اعلام محکومیت و جریمۀ ۹ وکیل سابق دونالد ترامپ جهت ادعاهای جعلی در مورد تقلب در انتخابات ۲۰۲۰

dadgah ایرنا: یک قاضی در میشیگان ۹ تن از وکلای سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا را به علت ادعاهای جعلی در مورد تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ محکوم و جریمه کرده است.
 
به گزارش ایرنا از فوربس، لیندا پارکر قاضی میشیگان طی حکمی اعلام کرد که وکلای سابق ترامپ به علت ادعاهای جعلی در مورد نتایج انتخابات ۲۰۲۰ باید با انواع مجازات ها از جمله گذراندن تحصیلات حقوقی و محرومیت احتمالی روبه رو شوند.
 
از جمله وکلای سابق ترامپ که مورد تحریم حکم قاضی میشگان قرار گرفت می توان به سیدنی پاول اشاره کرد که با شکایات جعلی خود سعی در براندازی پیروزی جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا را داشت.
 
براساس حکم قاضی پارکر، شکایت وکلای ترامپ از نتایج انتخابات سوء استفاده تاریخی و عمیق از روند قضایی بوده است و وکلا برای جبران خسارات خود باید هزینه های قانونی متهمان را بپردازند و حداقل ۱۲ ساعت در آموزش حقوقی مستمر در زمینه رعایت استانداردها و قانون انتخابات شرکت کنند.
 
حکم قاضی پارکر در حالی اعلام می شود که وکلای ترامپ در سال گذشته با شکایات نادرست و جعلی در مورد نتایج انتخابات ۲۰۲۰ باعث شدند تا دادگاه عالی ایالت میشیگان زمان زیادی برای بررسی شکایات آنان در مورد انجام تقلب گسترده در نتایج انتخابات هزینه کند.
 
پنجاه و نهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری ایالات متحده آمریکا در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹، برای انتخاب رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا و معاون او برگزار شد و با پیروزی نامزدهای حزب دموکرات، جو بایدن به پایان رسید.