درون نگر: یک ترور، ۱۵ سناریو، ۱۰ سئوال

fakhrizadeh trorreسناریوهای گوناگون برای پنهان سازی دلایل و عوامل ترور

 

● سردار سرتیپ علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در پاسخ به دانشجویان در سخنرانی روز دانشجو در رابطه با ترور سردار فخری زاده گفت: ۱۱ پاسدار همراه شهید فخری زاده بوده اند و انفجار نیسان هم به خاطر از بین بردن پاسداران بود. آدمی در صحنه ترور نبود و ۱۳ تیر کلا شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده است و بقیه تیرها توسط محافظان شلیک شده است. تیربار داخل نیسان هم مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره ای بوده که روی شهید فخری زاده زوم کرده بود و از هوش مصنوعی بهره می‌برده است. سرتیم حفاظت هم که تیر خورده بدلیل آن است که خودش را روی شهید انداخته است.

شهادت سردار فخری زاده هم به دلیل تیری بوده که به کمر ایشان اصابت کرده و موجب قطع نخاع وی شده است.

 

● روز دوشنبه یعنی فردای روزی که سردار علی فدوی «پرده از راز عجیب و تخیلی تیراندازی ماهواره‌ای برداشت»، مناشه امیر تحلیلگر اسراییلی برای همپوشانی و هم افزایی سخنان جانشین فرمانده سپاه و احتمالا در پنهانکاری عمدی نیروهای امنیتی سپاهی – اسراییلی، به میدان آمد و سخنان او را به شکل زیر تایید نمود تا دیگران به دنبال آشکار سازی چگونگی ترور نروند:

...آقای منشه امیر که شب گذشته (دوشنبه) در برنامه هفتگی تلویزیونی از لوس آنجلس سخن می‌گفت، تأیید کرد که امکان سوار کردن تیربار ها به روی یک وانت بار و پنهان کردن آن‌ها در زیر توده‌ای از الوار، کاملا شدنی و قابل اجرا می‌باشد و این تیربارها را می‌توان با فرمان از راه دور، و از جمله از طریق ماهواره فعال کرد.

   او فاش ساخت که کارخانجات اسلحه سازی اسرائیل به نام رافائل از مدت ها پیش ساخت این نوع تیربار سنگین را آغاز کرده و در بازار جهانی به فروش گذاشته است. دستگاه کامپیوتری تعبیه شده در این تیربار قادر است چهره فرد یا اشیایی را که قرار است به سوی آن ها شلیک شود شناسایی کند و آن ها را هدف قرار دهد. با این همه،

نمی‌توان گفت که سوءقصد به جان فخری زاده، آن گونه که فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ادعا کرده اند، با این شیوه انجام گرفته باشد.

 

● به گزارش همشهری‌آنلاین، در شماره دویست و شصت و پنجم نشریه حزب الله، در صفحه دوم آن، در مطلبی با عنوان «مجازات قطعی است» که تیتر اول نشریه نیز هست،‌ به مصوبه اخیر مجلس درباره اقدام راهبردی برای لغو تحریم ‌ها اشاره کرده و نوشته است: در دستگاه فکری نظام اسلامی، تصمیمات بر اساس باورها و ارزشهای اسلامی و انقلابی گرفته می شود و نه بر مبنای هیجانات زود گذر و احساسات بدون مبنای فکری (عقلانیت مهمترین ابزار کار ماست) عقل را به کار می گیریم.

همینطور که در اصول سیاست خارجی بارها گفته ایم حکمت یکی از اصول سه گانه ماست، و در کنار آن مصلحت ما حکیمانه و مدبرانه عمل می کنیم. این مخصوص سیاست خارجی ما نیست بلکه در همه زمینه هاست، اسلام ما اسلام عقلانی است. عقل کاربرد بسیار وسیعی در فهم ما، تشخیص اهداف و تشخیص ابزارهای ما دارا است. ۲۵/ ۵/ ۸۳

بر مبنای همین عقلانیت در دستگاه محاسباتی نظام اسلامی اقدام متقابل صرفا به اقدام نظامی خلاصه نشده بلکه منافع استکبار جهانی، آمریکا، رژیم صهیونیستی و اذناب آنها در منطقه در حوزه سیاسی، اقتصادی، علمی و حقوق بین‌المللی را با چالش‌های متعدد مواجه خواهد ساخت و قانون «اقدام راهبردی برای صیانت منافع ملت و ایران و لغو تحریم‌ها» نیز مقدمه ای برای این مسیر خواهد بود.

 

● همپوشانی دیگر و این بار توسط سردار محمد باقر قالیباف در مجلس برای تحریک بیشتر و ایجاد سدی در برابر رییس جمهور جدید امریکا که سخن از احتمال مذاکره به میان آورد که این مذاکره مورد نظر و خواست اسراییل و عربستان نبوده و همچنین مورد نظر و دلخواه برخی از سرداران و مسئولان کشور که در غارت و سرکوب ملت دخیل هستند، نیست، بنابراین باید به قول خودشان هم افزایی نمایند میان خواست های اسراییل، عربستان و خودی های داخلی و از جمله بیت رهبری. شاید با ترور فخری زاده فتیله آن روشن شده باشد و بهانه به دست آنها داده باشد و وقت تنگ باشد.

