توپخانه سپاه اربیل را هدف گرفت؛ دستگیری «اعضای تیم تروریستی» در بانه

Arbil
خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، روز چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت، از حمله توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه به شهر اربیل در عراق خبر داد.
این خبرگزاری نوشته است که «مقر گروهک‌های تروریستی» هدف این حمله بوده است.
هنوز هیچ مقام عراقی یا مقامی در کردستان عراق به این خبر واکنش نشان نداده است.
ساعتی بعد روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه در بیانیه‌ای از دستگیری «اعضای یک تیم تروریستی در شمال غرب کشور» خبر داد.

بر اساس این بیانیه، در پی دستگیری این «تیم» که هیچ توضیحی درباره اعضای آن داده نشده «پایگاه‌ها و مقرهای تروریست‌های مستقر در اقلیم شمال عراق» هدف حمله قرار گرفته است.
آن طور که در این بیانیه آمده است، اعضای این «تیم» پنج نفر بودند و همگی «در شهرستان بانه دستگیر شدند».
سپاه پاسداران روز ۲۱ اسفند سال گذشته نیز به خاک کردستان عراق حمله کرد و خود مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

سپاه پاسداران در همان زمان اعلام کرد که هدف این حملات «مرکز راهبردی موساد» در شهر اربیل بوده است و به تلافی حملات اسرائیل به سوریه انجام شده است که در آن دو افسر سپاه کشته شدند.
حمله روز چهارشنبه نیز تنها ساعاتی پس از آن رخ داده است که رسانه‌های دولتی سوریه بامداد چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت، بار دیگر از حمله هوایی اسرائیل به این کشور خبر دادند.
بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، اسرائیل در این حمله منطقه‌ای در حومه شهر قنیطره، واقع در جنوب سوریه و نزدیکی بلندی‌های جولان، را هدف حمله موشکی قرار داده است.

در اسفندماه گذشته گروه‌های وابسته به جمهوری اسلامی در خبرهای خود نوشتند که این اقدام «به تلافی» حمله پهپادی هفته‌های گذشته اسرائیل به مقری در کرمانشاه انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم روز چهارشنبه در این باره نوشت: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بارها هشدار داده‌اند که هرگز حضور و فعالیت گروهک‌های تروریستی در جدار مرزهای شمال غرب کشور را برنمی‌تابند و در صورت فعالیت‌های ضد امنیتی،‌ پاسخ‌های محکم و کوبنده‌ای به آنها خواهند داد.»
روزنامه آمریکایی وال‌استریت جورنال در فروردین‌ماه در گزارشی به نقل از منابع نظامی اسرائیل نوشت که این کشور از سال ۲۰۱۷ به بعد بیش از ۴۰۰ بار به مواضع ایران و هم‌پیمانان تهران در سوریه و دیگر نقاط خاورمیانه حمله کرده است.
.
منبع: رادیو فردا

 


در این رابطه