آمارشناس: سرعت ایران در رسیدن به مقام اول در تورم و فقر و بی‌ارزش شدن پول و کزکردگی و ... و دموکراسی در جهان؟

 faghr tavaroom  سردار محمد حسین نجات(زیبایی‌نژاد معاون فرهنگی- اجتماعی سپاه پاسداران )،در دوازدهمین همایش نخبگان عصر ستایشگری با حضور جمعی از مداحان کشور که با همکاری هیات رزمندگان اسلام و سازمان بسیج مداحان برپا شده و تا پنجشنبه در مشهد ادامه دارد گفت:

 

قطار ایران با چنین سرعتی به کجا می‌رود:

   در دیداری که با دبیرکل حزب الله لبنان داشتم او گفت که جمهوری اسلامی مانند قطاری است که تمام پرده‌هایش را کشیده‌اند و به سرعت در حال حرکت است و خود مسافران هم متوجه سرعت حرکت قطار نیستند اما ما از بیرون متوجه می‌شویم که چه قدر جمهوری اسلامی در حال حرکت رو به جلو است.

   جناب شیخ دروغ هم نگفته زیرا او از بیرون می‌بیند چگونه از درون قطار پول و اسلحه و دارو و غذا و لباس وحقوق نیروهایش و برای دیگرانی که در کشورهای دیگر بکار جنگ فرسایشی – که مردم این سرزمین‌ها را می‌فرساید - مشغولند، به بیرون آن پرتاب می‌شوند. اما چون پرده کشیده شده‌اند، او نمی‌تواند ببیند ایران با چه شتابی بسول اول شدن در جهان، در فقر و ... پیش می‌رود.

   جناب شیخ چندی پیش گفت: شفاف بگویم و خیال‌تان را راحت کنم. تمام پول و بودجه و سلاح و موشک ما از جمهوری اسلامی ایران می‌رسد.

   شاید گوش او صدای مردم درون قطار را نشنیده باشد که در اعتراضات خود از سال 88، همواره شعارهای زیر را سر می‌دهند:

سوریه را رها کن – فکری به حال ما کن

نه غزه ، نه لبنان – جانم فدای ایران که در جنبش آبان، از بیروت تا بغداد و از بغداد تا تهران، یک جنبش و یک هدف شد.

و...

   از سوی دیگر، سردار حسین نجات به خوبی می‌داند مستضعفان سابق همان هایی بوده‌اند که در طول 40 سال گذشته به جای اینکه وضعیت معیشتی‌شان بهتر شود بسیار بدتر شده به گونه‌ای که (همان مستضعفانی که به قول خمینی انقلاب کردند تا دولت مستکبرین را سرنگون سازند)، حال به آنها لقبب آشوبگران می‌دهند. این روزها قشرهای طبقه متوسط دارند به پایین سقوط می‌کنند و عامل این سقوط خمینی و خامنه‌ای هستند و امثال او دستیار آنها بوده‌اند و هستند. جماعت دستیاران از ابتدای انقلاب در خورد و برد و رانت خواری به سر برده اند و مردم ایران را به روز سیاه نشانده‌اند.

   از جمله این دستیارانند سردار محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و از عوامل کشتار دهه 60 و سردار مرتضی رضایی، فرمانده اسبق حفاظت اطلاعات سپاه و از عوامل کشتار دهه شصت وسردار علی شمخانی فرمانده اسبق نیروی دریایی و وزیر اسبق دفاع و دبیر شورای عالی امنیت ملی و از عوامل کشتار دهه 60 و سردار محمد فروزنده وزیر اسبق و رییس اسبق بنیاد مستضعفان و از عوامل کشتار دهه 60 و سردار احمد آوایی از عوامل کشتار دهه 60 و. نماینده اسبق مجلس و نماینده اسبق سپاه در لبنان و سوریه و سردار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاه و از فرماندهان اسبق جنگ و از عوامل کشتار دهه 60 سردار محسن رفیقدوست، وزیر اسبق سپاه، رییس اسبق بنیاد مستضعفان و از عوامل کشتار دهه شصت و سردار محمدباقر ذوالقدر معاون اسبق قوه قضاییه و فرمانده اسبق ستاد کل نیروهای مسلح و از عوامل کشتار دهه 60 و