   در سناریو سازی های ترور فخری زاده به سناریوهایی بر می‌خوریم که کاملا در تضاد با سناریوهای دیگر است و به نظر می رسد که نیروهای سناریو ساز هر روز با ایجاد فیلمنامه‌ای جدید تلاش می‌کنند تا گاف های فیلمنامه قبلی را اصلاح کنند اما به نظر می رسد هر چه زمان بیشتر می‌گذرد و سناریوهای جدیدتری ساخته می‌شود گند کار نمایان تر می‌شود تا جایی که سردار علی فدوی به میدان می‌آید و از فیلمی تخیلی سخن می‌گوید و جریان به رگبار بسته شدن سردار فخری زاده توسط دوربین هایی که با ماهواره هدایت می‌شده اند، که اگر اینگونه باشد تمام مسئولان نظام باید حواسشان به خودشان باشد تا مبادا از هر اتومبیل پارک شده در کنار جاده تیرباری مسئول مورد نظر را به رگبار ببندد و این ترورها ادامه یابد .

   نزدیک به ده روز از ترور سردار سپاه پاسداران که او را دانشمندی همه کاره عنوان کرده اند از دانشمند هسته ای و دفاعی و نظامی تا دانشمند پزشکی سازنده کیت تشخیص کرونا و واکسن کرونا، می‌گذرد و هنوز نتوانسته اند سناریویی قابل درک برای مردم بسازند تا شاید نفوذ و درز اطلاعاتی وحشتناک خود را بپوشانند .

در طول این مدت هر سرداری بنا به میزان ضریب هوشی خود وارد میدان شده و فکر می‌کند بهتر از همه می‌داند و سخنی می‌گوید که همه را، به قول معروف، حتی مرغ پخته را هم، به خنده می‌اندازد. به خصوص سردارانی مانند محسن رضایی که مدعی بود امنیت کامل است و یا علی شمخانی که می‌فرمود از قبل می‌دانستند که فخری زاده قرار است ترور شود و حتی محل ترور را هم می‌دانستند اما هیچ کاری نکردند! به راستی اگر همه مسئولان اطلاعاتی – امنیتی و نظامی می‌دانستند که او قرار است ترور شود و جلوی آن را نگرفته اند، این سئوال پیش نمی‌آید که شاید نبود او بهتر از بودنش بوده است؟

   در سناریوهای بیان شده مسئولان بلند پایه ، کوتاه عقل، از هر دری سخن راندند و همه را به میدان کشیدند اما به دلیل اینکه تلاش در فریب مردم دارند یادشان می‌رود چه می‌گویند و چندی بعد خلاف آن را می‌گویند. در این فریب بزرگ و موش زایی کوه نظام ولایت، سخنان سردار علی فدوی از همه خنده دارتر بود: از ترور بوسیله هوش مصنوعی و بدون دخالت عامل انسانی. البته وقتی این سردار با این ضریب هوشی می‌شود جانشین فرمانده کل سپاه، حال ببینید نیروهای تحت امر او کجای عقلانیت قرار گرفته اند. فراموش نشود که فرمانده بالا سر او یعنی سردار حسین سلامی نیز از خالی بندترین و گزافه گوترین سردارانی است که با چنین ضریب هوش پایینی از سوی مقام معظم فرزانه انتخاب شده است که می‌فرمود: اگر یک مو از سر ایرانیان کم شود تمام کرک و پشمتان را آتش می زنیم .

لازم به ذکر است که این شیوه فریب و بلاهت از سوی این خط در بیت رهبری گرداننده دارد که در رأس آن آقا سید مجتبی و سردار سرتیپ حسین طائب قرار گرفته اند .

   در آن سوی بیت ولایت که نشریه حزب الله را منتشر می سازند تحت نظارت و سرپرستی آقا سید مسعود، با همکاری سردار محمد حسین صفار هرندی و یاران او دم از عقلانیت، حکمت و مصلحت زده می‌شود و مصوبه مجلس تأیید می‌شود تا بگویند در این بلبشوی فرمایشاتی، آنها نیز در کم هوشی سیاسی، امنیتی، اطلاعاتی از دیگران کم ندارند .

   اما ترور سردار هسته‌ای، دفاعی و پزشکی که تا قبل از ترور اسناد و مدارک دارایی های او و خانواده اش مخفی مانده بود با ترور شدنش، آنچنان افشا شد که همه را به تعجب واداشت که چگونه بیش از هزار میلیارد تومان از قبل درآمد دانشمندی نصیب او، همسر و سه پسرش در چندین شرکت از جمله شرکت های دانش بنیان شده است!؟

شرکت هلدینگ ساینا در سال ۸۶ توسط خانم قاسمی همسر و سه فرزندش تاسیس گردید

شرکت تدبیر اندیشان ساینا توسط حامد یکی از فرزندان او تاسیس گردید

شرکت نوین پردازشگران ساینا توسط سه فرزند ایشان مهدی، حامد و هانی تاسیس شد.

