پیام مجامع اسلامی ایرانیان در تحریم " انتخابات "

tahrime entekhabat

در جوامعی که نظام حاکم بر آن مردمسالار است برگزار کردن انتخابات در سطوح مختلف وسیله ای برای ابراز اراده مردم برحاکمیت خویش است. هرچه روند انتخابات آزاد تر و مردم برای شرکت در آن مستقل و ازادتر باشند، نظام حاکم باز تراست. در این صورت هرچه مشارکت مردم بیشتر باشد مردمسالاری و جمهوریت قوی تر و پیشرفته و نظام حاکم نماد اراده وحاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است. از آنجا که انتخابات وسیله مشروعیت به نظام حاکم نیز هست در نظامهای بسته و استبدادی به ویژه آنها که تمایلات تمامیت خواهی دارند نیز "انتخابات" که در واقع انتصاب کارگزاران و تدارکاتچی های حاکمیت است به صورت نمایشی برگزار میشود. در این گونه نظامها، تحریم انتخابات از سوی مردم نشانه اراده و عزم ملی برای سلب مشروعیت از استبداد محسوب میشود.
در ایران، نظام ولایت مطلقه فقیه که بنابر نظریه حاکم بر آن تمایلات تمامیت خواهی دارد و حق حاکمیت مردم را غصب و از آنها سلب کرده است مرتبا نمایشاتی را به عنوان " انتخابات" برگزار می کند تا در سایه آن مهره های خود را نصب نماید. از ترفند ها و فریبهای بکار رفته در این نوع انتخابات دروغ بزرگ و مدار بسته انتخاب بین بد و بدتر است که به ضرورت به انتخاب بدترین منجر میشود. این بار دایره " انتخاب" بین بد و بدتر چنان تنگ شده است که بخشی از حاکمیت که می کوشید رنگ و لعابی به نمایش انتخاباتی بدهد حیران است و دم از عدم مشارکت وسیع مردم که نتیجه آن سلب مشروعیت از نظام استبدادی است می زند.
هموطنان
سردمداران نظام ولایت مطلقه فقیه آشکارا نگران عدم مشارکت مردم در این نمایش اند و می کوشند تا با ترفند های مختلف شهروندان را به مشارکت تشویق نمایند.
هموطنان عزیز، زنهار که هر گونه مشارکت در این نمایش ، شما مردم را گرفتار بدترین که همان طولانی شدن عمر این نظام مستبد است خواهد کرد
در روز ۲۸ خرداد با تحریم گسترده " انتخابات" و خلوت گذاشتن خیابانها اراده خویش بر آزاد و مستقل بودن در گرفتن تصمیم و ابراز حق حاکمیت بر سرنوشت خویش را به نمایش بگذاریم .
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ ژوئن ۲۰۲۱
مجامع اسلامی ایرانیان
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید