دستکم ۷ تجمع اعتراضیدر روز گذشته برگزار شد/ اعتصاب کسبه و بازاریان کازرون

 

tazahorate mardome khuzestan

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۳ خردادماه، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی شهرهای بندرعباس، دورود و اهواز در این شهرها، تعدادی از شهروندان و هنرمندان ملکان واقع در استان آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، گروهی از مربیان پیش دبستانی استان خوزستان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان واقع در اهواز، جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه در تهران و تنی چند از اهالی روستاهای جعفرکلا و واودره بخش دودانگه مازندران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان روز جاری، شماری از کسبه شهر کازرون واقع در استان فارس در اعتراض به شرایط نامناسب اقتصادی دست به اعتصاب زده و بازار این شهر را تعطیل کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱، تعدادی از شهروندان و هنرمندان ملکان واقع در استان آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

تجمع این افراد در اعتراض به تغییر ریاست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ملکان صورت گرفته است.

این شهروندان می‌گویند: شخصی که به عنوان رئیس جدید این سازمان انتخاب شده بازنشسته آموزش و پرورش بوده و به دلیل اینکه در ستاد انتخاباتی یکی از نمایندگان این شهر کار کرده به ریاست این سازمان منصوب شده است.

 

تجمع بازنشستان تامین اجتماعی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی شهرهای بندرعباس، اهواز و دورود در این شهرها دست به تجمع اعتراضی زدند.

بازنشستگان با سر دادن شعارهای اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.
تجمع معلمان پیش دبستانی در اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۳ خردادماه، شماری از مربیان پیش دبستانی استان خوزستان در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان واقع در اهواز تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، مربیان در این تجمع با سر دادن شعارهایی خواستار استخدام و تعیین تکلیف خود شدند.

تجمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان کشور، امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱، جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه دست به تجمع زدند.

تجمع دانشجویان در اعتراض به وضعیت نامطلوب صنفی و رفاهی و عدم توجه مسئولین دانشگاه نسبت به این وضعیت صورت گرفته است.

این تجمع در شرایطی برگزار شد که با تعطیلی دوساله دانشگاه به دلیل شیوع کرونا و آموزش مجازی، فضای مناسب جهت پیشروی دانشگاه ها به حقوق صنفی و قانونی دانشجویان فراهم شد تا در نبود دانشجویان بسیاری از حقوق صنفی آنها را حذف کنند.

در جریان این تجمع دانشجویان خواستار حضور رئیس دانشگاه در تجمع جهت پاسخگوئی شدند که با تداوم تجمع، فرهاد دانشجو رئیس جدید دانشگاه تربیت مدرس در جمع دانشجویان حضور یافت.
تجمع اهالی روستاهای جعفرکلا و واودره

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱، جمعی از اهالی روستاهای جعفرکلا و واودره بخش دودانگه مازندران دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این افراد جهت جلوگیری از تصاحب زمین های کشاورزی آنها توسط اداره کل اوقاف استان صورت گرفته است.

اعتصاب کسبه شهر کازرون واقع

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۳ خردادماه، شماری از کسبه شهر کازرون واقع در استان فارس در اعتراض به شرایط نامناسب اقتصادی دست به اعتصاب زده و بازار این شهر را تعطیل کردند.


در این رابطه