اشتباه بایدن در نطق سالانه: پوتین نخواهد توانست دل مردم ایران را به دست بیاورد!

 notghe baidenبخش عمده نطق سالانه امسال بایدن در کنگره آمریکا به موضوع جنگ اوکراین اختصاص داشت.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود که در کنگره ایالات متحده ایراد کرد، باز هم گاف داد.

به گزارش عصرایران، او همان طور که انتظار می رفت بخش عمده ای از نطق خود که را به جنگ اوکراین و اقدامات دولتش برای مقابله با روسیه اختصاص داد.

بایدن در بخشی از نطق سالانه خود به جای مردم اوکراین، از واژه "مردم ایران" به کار برد و گفت:" پوتین ممکن است با تانک دور کی یف بچرخد، اما هرگز نخواهد توانست قلب و روح مردم ایران را به دست آورد."

به نظر می رسد این گاف حتی در متن نطق سالانه رییس جمهوری آمریکا که در اختیار رسانه ها قرار داده شده، اصلاح نشده و در متن سخنرانی بایدن در این قسمت به جای عبارت مردم اوکراین، عبارت "مردم ایران" نوشته شده است.

بایدن در نطق سالانه خود بر حمایت بدون قید و شرط ایالات متحده آمریکا و متحدان ناتویی و غربی از اوکراین در برابر حمله روسیه تاکید کرده و گفت، پوتین در حمله به اوکراین دچار اشتباه محاسبه شده و چنین مقاومت مردمی اوکراین و نیز واکنش همه جانبه کشورهای غربی علیه روسیه را پیش بینی نمی کرد.

او گفت آمریکا حریم هوایی خود را به روی تمامی هواپیماهای روسی می بندد و تلاش خواهد کرد با تحریم ها به اقتصاد روسیه ضربه زده و ولادیمیر پوتین و "الیگارشی حاکم بر روسیه" را  منزوی کند. او گفت روسیه بهای گزافی بابت حمله به اوکراین خواهد پرداخت.