دستکم ۲۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

 tazahorate mardome khuzestan

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۲ خرداد، خانواده ‎وحید باقری، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در مقابل مجلس، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای نقده، بندرعباس، زنجان، شوش، سنندج، تبریز، شوشتر، رشت، همدان، کرج، اردبیل، اراک، کرمانشاه، اصفهان، ساری، بروجرد و اهواز در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی استان خود، گروهی از رانندگان بازنشسته خطوط بی آرتی در مقابل سامانه ۳ اتوبوسرانی شرکت واحد تهران، تعدادی از مغازه داران تهران در محدوده امین حضور و چهارراه جمهوری، جمعی از شهروندان ساکن تهران در مقابل اداره برق تهرانپارس و تنی چند از کارگران کارخانه داروگر تهران برای دومین روز متوالی در محوطه این کارخانه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱، خانواده ‎وحید باقری، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، در مقابل مجلس دست به تجمع زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به بی توجهی مسولین به وضعیت وحید باقری صورت گرفته است.

رسول باقری پیشتر در مصاحبه ای با امتداد در خصوص وضعیت برادرش و آغاز اعتصاب غذای وحید باقری خبر داده بود. وحید باقری در تاریخ ۲۰ اردیبهشت، در اعتراض به عدم موافقت مسئولان با آزادی مشروط او علیرغم گذشت حدود یک سال از تایید درخواست توسط رئیس قوه قضاییه، در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زد. هرانا اخیرا در گزارشی از وضعیت نامناسب جسمی و افت شدید فشار و قند خون ناشی از اعتصاب غذای این زندان خبر داد.

 

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای نقده، بندرعباس، زنجان، شوش، سنندج، تبریز، شوشتر، رشت، همدان، کرج، اردبیل، اراک، کرمانشاه، اصفهان، ساری، بروجرد و اهواز در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی استان خود دست به تجمع زدند.

تجمع بازنشستگان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه‌ مزدی شورای عالی کار و تصمیم دولت مبنی بر افزایش ده درصدی مستمری سایر سطوح صورت گرفته است.

پیش از این روال هر ساله افزایش مستمری بازنشستگان کارگری بر این اساس بود که پس از تعیین دستمزد در شورای عالی کار، عین این مصوبه از سوی هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به دولت پیشنهاد می‌شد و دولت با تایید آن، افزایش مستمری بازنشستگان را برای اجرا به تامین اجتماعی ابلاغ می‌کرد. اما روز یکشنبه ۱۵خرداد امسال، هیئت دولت بی‌توجه به مصوبه هیات مدیره تامین اجتماعی و با وجود مصوبه افزایش ۳۸ درصدی، حقوق بازنشستگان را به میزان ناچیز ۱۰ درصد افزایش داد.

 

تجمع رانندگان بازنشسته خطوط بی آرتی

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز یکشنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱، جمعی از رانندگان بازنشسته خطوط بی آرتی در مقابل سامانه ۳ اتوبوسرانی شرکت واحد تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

براساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم واریزی حق بیمه سخت وزیان آور (چهار درصد) و پرداخت کامل حق سنواتشان صورت گرفته است.

 

تجمع مغازه داران تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱، شماری از مغازه داران تهران از جمله در محدود امین حضور و چهارراه جمهوری در اعتراض به افزایش بی‌ضابطه مالیات بخش خصوصی، دست به تجمع و راهپیمایی زدند.

گفته می‌شود اعتراض این شهروندان با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شده است.

 

تجمع شهروندان ساکن تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱، جمعی از شهروندان ساکن تهران در مقابل اداره برق تهرانپارس تجمع کردند.

شهروندان معترض با سر دادن شعارهایی از جمله “آب، برق، زندگی، حق مسلم ماست”، خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.
تجمع کارگران کارخانه داروگر تهران

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه داروگر تهران، از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ داروگر، برای دومین روز متوالی در محوطه این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران گفتند: دلیل اعتراض ما، نامشخص بودن وضعیت تولید، پرداخت نشدن مطالبات مزدی و بیمه‌ای و تهدید امنیت شغلی به دلیل افزایش بدهی‌های مالیاتی‌ست که موجب شده امکان ثبت نام در سامانه جامع تجارت برای تهیه مواد اولیه تولید وجود نداشته باشد.