«سرداران» سپاه مقامهای مختلف را تصرف کرده‌اند و با مال مردم میان خود معامله می کنند

sepah● غارت اموال ملت:

فساد ميان لايه هاي مافيايي نظامي – مالي آنقدر گسترده و تو در تو است كه گاهي اوقات لازم نيست آن را پوشاند زيرا همه مي دانند عمق آن چه حد است و هيچ ضرورتي نمي بينند كه پاي اصلي فساد يعني قدرت را مخفي كنند .

بنا به اطلاع، كليه فسادهاي ايران زير عمامه سيد علي خامنه اي صورت مي گيرد و بخشي از آن نيز به بيت و سرنيزه هاي نظامي وابستگان  ايشان مي رسد بيچاره امير خسروي كه وابستگي اش به بيت كم بود و اشتباه او ارسال نامه اي به رهبري و پرده برداشتن از روابط فساد آور نهادهاي وابسته به قدرت بود وگرنه احتمال داشت كه بيشتر زنده بماند و اعدام نشود .

عنوان اختلاس سه هزار ميليارد توماني بدنامي اش به امير خسروي ماند اما زياد بر روي اختلاس 8 هزار ميلياردي بابك زنجاني اشاره اي نمي‌شود و يا سخني از قراردادهاي كلان چند هزار ميلياردي ميان نهادهاي فاسد وابسته به قدرت بحثي به ميان نمي آيد .

قرار داد 20 هزار ميليارد توماني ميان شهرداري تهران و سپاه پاسداران اين روزها با تفاسير مختلفي به گوش مي رسد  زيرا هيچ قراردادي ميان شهرداري تهران با سپاه پاسداران نبايد بدون نظر شوراي شهر تهران منعقد گردد. اما به دليل پرده پوشي و مخفي كاري قبل از اطلاع شوراي شهر تهران منعقد شد و سردار چمران نيز آن را تفاهم نامه ناميد و نه قرارداد. مخالفت شوراي شهر منجر به تغيير رييس شوراي شهر تهران شد . سردار مهدي چمران كه تنها نان نام مصطفي چمران را مي‌خورد تنها به فكر تسريع ظهور امام زمان است و فراهم آوردن نقشه مسير حركت آن امام را لازم مي داند ولي نمي داند اين خيانت ها با آن باورها تا چه اندازه تضاد دارد .

   قرارداد درون گروهي ميان چند سردار سپاه و براي تقويت اين نهاد است چرا كه طرفين قرارداد 7 سردار سپاه هستند كه ميان خود تقسم کرده اند. از يك سو شهرداري تهران و از سوي ديگر قرارگاه خاتم‌الانبیاء قرار دارد كه  رؤسای همگي اين نهاد نظامي مي‌باشند. به بخش‌هايي از قرارداد يا تفاهم نامه اشاره مي‌نماييم كه در زير مي‌آيد و بعد به معرفي طرفين قرارداد مي‌پردازيم :

 

● نظرات كارگروهي كه قرار بود در اين مورد بررسي نمايند به شرح زير است :

    گزارش کارگروه توضیح می‌دهد که اگرچه لفظ قرارداد در سند امضا شده به کار نرفته و به جای آن از "موافقت‌نامه" استفاده کرده‌اند، اما به لحاظ حقوقی کاملا جزییات و خصوصیات یک قرارداد را دارد.

    به عنوان مثال در صفحه دوم سند، در ماده ۲ به روشنی عنوان شده که "اجرای پروژه‌های عمرانی شهر تهران در سقف ۲۰۰ هزار میلیارد ریال(بیست هزار میلیارد تومان) می‌باشد که نیمی از آن به مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به صورت نقدی توسط شهرداری تهران پرداخت می‌گردد". در ماده ۳ هم آمده‌است: "مدت زمان اجرای موافقت‌نامه ۴ سال از زمان اولین پرداخت طرف دوم بابت پروژه عمرانی می‌باشد".

علاوه بر جزئیات مبلغ و زمان در صفحات بعدی جزئیات بیشتری از چگونگی تبادل مالی و تهاتر آمده‌است که همگی از مشخصات یک قرارداد است و نیازی به گنجاندن آنها در تفاهم‌نامه نیست.

