رئیس سازمان بسیج: ایجاد دولت اسلامی در گام دوم انقلاب رقم می‌خورد

Soleimani Gholamreza

بجنورد- رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به لزوم ایجاد دولت اسلامی در دهه نخست گام دوم انقلاب، گفت: نقش آفرینی مردم در ابعاد مختلف یکی از ویژگی های دولت اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا سلیمانی صبح چهار شنبه در دیدار فرماندهان پایگاه‌های بسیج خراسان شمالی که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی که سرآغاز تحولات بزرگ و مؤثر در تاریخ بشریت محسوب می‌شود، نظام جمهوری اسلامی را در ایران مستقر کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: این نظام برآمده از اسلام ناب است و نظامی بوده که مبتنی بر نظام‌های غربی و شرقی نیست.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در ۱۴ خرداد سال جاری، افزود: این نظام یک الگوی کامل از اسلام برای اداره جوامع بشری است که طی ۴ دهه گذشته با فداکاری مردم تثبیت شده است.

سلیمانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی وارد گام دوم انقلاب شده است، گفت: در گام نخست وقتی به تدابیر مقام معظم رهبری عمل کردیم موفق شدیم و هرگاه به این مسائل عمل نکردیم، عقب افتادیم و نتوانستیم مشکلات را حل کنیم.

رئیس سازمان بسیج ضمن تشریح مراحل تکامل انقلاب اسلامی، گفت: باید در گام دوم از مرحله دولت اسلامی به سرعت عبور کنیم و نظام مبتنی بر امام و امت را به دنیا عرضه کنیم.

وی افزود: با استقرار نظام اسلامی کشورهای مسلمان باری دیگر به منزلت خود خواهند رسید و بشریت نجات می‌یابد.

 

سلیمانی در ادامه به تشریح ویژگی‌های دولت اسلامی پرداخت و نقش آفرینی مردم را مهم‌ترین رکن آن دانست و گفت: مردم باید در همه امور از جمله مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دخالت داشته باشند تا نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی شکل بگیرد.

رئیس سازمان بسیج تصریح کرد: بسیج همان مردم است اما وظیفه دارد لوکوموتیو ملت باشد و یک حرکت عمومی منظم و هدفمند برنامه‌ریزی کند.

وی از نگارش سند اعتلا بسیج برای ده سال آینده خبر داد و افزود: این نخستین سند راهبردی در راستای گام دوم انقلاب است.

 

سلیمانی بیان داشت: هدف این سند تربیت جوانان و به‌کارگیری مردم با همکاری سازمان‌های مردم نهاد برای ایجاد حرکت عمومی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: هر بسیجی باید با تشخیص اولویت‌ها در میدان، برنامه‌ریزی‌های خود را برای حل مشکلات مردم و جامعه تنظیم کند.

وی با اشاره به فعالیت ۵۴ هزار پایگاه بسیج و وجود بیش از ۷۰ هزار مسجد در کشور، افزود: باید مسجد محور همه‌ی فعالیت‌ها باشد.

 

سلیمانی تاکید کرد: حل مشکلات مردم در مسائل اقتصادی، اشتغال و آسیب‌های اجتماعی وظیفه بسیج است و نباید بسیج نسبت به این موارد بی تفاوت باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در انتها با اشاره به وضعیت نامطلوب انگلستان برای تأمین سوخت، گفت: انقلاب اسلامی ضربه محکمی به پیکره استکبار زد و طبیعی است که آن‌ها از تمام ظرفیت خود برای دشمنی علیه مردم استفاده کنند لذا با پول خود سعی بر ناامید کردن مردم دارند.