شرکت نو آوران کشت و صنعت ساینا

شرکت گسترش راهکار نگار توسط سه فرزند ایشان تاسیس گردید.

شرکت ارتباط افرینان ساینا

شرکت رایان افزار حسیب

شرکت پترو ساینا مهر کیش در سال ۸۵ با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومان توسط خانم قاسمی و سه فرزند ایشان تاسیس شد.

شرکت فخر ایمن شرق تصویری توسط دو برادر حامد و هانی تاسیس شد آنها با ۶ میلیارد تومان شرکت تاسیس کردند و در سال ۹۸ هر کدام ۴۷ میلیارد تومان بر سرمایه خود افزودند.

و... سناریوها:

سناریوی اول : حضور تیم ترور ۱۲ نفره،بهره گیری از مستند سازی امنیتی برای بیان جزئیات ترور، توسط جواد موگویی، مستندساز ساکن ایران، منتشر شد که به نقل از برخی منابع نوشت «۱۲ نفر در این حمله حضور داشته‌اند» که چهار نفر از آن‌ها موتورسوار بوده‌اند و فخری‌زاده دو ماشین اسکورت داشته ولی ماشین خودش ضدگلوله نبوده است.

   بر اساس این روایت، پس از شلیک‌های اولیه، وانت نیسان منفجر می‌شود و سپس دوباره به فخری‌زاده و محافظانش شلیک می‌شود و فخری‌زاده در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

   جواد موگویی، نویسنده و مستندساز در یادداشتی تلگرامی با عنوان «دوربرگردان!» نوشت: درست مثل فیلم‌های اکشن آمریکایی بوده:

۱- سرِ دوربرگردان بلوار امام، نیسان بدون سرنشین و مجهز به مسلسل اتوماتیک پارک شده بود؛ درست زیر ترانس برق.

مواد منفجره نیز در نیسان جاسازی شده.

آن دستِ بولوار نیز خودروی سانتافه با ۴سرنشین در انتظار بوده. بعلاوه‌ ۴موتورسوار و دو تک‌تیرانداز.

 

۲- خودروی «اسکورت۱» عبور می‌کند. خودروی دکتر با همسرش که به دوربرگردان می‌رسد، مسلسل اتوماتیک شلیک می‌کند. سه گلوله به دست و پای دکتر فخری‌زاده اصابت می‌کند. وی پیاده می‌شود.

خودروی «اسکورت۲» می‌رسد. حامد اصغری پیاده می‌شود، خود را روی دکتر می‌اندازد و ۴گلوله می‌خورد. ناگهان نیسان با ریموت منفجر می‌شود. همزمان سرنشینان سانتافه و موتورسواران شلیک می‌کنند‌؛ ۱۲نفر همزمان. تیم حفاظت زیرآتش گلوله قرار می‌گیرد.

۳-هیچ‌یک از تروریست‌ها دستگیر یا کشته نمی‌شوند!

۴-مجروحین به درمانگاه آب‌سرد منتقل می‌شوند. اما برق درمانگاه قطع است! برق منطقه از نیم‌ساعت قبل قطع شده و تمام دوربین‌ها خاموش بوده! و هیچ فیلمی ضبط نشده!

۵-هلیکوپتر می‌آید اما به دلیل انفجار ترانس و کابل‌های برق در بلوار، نمی‌تواند در بلوار بنشیند. بناچار مجروحین را به انتهای بلوار در پارک الغدیر می‌آورند تا سوار هلیکوپتر کنند. دکتر در بیمارستان بقیه‌الله تمام می‌کند.

●چند نکته:

۱- یک تیم ۱۲نفره عملیاتی حداقل ۵۰نفر پشتیبانی لازم دارد. چگونه یک «گروهان تروریستی» در پایتخت با تمام تجهیزات عملیات کردند؟!

۲- ترور در روز تعطیل و در محل ویلای سوژه در هنگام تعطیلات با خانواده، یعنی اشراف کامل بر ساعت و مکان دقیق عبور و مرور و حتی برنامه خانوادگی. جاگذاری خودروی انفجار مجهز به مسلسل خودکار و انتظار ۱۲نفر مهاجم یعنی سوژه در تور کامل اطلاعاتی بوده.

۳- حفاظت چند حلقه دارد. و محافظ آخرین حلقه آن است. وقتی حلقه‌های اطلاعاتی شکسته شده محافظ راهی جز «تن دادن» به گلوله ندارد.

۴- نبایستی این ترور و انفجار نطنز را جناحی و به ناکارآمدی وزیر اطلاعات تقلیل داد و پای برجام را پیش کشید.

ترور شهید اردشیر حسین پور در زمان وزارت غلامحسین اژه‌ای،ترور علی‌محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی‌روشن در زمان وزارت مصلحی و ترور فخری‌زاده در زمان وزارت علوی انجام گرفته است.

