب شد (احمدی) و در همان وضعیت خواهرش را به همسری فرزند محمد باقر قالیباف و زهرا مشیر استخاره در آورد تا در استرالیا به صدور انقلاب مشغول باشند!

ادامه دارد