۱۷ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی/ جان باختن ۶ تن در فارس و کرمان

Seyl-Khoozestanرئیس جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به بیش از ۲۰ هزار هموطن متاثر از حوادث جوی در ۶ روز گذشته و در ۱۷ استان کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به اینکه در ۶ روز گذشته تا ساعت ۷ صبح امروز ۱۴ دی‌ماه، ۲۹ استان کشور، متاثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بودند، افزود: ۸۷ شهرستان در ۱۷ استان آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، قزوین، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی، لرستان، مازندران، هرمزگان و یزد به خدمات امدادی نیازمند بودند و در این استان‌ها در مجموع به ۲۰ هزار و ۵۲۶ نفر امدادرسانی شده است.

وی گفت: امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در این مدت به متاثران از حوادث جوی در حدود ۲۵۰ منطقه شامل ٤٩ شهر، ١٦٨ روستا، ١١ منطقه عشایری و ٣٣ محور کوهستانی خدمت‌رسانی کرده و علاوه بر اسکان اضطراری ۳۲۳۲ نفر (برپایی سه اردوگاه در چابهار با ظرفیت ٥٠٠ نفر و در کنارک با ظرفیت ١٠٦ نفر)، به چهار نفر خدمات درمان سرپایی ارائه کرده، ۷۳ نفر را به مناطق امن و پنج نفر را نیز به مراکز درمانی منتقل کردند. همچنین ۶ هموطن در سیل‌ و آبگرفتگی شهرستان‌های داراب، لامرد، بیرم، سیرجان و مهرستان جان خود را از دست دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در عملیات امدادرسانی به متاثران از حوادث جوی در این مدت، از ۲۳۳ واحد مسکونی تخلیه آب انجام و ۱۷۵ خودرو نیز از برف و سیل رهاسازی شد.

کولیوند با اشاره به اینکه امدادرسانی در ٦١ شهرستان متاثر از سیل و آبگرفتگی در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس، بوشهر، خوزستان و خراسان جنوبی ادامه دارد، از توزیع ۳۰۲ دستگاه چادر، ۱۶۰۱ تخته موکت، ۳۰۴۵ تخته پتو، ۱۶ هزار و ۳۰۳ کیلوگرم نایلون، ۹۹۳ بسته غذایی، ۲۸۱۲ کیلوگرم برنج، ۴۴ کیلوگرم خرما، ۱۵۹۰ قوطی کنسروجات، ۳۰۷ شعله والور و ۲۴۶۵ بطری آب معدنی میان حادثه‌دیدگان خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، عملیات امدادرسانی به متاثران از سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک ۶ روز گذشته در کشور با تلاش ٤٧٩ تیم شامل ١٩٢٦ نیروی عملیاتی هلال‌احمر انجام شده است.