   این یعنی سیستم اطلاعاتی سالهاست حفره دارد؛ حفره ای بزرگ. جدال‌های جناحی بر سر انتقام یا برجام، دامیست برای سرپوش گذاشتن بر این حفره. باید دور زد، برگشت و سیستم را پاکسازی کرد.

 

●سناریوی دوم: حضور تیراندازان در صحنه،این خبرگزاری در گزارشات اولیه خود از حضور تیم ترور یاد کرده و نوشته بود که: «افرادی کمین کرده بودند» و تاکید کرد که در این درگیری سه یا چهار نفر دیگر که احتمالا از مهاجمان بوده‌اند، کشته شده‌اند.

 

● سناریوی سوم: حذف نیروهای ترور کننده،خبرگزاری فارس: خودروی ضدگلوله حامل شهید محسن فخری‌زاده و همسرش، صبح جمعه به همراه ۳ خودروی تیم حفاظت از شهر رستمکلای مازندران به ‌سمت آبسرد دماوند حرکت می‌کند. خودروی پیشروی تیم حفاظت چند کیلومتر مانده به محل حادثه، اسکورت را برای چک و خنثی محل مقصد ترک می‌کند. در همین لحظات، صدای ناشی از اصابت چند گلوله به خودرو، موجب جلب‌ توجه فخری‌زاده شده و او به تصور اینکه صدای ناشی از برخورد با مانع خارجی یا اشکال در موتور خودرو بوده، پیاده می‌شود.

   در همین لحظه از خودرو نیسانی که در فاصله ۱۵۰ متری ماشین شهید متوقف بوده، از یک دستگاه تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور، شلیک‌های متعددی به‌ سمت شهید صورت می‌گیرد. ۲ گلوله به پهلو و یک گلوله به پشت شهید برخورد می‌کند که منجر به قطع نخاع او می‌شود. در این اثنا سرتیم حفاظت بدن خود را حائل پیکر شهید می‌کند و چند تیر نیز به بدن او اصابت می‌کند. لحظاتی بعد همان نیسان متوقف شده نیز منفجر می‌شود. پیکر مجروح شهید به درمانگاه و از آنجا با بالگرد به بیمارستانی در تهران منتقل می‌شود که متاسفانه پس از مدتی به شهادت می‌رسد.

 

●سناریوی چهارم: حضور تک تیراندازان، سردار فریدون عباسی، رئيس کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با تلویزیون حکومتی ایران به نقل از محافظان آقای فخری‌زاده گفت پس از شلیک‌های اولیه برای متوقف کردن ماشین فخری‌‌زاده و محافظان او، مهاجمان اقدام به انفجار نیسان می‌کنند و بعد از انفجار، تک‌ تیراندازها به سمت فخری‌زاده شلیک می‌کنند.

 

●سناریوی پنجم: حضور عوامل خارجی در ترور در محل توسط باندی دیگر از سپاه پاسداران،جزئیات تسنیم از عملیات ترور شهید محسن فخری‌زاده/ انفجار خودروی نیسان پیش از تیراندازی: در اقدام تروریستی امروز، ابتدا یک دستگاه خودروی نیسان در میدان خلیج فارس آبسرد در حین عبور خودروی دانشمند هسته‌ای کشورمان خود را منفجر می‌کند و سپس عامل بعدی اقدام به تیراندازی رگباری می‌کند.

خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم درباره جزئیات عملیات ترور شهید محسن فخری‌زاده کسب اطلاع کرد که این عملیات ترور ساعت ۱۴:۳۰ امروز انجام شده است. در این اقدام تروریستی، ابتدا یک دستگاه خودروی نیسان در میدان خلیج فارس آبسرد در حین عبور خودرو دانشمند هسته‌ای کشورمان خود را منفجر می‌کند و سپس عامل بعدی اقدام به تیراندازی رگباری می‌کند که در پی آن یکی از محافظان شهید فخری‌زاده۴تیر خورده است و آقای محسن فخری‌زاده نیز در پی انفجار و اصابت تیر، پس از انتقال با بالگرد به بیمارستان شهید شده است

 

●سناریوی ششم: اقدام به انتشار اسامی چند تن به عنوان عوامل، وب لاگ اندیشه وابسته به افسران جنگ نرم بعد از ترور فخری زاده اقدام به انتشار اسامی ۴ تن از جمله سرشاخه اصلی و سه تن دیگر که یکی از آنها مالک نیسان بود نمود و آنها را ازاعضای تیم ترور نامید.