    از سوی دیگر همان‌طور که در صفحه آخر سند مشخص است، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرتیپ پاسدار جمال‌الدین آبرومند، معاون فرمانده کل سپاه و رئیس هیات مدیره بنیاد تعاون سپاه، سید پرویز فتاح، مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه، سرتیپ پاسدار مسعود مهردادی، جانشین اقتصادی بنیاد تعاون سپاه به عنوان یکی از طرفین آن‌را امضا کرده‌اند. در سوی مقابل هم علاوه بر امضای محمدباقر قالیباف، امضای عیسی شریفی، قائم مقام شهردار و سید دادوش هاشمی، معاون مالی و اقتصاد شهری به همراه ۶ مدیر عالی‌رتبه شهرداری به چشم می‌خورد که از اهمیت بسیار این سند حکایت می‌کند. در صورتی که یک تفاهم‌نامه بدون ضمانت اجرایی بود، نیاز به حضورشان نبود. ضمن اینکه امضای این تعداد مدیر اجرایی تعهدآور است.

   یکی دیگر از نکات قابل توجه در این توافق ۲۰ هزار میلیاردی آن است که برای شهرداری تهران هیچ‌گونه حق فسخ و یا شانه خالی کردن از اجرای آن لحاظ نشده‌است. در صورت به تاخیر افتادن اجرا و حتی تغییر احتمالی شهردار باز هم لازم‌الاجرا خواهد بود.

 

● جزئیات یک معامله بی‌سابقه:

   معامله ۲۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران و سپاه در تاریخ سوم خرداد ماه ۱۳۹۳ امضا شده‌است. این مبلغ برای واگذاری پروژه‌های عمرانی پایتخت به سپاه به مدت چهار سال درنظر گرفته شده که ۱۰ هزار میلیارد تومان آن باید به صورت نقدی از سوی شهرداری تهران پرداخت شود.

   مبلغی که شهرداری ملزم به پرداخت نقدی آن شده، از بودجه نقدی شهرداری تهران در سال جاری که حدود ۷ هزار میلیارد تومان تعیین شده هم بیشتر است. مجموع مبلغ توافق شده نیز به طور میانگین سالیانه ۵ هزار میلیارد تومان است و تقریبا تمامی بودجه عمرانی شهرداری را از آن خود خواهد‌کرد. به عنوان مثال، بنابر بودجه مصوب، تا در سال جاری، ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری تهران به توسعه عمران وحمل‌و‌نقل عمومی در پایتخت اختصاص پیدا کند.

 

● طرفين قرارداد:

- سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سردار سرتيپ سپاه سيد جمال‌الدين آبرومند معاون فرمانده کل سپاه و رئیس هیات مدیره بنیاد تعاون سپاه. این شخص، در جنبش سال 1388، هنگامي كه ترانه موسوي به قتل رسيد به عنوان مسئول ثبت و احوال كشور با لباس شخصي به صحنه تلويزيون ظاهر شد و گفت بنا به آمار موجود در ثبت و احوال، ما تنها سه نفر به نام ترانه موسوي داريم و... و كلي دروغ در اخبار 20.30 دقيقه سر هم كرد. فكر نمي‍‌كرد كسي اين سردار سپاه را شناسائی کند.

- سردارسرتيپ سپاه  سيد پرويز فتاح قره‌باغي، مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه وزير اسبق نيرو در دوره احمدي نژاد – فرمانده سپاه سد و معاون احمدي نژاد در استانداري اردبيل و...

- سردار سرتیپ پاسدار مسعود مهردادی، جانشین اقتصادی بنیاد تعاون سپاه

- سردار سرتيپ سپاه محمد باقر قاليباف شهردار تهران و فرمانده اسبق نيروي انتظامي

- سردار سرتيپ سپاه عیسی شریفی، قائم مقام شهرداري تهران 

- سردار سرتيپ سپاه سید دادوش هاشمی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداري تهران - قائم مقام شهردار تهران، معاون سابق فرهنگی کل 22 منطقه شهرداری تهران – معاون اسبق استانداري كرمانشاه – استاندار سابق استان كرمانشاه

   ناگفته نماند از هنگام به سر كار آمدن محمد باقر قاليباف دو تيم مشهدي‌ها و سپاهي‌ها بسياري از مقامهای بالاي شهرداری را اشغال نموده و بسياري از شهرداران مناطق مختلف و معاونان آنان و مديران كل فرهنگي از این دو گروه هستند.