سردار محمد حسین زیبایی نژاد(حسین نجات)، فرمانده سابق سپاه ولی امر، معاون سابق سازمان اطلاعات سپاه و معاون فرهنگی – اجتماعی سپاه پاسداران و از عوامل کشتار دهه 60 و سردار حسین فدایی، از معاونان سازمان اطلاعات سپاه، نماینده سابق و رییس دفتر بررسی های بیت رهبری و از عوامل کشتار دهه شصت و سردار احمد وحیدی ، وزیر سابق و از فرماندهان سپاه و از عوامل کشتار دهه شصت و... که عموما از سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بعد از انقلاب به قدرت رسیدند و این بلا را بر سر کشور آورده‌اند. او در سال 78 در حمله به کوی دانشگاه در کنار ذوالقدر و نقدی طراح سرکوب بود، وی حامل اهدا هدیه رهبری به هیات رزمندگان و نیز پدر همسر علی غزالی مسئول وب سایت بازتاب بود که به اتهام جاسوسی مدتی در زندان حامیان پدر همسر بود تا به زور همسرش را طلاق بدهد.

   این سردار رانتخوار، مفتخوار و جنایتکار40 سال بعد از انقلاب، حالا که دستش به جایی رسیده به مردم به جان آمده توهین می‌کند. می‌گوید (در همان جلسه): مدل براندازی غرب در مقابل انقلاب اسلامی طی این ۴۰ سال تغییر کرده است و در این مدل جدید براندازی، تکیه بر افراد فرودست جامعه و کسانی است که محصول حاشیه‌نشینی و بی‌سوادی هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌اند.

   در واقع همانند رهبر نظام که معنای مستضعف را با معنایی جانشین کرد که خود جعل کرده‌است، ترسان از جنبش همان مستضعفان، آنها را فرودست، محصول حاشیه نشینی، بیسواد و آلوده به فضای مجازی توصیف می‌کنند تا کشتار جنایتکارانه خود را توجیه کنند. آمار سواد جامعه، دروغگویی خامنه‌ای و این «سردار» را آشکار می‌کند:

به گزارش ایسنا، نرخ باسوادی در سال 95 به 94.7 درصد رسید ...وی افزود: طبق نتایج اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ سواد در گروه سنی 49-10 ساله که در سرشماری سال های 85 و 90 به ترتیب 91.7 و 92.4 اعلام شده بود، خوشبختانه در سرشماری سال 95 به 94.7 ارتقا یافته است.

   آمار فوق نشان می‌دهد افراد شرکت کننده در جنبش دارای سواد بوده اند و بی‌سواد کسانی هستند که، برای خود، عنوان دکتر و مهندس با مدارک جعلی، از مراکز وابسته به خود، دست و پا می‌کنند.

   حاشیه نشینان که اینک 15 میلیون شده‌اند، فقیر شدگانند، قربانیان بحران‌سازی‌های رژیم هستند؛ جنایت و خیانت و فساد رژیم ولایت مطلقه فقیه آنها را به روز سیاه نشانده‌است. بسیاری از آنها به این و آن قشر طبقه میانه تعلق داشته‌اند و بقیه نیز بر خیل بیکاران پیوسته اند.

   با بالا زدن پرده‌های قطار کذایی، بخشی از واقعیت‌های درون قطار را که دست آورد نظام ولایت فقیه مطلقه هستند را مشاهده کنیم:

 

مقام ایران در جهان از لحاظ ارزش پول ملی،فلاکت، تورم، فقر و سلامت و دموکراسی و...:

 

   در طول 40 سال گذشته مدیریت خانوادگی مسئولان نظام و سیاست های رانتی، کشور با امکانات ایران را به جایی رسانده اند که در دنیا از رکورد های جالبی برخوردار شده است که نشان می دهد همان قطار کذایی با چه سرعتی ملت ایران را به فقر و استضعاف کشانده است. ارزش پول، تورم، فلاکت، فقر، بیکاری و...

 

ارزش پول:

رتبه پول ایران در جهان. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در سال ۲۰۰۵ میلادی که هر دلار آمریکا برابر با ۸۷۴۴ ریال بود، ریال ایران، دهمین پول کم ارزش دنیا بود.

بعد تابناک اعلام کرد در طول 5 سال(سال 2010)، ارزش پول ایران به رتبه سوم کم ارزشترین پول جهان در برابر دلار تبدیل شد. تابناک در سال 2010 : تازه ترین ارزیابی ها از ارزش برابری واحد پول کشورهای مختلف جهان در برابر دلار آمریکا حاکیست، ریال ایران تنها از واحد پول سائوتام و ویتنام با ارزش تر است.

   و سال ها بعد به دلیل سرعت رشد قطار مذکور، ریال ایران بی ارزش ترین پول دنیا در سال 2018 ، شد. سیاست مالی و پولی و ضعف مدیریت و البته رانت خواری‌ها و خرابکاری هاي‌ کسانی که از رشد نرخ ارز سود میبرند باعث این نزول شده است.

