سردار سلامی: دشمن عادت کرده از ما شکست بخورد/ لنگرگاه امنیت منطقه هستیم!

Sardar Salami

سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه گفت: اگر فهرست جنگ‌هایی که آمریکا از صدسال پیش به این سو در اقصی نقاط عالم به راه انداخته است را بشماریم، بیش از ۴۰ جنگ بزرگ در ۴۰ نقطه جهان محصول سیاست آمریکا در عالم است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم یوم‌الله 13 آبان روز ملی استکبارستیزی که در مقابل لانه جاسوسی آمریکا برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امروز برای ملت ایران روز پیروزی بزرگ است؛ غلبه بر بزرگ‌ترین امپراطوری تاریخ بشر یعنی آمریکا، 13 آبان 1358 وقتی که آمریکا در اوج قدرت سیاسی و نظامی و اقتصادی خود به سر می‌برد و هنوز ملت ایران در آغاز یک انقلاب شکوهمند سازه‌های عظیم قدرت امروزین خویش را ایجاد نکرده بود، انقلابی بزرگ در آن انقلاب شکوهمند اسلامی که به رهبری امام خمینی(ره) خورشید اسلام را بر سپهر عالم تابانیده بود، شکل گرفت.

مراسم روز ملی استکبارستیزی با شعار «ایستادگی و مقاومت ملت ایران، رمز افول سلطه استکباری آمریکا»

وی افزود: این شجاعت و ایستادگی در فضای آن روزِ جهان یکی از شگفت‌انگیزترین وقایع تاریخی برای بشر و هم‌چنین برای ملت عزیز ایران است. ما با آمریکایی درگیر شده بودیم که تاریخ آدم و جغرافیای جهان در نقطه‌به‌نقطه آن از تجاوزگری‌ها و مداخلات تهاجمی، اشغال‌ها، کودتاها، مسلط کردن دیکتاتورها به دست آمریکا رنج می‌برد.

فرمانده کل سپاه گفت: اگر فهرست جنگ‌هایی که آمریکا از صدسال پیش به این سو در اقصی نقاط عالم به راه انداخته است را بشماریم، بیش از 40 جنگ بزرگ در 40 نقطه جهان محصول سیاست آمریکا در عالم است. آمریکا در اروپا، آفریقای جنوبی، آمریکای جنوبی، خاورمیانه، شرق دور، روسیه و در همه جا جنگیده است. بیش از 8 میلیون کشته محصول جنگ‌های مستقیم آمریکاست، به جز جنگ‌های نیابتی که او صحنه‌گردان و عقبه سیاسی آن‌ها بوده است.

 

سرلشکر سلامی بیان کرد: بیش از 200 مداخله در امور داخلی کشورها در حد کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ نظامی، فتنه‌های داخلی همه و همه محصول سیاست یک ابرقدرتی است که در طول تاریخ حیات سیاسی خود اراده کرده بود که فقط با گسترش قدرت نظامی اهداف سیاسی را دنبال کند. 750 پایگاه نظامی آمریکا در جهان، هرکدام با دایره‌ای از یک تاثیر سیاسی تلاش کرده تا سیطره سیاسی فراگیر را در جهان ایجاد کند.

وی تصریح کرد: آمریکا کارخانه‌ی تولید دیکتاتورها در عالم بوده است؛ از فیلپین تا سودان، شیلی و شاه ایران، سلاطین حاکم بسیاری از کشورهای عربی، در امریکا لاتین، و همه جغرافیای جهان مملو از دیکتاورهایی است از رحم دموکراسی آمریکا پا به عرصه‌ی وجود گذاشته‌اند. او که مجسمه آزادی دارد، بیشترین اختناق، خفگان و به‌دار کشیدن آزادی‌خواهان عالم و تولید و تکثیر دستگاه‌های شکنجه و ارسال آن به همه دیکتاتورها و آموزش فنون شکنجه برای به بند کشیدن حقیقت‌جویان، عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان عالم در کارنامه اوست.

