غلظت ریزگرد ها در خوزستان تا بیش از ۶ برابر حد مجاز

Rizgerd-1 ایسنا: مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت گرد و خاک در هوای اهواز در ساعت ۱۱ امروز به بیش از ۶ برابر حد مجاز رسید.
 
شهریار عسگری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به میزان آلاینده‌های گرد و خاک امروز اظهار کرد: در پی وقوع گرد و غبار در استان خوزستان، طبق آخرین اندازه‌گیری‌ ها تا ساعت ۱۱ امروز (۹ اردیبهشت‌ماه) میزان ذرات ریزگردها در هوای اهواز ۱۰۴۰ میکروگرم در متر مکعب بوده است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه میزان مجاز آلاینده‌ ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم در مترمکعب است، غلظت گرد و غبار در اهواز به بیش از ۶ برابر حد مجاز رسیده است.
 
مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت آلاینده‌ های گرد و غبار در سوسنگرد ۸۴۲، حمیدیه ۷۳۳، رامشیر ۷۳۰، ماهشهر ۷۲۰، بندر امام(ره) ۷۰۸، هندیجان ۶۱۳، شادگان ۶۰۳، شوش ۳۴۴، امیدیه ۳۲۲، آبادان ۲۹۵، شوشتر ۲۶۶ و بهبهان ۱۹۸ میکروگرم در مترمکعب اندازه‌ گیری شده است.
 
وی افزود: بدین ترتیب غلظت گرد و غبار در سوسنگرد به بیش از ۵ برابر حد مجاز، حمیدیه، رامشیر، ماهشهر، بندر امام(ره)، هندیجان و شادگان ۴ برابر حد مجاز و در شوش و امیدیه به بیش از ٢ برابر حد مجاز رسیده است.
 
دبیر: پریسا زنگنه‌ منش،  
دبیر: افسانه باورصاد، 
خبرنگار: دلال آلبو شهبازی