ذخیره سازی ۵۰۰۰ تن میوه و ۱۴ هزار تن مرغ برای شب نوروز استان تهران - رکود در بازار میوه

sabad kala 1 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از ذخیره سازی ۵۰۰۰ تن میوه و ۱۴ هزار تن مرغ برای تنظیم بازار شب عید استان تهران خبر داد.
 
حشمت اله عسگری در گفت وگو با ایسنا در تشریح روند ذخیره سازی کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید گفت: ذخایر کافی میوه و کالاهای اساسی در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان انجام شده است.
 
وی افزود: هیچ گونه کمبودی در بازار وجود ندارد و ۵۰۰۰ هزار تن میوه ویژه تنظیم بازار شب عید همچنین ۱۴ هزار تن مرغ ذخیره سازی شده است.
 
وی تأکید کرد: نظارت و رصد لازم در طول سال به منظور تأمین و میزان ذخایر کالاهای اساسی در سطح استان صورت گرفته و کالاهای اساسی به میزان کافی در استان موجود است. نظارت‌ های دستگاه‌ های متولی بر وضعیت بازار شب عید تشدید خواهد شد و مردم نگرانی از این بابت نداشته باشند.
 
خبرنگار: سید میثاق اختر،  
دبیر: عاطفه کربلایی
 
***
 
رکود در بازار میوه و تره بار و تلنبار آنها پیش از نوروز
 
خبرگزاری میزان: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: در حال حاضر ذخیره‌ سازی میوه برای عید نوروز توسط بخش خصوصی طبق سنوات گذشته انجام شده و تزریق به بازار نیز صورت گرفته است.
 
اسدالله کارگر در گفتگو با میزان، در خصوص روند بازار میوه و تره بار در آستانه عید نوروز، گفت: از ابتدای اسفند ماه تاکنون رکود در بازار میوه و تره بار برقرار است که این مسئله باعث اشباع شدن میوه و تره‌بار و کاهش قیمت‌ ها می‌شود، زیرا عرضه و تقاضا، قیمت میوه و تره بار را مشخص می‌ کند.
 
وی افزود: در روز‌های پایانی اسفند خرید میوه و تره بار بیشتر می‌شود، زیرا مردم به روز خرید می‌کنند تا میوه تازه تهیه کند و در حال حاضر تقاضا در بازار میوه کم است.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران بیان کرد: دولت از سال ۱۳۸۶ ذخیره‌سازی میوه عید را شروع کرده است و در حال حاضر ذخیره‌سازی میوه برای عید نوروز توسط بخش خصوصی طبق سنوات گذشته انجام شده همچنین تزریق به بازار نیز صورت گرفته است.
 
وی خاطر نشان کرد: ضمن تأمین بار میوه پایان سال مازاد نیز در بازار میوه و تره‌بار وجود دارد.