کاهش مصرف ۱۵ تا ۲۰ درصدی گوشت نسبت به ماه قبل در اثر کاهش توان خرید مصرف‌ کنندگان

goosht brenj عضو هیات رئیسه اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی خاطر نشان کرد: میزان خرید گوشت از سوی مصرف‌ کنندگان قابل توجه نیست و خریدها نسبت به ماه گذشته حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهشی شده است.
 
مهدی میرزا امین در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به ثبات بازار گوشت گوساله، گفت: میزان خرید گوشت از سوی مصرف‌کنندگان قابل توجه نیست و خریدها نسبت به ماه گذشته حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهشی شده است.
 
وی کاهش قدرت خرید مصرف‌ کنندگان را عامل اصلی کساد در این بازار معرفی کرد و خاطر نشان کرد: مردم در خرید انواع پروتئین‌ ها مراعات می‌ کند و تقاضا برای خرید گوشت مرغ با وجود اینکه زیر نرخ مصوب عرضه می‌ شود، کاهش پیدا کرده است.
 
میرزا امین با بیان اینکه قیمت گوشت در ۲ ماه اخیر تغییر نکرده است، تصریح کرد: لخم گوساله کیلویی ۲۱۵ هزار تومان، چرخ کرده کیلویی ۱۹۵ هزار تومان در واحدهای صنفی عرضه می‌  شود.
 
عضو هیأت رئیسه اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی با اشاره به توزیع گوشت تنظیم بازاری در ماه محرم، اذعان کرد: کاهش قدرت خرید مصرف‌ کنندگان باعث شد، بسیاری از مردم اقدام به خرید گوشت منجمد کیلویی ۱۵۰ هزار تومانی کنند.
 
به گفته این فعال صنفی؛ محرم امسال میزان خریدها در تهران قابل توجه نبود.
 
وی در پاسخ به این پرسش که از دید شما صادرات دام باعث افزایش نرخ گوشت در بازار خواهد شد؟ افزود: واکنش بازار پیش از آغاز روند صادرات قابل پیش‌ بینی نیست؛ در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به عرضۀ گوشت کیلویی ۱۳۷ هزار تومانی بدون استخوان در بازار تره‌ بار کرده و این مسئله باعث ثابت ماندن نرخ گوشت در بازار شده است.
 
میرزا امین ادامه داد: گوشت عرضه شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام، داخلی و میزان چربی آن کم است. این گوشت روزانه کشتار و در بازار میوه و تره‌ بار شهرداری توزیع می‌ شود. 

در این رابطه