خودکشی انفجاری ابو ابراهیم الهاشمی القرشی از گروه تروریستی داعش/ ترور انفجاری زنان و کودکان او

daesh Amuniom nitrat ایرنا: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه "ابو ابراهیم الهاشمی القرشی" سرکرده داعش خود را منفجر کرد، مدعی شد به خاطر شجاعت نیروهای ما یک رهبر وحشتناک تروریستی دیگر زنده نیست.
 
رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه به وقت محلی افزود سرکرده داعش خود را منفجر کرد و سایر اعضای خانواده او، از جمله زنان و کودکان نیز در این انفجار جان خود را از دست دادند.
 
بایدن در عین حال مدعی شد که رهبر گروه تروریستی داعش در طول یک عملیات شبانه نیروهای ویژه آمریکایی در استان ادلب سوریه کشته شده است.
 
رسانه های آمریکایی گزارش می دهند در عملیات نیروهای آمریکایی " ابو ابراهیم الهاشمی القرشی" رهبر گروه تروریستی داعش که پس از مرگ ابوبکر البغدادی در تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ رهبری این گروه را بر عهده گرفته بود، کشته شده است.
 
بایدن اعلام کرد که القرشی مانند البغدادی کشته شد، او خود را منفجر کرد و سایر اعضای خانواده او از جمله زنان و کودکان نیز در این انفجار جان خود را از دست دادند.
 
رئیس جمهوری آمریکا افزود که القرشی مسوول حمله به زندان در سوریه و قتل عام ایزدی ها در عراق در سال ۲۰۱۴ بوده است.
 
بایدن مدعی شد از نیروهای آمریکایی خواسته است نهایت احتیاط را بکار گیرند تا تلفات غیر نظامیان را به حداقل برسانند، به همین دلیل او دستور حمله هوایی به این خانه را صادر نکرده است.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، این در حالی است که  در این عملیات  ۱۳ غیر نظامی از جمله ۶ کودک و ۴ زن کشته شده اند.
 
رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد ایالات متحده همچنان در مقابل تهدیدات داعش هوشیار است و به همکاری با متحدان جهانی ادامه خواهد داد.
 
بایدن ادعا کرد این عملیات گواهی بر دسترسی و توانایی آمریکا برای نابود کردن تهدیدات تروریستی بدون توجه به مخفیگاه آنها در سراسر جهان است.
 
وی مدعی شد ما هوشیار و آماده هستیم.عملیات دیشب یکی از رهبران اصلی تروریست ها را از بین برد و پیامی قوی به تروریست ها در سراسر جهان داد: ما به دنبال شما خواهیم آمد و شما را پیدا خواهیم کرد.
 
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه ادعاهای خود افزود امروز بار دیگر، ما به تلاش بی وقفه خود برای حفظ امنیت مردم آمریکا و تقویت امنیت متحدان و شرکا در سراسر جهان ادامه دادیم.
 
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد عملیات موفقیت آمیز بود. نیروهای آمریکایی تلفاتی نداشتند.
 
پیش از این، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: شب گذشته نیروهای نظامی آمریکا در شمال غرب سوریه با موفقیت یک عملیات ضدتروریستی را برای حفاظت از آمریکایی ها و متحدان‌مان انجام دادند.
 
در  این بیانیه آمده است: نیروهای نظامی آمریکا " ابو ابراهیم الهاشمی القرشی" سرکرده داعش را از میان برداشتند. همه نیروهای آمریکایی سالم از این عملیات بازگشتند. در مورد این حمله برای مردم آمریکا سخنرانی خواهم کرد.
 
بامداد پنجشنبه استان ادلب در شمال سوریه و نزدیک مرز ترکیه صحنه درگیری شدید نیروهای آمریکایی از یک سو و یک گروه مسلح از طرف دیگر بود که گفته می شد برای دستگیری یکی از رهبران القاعده انجام شده است و ساعت ها به طول انجامید و در نتیجه آن یک بالگرد «شنوک» آمریکایی ها نیز سرنگون شد.
 
منابع رسانه ای منطقه و غربی خبر دادند که بامداد پنجشنبه نیروهای آمریکایی و ائتلاف موسوم به ضد داعش در منطقه ای میان استان های ادلب و حلب سوریه با هواپیماهای جنگی و بالگرد دست به انجام عملیات هلی برن زدند.
 
دیده بان حقوق بشر سوریه هم اعلام کرد که بامداد پنجشنبه چند فروند هواپیما و بالگرد با برخاستن از پایگاه «خراب عشک» شهر «عین العرب» (کوبانی) به سمت منطقه ای در مرز استان های ادلب و حلب به پرواز درآمدند.
 
در این عملیات بالگردهای ائتلاف بین‌المللی با تیربارهای سنگین، محله «مدرسة غربی» در منطقه «دیر بلوط» را به زیر رگبار گرفتند.
 
سرکرده داعش:
 
سرکرده داعش که به اسامی مختلفی خطاب می شد، در اولین گزارش ها عبدالله قرداش معروف به «حاجی عبدالله العفری» و ملقب به  «پروفسور و ویرانگر» معرفی شد و یکی از اعضای داعش و شخصی است که گفته می‌شد جانشین ابوبکر بغدادی است. او همان ابوابراهیم الهاشمی القریشی است که حالا بایدن مدعی شده که در جریان عملیات بامداد امروز توسط نظامیان کشورش کشته شده است.
 
سابقهٔ آشنایی قرداش یا القریشی با ابوبکر البغدادی به سال ۲۰۰۳ بازمی‌گردد. این‌دو در آن زمان به جرم همکاری با القاعده در کمپ «بوکا» بصره زندانی بودند.
 
دو روز پس از مرگ البغدادی، دونالد ترامپ در توئیتر اعلام کرد «گزینهٔ نخست برای جانشینی ابوبکر بغدادی» هم کشته شده‌است.
ترامپ در توئیتش نامی از این شخص نبرده بود اما آمریکا همزمان با مرگ البغدادی خبر کشته شدن «ابوالحسن مهاجر» (سخنگوی داعش) به همراه یکی از مقام‌های رده بالای این گروه را داده بود.
 
این درحالی است که در ۹ آبان ۱۳۹۸ داعش در یک بیانیهٔ صوتی «ابو ابراهیم الهاشمی القریشی» را به‌عنوان خلیفهٔ جدید خود معرفی کرد.