پیدا شدن ۴۸۱ پناهجو در در کوه‌ های اطراف لارستان/ ورود از مرز ایران و افعانستان؟

panahanegan فرمانده انتظامی استان فارس گفت: روز گذشته مأموران انتظامی لارستان با اقدام به موقع مانع از سردرگمی و فوت ۴۸۱ نفر از اتباع بیگانه رها شده در کوه های اطراف آن شهرستان شدند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار رهام بخش حبیبی گفت: به دنبال تحولات منطقه‌ ای در مرزهای شرقی و هجوم پناهندگان غیرمجاز به کشور، مأموران انتظامی لارستان از طریق گزارش‌ های مردمی مطلع شدند تعداد زیادی اتباع بیگانه به صورت خانوادگی وارد ایران شده‌ اند و متأسفانه افراد سود جو و کلاهبردار آنان را در کوه‌ های اطراف لارستان رها کرده‌ اند.
 
وی افزود: موضوع در دستور کار قرار گرفت و سریعاً مأموران انتظامی در قالب ۸ اکیپ پس از هماهنگی با مقام قضائی به صورت پیاده و همچنین بوسیله یک فروند بالگرد متعلق به اورژانس به کوه‌ های صعب‌ ‎العبور لارستان اعزام شدند.
 
فرمانده انتظامی استان فارس خاطر نشان کرد: مأموران پس از ساعت‌ ها جستجو، ۴۸۱ نفر از اتباع بیگانه که به صورت خانوادگی در کوه‌ های اطراف لارستان سردرگم و به دلیل نداشتن آب و غذا و گرمای بیش از حد هوا احتمال مرگ و میر آنان وجود داشت، را پیدا کردند.
 
سردار حبیبی با بیان اینکه مأموران انتظامی به دلیل رعایت حقوق شهروندی پس از ساماندهی در مکانی مناسب امکانات اولیه را در اختیار این افراد پناهنده قرار دادند، گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و اقدامات قانونی از طریق دستگاه قضائی انجام شده است.
 
این مقام انتظامی توصیه کرد کسانی که قصد ورود به کشور ایران دارند از طریق مبادی رسمی و قانونی اقدام کنند تا در دام افراد کلاهبردار و شیاد قرار نگیرند.