 

●سناریوی هفتم: اطلاع داشتن نیروهای امنیتی از احتمال ترور سردار فخری زاده: سردار علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی: دستگاه‌های اطلاعاتی به این اطلاعات رسیده بودند که شهید فخری‌زاده مورد هدف اقدام تروریستی قرار می‌گیرد و در کدام محل نیز قرار است این عملیات انجام شود، دقیقا محلی که او به شهادت رسید. آنها می‌دانستند، در این محل قرار است یک عملیات علیه این شهید انجام شود. تقویت‌های لازم در خصوص تیم حفاظت او نیز صورت گرفته بود اما این‌بار دشمن از سبک و شیوه کاملا جدید، حرفه‌ای و تخصصی استفاده کرد که متاسفانه توانستند و موفق شدند و او را پس از ۲۰ سال تلاش به شهادت برسانند. متاسفانه این عملیات، عملیات بسیار پیچیده‌ای بود و با به‌ کارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد. هیچ فردی در صحنه حضور نداشت، اما سرنخ‌هایی وجود دارد. در ضمن برای ما مشخص است کسی که این عملیات را طراحی کرده، کیست و سابقه آن چیست.

 

●سناریوی هشتم: به کار گیری مجری شبکه افق و بیان نظرات همسر فخری زاده و وجود عوامل بیرونی درترور، دکتر شهره پیرانی همسر داریوش رضایی‌نژاد که او هم در دوران محمود احمدی نژاد و سعید جلیلی ترور گشت را اینگونه بیان می دارد ، البته گفتنی است که خانم شهره پیرانی از جمله مجریان برنامه های شبکه افق وابسته به سپاه پاسداران در صدا و سیما می‌باشد که مستندهای مخصوص را اجرا می کند از جمله مستند ملازمان حرم، در خبر این مستند آمده است که شبکه افق. راوی شهره پیرانی، ملازمان حرم مجموعه‌ای است که به زندگی شهدای مدافع حرم از نگاه همسرانشان تهیه شده است. باید به این نکته اشاره کرد که بعد از نمایش سناریوی خانم شهره پیرانی به گزارش خبرگزاری مهر، در واکنش به حذف پست او درباره شهید فخری‌زاده در اینستاگرام نوشت: "هم ترور می‌کنند و هم پست‌های فضای مجازی را بر می‌دارند. از اسم شهدامون هم وحشت دارن "

   شهره پیرانی به نقل از همسر فخری زاده، گفته است که پس از شنیدن صدای برخورد و لرزه و شنیدن صدای دو گلوله که به شیشه ماشین خورده است، محسن فخری‌زاده در را باز می‌کند و از ماشین بیرون می‌رود تا خودش را به ماشین محافظانش برساند ولی دو گلوله به کتف او اصابت می‌کند.

   خانم پیرانی می‌گوید پس از زخمی شدن فخری‌زاده، سرتیم محافظان او به صحنه می‌رسد و خودش را روی فخری‌زاده می‌اندازد ولی چهار گلوله می‌خورد که یکی از گلوله‌ها به پای او می‌خورد و کنار می‌رود و بقیه گلوله‌ها به بدن فخری‌زاده اصابت می‌کند و او کشته می‌شود.

   خانم پیرانی بخشی از این روایت را به نقل از عروس محسن‌ فخری‌زاده می‌گوید و تاکید دارد که فخری‌زاده در جریان درگیری، مراقب محافظان بوده و به سرتیم محافظان می‌گوید که به محافظان بگوید که از ماشین بیرون نیایند.

   او درباره چگونگی شنیده شدن جزئیات گفت‌وگوهای دو فرد زخمی که زیر رگبار گلوله بوده‌اند، توضیحی نداده است ولی به نقل از همسر فخری‌زاده گفته که بعد از پایان رگبار گلوله‌ها، وانت نیسان حامل الوار منفجر می‌شود.

 

●سناریوی هشتم: افشای دخالت یکی از افراد گروه حفاظت در ترور سردار فخری زاده - ایران بریفینگ - در چندین سایت نزدیک به سپاه پاسداران و همچنین خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصویر فردی به نام «محسن کیانپور» از اعضای تیم حفاظت محسن فخری زاده منتشر و از «عموم مردم همیشه در صحنه» تقاضا شده است«چنانچه اطلاعاتی از وی داشته و یا وی را مشاهده‌ نموده‌اند به نیروهای امنیتی و انتظامی اطلاع دهند»

   با این اطلاعیه سپاه پاسداران، اولین نفوذی در ترور محسن فخری زاده مشخص شده است که ظاهرا اکنون متواری است. گفتنی است بنا بر آنچه که در شبکه‌های اجتماعی و گروههای نزدیک به محافل امنیتی و سپاه پاسداران در حال انتشار است وی همچنین تهیه کننده خودرو نیسان، مسلسل مستقر در آن و سایر تجهیزات استفاده شده برای ترور، بوده است.

   وی از پرسنل سپاه حفاظت ولی امر است که مسئولیت حفاظت از علی خامنه‌ای را بر عهده دارد، همچنین مشخص شده پدر و برادر وی نیز پاسدار هستند. گفته می‌شود پدر وی از فرماندهان میانی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران است.

 

   در بعضی از سایت‌ها و گروه‌های خبری نیز گفته می‌شود وی هم اکنون از کشور خارج و تحت حفاظت نیروهای اسراییلی قرار گرفته است، که البته با توجه به اطلاعیه سپاه به نظر می‌رسد امکان آن‌که وی هنوز در ایران بسر می‌برد ‌باشد .

