در خواست آمریکا برای برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل درمورد حمله موشکی ایران به اربیل

Shoray Amniatآمریکا خواستار برگزاری نشست شورای امنیت این سازمان برای محکومیت حمله موشکی اخیر ایران به یک مرکز منسوب به اسرائیل در اربیل عراق شد.

دفتر نمایندگی دائم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «امروز آمریکا خواستار بحث و گفتگو در شورای امنیت برای محکومیت حمله موشکی ایران به اقلیم کردستان عراق شد. این حمله بی‌پروا و بی‌دلیل به یک اقامتگاه غیرنظامی در اربیل انجام شده و نقض ظالمانه حاکمیت و تمامیت ارضی عراق بوده است.»

در این پیام توییتری همچنین آمده است: «اعضای شورای امنیت باید این حمله را محکوم کنند، ایران را مسئول بدانند و از دموکراسی و حاکمیت عراق پشتیبانی کنند.»

حملات روز یکشنبه ایران با ۱۰ موشک از نوع فاتح ۱۱۰ از مکانی در استان آذربایجان شرقی به مکانی منسوب به سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل، موساد در خاک عراق انجام شد. سپاه پاسداران که پیشتر وعده انتقام کشته شدن دو سردار در حملات اسرائیل در سوریه را داده بود، مسئولیت حمله اربیل را بر عهده گرفت.

ساختمان کنسولگری آمریکا نیز در نزدیکی محل اصابت موشک‌های سپاه قرار دارد، اگر چه سپاه گفته است که هدف حمله، مرکز «استراتژیک» اسرائیلی بوده است.

منبع: یورو نیوز