 

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: آمریکا تنها قدرتی است که دو بار از سلاح هسته‌ای علیه یک ملت در سال 1945 در ناکازاکی و هیروشیما استفاده کرد و در کمتر از یک چشم به‌هم زدن صدها هزار انسان را خاکستر کرد. آمریکا در ایران با کودتای 28 مردد 1332 رژیم شاهنشاهی را مستقر کرد و آزادی‌خواهی مشروطه‌خواهی و همه‌ی این مفاهیم را از جغرافیای سیاسی ایران حذف کرد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بهترین و بزرگ‌ترین لقبی که آمریکا به شاه ایران داد که مایه‌ی ننگ است، «ژاندارم منطقه» بود، اظهار داشت: آمریکا از ایران به‌عنوان یکی از ستون‌های استراتژی تسلط منطقه‌ای آمریکا بر غرب آسیا به نام سیاست سلطه دوگانه استفاده و هویت فرهنگی ملت ایران را زدود.

وی تصریح کرد: آمریکا عظمت و مجدِ ایران و اسلام را مورد هدف قرار داد و ثروت‌های مادی و معنوی این ملت و سایر ملل مسلمان را به یغما برد. در منطق سیاسی آمریکا هرکسی بر جهان اسلام مسلط باشد، می‌تواند بر کل عالم تسلط یابد. این‌جا سکوی پرتاب آمریکا به تراز قدرت جهانی تبدیل شده بود. ایران در متن و نقشه‌ی جغرافیای سیاسی آمریکا دیده می‌شد؛ یک ایرانِ وابسته، فقیر، فاقد آزادی، بدون مردم‌سالاری به‌عنوان نایب منطقه‌ای آمریکا، ایالت پنجاه‌ویکم عمل می‌کرد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: انقلاب ایران، این فضای سلطه سیاسی را بهم ریخت و یک غلبه بی‌نظیر بر سیاست آمریکا اتفاق افتاد و نظم ساخته‌ی آمریکا که تلاش کرده بود بر نیمی از جغرافیای سیاره زمین مسلط شود را درهم شکست و همان‌طور که امام این آغاز راه بود. اما این آغاز یک جهاد بزرگ از سوی ملت بزرگ ایران بود تا مجد و عظمت از دست‌رفته‌ی این ملت دوباره با یک انقلاب بزرگ بازیابی شود.

 

سردار سلامی گفت: ضربه‌ای که آمریکا خورده بود، بسیار سخت و هراسان بود؛ او تصور می‌کرد منطق سیاسی انقلاب به سرعت فضای تنفس سیاسی جهان اسلام را درهم خواهد نوردید؛ پس همه قوای خویش را بسیج کرد و مداخلات او ادامه یافت. تحمیل یک جنگ بزرگ 8 ساله که عقبه سیاسی و مدیریت سیاسی آن به دست آمریکا بود، محصول واکنش سازمان‌یافته و برنامه‌ریزی‌شده و خطرناک و در عین حال جهانی آمریکا علیه ملت ایران بود.