 

تورم:

   بررسی‌ها از آمار‌های جهانی نشان می‌دهد ایران (با احتساب تورم نقطه به تورم ۵۱ درصدی فروردین ۹۸) پس از کشور‌های ونزوئلا، زیمباوه، کره شمالی و آرژانتین در رتبه پنجم بالاترین نرخ تورم در جهان قرار دارد. تازه ترین گزارش بانک مرکزی می‌گوید نرخ تورم 38.5 درصد و نرخ تورم مواد غذایی دوبرابر این میانگین است.

 

فلاکت:

   خبرگزاری ایسنا به نقل از ابراهیم مساوات، جامعه‌شناس نوشته است: «در سال ۲۰۱۸ در نتایج به دست آمده از یک پژوهش، ایران در بین ۹۵ کشور انتخاب شده در دنیا رتبه‌چهارم را از نظر شاخص فلاکت به دست آورده است

   سال بعد که ایران سرعت رشدش (به قول حسن نصر الله)، بیشتر شد مقام دوم را کسب کرد و پس از ایران کشور صربستان با فاصله 15درصدی در رتبه سوم قرار گرفت و آرژانتین، جامائیکا، مصر، اسپانیا، آفریقای جنوبی، برزیل و یونان به ترتیب رتبه‌های 4 تا ۱۰ را از آن خود کردند.

 

فقر:

ایران» رتبه ۹۴ در فهرست ۱۰۰ کشور فقیر جهان در سال ۲۰۱۹ را به دست آورده است. در این فهرست، وضعیت کشورهای فیجی،مقدونیه،نامیبیا و اردن از ایران بهتر است. به نقل از اتاق بازرگانی ایران

   اما سلامت، امنیت ، غم و شادی و...در ایران

 

سلامت:

جایگاه ایران از نظر امید به زندگی، که یکی از شاخص‌های سلامت در دنیا به شمار می‌رود، در رتبه ۱۱۰ قرار گرفته است. ایران، رتبه دوم افسردگی را در جهان دارد. به گزارش راک نیوز، محقق و پژوهشگر جشن‌ها و بزم‌های ایرانی، گفت: بر اساس مؤسسه تحقیقات امور بین‌المللی اجتماعی، ایران دومین کشور افسرده در جهان است. محمدعلی دادخواه در گفتگو با خبرنگار زندگی سالم اظهار داشت: در آمار ذکر شده، نزدیک به یک صد آیتم از ویژگی‌های کشورهای افسرده ارایه شده است. وی افزود: عدم استفاده از رنگ‌های روشن بر در و دیوار و استفاده نکردن از روپوش‌های شاد و رنگی برای کارمندان زن و مرد در ادارات از ابتدایی ترین دلایل مؤثر در ایجاد افسردگی در مردم ایران است. دادخواه ادامه داد: در کشورهایی که رشوه خواری و رانت خواری مشاهده می‌شود، از ویژگی‌های آن کشورها، افسرده بودن مردم آن کشورها است.

   محقق و پژوهشگر جشن‌ها و بزم‌های ایرانی گفت: آخرین رئیس دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد در تحقیقاتی که در ارتباط با حق شادمانی انجام داده می‌گوید در صف ایستادن مثلاً در صف نان یا بنزین که بسیار در ایران مشاهده می شود، زمینه بروز افسردگی را در افراد بالا می‌برد. وی ادامه داد: برخی از عوامل از جمله پوشیدن لباس‌های تیره یا در صف ایستادن اگر چه افسردگی لحظه‌ای ایجاد می‌کند، اما تکرار این اقدامات سبب استمرار پیدا کردن آن و در نهایت افسردگی خاص و مزمن می‌شود و این افسردگی در وهله اول در فرد به شکل گلایه کردن، خود را نشان می‌دهد.

   محقق و پژوهشگر جشن‌ها و بزم‌های ایرانی اعلام کرد: ارسال پیامک‌های جوک در بین مردم ایران که رواج دارد و به سخره گرفتن امور، نشانه افسردگی مردم ایران است؛ زیرا که با این اقدام به دنبال نشاط فردی هستند و به نوعی عقده گشایی می‌کنند.

   رتبه ایران در بین 10 کشور افسرده جهان: رییس انجمن آسیب‌شناسی اجتماعی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور نخست به لحاظ میزان افسردگی است از مراجع مذهبی، علمی و دانشگاهی درخواست کرد، برای ترویج نشاط و ایجاد انگیزه و امید در مردم تلاش کنند.

