رفع محدودیت فیزیکی از محل سکونت میر حسین موسوی؛ "مراقبت های ویژه" همچنان باقی است

انقلاب اسلامی در هجرت: به manzel mirhosseinگزارش خبرگزاری میزان ارگان قوه قضائیه نظام ولایت مطلقه محدودیت فیزیکی در مقابل محل سکونت میر حسین موسوی و زهرا رهنورد برداشته شده است.

پس از تقلب انتخاباتی در سال ۸۸ جنبشی اعتراضی شکل گرفت که به جنبش سبز شهرت یافت، میرحسین موسوی نخست وزیر سابق که در این انتخابات در مقابل محمود احمدی نژاد قرار گفته بود اعلام پیروزی کرد اما با حمایت خامنه ای از احمدی نژاد، از طرف وزارت کشور وی پیروز انتخابات اعلام گردید. میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو رقیب احمدی نژاد به اعلام نتیجه اعتراض کردند. در پی این خبر اعتراضات گسترده ای در سراسر ایران شکل گرفت که با سرکوب شدید نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها روبرو گردید که تعدادی کشته و مجروح به جا گذاشت. عده زیادی نیز بازداشت و به حبس محکوم شدند.

از سال ۸۹ میر حسین موسوی،همسر او زهرا رهنورد و مهدی کروبی سه تن از رهبران جنبش سبز بدون محاکمه و به دستور مستقیم خامنه ای و مصوبه شورای عالی امنیت ملی مجبور به حصر خانگی شدند.

اینک خبر گزاری میزان از رفع محدودیت فیزیکی از محل سکونت آقای موسوی و خانم رهنورد خبر داده است اما قید کرده که "مراقبت های ویژه" همچنان باقی است.