 

سناریوی نهم: نشان دادن اینکه مقصر خود فخری زاده در تامین امنیت است ، - رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در رابطه با ترور محسن فخری زاده گفت که رهبر با او در ارتباط بود و بر روی حفظ امنیت وی به شدت تأکید داشت. زیرا به وی اطلاع داده بودند که او امنیتش را جدی نمی‌گیرد و به همه‌جا می‌رود.

   عبدالحسین خسروپناه در مصاحبه‌ای که پایگاه خبری رهبر جمهوری اسلامی از او منتشر کرده، اظهار داشت فخری‌زاده با اسم مستعار «محسنی» شناخته می‌شد و من با او جلسات متعددی در زمینه فلسفه علم برگزار کردم. او افزود که فخری‌زاده بارها برای مباحثه با اساتیدی که اصلاً اعتقادی به علوم انسانی اسلامی و دینی نداشتند، جلسه برگزار کرد.

   این استاد حوزه در ادامه تأکیدکرد که حکمت اقتضا می‌کند که ترور فخری زاده باعث تفرقه بین جناح‌های مختلف سیاسی نشود. ازاین‌رو مجموعه‌های امنیتی تلاش خواهند کرد و این جنایتکاران را دستگیر ‌کنند؛ ولی باید مجموعه‌های امنیتی آن‌قدر قوی شوند که دیگر این رخنه‌ها شکل نگیرد و تروریست‌ها حضور پیدا نکنند.

 

سناریوی دهم:وجود رخنه امنیتی، سردار حسین دهقان، مشاور رهبر ایران در صنایع دفاعی با حضور در صداوسیما از یک رخنه امنیتی سخن گفته بود. او گفته بود: «این ترور به دلیل «رخنه و نفوذ و شکاف در ساختار امنیتی ایران رخ‌داده است.»

   سئوالی که در این ارتباط بیان شده این است که چگونه می‌توان پذیرفت طی دو دهه موساد عملیات‌ متعددی از انفجار و آتش‌سوزی در مهم‌ترین و حساس‌ترین مراکز گرفته تا ترور دانشمندان هسته‌ای و نفر دوم القاعده انجام دهد، اما حتی یک‌نفر دستگیر نشود و مسئولان اطلاعاتی تغییر نکنند. در هیچ کجای دنیا چنین چیزی سابقه ندارد.

 

●سناریوی یازدهم: مهدی و حامد فخری زاده، فرزندان شهید فخری‌زاده اخیرا میهمان برنامه بدون تعارف بخش خبری ۲۰:۳۰ بودند که هر کدام از نکاتی در این عملیات پرده برداشتند.

   مهدی فخری‌زاده در بخشی از توضیحاتش گفت: براساس آنچه شنیده‌ام احتمالا ۴ تا ۵ گلوله از فاصله بسیار نزدیک به سوی شهید فخری‌زاده شلیک شده و به او خورده است. سرنشینان خودرو از لحظه‌ای که خودرو متوقف شده بود متوجه اقدام تروریستی شده‌اند.

   ایشان (شهید فخری‌زاده) احساس کردند، خودرو آسیب دیده و بعد پیاده می‌شوند و متوجه می‌شوند جریان این‌گونه است. بعد هم که در عکس‌ها مشخص است ابتدا ماشین را گلوله‌باران کرده‌اند. حاج ‌خانم هم کنار ایشان نشسته بودند و می‌گوید صحنه درگیری صحرای کربلا بوده و توضیح می‌دهد که فاصله خودرویی که منفجر شده بوده، با خودروی شهید فخری‌زاده بسیار کم و احتمالا ۱۰ متر بوده و به همین خاطر ترکش‌های انفجار به بدن مادر هم اصابت کرده است(خبرگزاری فارس فاصله نیسان را 150 متر ذکر کرده است)،. حاج‌خانم می‌گوید که هیچ فردی را در صحنه ترور ندیده است.

 

●سناریوی دوازدهم: جنگ تمام عیار،حامد فخری زاده نیز در بخش دیگر این برنامه درباره حال و هوای حاکم بر صحنه ترور توضیح داد: این حادثه نه‌تنها یک ترور، بلکه جنگ تمام‌عیار بود. تا آنجا که اطلاع داریم یکی از محافظان در زمان وقوع حادثه خود را جلوی حاج آقا انداخت و به او هم تیراندازی شد، اما به ‌لطف خدا در صحت و سلامت کامل به سر می‌برد، جزییات دیگر را جویا نشده‌ایم!

