حملات هوایی اسرائیل به غزه به دنبال شلیک دو راکت به سواحل تل‌آویو

Israiel-ghazze-mooshak

«اسرائیل اواخر شامگاه شنبه ۱۱ دی ماه به دنبال شلیک دو راکت از غزه به سمت سواحل تل آویو، حملات تلافی جویانه هوایی علیه این منطقه انجام داده است.»
 
نیروی دفاعی اسرائیل تایید کرده است که حملات هوایی علیه غزه انجام شده و گفته است، جزییات بیشتری در خصوص این حمله اعلام خواهد کرد.
 
رسانه‌های فلسطینی می‌گویند٬ کمی قبل از نیمه شب جنوب نوار غزه توسط اسرائیل هدف قرار گرفته انجام شده است.
 
به گزارش الرساله، یک سخنگوی گروه حماس گفته است که جنگنده‌های اسرائیلی یک پایگاه حماس در غرب خان یونس را هدف قرار دادند.
 
رسانه‌های محلی بعداً گزارش دادند که حملات اسرائیل یک پست دیده‌بانی در بیت لاهیه در شمال نوار غزه را هدف قرار داده است.
 
پیشتر مقامات دفاعی اسرائیل که نامشان فاش نشده در گفت‌وگو با رسانه‌های عبری گفته بودند که ارتش این کشور به دو راکت پرتاب شده از نوار غزه که در سواحل تل آویو فرود آمدند، پاسخ خواهد داد.
 
یک مقام دفاعی اسرائیل به کان نیوز گفت٬ پاسخی وجود خواهد داشت، این یک رویداد جدی و غیرقابل قبول است. حرف آخر هنوز زده نشده است.
 
به گزارش پایگاه خبری «والا»، اسرائیل به میانجیگران مصری پیام داده است که شلیک موشک را موضوعی جدی می‌داند، به‌ویژه پس از تیراندازی که روز چهارشنبه به یک غیر نظامی اسرائیلی در مرز غزه روی داد.
 
مقامات دفاعی اسرائیل که نامشان فاش نشده به «والا»گفتند که اسرائیل به دنبال واکنشی است که «باعث تشدید تنش نشود، اما پیام را منتقل کند که حادثه تیراندازی در مرز و پرتاب راکت غیرقابل قبول است.
 
به گزارش تایمز اسرائیل، شبکه تلویزیونی المیادین مستقر در بیروت هم به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد که حماس به میانجی‌های مصری اطلاع داده است که اگر اسرائیل به غزه حمله کند، پاسخ این گروه را درپی خواهد داشت.
 
طبق این گزارش، مصر از اسرائیل خواسته است که اصلاً به شلیک راکت از غزه پاسخ ندهد.
 
صبح روز شنبه، نیروهای دفاعی اسرائیل اعلام کردند که دو راکت از غزه به سمت مرکز اسرائیل شلیک شده است. اما تصاویر ویدئویی منتشر نشان می‌دهد که یکی از این راکت ها در سواحل یافا در دریا منفجر شده است.
 
 
نقل از رادیو فردا