تبریک به مادران خاوران و عادل الرحمان خان (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر) برای دریافت جایزه گوانجو سال ۲۰۱۴

fidh ١٣٩٣/٠٢/٢٧- فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر به مادران خاوران (جنبشی عدالت خواه در ایران) و عادل الرحمان خان (دبیر کل سازمان عضو فدراسیون در بنگلادش: ادیکار) برای دریافت جایزه حقوق بشر گوانجو در سال 2014 تبریک می گوید.
 
این جایزه تجلیلی از مبارزه دیرین مادران خاوران و عادل الرحمان خان در زمینه حقوق بشر و عدالت خواهی است. 
 
عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت: «خوشحالم که می بینم از تلاش های سخت کوشانه عادل الرحمان خان تقدیر می شود، به ویژه این که او و همکارانش در ادیکار به خاطر فعالیت های حقوق بشری خود با آزار قضایی و تهدید روبرو هستند. و به عنوان یک ایرانی، به ویژه از این که مادران خاوران این جایزه را دریافت کرده اند تحت تاثیر قرار گرفتم. عزم و پایداری آنها در عدالت خواهی همواره منبع و منشا الهام مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان خواهد بود.» 
 
فعالیت های امثال مادران خاوران و عادل الرحمان خان برای پیشبرد حقوق بشر در سراسر جهان حیاتی است و فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر ستایش جایزه گوانجو از شجاعت و تعهد این دو را مورد تاکید قرار می دهد. 
 
برای اطلاعات بیشتر در باره گیرندگان جایزه در سال 2014، نگاه کنید به وبگاه جایزه گوانجو
 
متن انگلیسی بیانیه فدراسیون در اینجا