اخبار حقوق بشری

 hoghugh bashar

انتقال میثم کاظمی از زندان بهبهان به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز

خبرگزاری هرانا – میثم کاظمی، شهروند اهل بهبهان روز دوشنبه ۲۹ آذرماه از زندان بهبهان به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد. آقای کاظمی در تاریخ ۱۳ آذرماه پس از حضور در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰، میثم کاظمی، شهروند اهل بهبهان از زندان بهبهان به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد

 

***

پلمب استودیو و آتلیه عکاسی در یزد به دلیل انتشار کلیپ و عکس‌ در فضای مجازی

 بنا بر اعلام رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان یزد، یک استودیو و یک باغ آتلیه عکاسی در این شهر به دلیل آنچه وی تولید کلیپ و عکس‌های “غیر اسلامی و اخلاقی” عنوان کرده، توسط پلیس اماکن پلمب شدند.

 

***

صدور کیفرخواست و ارجاع پرونده عزیز قاسم زاده به دادگاه

خبرگزاری هرانا – پرونده عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان گیلان، با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارجاع داده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، مورخ ۲۱ آذر ۱۴۰۰، کیفرخواست عزیز قاسم زاده عضو هیئت مدیره و  سخنگوی کانون صنفی فرهنگیان گیلان صادر و پرونده وی به دادگاه ارجاع شد.

در این گزارش آمده است، این در حالی است که پیش از این قاسم زاده  با دریافت احضاریه  بازپرسی شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب رودسر در تاریخ ۲۰ آبان به شعبه مذکور  برای آخرین دفاع مراجعه کرده بود، لیکن به دلیل مرخصی استعلاجی بازپرس، دفاعی صورت نگرفت. النهایه با درج در سامانه ثنا ضرورت اخذ و استماع آخرین دفاع، وقت نظارت به تاریخ  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ تعیین شده بود.

 

***

طی روزیکشنبه و  دوشنبه ۲۹ آذرماه، شماری از نیروهای آموزشی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در مقابل ساختمان این شرکت و جمعی از بیماران تالاسمی، در مقابل ساختمان وزارت بهداشت واقع در تهران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان تجمع کردند.