تلاش روسیه برای جایگزینی نفت ایران در بازار جهانی با تخفیف ویژه در قیمت

naft iran rusiانقلاب اسلامی در هجرت: کشورهای سلطه جو تا زمانی به اصطلاح کشور "همپیمان" و تحت حمایت اقدام می کنند که منافعشان ایجاب می کند. بنا بر گزارشاتی روسیه که به خاطر تهاجم به اوکراین از سوی غرب از جمله در حوزه نفت و گاز مورد تحریم قرار گرفته است تا با تخفیف های ویژه در قیمت نفت درتلاش کاهش فروش نفت ایران و جایگزینی آن در بازارجهانی است و این در حالی است که ایران خود،به علت تحریم های اعمال شده برای صادر کردن نفت مجبور است با دور زدن تحریم ها آن را با تخفیف به فروش برساند.

به گزارش «انتخاب»، «جواد اوجی» در حاشیه جلسه هیأت دولت در واکنش به تلاش روسیه برای کاهش فروش نفت ایران و جایگزینی ایران در بازارهای جهانی گفت: ما مشتری‌های خود را در بازار داریم و بازارهای جدیدی را هم شناسایی‌ کرده‌ایم‌ که این روند با قوت ادامه می یابد.

وزیر نفت درباره افزایش فروش نفت روسیه توضیح داد: روسیه تخفیف‌های زیادی‌ برای خریداران‌ نفت در نظر گرفته اما با توجه به تحریم‌هایی که از طرف غربی‌ها اعمال شده است، پیدا کردن مشتری برای روس ها زمان می‌برد.

وزیر نفت با اشاره به کامل شدن اقدامات مطالعاتی میدان گازی آرش، گفت: وزارت امور خارجه در حال رایزنی با کویت و عربستان برای حل اختلاف مربوط به بهره‌برداری از این میدان است.

منبع: انتخاب