 

امنیت :

   ایران از میان 167 کشور جهان، رتبه 118ام از نظر جایگاه امنیتی برای زنان را در دنیا به خود اختصاص داده است و جالب اینکه مبلغان رژیم می‌گویند چادر حافظ امنیت است. حال آنکه امنیت زنان در کشورهای سوییس، دانمارک، فنلاند، نروژ و بلژیک که رده‌های اول تا پنجم را کسب نموده‌اند، بسیار بیشتر است.

   بیش از 95 درصد کارگران در ایران امنیت شغلی ندارند. بنابر قول پو روفایی، نائب‌رئیس کانون عالی هماهنگی شوراهای‌عالی کار ایران

 

غم و شادی در ایران:

   طبق آمار جهانی، در میان کشورهای دنیا چند کشور غمگین‌ترین کشورهای جهان هستند. طبق این آمار کشورهای آفریقایی در شرایطی که زندگی می‌کنند و به دلیل کمبودهایی که دارند در فهرست غمگین‌های دنیا آمده اند: چاد، نیجر، سیرالئون، عراق؛ تنها این چهار کشور در فهرست نتایج پژوهش سال 2018 موسسه گالوپ در میان 140 کشور جهان، از ایرانی‌ها غمگین‌تر و خشمگین‌تر هستند!

   یک استاد دانشگاه گفت: «در جامعه‌ای که شادی نیست ازدواج به تأخیر می‌افتد، روحیه طلاق بالا می‌رود، اقتصاد آسیب می‌بیند چراکه مردم با روحیه پژمردگی سر کار می‌روند و میزان بازدهی افراد کاهش پیدا می‌کند.

   ایران در رده‌بندی شادی در میان ۱۵۶ کشور دنیا در جایگاه ۱۱۷ قرار دارد، آمریکا نوزدهم است و بریتانیا، آلمان، فرانسه و عراق به ترتیب جایگاه‌های ۱۵، ۱۷، ۲۴ و ۱۲۶ را در اختیار دارند.

   در گزارش سال ۲۰۱۹ سازمان ملل در خصوص وضعیت شادی، ایران در میان ۱۵۶ کشور رتبه ۱۱۷ را به دست آورده است. رتبه ایران نسبت به سال قبل ۱۱ پله بدتر شده است.

 

حوادث جاده‌ای:

   رتبه ایران در حوادث جاده‌ای؛ ۱۸۹ در میان ۱۹۰ کشور: آمار نشان می‌دهد در دنیا به ازای هر ۱۰ هزار خودرو حدود ۹ نفر کشته می‌شوند، در حالی که ایران به ازای این تعداد خودرو، ۳۷ تن کشته می‌شوند.

 

خشونت اجتماعی:

   رتبه اول ایران در خشونت اجتماعی در میان کشورهای جهان: در خصوص افزایش خشونت اجتماعی پروانه سلحشوری نمایندەِ مجلس رژیم “بیکاری”، “مشکلات معیشتی” و فقدان “نشاط” را مهم‌ترین عوامل قرارگرفتن ایران در رتبه اول “خشونت اجتماعی” در جهان دانسته‌است.

 

سالمند آزاری:

   شیوع سالمندآزاری در ایران موجب شده‌است که طی سال‌های اخیر پژوهش‌های دانشگاهی مختلفی درباره این موضوع صورت بگیرد و بر اساس یکی از این پژوهشها، میزان شیوع پدیده سالمندآزاری در ایران بیش از ۵۶ درصد است که از متوسط جهانی بسیار بالاتر است.

 

مصرف هروئین در ایران:

   در جهان، رتبۀ اول مصرف هرویین، به ایران اختصاص دارد

 

مهاجرت نخبگان:

   وب سایت کلمه نزدیک به موسوی در سال 1392-بر اساس آمارها، ایران به لحاظ مهاجرت افراد نخبه رتبه اول در میان 98 کشور در حال توسعه را دارد و نیز بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول سالانه 150 هزار تحصیل کرده از کشور خارج می‌شوند

 

   روزنامه «هفت صبح» ایران در گزارشی از مهاجرت نخبگان ایرانی به آمریکا گزارش داد که از ۱۰ نفر اول ورودی سال ۱۳۸۸ دانشگاه شریف فقط یک نفر در ایران باقی مانده است

   و... به قول استاد دانشگاه همدان، رتبه سهولت کسب و کار 128 و رتبه 5 جهان در تورم بین 168 کشور در 2019 و آزادی اقتصادی رتبه 148و رتبه دمکراسی 150 و از نظر قدرت خرید رتبه 98 جهان


در این رابطه