نادر انتظام: آن شازده قاسم که در طرح بود شیرازی نبود !!

entezam naderچه خوب بود آن دورانی که ولایت های ما را به محله های آن می شناختند ، هر َمحله ای برای خودش شناسنامه داشت ، شاگرد شوفر ها توی رکاب اتوبوس های دماغدار می ایستادند و در حالی که نصف تنه شان از ماشین بیرون بود فریاد میزدند کل شازده قاسم ، نبود ؟ برم ؟ برو بریم کسی نیست . نه نه نگهدار ( پیر زن که دیر رسیده بود فریاد می زد نگهدار) ، و کمک راننده بد اخلاق هم داد می زد که ، نه نه مگر کر بودی این همه داد زدم کل شازده قاسم نیست ؟؟.

مقبره امامزاده شاهزاده قاسم «علیه‌السلام» در مرکز ،شهر شیراز، و نزدیک حرم مطهر احمدبن‌موسی«علیه‌السلام» واقع‌شده است جالب اینکه هیچ اطلاعاتی از این امام‌زاده در دسترس نیست حتی سایت اطلاع‌رسانی اداره اوقاف و امور خیریه فارس در معرفی این امام‌زاد کم آورده !! و گفته اینکه در این بقعه جنازه ای دفن نشده !! اما ؛

به برکت جنایت و خیانت روحانیت فاسد ، حتی برای قبر بی مرده هم بقعه ساخته اند و کسب درآمد حلالی می کنند !!.

شاید آقای ترامپ از اینکه می خواست از هر لحاظ در بقای نظام مقدس نا جمهوری نا اسلامی سنگ تمام بگذارد در نهایت نا جوانمردی آقا قاسم عزیز و گرامی ما را شهید کرد تا نه تنها بقعه شازده قاسم صاحب پیدا کند بلکه در بین تمام امام زاده های عزیز وطنمان برای اولین باریک سردار شهید با اسم و رسم هم به این محله آبرو بدهد اما ؛

 

از آنجائی که برای اولین بار در تاریخ آمریکای عزیز یک رئیس جمهور جغرافی دادن ، تاریخ خوانده ، و باسواد کاخ سفید را تصاحب کرده تفاوت بین شهر کرمان و شهر شیراز را از نظر جغرافیائی متوجه نشدند و اطرافیان هم به ایشان گوشزد نکردند .

بهر صورت جنایت بوقوع پیوست ، و قاسم آقای کرمانی را شهید کردند . مردم شریف ایران قاسم آقای ما را بردند به زادگاه مبارکش در کرمان دفن کردند . البته ؛

ایشان این خطا را به عمد نکردند ، در معامله قرن هم یک افتضاح بدی ببار آوردند !! آن روز ها که شاگرد دبیرستان بودیم ، این معلم بزرگوار ما ۵۰ بار فرمود برای ترسیم یک مثلث باید دو ضلع و یک زاویه داشته باشیم ، و همیشه هم یاد آوری میکرد که این یکی از سوآلات امتحان آخر سال خواهد بود، آخر هم من سرجلسه امتحان دست و پاچه شدم و جواب را غلط نوشتم و توی هندسه تجدید شدم !.

اما آقای ترامپ که با همه کم دانی در درس تاریخ و جغرافیا مثل من که در هندسه خرابکاری کردم ، اما این بار دستش مریزاد چنان این ملت َخوار و ذلیل مسلمان را شناخته است که ، برای کمک به اسرائیل غاصب در بلعیدن تمامی سرزمین فلسطینی ها برای ترسیم این مثلث خفت بار ( البته برای مسلمین ) ۲ سال با داماد گرامیش با در دست داشتن دو ضلع ( آمریکا و اسرائیل ) بدنبال یک زاویه گشت تا رهبرجوان عربستان را که با اسلام زاویه داشت را پیدا کرد و در نهایت مثلث خیانت به ملت فلسطین را ترسیم کرد و اسمش را گذاشت معامله قرن . احسنت .

روی سخنم به بشریت و مخصوصا مسلمانان و در راس آن اعراب هست ، لطفا برای حفظ آبروی اسلام و عربیبت تان ، داد و فریاد نکنید . تصور نکنید که اینجا آفریقای جنوبی است و شما هم همانند آن ملت غیور سیاه پوست در نهایت شهامت و استقامت و جوان زنی و جوان مردی حقوق انسانی خود را باز خواهید یافت ،و شما هم تاریخ ساز مفتخری خوهید شد ؟ ........ نه راحت باشید ، آسوده بخوابید اگر محمد ابن عبدالله ( درود خداوند بروانش باد ) به تنها ئی تغییر قبله شما را از معشوق مهربانش گرفت ، بزودی اسرائیل غاصب با تصاحب بیت المقدس و مکه ؟! صاحب ذو قبلتین خواهد شد ، و شما گرامیان اگر تا آنروز هنوز نماز می خوانید برای نماز در بیت الله الحرام هم همانند مسجد الاقصی امروز از صهیو نیست ها اجازه خواهید گرفت !!

اما در این رهگذر از این که ، حتا با شهادت قاسم آقای کرمانی ، شازده قاسم شیراز هنوز هم در طرح قرار نگرفت و صاحب امام زاده ای نشد به مردم شازده قاسم شیراز تسلیت می گویم .

 

امید وارم با این درد دل ، کسی را نیازرده باشم .

۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ ، آمریکا . نادر انتظام .