وی عنوان کرد: ایران بزرگ سیاست رهبران آمریکا را شکست؛ کارتر را از انتخاب مجدد ساقط کرد، وقتی که جاسوس‌خانه‌ی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در 42 سال پیش چنین روزی فتح شد. این یورش جوانان به قلب سیاسی آمریکا در منطقه جهان اسلام و نویدبخش آغاز فرسایش قدرت به دست مسلمانان در جهان بود. آمریکا در ازای آن برای آزادی گروگان‌ها که سفیران جاسوس آمریکا در این کشور بودند، در مداخله نظامی خود که با نیروهای زبده دلتا انجام می‌داد، در بیابان‌های طبس گرفتار خشم و غضب الهی شد و همان‌گونه که امام(ره) فرمودند، طوفان شن همانند ابایل بر ابرهه فرود آمدند و آمریکا در مداخله‌ی مستقیم نظامی خود شکست خورد و افسردگی در سیمای سیاسی مقامات‌شان نشست.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: تحریم اقتصادی آغاز شد و بعد از کارتر، ریگان راهبرد سیاست مواجهه فعال تحت عنوان درگیری فعال با جمهوری اسلامی ایران را برگزید. در جنگ به شکل مستقیم حمایت اطلاعاتی، تسلیحاتی و اقتصادی از صدام را در دستورکار قرار داد و همه قدرت‌های شیطانی را در عقبه این ائتلاف خطرناک در مقابل ملت ایران سازماندهی کرد. اما او هم شکست خورد؛ هر چند در سال‌های آخر جنگ در خلیج فارس به نفع عراق مداخله نظامی کرد اما نیروهای دریایی ایران، ارتش قهرمان و پاسداران فداکار با ضربات مهلک بر پیکره‌ی قدرت دریایی آمریکا، آخرین تیر را شلیک کردند. هر چند او هواپیمای ایرباس را با 290 سرنشین در آسمان خلیج فارس ساقط کرد اما این‌ها همه برای ملت ایران انگیزه‌های جدید می‌آفرید تا قله‌های جدید را فتح کنند.

 

سرلشکر سلامی گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز در کارنامه و کلکسیون نبردهای آمریکا علیه انقلاب، نظام و ملت ایران هیچ صفحه‌ای را نمی‌بینید که با پیروزی نگاشته شده باشد،‌ آن‌ها عادت کرده‌اند که مدام از ملت ایران شکست بخورند ولی البته هنوز برای آن‌ها درس عبرت نشده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بوش پدر مفهوم نظم نوین جهانی را برای مقابله با نظمی که انقلاب آن را معماری کرده بود، مطرح کرد و البته او هم دوام نیاورد. پرچم به دست رهبر معظم انقلاب، نایب امام زمان(عج)، جانشین خلف و صالح امام عزیزمان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای قرار گرفت. ملت ایران یکی‌یکی روسای جمهوری آمریکا را با رویاهایشان تا گورستان سیاسی و محو از صحنه جغرافیای سیاسی بدرقه و تشییع کرد. کلینتون آمد و سیاست تحریم‌های دوگانه را در پیش گرفت.

فرمانده کل سپاه افزود: ایران نقطه‌ی مرکزی این تحریم‌ها بود و او هم شکست خورد. بوش پسر آمد و جمهوری اسلام ایران را محور شرارت نامید و روسای جمهوری آمریکا نقطه مرکزی سیاست‌های خود را مهار جمهوری اسلامی ایران قرار داده بودند و به هر شکل ممکن تلاش می‌کردند تا با جنگ نظامی، فشار سیاسی و عملیات روانی و رسانه‌ای ملت ایران را از تعقیب اهداف بزرگ خود دور کرده و ایران عزیز را از انقلاب خود پیشمان کند. ولی خداوند متعال هر روز بر قامت این ملت رفعت جدیدی بخشید و بیرق بزرگ پیروزی، استقامت، ثبات قدم و صبر در دستان ملت ایران و بر دوش رهبر عزیز و جانبازش باقی ماند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: قدرت آمریکا به تدرج فرسوده شد و نقطه‌ی زوال آن شروع شد و برعکس، نشاط سیاسی، شوق انقلابی، رسیدن به درجات بالای قدرت، یازدارندگی اقتدارانگیز برای نظام ما روز به روز ارتقا و افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: اوباما تحریم ایران را در موضوع هسته‌ای در دستورکار خود قرار داد و هر روز تحریم‌ها فشرده‌تر می‌شد و ایران نیز به موازاتِ آن قدرتمندتر می‌شد و رهبر معظم انقلاب ما که امروز پرچمدار این حرکت جهانی است، در مرکز میدان تدبیر انقلاب ایستاده و سازه‌های قدرت انقلاب را در اقصی‌نقاط جهان اسلام گسترش داده و منطق و فلسفه سیاسی غرب را به چالش کشیده است. ایشان به جوانان جهان اسلام، جهاد برای احقاق حق مسلمانان را الهام بخشید و روح جهاد را در بلاد اسلامی زنده کرد و جوانان مسلمان در پاسخ به این کلام نورانیِ امام مسلمین برای غلبه بر ستمکارانِ عالم، پیشانی‌بند جهاد بستند و مسلح شدند و سازه‌های قدرت از مدیترانه تا عراق، سوریه، لبنان، یمن و افغانستان شکل گرفت و ایشان انقلاب را وسعت بخشید و قاعده انقلاب وسیع شده و اتصال امت و امام با یکدیگر جبهه‌ای وسیع را در مقابل دشمنان گشود که به‌عنوان یک کابوس دائمی، آمریکا و رژیم صهیونیستی و وابستگان آن‌ها را رنج می‌دهد.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: رهبران آمریکا که از حکمت برخوردار نیستند و عقل سیاسی‌شان به انتها رسیده، بر اساس محاسبات مادیِ قدرت عمل می‌کنند، ببینید که چگونه در مداخلات بی‌مورد، قدرت آمریکا را هزینه کردند. قدرت نظامی، روحی و سیاسی آمریکا فرسوده شد؛ آن‌ها برای چیزی می‌جنگیدند که هرگز به آن نمی‌رسیدند و هرچه خود را به جهان اسلام نزدیک می‌کردند، از آن دور می‌شدند.

