ضرب و شتم و آتش زدن چادرهای معترضان بر بستر زاینده رود در اصفهان توسط یگان ویژه سرکوب

sarkoob zayandehroodتنها چند روز پس از پوشش اعتراضات کشاورزان اصفهانی به تخصیص‌ نیافتن حقآبه کشت پائیزه در تلویزیون حکومتی ایران، گزارش‌ها از حمله به چادرهای معترضان و کشاورزان بر بستر خشک زاینده‌رود و آتش‌ زدن آنها حکایت دارد.

در ویدئوهایی اختصاصی از حوادث بامداد روز پنج‌شنبه، چهارم آذرماه، که برای رادیوفردا ارسال شده، صدای مقام مسئولی به گوش می‌رسد که از طریق بلندگو از معترضان می‌خواهد محل را ترک کنند. در تصاویری که صدای وی روی آن شنیده می‌شود، چادرهای معترضان که در آتش می‌سوزد نیز به خوبی قابل مشاهده است.

حکومت در ایران بیش از دو هفته اعتراض کشاورزان به وضعیت آب در این منطقه را تحمل نکرد. اعتراض و تجمع در اصفهان در روزهای گذشته به دیگر شهرها از جمله شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری نیز سرایت کرده بود.

در ویدئوهای دیگر نیز صداهای انفجار به گوش می‌رسد و یکی از معترضان می‌گوید که «چادرها را آتش زدند. همان کاری که در عاشورا انجام شد را انجام دادند.»

در یکی از ویدئوها، فرد مسئولی خطاب به کشاورزان می‌گوید: «حالا که مصوبات خوبی تصویب شده و همه از شما حمایت کردند، شما هم باید همکاری کنید. من الان در بین شما بودم. به من می‌گفتید برو و این حرف‌ها را در بلندگو بگو. من الان دارم در بلندگو این حرف‌ها را می‌زنم.»

به دنبال این اظهارات وی، کشاورزان فریاد می‌زنند: «دروغه، دروغه»، اما این مقام مسئول از کشاورزان اصفهانی می‌خواهد محل را هر چه سریع‌تر و «بدون تنش» ترک کنند.

منبع:رادیو فردا

انقلاب اسلام در هجرت: برای رهایی از استبداد پر فساد و ایران بر باد ده حاکم، تنهاراه، همبستگی مردم و پیوستن آنها به جنبش اعتراضی حق طلبانه به دور از خشونت در سراسر کشور است. در صورت گسترش و همگانی شدن اعتراضات، نیروهای سرکوب قادر به عمل نیستند و در نهایت بخش بزرگی از آنها به خواستهای به حق مردم می پیوندند.