تداوم بازداشت ۱۱ فعال صنفی فرهنگیان در شهرهای مختلف

Moaleman bazdashti

خبرگزاری هرانا – رسول بداقی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، علی اکبر باغانی، محسن عمرانی، محمود ملاکی، رضا امانی فر، اصغر حاجب، اسکندر لطفی، مسعود نیکخواه و هادی صادق زاده فعالان صنفی فرهنگیان در شهرهای تهران، بوشهر، مریوان و مشهد همچنان در بازداشت به سر میبرند. این شهروندان طی هفته گذشته، همزمان با روز جهانی کارگر و در آستانه هفته معلم در ایران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یازده تن از فعالان صنفی فرهنگیان در شهرهای مختلف کشور همچنان در بازداشت به سرمیبرند.

از میان این شهروندان محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، رسول بداقی و علی اکبر باغانی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و در کنار سایر زندانیان جرایم عمومی نگهداری میشوند. همچنین از حق دسترسی به وکیل محروم هستند. به گفته یک منبع مطلع آقای حبیبی تنها دو بار و کمتر از یک دقیقه اجازه تماس با خانواده خود را داشته است و بازجوهایی‌ها همچنان ادامه دارد.
این فعالان صنفی روز شنبه ۱۰ اردیبهشت، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه، از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان مریوان نیز روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و از لحظه بازداشت اعتصاب غذا کرده‌اند.

همچنین رضا امانی فر، اصغر حاجب، محسن عمرانی و محمود ملاکی چهار تن از معلمان بازداشتی در بوشهر و هادی صادق زاده معلم بازداشتی در مشهد، همچنان در بازداشت به سرمیبرند.

روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی کارگر و در آستانه هفته معلم در ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش بسیاری از شهرها دست به تجمع زدند. در این میان تجمعات معلمان شماری از فعالان صنفی بازداشت شدند.