ده سال حبس برای ارسال ویدئو به رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور!

bazdasht

خبرگزاری فارس که به رسانه‌ای نزدیک به نهادهای امنیتی و نظامی مشهور شده است در متنی به کسانی که ویدئوهایی را به رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور ارسال می‌کنند هشداد داد که یک تا ده سال حبس در انتظارشان است!

به گزارش انصاف نیوز، این رسانه‌ی اصولگرا مدعی است که مطابق ماده‌ی ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی «ارسال فیلم برای شبکه‌های معاند از ۱ تا ۱۰ سال حبس دارد».

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که موضوع ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی «همکاری با دول خارجی متخاصم» بوده که متن آن به این شرح است: «هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم به هر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتی که محارب شناخته نشود ‌به یک تا ده سال حبس محکوم می‌گردد».

متن کامل خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس در پی می‌آید:

«این روز‌ها شاهد انتشار فیلم‌هایی از بدحجابی و یا برخورد با آمران به معروف در شبکه‌ها و رسانه‌های معاند هستیم. فیلم‌هایی که توسط عده‌ای از شهروندان نا‌آگاه تهیه شده و برای معاندان ارسال می‌شود.

موضوع بازداشت و یا برخورد با این افراد هم در روز‌های اخیر مطرح می‌شود و برخی این کار را بر خلاف قوانین کشور می‌دانند در حالی که طبق قانون هرگونه همکاری با دشمنان و شبکه‌های معاند اعم از ارسال فیلم علیه نظام جمهوری اسلامی از بی‌حجابی و غیره مشمول مجازات براساس ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی است.

۱ تا ۱۰ سال حبس در انتظار ارسال‌کنندگان فیلم به شبکه های معاند

حجت‌الاسلام سیدعلی خان‌محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور درباره فیلم گرفتن از کشف حجاب و برخورد با آمران به معروف گفت: در این راستا هرگونه همکاری و همچنین فیلم‌گرفتن در رابطه با کشف حجاب بگیرند و یا اتفاقاتی که علیه نظام است مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ۱۰ سال حبس برای‌ آنها در نظر گرفته می‌شود. البته این موضوع فقط در حوزه کشف حجاب نیست، بلکه هر فیلمی که علیه نظام جمهوری اسلامی باشد و برای این خانم ارسال شود، مشمول این ماده خواهد بود.

مردم در دام نیفتند

وی با بیان اینکه از همه شهروند عزیز می‌خواهیم در دام عناصر خود فروخته‌ای چون مسیح علی‌نژاد نیفتند، گفت: این افراد دشمنان ملت هستند و برای مقابله همه جانبه با تمامیت ارضی کشور و ایجاد تفرقه و دوقطبی بین آحاد مردم هستند و دشمن قسم خورده‌ ما هستند.

مسیح علینژاد عضو رسمی CIA است

سخنگوی ستاد امر به معروف ادامه داد: با توجه به اینکه معصومه علی‌نژاد معروف به مسیح علی‌نژاد از سال ۲۰۲۱ عضو سرویس اطلاعاتی آمریکا CIA است و البته علی‌نژاد در سال‌های قبل هم با سرویس اطلاعاتی انگلیس MI6 همکاری داشته، پس لازم است مردم بدانند با چه کسانی طرف هستند و آنها منافعشان ایجاب می‌کند که مردم را فریب داده و آنها را مقابل هم قرار دهند.

حجت‌الاسلام خان‌محمدی با بیان اینکه این عناصر خبیث همانانی هستند که نامه نوشتند که تحریم‌ها تشدید شود و به کودکان سرطانی هم رحم نکردند و نمی‌کنند. اینها همان‌هایی هستند که نامه نوشتند که به ایران حمله نظامی شود. اینها از ایجاد اختلاف و دوقطبی دلارهای زیادی دریافت می‌کنند.

باید با هوشیاری این هجمه‌ها را خنثی کنیم

ما خوب می‌دانیم بودجه‌های میلیون دلاری شبکه‌های معاند و ضد انقلاب توسط چه مجموعه و کشورهای تأمین می‌شود. آنها همانی هستند که در جریان حوادث آبان‌ماه مردم را تشویق به اقدامات خرابکاری و ایجاد آشوب می‌کردند. پس ضروری است، مردم عزیزمان با هوشیاری بیش از بیش هجمه‌ها و اقدامات خصمانه و فضا سازی‌های جریان‌های معاند را خنثی کنند».

انتهای پیام