سرلشکر سلامی گفت: رهبر ما در جهت دیگری دستان دشمن را می‌بست و امکان عکس‌العمل را از آن‌ها می‌گرفت و ابتکار عمل را به مدافعان اسلام می‌بخشید. محصول رهبری‌ها و هدایت‌های امام مسلمین، یکی فرمانده رشید، بلندآوازه و پرچمدار بود که همانند ابالفضل انقلاب عمل کرد. او برای دشمن آن‌قدر بزرگ شده بود و واقعا هم این‌گونه بود، دشمن او را خوب می‌شناخت؛ بازوان قوی او را دیده بود و او، حارج قاسم سلیمانی بود که مانند خورشید درخشید و شهادتش جهان اندیشه‌ها، فرهنگ‌ها و روحیه‌ها را تغییر داد. همانند او نیز مردان زیادی گمنام و بی‌نام روی صفحه زمین راه می‌روند و در انتظار ملحق شدن به آن شهید آماده هستند.

 

وی عنوان کرد: گشور باید پیش می‌رفت و به رغم تحریم‌ها، محاصره‌ها، ترورها، و اینکه دانمشمندان ما را ترور کردند، ایران پیش رفت و قدرت می‌ساخت و قوی می‌شد و از فراز ارتفاع تحریم اقتصادی عبور می‌کرد و این شرف ملت ایران است؛ من دست‌ها، جبین و کف پای شما را به عنوان سرباز و خادم کوچک شما ملت بزرگ برای همیشه می‌بوسم. ما به شرف شما افتخار می‌کنیم و درود خدا بر شما که این‌چنین امام مسلمین را در این عرصه یاری کردید و تمام توطئه‌ها، آرزوها و رویاهای دشمنان را باطل کردید. عمل، صبر و ثبات قدم شما باطل‌کننده‌ی سِحر دشمنان خدا بود.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: قدرت دشمن به تدریج فروکش کرد و زوال فرارسید. به تعبیر یک ژنرال آمریکایی که گفت "نیروهای آمریکایی برای برنده شدن در آن‌جا یعنی در خاورمیانه و غرب سیاسی نیستند و فقط برای بهم ریختن اوضاع هستند"، این تمام قامت آمریکاست که می‌بینید.

