رئیسی: سند همکاری‌های ۲۰ ساله ایران و روسیه بزودی نهایی می‌شود

raeissi poutinانقلاب اسلامی در هجرت: بعد از امضای سند بیست و پنج ساله با چین، اینک نوبت به روسیه رسیده است. نه از محتوای آن سند و نه این یکی نه تنها مردم بلکه نمایندگان قلابی مجلس نیز اطلاعی ندارند.

در ابتدا و پس از انقلاب شعار نه شرقی و نه غربی نوید بخش موازنه عدمی در مواجهه با قدرتهای سلطه گر بود اما آقای خمینی برای استقرار نظام ولایت فقیه و بازسازی استبداد نیازمند بحران سازی و مداخله بیگانه و این بار با غرب شد. اشغال سفارت آمریکا و به گروگان گرفتن اعضای سفارت- که طرح آن در آمریکا ریخته شد- که با قرار و مدار گذاشتن با دستگاه ریگان- بوش نامزدهای ریاست جمهوری و معاونت آن در آن زمان مانع از حل به موقع آن شدند. اکتبر سورپرایز و ایرانگیت های گوناگون نتیجه زد و بندها با غرب بود. از آنجا که نظام استبدادی بدون دشمن تراشی و سرکوب داخلی پا برجا نیست. امروز، غرب، "دشمن" شده و شرق "حامی" استبداد. ابراهیم رئیسی که آیت الله منتظری از جنایتکاران تاریخی خواندش اینک در مقام" رئیس جمهور " نظام ولایت مطلقه به روسیه رفته است تا سند همکاری با پوتین را نهایی کند. سندی که همانطور که در بالا بدان اشاره شد، محتوای آن بر کسی معلوم نیست. به تاراج دادن ثروتهای ملی کاری است که این نظام به طور مستمر ادامه داده است. هر روز ادامه این نظام به منزله تحلیل رفتن بیشتر توان مقاومت ایران است.

اما لازم است سلطه گران بدانند بنا بر قاعده، هر گونه قرار داد و معاهده و سند با رژیمی که حقوق ملی و حق حاکمیت مردم را نقض و بنا بر این از ملت نمایندگی نمی کند باطل است و یک نظام مردمسالار و حقوند هیچ گونه تعهدی نسبت به این گونه سند ها ندارد.

به گزارش رویداد۲۴ ابراهیم رییسی گفت: موافقتنامه جامع همکاری‌های بیست ساله بین ایران و روسیه، نقشه راه جهش مناسبت همه‌جانبه بین دو کشور خواهد بود. او با اشاره به اینکه مقدمات موافقتنامه جامع همکاری‌های دو کشور فراهم شده است و به زودی نهایی خواهد شد، وی افزود:در دیدار با رییس جمهور روسیه هم اتفاق نظر داشتیم که سطح کنونی مناسبات اقتصادی رضایتبخش نیست و باید با رفع موانع، زمینه افزایش مبادلات دوجانبه به سرعت فراهم شود.

به نقل از صدا و سیما، رییس جمهور ایران در جمع فعالان اقتصادی روسیه گفت: موافقتنامه جامع همکاری‌های بیست ساله بین ایران و روسیه، نقشه راه جهش مناسبت همه‌جانبه بین دو کشور خواهد بود.

در این نشست که وزیران امور خارجه، نفت، امور اقتصادی و دارایی، سه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم حضور داشتند رییس جمهور ایران به ظرفیت‌های کم‌نظیر برای جهش مبادلات اقتصادی بین ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: باوجود رشد نسبتا خوب در میزان مبادلات اقتصادی، اما ظرفیت‌ها بسیار بیشتر است.

رییسی به مذاکره با همتای روسی اشاره کرد و افزود: آقای پوتین برای افزایش قابل ملاحظه مناسبات دوجانبه در همه عرصه‌ها و بویژه در زمینه اقتصادی، اراده‌ای جدی دارد و با من هم عقیده بود که میزان فعلی مبادلات اقتصادی بین دو کشور رضایتبخش نیست.

وی به ضرورت رفع موانع صادرات و کاستن از مجوز‌های دست و پاگیر اشاره و تاکید کرد: وزرای همراه، اعضای کمیسیون اقتصادی و فعالان اقتصادی که در این نشست حضور دارند، باید برای مانع زدایی از صادرات اقدام کنند.

رییس جمهور ایران، روسیه را بازاری بزرگ برای کالا‌های ایرانی عنوان کرد و گفت: در صورت برنامه‌ریزی دقیق، همکاری نهاد‌های مرتبط و رفع موانع، می‌توان از این ظرفیت بزرگ استفاده کرد.

گفتنی است دیدار رئیس جمهور ایران با مقامات سیاسی و اقتصادی، مدیران شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه نفت و انرژی، صنایع، کشاورزی، تجارت و گردشگری روسیه از ساعتی قبل پیش در مسکو آغاز شد.

در این نشست که وزرای امورخارجه، نفت، امور اقتصادی و دارایی، سه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و سفیر ایران در روسیه هم حضور دارند، راه‌های توسعه و تعمیق همکاری اقتصادی بین شرکت‌های ایرانی و روسی بررسی شد.

منبع:رویداد۲۴