فرماندۀ سپاه استان خوزستان از آغاز رزمایش «الی بیت المقدس» به هدف «آمادگی برای انجام عملیات‌ واقعی در صحنه‌های اجتماعی» خبر داد

mamouran sarkoob

فرماندۀ عملیات سپاه پاسداران استان خوزستان، از آغاز برگزاری رزمایش «الی بیت المقدس» با حضور گردان های امنیتی بسیج، به منظور ارتقای سطح آمادگی دفاعی و امنیتی و «آماده‌سازی یگان‌ها برای انجام عملیات‌های واقعی در صحنه‌های اجتماعی سراسر استان خوزستان» خبر داد. این در حالیست که اعتراضات مردم نسبت به گرانی و وضعیت معیشتی، از خوزستان آغاز شده و به دیگر استان‌های ایران گسترش یافته بود.

محمدرضا لیلی‌زاده مسئول عملیات سپاه ولی‌عصر استان خوزستان، گفت: «بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و برای بالا بردن آمادگی‌های دفاعی و امنیتی نیروی مقاومت بسیج، رزمایش «الی بیت‌المقدس» به مدت دو روز در استان خوزستان برگزار می‌شود.»

وی افزود: «این رزمایش با حضور ۶۵ گردان‌ بیت‌المقدس برادران و ۲۸ گردان‌ کوثر خواهران از سراسر استان خوزستان، برگزار می‌شود».

وی در ادامه به برخی از اهداف برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس اشاره کرد و گفت: «آماده سازی یگان‌ها برای انجام عملیات‌های واقعی در صحنه‌های اجتماعی در سراسر استان، از جمله هدف‌های مهم در اجرای این رزمایش بزرگ است.»

مسئول عملیات سپاه استان خوزستان، همچنین «بالابردن توان رزمی و آمادگی دفاعی گردان‌های بیت المقدس» را از دیگر اهداف مهم برگزاری این رزمایش اعلام کرد.

وی تصریح کرد: «همچنین انجام عملیات روانی متناسب با وضعیت کنونی در حوزه‌های مقاومت بسیج، از اهداف دیگر برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس خواهد بود».

لیلی‌زاده در ادامه گفت: «تمرین و تداوم آموزش یگانی و آموزش‌های رزمی برای انجام ماموریت‌های واگذار شده، اشراف اطلاعاتی در حوزه سرزمینی و نیز اجرای فشرده تاکتیک‌های رزم انفرادی به صورت میدانی، از دیگر اهدافی است که رزمایش الی بیت‌المقدس دنبال خواهد کرد».

وی این رزمایش را «نمایش جلوه های همبستگی وحدت و انسجام ملی بین آحاد جامعه و نمایش با شکوه قدرت و عمل انقلابی» برای «ایجاد ترس و ناامیدی در دل دشمنان انقلاب اسلامی»، توصیف کرد.

مسئول عملیات سپاه استان خوزستان، با بیان اینکه «این رزمایش در سراسر کشور اجرا می شود»، گفت: «رزمایش های متعددی تا پایان سال طراحی و در استان خوزستان اجرا می‌شود».

رزمایش سپاه پاسداران و گردان‌های امنیتی بسیج در استان خوزستان در حالی برگزار می‌شود که در جریان اعتراضات اخیر بر ضد گرانی و وضعیت نامطلوب معیشتی، شهرهای مختلف استان خوزستان از جمله سوسنگرد، دزفول، اندیمشک، اهواز، حمیدیه، شادگان، ماهشهر و دیگر مناطق این استان، صحنه اعتراضات مردمی بود و در ادامه به استان‌های دیگر ایران نیز گسترش یافت.

بر اساس گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، فضای برخی شهرهای ایران از جمله شهرهای استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری و همچنین شهر گلپایگان در استان اصفهان، همچنان امنیتی و سرعت اینترنت در این شهرها کند است.

در همین حال و در پی اعتراضات مردم شهر گلپایگان در استان اصفهان نسبت به افزایش قیمت ها و گرانی، سپاه استان اصفهان نیز از برگزاری مانور گردان‌های امنیتی بیت‌المقدس در اردوگاه قدس شهر گلپایگان خبر داده است.

اعتراضات اخیر مردم، از نیمه اردیبهشت امسال در پی اعلام رسمی گران شدن نان و سهمیه‌بندی آن و افزایش چندبرابری قیمت مواد غذایی، در شماری از شهرهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری آغاز شد و به استان‌های دیگر از جمله اصفهان و یزد گسترش یافت.

 

منبع: رادیو فرانسه