 

●سناریوی سیزدهم: ترور بوسیله هوش مصنوعی: سردار سرتیپ علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در پاسخ به دانشجویان در سخنرانی روز دانشجو در رابطه با ترور سردار فخری زاده گفت: ۱۱ پاسدار همراه شهید فخری زاده بوده اند و انفجار نیسان هم به خاطر از بین بردن پاسداران بود. آدمی در صحنه ترور نبود و ۱۳ تیر کلا شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده است و بقیه تیرها توسط محافظان شلیک شده است. تیربار داخل نیسان هم مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره ای بوده که روی شهید فخری زاده زوم کرده بود و از هوش مصنوعی بهره می برده است. سرتیم حفاظت هم که تیر خورده بدلیل آن است که خودش را روی شهید انداخته است. شهادت سردار فخری زاده هم به دلیل تیری بوده که به کمر ایشان اصابت کرده و موجب قطع نخاع وی شده است.

 

●سناریوی چهاردهم: گفته های شاهد عینی،خبرگزاری فرارو نوشت:ترور شهید محسن فخری‌زاده از زبان یک شاهد عینی. این شاهد درباره عملیات ترور محسن فخری زاده به خبرنگاران گفت: بعد از انفجار تیراندازی شروع شد. از هر دو طرف تیر اندازی می‌شد. یکی از آن‌ها را دیدم که کف خیابان نشسته و به سمت من تیراندازی می‌کند. به عقب برگشتم همچنان تیراندازی می‌کردند. تقریبا ۵-۶ نفر بودند.

 

●سناریوی پانزدهم: امیر حاتمی، وزیر دفاع در اولین ساعات پس از ترور، روایت دیگری را از چگونگی انجام این ترور ارائه کرد. او برخلاف خبرگزاری فارس که می‌گوید یک محافظ همراه فخری‌زاده بود، از حضور «سه محافظ» سخن گفت و ادامه داد که دو نفر از محافظان فخری‌زاده مجروح شدند و یک نفر از محافظان او کشته شد.

   وزیر دفاع همچنین گفت: «بر اساس گزارشاتی که از این عملیات تروریستی داریم، ابتدا خودرو حامل ایشان مورد تیراندازی قرار می‌گیرد و حدود ۱۵ ثانیه بعد یک خودروی نیسان حامل مواد منفجره در فاصله ۱۵ متری ایشان منفجر می‌شود و حین انفجار هم دوباره تیراندازی می‌شود و مجموعه این عوامل منجر به شهادت ایشان می‌شود.»

 

چندین سئوال پیرامون سناریوها

   سخنان بی‌ربط سردار علی فدوی و تأیید آن از سوی مناشه امیر و تأیید شتاب زده مصوبه مجلس و بدتر تأیید آن از سوی نشریه حزب الله می‌گویند که :

اول: باید هر چه سریعتر و تا نیامدن بایدن موانع را بر قرار ساخت تا اگر هم قرار بر زنده شدن «برجام» است، این کار، تا زمانی که روحانی بر سر کار است، انجام نگیرد.

دوم: ترور فخری زاده می‌تواند برای نیروهای سپاهی – اسراییلی این امتیاز را داشته باشد که علاوه بر حذف فخری زاده که در برخی موارد منتقد وزارت دفاع و سپاه پاسداران بود و مخالف سردارانی چون عباسی(به اصطلاح دانشمند هسته‌ای و تنها فردی که ازترور اسراییلی‌ها جان سالم بدر برد و مشکوک می‌باشد) و مهدی طهرانچی(رییس فعلی دانشگاه آزاد اسلامی که نزدیکی‌های مشکوکی با روسیه دارد)، زمینه ادامه تحریم‌ها را تا انتخابات ایران و بعد از آن فراهم آورد. بدین ترتیب، اسرائیل نقش دستیار را بازی کرده‌است.

سوم: با در نظر گرفتن سخنان سردار علی شمخانی و علی ربیعی سخنگوی حکومت و واواک، اینها در جریان بوده‌اند که قرار است فخری زاده ترور شود. شمخانی می‌گوید محل ترور را می‌دانستیم. به راستی اگر اینها می دانستند که او قرار است ترور شود و در آن محل، چرا به فخری‌زاده نگفتند حواسش را جمع کند؟ چرا مراقبت‌ها را بیشتر نکردند و حداقل ماشینی ضد گلوله به او ندادند؟ اگر احتمال خود زنی را نخواهیم در نظر بگیریم، اما نمی توانیم از حذف سردار فخری زاده و خوشحالی برخی مسئولان از حذف به راحتی بگذریم. همانگونه که بر سر مسئله کشته شدن احمد متوسلیان و یا به دروغ به گروگان گرفتن او سخن می‌گویند. در حالیکه جنازه او به ایران آورده و دفن شده‌است(به نقل از حمید داوود آبادی و سردار سلیمانی). متوسلیان همان کسی است که برخی‌ها، از جمله علی شمخانی، او را به دندان کرم خورده تشبیه نموده بودند. آیا سردار فخری زاده نیز دندان کرم خورده دیگری بود؟

چهارم: سردار فدوی هر چند مناشه امیر به کمک آمد و سخنان او را تا حدی تأیید کرد اما آیا اتومبیل نیسان را هم از طریق ماهواره اسراییلی‌ها منتقل کرده بودند؟ تیربار را از چه طریقی به آن محل برده بودند؟ آیا از ماشین زمان بهره گرفته و ماهواره ای برای نصب بر روی نیسان ارسال داشته اند و یا کول بران آن را به ایران آورده بودند؟

