اعتصاب غذای ده تن از معلمان بازداشتی در زندان سقز , انتقال چهار معلم بازداشتی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج

bazdasht
خبرگزاری هرانا – امید شاه محمدی، هیوا قریشی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، چهار تن از اعضای بازداشتی انجمن صنفی معلمان دیواندره جهت انجام مراحل بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، چهار تن از اعضای انجمن صنفی معلمان دیواندره به نام های امید شاه محمدی، هیوا قریشی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، جهت انجام مراحل بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “اداره اطلاعات سنندج با آزادی موقت این فعالان صنفی با تودیع قرار وثیقه مخالفت کرده است.”

گفته می‌شود این شهروندان یکبار با خانواده‌هایشان تماس تلفنی داشته‌اند و تاکنون از اتهامات مطروحه علیه آنها اطلاعی در دست نیست.

این فعالان صنفی روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه، توسط نیروهای امنیتی در دیواندره بازداشت شدند.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در روز پنجشنبه ۲۶ خرداد ماه پرداخته بود.

---

خبرگزاری هرانا – ده تن از معلمان بازداشتی شهرستان سقز به نام های خالد عبداللهی، سلیمان عبدی، احمد قادری، آمانج امینی، زاهد مرادی، اسماعیل ریحانی، حسام خاکپور، طاهر حامدی، محسن شکوهی و حسن رحیمیان، امروز شنبه ۲۹ خردادماه در اعتراض به تداوم بازداشت خود، در زندان سقز دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، امروز یکشنیه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱، ده تن از معلمان بازداشتی شهرستان سقز در اعتراض به تداوم بازداشت خود، دست به اعتصاب غذا زدند.

در این گزارش هویت این معلمان خالد عبداللهی، سلیمان عبدی، احمد قادری، آمانج امینی، زاهد مرادی، اسماعیل ریحانی، حسام خاکپور، طاهر حامدی، محسن شکوهی و حسن رحیمیان عنوان شده است.

لازم به ذکر است؛ روز پنجشنبه ۲۶ خرداد، در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش بسیاری از شهرها دست به تجمع زدند. در این میان تجمعات معلمان شماری از فعالان صنفی بازداشت شدند.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در روز پنجشنبه ۲۶ خرداد ماه پرداخته بود.


در این رابطه