جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:بیشتر طرفین مذاکرات موافق پیشنهاد اروپا برای احیای برجام هستند/ منتظر پاسخ آمریکا هستیم، که باید تا الان ارائه می‌شد

 بیشتر طرفین مذاکرات موافق پیشنهاد اروپا برای احیای برجام هستند/ منتظر پاسخ آمریکا هستیم، که باید تا الان ارائه می‌شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که بیشتر کشورهای موجود در مذاکرات هسته ای موافق پیشنهاد اروپا برای احیای برجام هستند.barjam7

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی گفت که بیشتر کشورهای شرکت کننده در مذاکرات هسته ای ایران موافق پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای برجام هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه الجزیره، بورل روز گذشته نیز در یک کنفرانس خبری در سمینار کوادیس در اسپانیا  گفت: پاسخ ایران به پیشنهاد این اتحادیه درباره احیای برجام معقول بود.

وی ادامه داد: پاسخ ایران به آمریکا انتقال داده شد و ما منتظر پاسخ آمریکا هستیم. امیدواریم این پاسخ به ما اجازه دهد که مذاکرات را کامل کنیم. امیدوارم این اتفاق بیفتد اما نمی‌توانم به شما در این زمینه اطمینان بدهم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت: این پاسخ باید تا الان ارائه می‌شد. پیش‌بینی شده بود نشستی تا پایان هفته پیش در وین برگزار شود. امکانش وجود نداشت. احتمال دارد این هفته برگزار شود.


در این رابطه