چند پیشنهاد برای برخوردی مثبت با بحران کرونا، مصاحبۀ تلویزیون سپیدۀ استقلال و آزادی با علی صدارت (پزشک)

چند پیشنهاد برای برخوردی مثبت با بحران کرونا، مصاحبۀ مرتضی عبدللهی با علی صدارت (پزشک) در تلویزیون سپیدۀ استقلال و آزادی: 
                                                                              Sedarat-AB-1
                                                                                 برای شنیدن صدای این مصاحبه اینجا را کلیک کنید
                                                                                 
 
- جنبش خودجوشِ ماندنِ در خانه‌ ها در امنیتِ قرنطینه، عفونت و در عین حال تسخیر فضای مجازی برای هرچه فراگیرتر کردن جنبش برای گذاری خشونت‌ زدا از استبداد به مردم‌سالاری.
 
- خودداری از فردگرایی و اجتناب از تلاش برای پیدا کردن راه حل‌ های فردی، برای حل مشکلات و معضلات جمعی و ملی.
 
- ادامۀ بی‌ اعتمادی به دولت فاسد دروغگو، و خودداری از اینکه منفعلانه منتظر شویم که رژیم ولایت مطلقه برای مردم، کوچکترین عمل مثبتی انجام دهد.
 
- ادامۀ اعتماد به خود، اعتماد به نفس فردی، و بکار انداختن خلاقیت و ابتکارات شخصی. در این صورت، هرکدام از همۀ ما، به سهم خود و به نوبۀ خود می‌ توانیم برای سلامت خود و عزیزان خود در خانوادۀ خود و در خانوادۀ بزرگِ میهنِ خود، هرکدام به سهم خود و به نوبۀ خود و به سلیقۀ خود، کاری انجام دهیم، حال هر چقدر هم که آن کار در ظاهر به نظر کوچک بیاید.
 
- ادامۀ اعتماد به هموطنان، اعتماد به نفس ملی، تشکیل هسته‌ های چند نفره، و بکار انداختن خلاقیت و ابتکارات گروهی، برای پیشگیری، قرنطینه، و درمان.
 
- ادامۀ اعتماد به نفس فردی و ملی با فعالیت‌ های هسته‌ ای (= گروه کوچک کاری = کمیسیونی)، و رسیدگی به کودکان کار، هموطنان کارتن‌ خواب و زباله‌ گرد و سایر لایه‌ های محروم جامعه که در معرض خطرات بیشتری هستند.
 
- ادامۀ اعتماد به نفس فردی و ملی با فعالیت‌ های هسته‌ ای (= گروه کوچک کاری = کمیسیونی) در محله‌ ها، و تقسیم کار برای تهیه مایحتاج عمومی و به حداقل رساندن خروج از خانه و رفتن به اماکن عمومی.
 
- تحریم خیابان‌ ها و اماکن عمومی، بخصوص نماز جمعه‌ ها و سایر اجتماعات قدرت‌ فرموده، جهت اجتناب از انتشار بیشتر عفونت و نیز جهت مشروعیت‌ زدایی از رژیم.
 
- استفاده از نرم‌ افزارهایی که برای ارتباط با دیگری و دیگران، و با افکار عمومی، به اینترنت و حتی خطوط تلفن موبایل هم نیاز ندارد.
 
- اطلاع‌ رسانی دقیق، بدون هیچگونه گزافه‌ گویی و اغراق و ترقیق. فساد و بی‌ لیاقتی و بی‌ کفایتی از رأس تا قاعدۀ این رژیم، آنقدر زیاد است که هیچ نیازی به سیاه‌ نمایی نیست. با انتشار شایعات و خبرهای نادرست و اطلاعات غیردقیق، اعتبار جنبش از بین می‌ رود و در نهایت این رژیم است که تقویت می‌ شود.
 
- انتقال اطلاعات دقیق و خبرهای موثق به فضای مجازی در اسرع وقت، و با ابعاد گسترده.
 
- افشاگری، افشاگری، افشاگری، افشاگری!
 
- تحریم گسترده مشاغل در وزارت‌خانه‌ ها و اداره‌ ها و مؤسسات دولتی (به بهانۀ ویروس کرونا) و مدیریت فردی و هسته‌ ای (= گروه کوچک کاری = کمیسیونی) و جمعی و ملی اعتصابات گسترده.
 
- اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری، اعتصابات سراسری!
 
- هموطنانی که از بدِ روزگار جزوِ پرسنل کشوری و لشگری این دولت هستند، می‌ توانند با رعایت کامل امنیت خود، اطلاعاتی را که به علت شغل و موقعیت خود در دست دارند، در اختیار افکار عمومی قرار دهند. گرچه رانت‌ خواران ممکن است در ظاهر از سوء مدیریت علم اقتصاد، نه تنها ضرر و زیانی نبینند، بلکه منتفع هم بشوند. سوء مدیریت علم طب، مقام و موقعیت امنیتی و اطلاعاتی و نظامی و… نمی‌ شناسد. تا دیر نشده، به آغوش بازِ هموطنان خود بازگردید، و در گذارِ خشونت‌ زدا از این دولتِ فاسد، در کنار سایر ایرانیان، از لذت ساختن سرنوشت‌ های خوب و خوب تر، بهره‌ مند شوید. بدانید که بسیاری از «آقایان» و فرماندهان شما، خانواده خود را به محیط‌ های امن انتقال داده‌ا ند، و شما و عزیزان شما را با ویروس کرونا تنها گذاشته‌ اند.
 
- چیزی که این رژیم را به زانو در خواهد آورد، اعتصابات سراسری است. ترسِ از دست دادن شغل دولتی، و ادامۀ کار در وزارتخانه‌ ها و مؤسسات دولتی، بخصوص در قوای انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی، و کمک به «حفظ نظام» و استمرار این وضعیت، آتشی است که به اشکال متفاوت و به درجات مختلف، حتماً دودش در چشم شما هم خواهد رفت. اگر امروز خود و یا جگرگوشه‌ ها و عزیزانتان، از بلای ویروس کرونا تلف نشوید، بحران دیگری، چه بسا با ابعادی گسترده‌ تر، به شما رحم نخواهد کرد ...