نشست مشترک بیش از ۴۰ کشور در آلمان به میزبانی آمریکا برای ارسال تسلیحات به اوکراین

erssal tasslihatجنگ در اوکراین در شرایطی وارد شصت و دومین رو خود شده است که روسیه حملات خود را در شرق این کشور تشدید کرده و مقام‌های نظامی غربی گفته‌اند مسکو می‌خواهد با دور زدن مواضع نیروهای اوکراینی شهرهای این ناحیه را به تصرف خود درآورد.

از سوی دیگر و همزمان با انتقادات سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از ارسال تجهیزات نظامی از سوی کشورهای غربی به اوکراین، چندین خط راه‌آهن در اوکراین هدف گرفته شده است.

در همین حال گفتگو‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ ادامه دارد و قرار است آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز سه‌شنبه با سفر به مسکو برای اولین بار از زمان آغاز جنگ با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه دیدار کند.

بنا بر اعلام کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تا کنون بیش از ۵.۲ میلیون نفر از اوکراین گریخته‌اند و تعداد آنان همچنان در حال افزایش است.

نشست مشترک بیش از ۴۰ کشور به میزبانی آمریکا برای ارسال تسلیحات به اوکراین

نمایندگان نظامی بیش از ۴۰ کشور جهان روز سه‌شنبه به میزبانی ایالات متحده در پایگاه هوایی رامشتاین، محل استقرار نیروهای آمریکایی در آلمان، گرد هم می‌آیند تا مذاکراتی را با محوریت ارسال تسلیحات به اوکراین و تضمین ادامه کمک‌های مالی و نظامی به این کشور انجام دهند.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، گفت که هدف اصلی این گفتگوها همگام‌سازی و هماهنگی برای ارسال بیشتر کمک‌های نظامی و امنیتی به کی‌یف است که شامل تسلیحات سنگین مانند توپخانه هویتزر و همچنین پهپادهای مسلح و مهمات می‌شود.

آقای میلی به خبرنگاران گفت: «چند هفته آینده بسیار بسیار حیاتی خواهند بود. اوکراینی‌ها برای موفقیت در میدان جنگ به حمایت مستمر نیاز دارند و در واقع هدف این کنفرانس هم همین است.»

منبع: یورونیوز