افتخار آفرینی تیم المپیاد زیست دانش‌آموزی با کسب رتبه نخست در جهان

daneshamuz

ایرنا - تیم ملی المپیاد زیست شناسی ایران با کسب چهار مدال طلا در سی و سومین المپیاد بین المللی زیست شناسی، رتبه اول جهان را از آن خود کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مهدی افشاری، امیررضا زینالی، محمدامین کیانی و محمدمهدی رحیم پور اعضای تیم چهار نفره کشورمان در این رقابت علمی بودند که توانستند با کسب چهار مدال طلا بهترین نتیجه ادوار المپیاد زیست شناسی از سال ۱۳۷۸ تا ۱۴۰۰ را به خود اختصاص دهند.

المپیاد جهانی زیست ۲۰۲۲ امسال به میزبانی ارمنستان و با حضور ۶۵ کشور به صورت حضوری برگزار شد که ایران و روسیه به طور مشترک در رده نخست قرار گرفتند.

اعضا و سرپرستان تیم المپیاد زیست ایران، دوشنبه، ۲۷ تیرماه، از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) وارد کشور شده و مورد استقبال مسئولین قرار خواهند گرفت.

موفقیت تیم المپیاد ملی فیزیک دانش‌آموزی در سوئیس

دانش‌آموزان تیم المپیاد ملی فیزیک دانش‌آموزی نیز توانستند در مسابقات جهانی المپیاد فیزیک ۲۰۲۲ سوئیس ۲مدال نقره و ۳ برنز را کسب کنند.

دانیال حسین‌تبار و محمدصدرا حسینی دو مدال نقره را در این رقابت‌ها از آن خود کردند و طاها علی‌محمدی، رادمهر فتحی و بهراد جهانی صاحب نشان برنز این رقابت دانش آموزی شدند.

آزمون المپیاد جهانی فیزیک از دوشنبه ۲۰ تیرماه آغاز شد و تا چهارشنبه ۲۳ تیر ادامه داشت و به صورت مجازی در دو بخش عملی و تئوری برگزار شد.