دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی در روز گذشته در ایران برگزار شد

eterazat-2 

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۹ خردادماه، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای کرمانشاه، رشت، ساری، اراک، اهواز، شوش، شوشتر، دورود و زنجان، گروهی از آبداران استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، جمعی از کشاورزان منطقه دریاسر در مقابل ساختمان فرمانداری لنگرود و تعدادی از رانندگان در مقابل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان جمعی از معلمان و خانواده فرهنگیان بازداشتی در مقابل دادگاه شهر سقز در اعتراض به تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت فعالین صنفی بازداشت شده تجمع کردند.

 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به نقل از امروز یکشنبه ۲۹ خردادماه، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف از جمله، کرمانشاه، رشت، ساری، اراک، اهواز، دورد، شوش، شوشتر و زنجان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بازنشستگان در این تجمع با سردادن شعارهایی از جمله «مدعی عدالت، خجالت خجالت» و «وزیر بی لیاقت استعفا استعفا» خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

 

تجمع بازنشستگان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه‌ی مزدی شورای عالی کار و تصمیم دولت مبنی بر افزایش ده درصدی مستمری سایر سطوح صورت گرفته است.

تجمع معلمان و خانواده فرهنگیان بازداشتی در سقز

به گزارش کانال شورای بازنشستگان، امروز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱، جمعی از معلمان و خانواده فرهنگیان بازداشتی در مقابل دادگاه شهر سقز در اعتراض به تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت فعالین صنفی بازداشت شده تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان خواستار روشن شدن وضعیت معلمان بازداشتی شدند.

تجمع آبداران استان کهگیلویه و بویراحمد در تهران

 

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۹ خردادماه، گروهی از آبداران استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران دست به تجمع اعتراضی زده اند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار برقراری عدالت شغلی و امنیت پایدار کاری خود شدند.

“هشت سال قرارداد ننگین برون سپاری برابر با مرگ آبداران ” دست نوشته تجمع کنندگان در مقابل ساختمان مجلس است. بعلاوه آبداران معترض اقدام به پهن کردن سفره خالی به صورت نمادین کرده اند تا شاید نمایندگان مجلس به مشکلات آنها رسیدگی کنند.
تجمع کشاورزان منطقه دریاسر

 

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱، جمعی از کشاورزان منطقه دریاسر در مقابل ساختمان فرمانداری لنگرود تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کشاورزان در اعتراض به بی آبی و خشک شدن شالیزارهایشان صورت گرفته است.

تجمع رانندگان در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱، جمعی از رانندگان در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تهران تجمع کردند.