پنجم: می‌گویند که صاحب نیسان در۸ آبانماه از ایران خارج شده است و این یعنی اینکه این اتومبیل از آن زمان برای چنین عملیاتی آماده شده بوده است. «فرماندهان» سپاه که معترضان را از طریق دوربین های نصب شده در شهر شناسایی کرده و دستگیر می‌کنند و به زندان می‌اندازند، آیا میتوانند بگویند این نیسان از کجا و از چه مسیرهایی به آن محل منتقل شده است که دوربین‌ها آن را ندیده اند؟ آیا می‌توانند روشن سازند این وانت نیسان از چه زمانی درکنار آن بلوار توقف کرده بود تا سردار فخری زاده به آنجا بیاید؟ آیا می‌توانند روشن سازند که چگونه در حالیکه سردار فخری زاده از روز چهارشنبه احتمالا در تور مراقبت و تعقیب و نظارت تیم ترور بوده و در سفر به رستم کلای بهشهر و بازگشت به آب سرد کاملا میان نیروهای ترور کننده و تیم تعقیب و مراقبت تیم اسکورت سردار فخری زاده بوده و با یکدیگر ارتباط داشته اند، تا زمان دقیق نزدیک شدن او را به محل توقف نیسان به اطلاع برسانند، به راستی در این مدت چشمان تیز بین نیروهای محافظ در تیم اسکورت سردار فخری زاده و علاوه بر آن نیروهای امنیتی – اطلاعاتی سپاه پاسداران که این مسولیت را بر عهده داشت اند مراقب چه بوده اند؟ احتمالا مراقب ماشین‌هایی بودند که، در آنها، دختران و زنان روسری‌های خود را برداشته بوده‌اند!

هفتم: گفته می‌شود که واواک سرنخ هایی از عوامل ترور به دست آورده که به سپاه پاسداران ختم می‌شود و برای دستگیری آنها اقدامات لازم را انجام داده‌است؛ اما سازمان اطلاعات سپاه می‌گوید این افراد را تحویل واواک نخواهد داد و بازجویی از آنها باید تحت نظارت حفاظت اطلاعات سپاه انجام شود تا اطلاعات این نهاد امنیتی – نظامی از درون سپاه به خارج منتقل نگردد و سپاه تضعیف نشود.

هشتم: چگونه است هر زمانی که در ایران بلوایی در رابطه با سپاه به وجود می‌آید، این نهاد برای فرار از مسئولیت و فاش نشدن بی‌عرضگی و نفوذ عوامل بیگانه در نیروهای خود و یا وابستگی برخی از نیروهایش به عوامل دشمن تلاش میکند تا با ایجاد سناریوهای گوناگون اقدام به فریبکاری نموده و با طولانی کردن و کش دادن مسائل و جعل اخبار دروغ و بزرگنمایی آن، در افکار عمومی انحراف ایجاد نماید تا مشمول مرور زمان شود و فراموش گردد؟ با نگاهی به برخی مسائل از جمله ترور دانشمندان هسته‌ای، جنایت در آبانماه سال ۹۸، سرنگونی عمدی هواپیمای مسافربری اوکراینی و جریان ترور قاسم سلیمانی به خوبی سناریو سازی‌های گوناگون را می‌توان دید تا با گذشت زمان و ایجاد خبرهایی دیگر افکار عمومی را دچار انحراف نمایند. تنها در قضیه هواپیمای مسافر بری با تمام تلاشی که نیروهای امنیتی – اطلاعاتی و نظامی سپاه پاسداران انجام دادند گیر افتاده و با اینکه حاضر شده اند از جیب مردم ۲۰۰ میلیون یورو خسارت پرداخت نمایند اما گویا طرف‌های خارجی علاوه بر آن مبلغ خواهان روشن شدن دلیل پرتاب موشک به سوی هواپیما شده اند که سپاه زیر بار ارائه دلیل نمی‌رود. با نگاهی به گفته های مسئولان مختلف هواپیمایی کشور و سپاه پاسداران و حکومت و خامنه‌ای، می‌توان دریافت که در مسئله ترور سردار فخری زاده نیز از همین روش می‌خواهند بهره ببرند تا جریان به قول معروف بیات گردد و فراموش شود. .

نهم: متن پیام خامنه‌ای نشان می‌دهد که متن را دیگران نوشته اند. تأکیدی بر گرفتن انتقام در آن دیده نمی‌شود و تنها آمده است که عاملان و آمران را مجازات کنید

دهم: چه امری روی داد که خامنه ای بر جنازه او نماز نگذارد و این کار را به نوری همدانی واگذار کرد؟ آیا خامنه‌ای حالش خوب نبوده است؟ عبدالکریم فرحانی، عضو مجلس خبرگان، در عین تکذیب مرگ خامنه‌ای، بروز می‌دهد که در صورت مرگ او، مجلس خبرگان، مجتبی را رهبر خواهد کرد؟!