سردار سلامی گفت: امروز شما آمریکا را در متن سیاست‌های این منطقه نمی‌بینید؛ اعتماد وابستگان آمریکا در منطقه به قدرت او از بین رفته و آمریکایی‌ها حتی دیگر نمی‌توانند نه‌اینکه نمی‌خواهند بلکه نمی‌توانند از رژیم صهیونیستی حمایت کنند. آن‌ها بین دو شرّ گرفتارند؛ نمی‌توانند بمانند و آسیب می‌بینند و اگر هم بروند شکست خورده‌اند. قرار دادن آن‌ها در بن‌بست محصول ملت ایران است؛ آن‌ها به تعبیر خودشان فاقد حکمت هستند و قدرت را هزینه می‌کنند و امروز شما این ماجرا را به زیبایی می‌بینید.

وی اظهار داشت: آمریکایی‌ها از همه راه‌ها، سیاست‌ها و راهبردها برای تسلیم ملت ایران استفاده کرده‌اند، جنگ خارجی، تروریسم تکفیری، و ترور و به نتیجه نرسیدند. آن‌ها بزرگ‌ترین فرمانده ضدتروریست جهان یعنی حاج قاسم سلیمانی که بیابان به بیابان و دره به دره دشمنان اسلام و ملت‌های مسلمان را تعقیب می‌کرد، این قهرمان مبارزه جهانی با تروریسم که بیرق‌دار جهاد و بی‌مانند بود و ابومهدی المهندس و عزیزانی که همراهش بودند را ناجوانمردانه وقتی بی‌سلاح بود را با تهاجم نظامی و هواپیماهای مدرن به شهادت رساند.

سرلشکر سلامی گفت: آمریکایی‌ها هم تروریست‌پرور بودند و هم با مبارزان با تروریسم می‌جنگیدند اما خود را به دروغ مبازران با تروریسم تلقی می‌کردند. این خاصیت آمریکاست که از دموکراسی سخن می‌گوید اما دیکتاتورها دست‌نشانده‌ی او هستند، از حقوق انسان سخن می‌گویند اما زندان‌های مخوف دارند، از آزادی سخن می‌گویند اما آزادی‌خواهان عالم را تحت تعقیب قرار می‌دهند. از مبارزه با تروریسم سخن گفته اما فرمانده ما را ترور می‌کنند. آمریکا سراسر تناقض است.

وی ادامه داد: آمریکا از امنیت سخن می‌گوید و همه‌‌‌ی جهان را ناامن می‌کند، از مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی سخن گفته و خودش هزاران کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و در تاریخ خود، استفاده از آن را تجربه کرده و اگر رژیم‌هایی حمایت می‌کند که سلاح هسته‌ای دارند. او از مردم سخن می‌گوید در حالیکه دارو و غذا را روی بسیاری از مردم جهان بسته است.

 

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به ایران نگاه نکنید که در تحریم شکوفا شده است، به فضل الهی آن‌ها که ما را تحریم کردند، خودشان در بحران اقتصادی عمیقی قرار گرفته‌اند. آمریکا در مواجهه با نظام ما ضربه خورد و سرزمین ما برای آمریکایی‌ها منطقه ممنوعه است؛ آمریکا برای این سرزمین نامحرم است و نباید چشمانش خاک و مردم ما را ببیند. به برکت وجود شما مردم عزیز و صبر، استقامت، ثبات قدم شما در میدان جنگ اقتصادی با دشمن زیباترین تصویر شکوه‌انگیز مقاومت دیده می‌شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه خوشبختانه امروز قدرتمند بوده و یک قدرت اعتمادآفرین و فائقه هستیم، اظهار داشت: اصل قدرت نیز ایمان شماست و فرع آن شکوه عظمت قدرت دفاعی است. ما داستان‌های زیادی از مواجهه‌های مستمر با نیروهای متجاوز آمریکا داریم.

