سرلشکر صفوی: نگاه رئیس جمهور جدید به داخل کشور باشد

rahim saffavie

تهران-ایرنا- دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: با بکارگیری مدیران کارآمد با روحیه مردمی، جهادی و انقلابی و نگاه به داخل کشور و استفاده از پتانسیل‌های داخلی برای حل مشکلات مردم، موفقیت دولت تضمین خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم‌ صفوی ، به دعوت رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه در اختتامیه جشنواره مالک اشتر این سازمان به تشریح رویدادها و روندها و راهبردهای جهان حاضر پرداخت و گفت: رویدادهای جهانی، منطقه ای و ملی با موضوع مسائل امنیتی، دفاعی و حفاظت از اطلاعات با سرعت بسیار بالا تحت تأثیر عوامل بسیاری در حال تغیر و تحول است و یکی از این مهمترین رویدادها ، ارتقاء نو آوری ها و فناوری های پیچیده و توسعه ماهواره های سرویس دهنده دیتا در همه زمینه های دفاعی، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و رسانه ای است، بصورتیکه هم اکنون تعداد ماهواره‌های موجود در فضا به بیش از چند هزار رسیده که هم اطلاعات و دادهای رسانه ای– اقتصادی، اطلاعاتی، جاسوسی و... را را درکوتاه ترین زمان منتقل و یا مدیریت می کنند و بر همین اساس سامانه های هوشمند اطلاعاتی و مدیریتی جدید بوجود آمده است.

وی افزود: در هم تنیدگی و پیوستگی موضوعات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و امنیتی و قدرت با یکدیگر نیز از مهمترین رویدادهای عصر حاضر است. روابط این مفاهیم بر یکدیگر تأثیر گذار است. مثلاً مفهوم امنیت ملی بطور قطع با سیاست، اقتصاد، قدرت و فرهنگ در تعامل است،بطوریکه گفته میشود در قرن حاضر مبنای قدرت فرهنگ، اقتصاد و فناوری های جدید است.

 

سرلشکر صفوی با تبیین آینده پژوهی روندهای فعلی جهانی گفت: روندهای فعلی نشان میدهد که نظم سیاسی قدرتهای سابق رو به افول و نزول است. اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشید و شکل گیری خاورمیانه جدید یا خاورمیانه بزرگ آمریکایها با شکست مواجه شد و آمریکائیها مجبور به ترک یا فرار از غرب آسیا هستند و آرزوی صهیونیستها از نیل تا فرات برا ی همیشه نابود شده است .

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در بیان راهبردهای جهان فعلی ادامه داد:راهبرد تک قطبی سازی جهان آمریکائیها یا قدرت هِژِمون و بلامنازع آمریکائیها شکست خورد ه است و آمریکائیها در دهه های گذشته دچار غفلت استراتژیک شدند و به حول و قوه الهی قدرت جهان اسلام تا پایان قرن حاضر(شمسی) بروز و ظهور خواهد کرد.

 

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید به ریاست آیت الله دکتر رئیسی به ارائه پیشنهاداتی برای موفقیت ایشان در شرایط سخت فعلی پرداخت و گفت:اگر در مجموعه کابینه دولت و مدیران تا سطح شهرستان ها، مدیرانی کار آمد، دست پاک و باروحیه مردمی و جهادی و انقلابی بکارگیری شوند موفقیت دولت تضمین خواهد شد، البته دولت جدید برای استقرار و حل مشکلات نیازمند فرصت است.

وی افزود: دولت جدید برای آمایش سرزمین و اداره جامعه بصورت بهینه برای برنامه های هفتم که از سال آینده بمدت ۵ سال شروع می شود و حتی برنامه هشتم تا سطح شهرستان ها باید توسط سازمان برنامه و بودجه و همه وزارتخانه ها ی مربوطه و حتی تا سطح استانداری ها برنامه ریزی داشته باشد و برنامه های مرتبط را آماده کند.

 

سرلشکر صفوی با بیان ضرورت توجه به پتانسیل داخل کشور در اداره امور و حل مشکلات گفت: به نظر می رسد اولویت های رئیس جمهور جدید یکی نگاه به داخل کشور و استفاده از پتانسیل های داخلی برای حل مشکلات مردم و جامعه و ساماندهی اقتصاد مقاومتی و نگاه دوم نگاه به همسایگان و نگاه سوم نگاه به شرق و قاره آسیا ( هند ،ژاپن اندونزی ،چین و روسیه و..) ونگاه بعدی به ۵۷ کشور جهان اسلام و سپس نگاه به سایر کشورها همچون اروپا و قاره آمریکا باشد تا بتواند   موفقیت دولت را تضمین کند.

وی افزود: انتخاب تیم اقتصادی در دولت جدید و اداره امور اقتصادی از مهم ترین اولویت های ایشان است ، متاسفانه در ساختار اقتصادی کشور ۷۰ درصد اقتصاد ،دولتی است. دولت بایستی برای اداره بهتر اقتصادی کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی افزایش تولید ملی و تامین نیازمندیهای اساسی مردم و بعد با رویکرد صادرات و اقتصاد دریا محور تغییر جهت دهد و بازارهای ۱۵ کشورهمسایه را در اولویت خود قرار دهد .

 

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رژه بزرگ دریایی روسیه در بندر سن پترزبورگ که با حضور مقتدرانه ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران همراه بود گفت:ورود نیروی دریایی ارتش به اقیانوس اطلس و بندر سن پترزبورگ روسیه به رغم تمام کارشکنی های آمریکا در طول مسیر یک افتخار بزرگ برای ایران بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش پایانی سخنان خود به ارائه توصیه هایی در خصوص مجموعه سپاه و حفاظت اطلاعات سپاه پرداخت.