وزیر نفت: صادرات فرآورده‌های نفتی از دو هفته آینده آغاز می‌شود

Ojie Javad

جواد اوجی با بیان اینکه در بحث فروش فرآورده‌های نفتی بعد از تامین نیازهای داخلی برنامه ریزی صادرات داریم و این کار از دو هفته آینده آغاز خواهد شد، از افزایش ظرفیت روزانه پالایشی در پالایشگاه‌ها در 4 تا 5 سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جواد اوجی وزیر نفت امروز ( سه شنبه 11 آبان) بعد از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگوی تلویزیونی در توضیح جزئیات این نشست گفت: در این جلسه در خصوص وضعیت صنایع بالادست و پایین دست نفت برنامه‌های این وزارتخانه را به نمایندگان مجلس ارائه کردم، ضمن اینکه در بحث فروش نفت، میعانات نفتی، صادرات و فروش داخلی هم گزارشی را ارائه کرد.

وی افزود: با کمک همگان الحمدلله در موضوع فروش نفت وضعیت خیلی بهتر از گذشته است و با استفاده از توان و ظرفیت داخلی و خارجی در این زمینه کارهای خوبی صورت گرفته است.

وزیر نفت تصریح کرد: تهاتر نفت و به ویژه تهاتر نفت جهت سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف اقدامات خوبی در دولت انجام شده و برنامه‌های خوبی مشخص شده که به زودی کلید خواهد می‌خورد.

 

اوجی گفت: در بحث فروش فراورده‌های نفتی بعد از تامین نیازهای داخلی موضوع صادرات را در دستورکار قرار دادیم که از دو هفته آینده صادرات هم خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در میعانات نفتی و میعانات گازی و حفظ و نگهداشت تولید و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی و تامین نفت کوره و نفت گاز برنامه‌هایی را در نظر داریم.

وزیر نفت اظهار داشت: با برنامه‌های وزارت نفت و اقدامات دولت سیزدهم به دنبال افزایش ظرفیت پالایشگاهی در کشور هستیم که در 4 تا 5 سال آینده ظرفیت پالایشی ما به 1.4 میلیون تن در روز خواهد رسید.

 

انتهای پیام/