 

وی افزود: به‌عنوان یک سرباز کوچک به ملت عزیز ایران توصیه می‌کنم تا زمانی که با الهام از حوادث صدراسلام و در کنار ولیّ و نایب امام زمان(عج) بایستند، مطمئن باشید که هیچ آسیبی به این مملکت نخواهد رسید؛ این فرمایش امام(ره) است.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه مصمم هستیم از منافع ملت و استقلال، کرامت و عزت آن‌ها تا آخرین قطره خون خود دفاع کنیم، تصریح کرد: این لباسِ ما، لباس فداکاری و قربانی شدن در راه آرزوهای عظیم این ملت بزرگ است. به جهانیان گفته‌ایم که هرگز به هیچ کشوری چشم‌داشتی نداریم و حضور ما در همه جا بر اساس درخواست دولت‌ها و اراده ملت‌هاست. نفود ما فیزیکی نیست و بلکه معنوی است. ما هرگز به دنبال جنگ نیستیم اما برای دفاع از منافع خود مصصم هستیم.

سرلشکر سلامی ادامه داد: آنچه در روز 17 ربیع‌الأول اتفاق افتاد و دیروز اخبار آن منتشر شد، گواه صادقی است بر اینکه فرزندان این ملت در مقابل هر قدرتی که بخواهد به منافع آن‌ها آسیبی بزند، جوانمردانه، مومنانه و شجاعانه با صلابت می‌ایستد. دیروز خبر بزرگی منتشر شد؛ آمریکایی‌ها در صحنه‌ای از تروریست‌ها حمایت می‌کند و در صحنه‌ای از سارقان بین‌المللی نفت. آن‌ها آمده بودند نفت ما به سرقت ببرند و ما بر اساس سناریویی دقیق تشخیص دادیم که اگر این کشتی را تصرف کنیم، آمریکایی‌ها مداخله خواهند کرد و این پیش‌بینی وجود داشت.

وی ادامه داد: نیروهای ما احتمالات را سنجیده بودند و شما گام‌های محکم فرزدان خود را وقتی بر بالگرد سوار می‌شدند دیدید، این‌ها تکثیرشده‌های روح بلند حاج قاسم سلیمانی هستند؛ حاج قاسم تکثیر شد و همه‌ی این‌ها قاسم بودند. با همان روحیه، عشق، شوق و شور برای دفاع از منافع این ملت به میدان رفتند. آمریکایی‌ها در حمایت از غاصبان نفت به صحنه آمدند ولی شما آرامش، وقار، صلابت و طمأنینه را دقیقا از صفحات تلویزیون در قامت و شاکله‌ی فرزندان خود دیدید.

 

فرمانده کل سپاه گفت: خداوند آرامش را بر قلوب این مردان مجاهد فی‌سبیل‌الله نازل کرده بود که این‌چنین در آن میدانِ مواجهه و برخورد در اوج آرامش در قلب حادثه بودند؛ هیچ چیزی این عزیزان را نمی‌ترساند. ما به همه می‌گوییم، در مورد ایران محاسبات خود را اصلاح کنند؛ قدرت این ملت و عظمت او را به رسمیت بشناسند. ما گفته‌ایم که ما لنگرگاه امنیت این منطقه هستیم و به همسایگان‌مان می‌گوییم که نیازی نیست برای براقراری امنیت از کسانی کمک بگیرید که در تأمین امنیت خود ناتوان هستند؛ تکیه کردن به تکیه‌گاه نامطمئن موجب سقوط می‌شود و هرگز به ستون‌های نامطمئن تکیه نکرده و از کنار دیوارهای ترک‌خورده عبور نکنید.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: امنیت این منطقه برقرار است و این را همگان دیدند. لذا می‌گوییم که ادامه می‌دهیم. فرزندان قهرمان ارتش دلاور ما همین‌گونه عمل می‌کنند؛ اخبار آن‌ها را در مقابله با سارقان دریایی شنیده‌اید و قلمروهای دوردست دریا تحت اشراف، کنترل و مدیریت نیروهای مسلح ماست و این پدیده جدیدی است.

 

وی در پایان خطاب به مردم گفت: در صحنه بمانید، تا انتهای راه چیزی باقی نمانده است، «فجر اکبر» نزدیک است و با هم پیش می‌رویم و سربلند باشید به اذن خداوند متعال راه شهید حاج قاسم سلیمانی را ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام/